Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

Çok teşekkür ederim Yusuf abi yorumunuz için. Bana da çok geldi açıkçası fakat sorduğumda çok iyi bile fiyat çıktı dediler. Hasarsızlık, mini onarım, anahtar kaybı , cam değişimi vesaire hiçbirşey olmadı çok şükür. Aracı aldığım günden bu yana ne kasko ne sigorta kullanmadım. Daha uygun çıkmasını bekliyordum bende.
Başka firmalardan da teklif alın derim. 

Ben bu sene en uygun trafik teklifini Mapfre' den aldım. 1 kademe hasarsızlık indirimli 960 TL. Fiyatlar ciddi anlamda uçmuş. Nerdeyse kaskodan yüksek trafik öder hale geldik. 

Benimde kaskom 5 ağustosta doluyor geçen sene 980 tl yaptırdığım kasko bu sene 1400 tl sigorta 380 tl iken bu sene 671 tl fiyatlar aşırı yüksek.

Merhaba, Ziraat Bankası'nın 300 TL gibi bir primle trafik sigortası yaptığına dair haberler var. Bu haberler gerçeği yansıtıyor mu? Yakın zamanda Ziraat'ten trafik sigortası yaptıran oldu mu?

Merhaba, Ziraat Bankası'nın 300 TL gibi bir primle trafik sigortası yaptığına dair haberler var. Bu haberler gerçeği yansıtıyor mu? Yakın zamanda Ziraat'ten trafik sigortası yaptıran oldu mu?
Merhabalar, eski bir sigortacı olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki, gerçeği yansıtmıyor.

Trafik sigortası primleri bir çok değişkene bağlı olarak sürekli değişir. Sabit bir şekilde A firması şu liraya poliçeye kesiyor gibi bir şey söylenemez.

Her firma kendi risk değerlendirmesine göre müşteriye özel bir fiyat çıkartır.  A firması size 400 TL gibi bir rakama poliçe kesebilirken B firması 300 TL gibi bir rakama poliçe kesebilir. Fakat başka bir müşteri A firmasına gittiğinde B firmasına göre daha uygun primle poliçe kesebilir.

Özetle Ziraat en ucuz poliçeyi keser diye bir şey söylenemez. Trafik Sigortası kesileceği zaman tüm şirketlerden fiyat almak zorundayız maalesef. Bunların içinde Ziraat Sigorta da trafik poliçesi kesiyorsa ona da bakmak zorundayız tabi ki..

Orhan dedi:
göktuğ sigorta işini bıraktın mı gerçekten. bende şimdi sana 1 ayım kaldı diyecektim yau. s=s20

gerçi yine referansını alırız belki. aynı şartlarda olsun istiyorum geçen sefer şartları tek tek sen oluşturmuştun.

yeni iş seçimin nedir? hayırlı olsun diyelim.
Evet Orhan Abim, kolay olmadı ama sigortacılığa bir nokta koydum.

Dediğin gibi biz yine çalışmamızı yaparız zamanı geldiğinde tabi ki. :)

THY de çalışıyorum artık, Samsun Havalimanındayım.

http://www.hurriyet.com.tr/maslakta-feci-kaza-40240087

57f4e37467b0a91fa426404c.jpg

57f4e37467b0a91fa4264047.jpg

Bugün bu haberi okudum, bir kaza değil bir cinayet! Bir beton mikseri kontrolden çıkıyor ve karşı şeride geçip bir çok araca maddi hasar veriyor ve maalesef bir can alıyor.

Gerçekten çok üzücü. Cinayet diyorum çünkü o beton mikserinin bu kazaya yol açmasındaki en büyük sebep eminim aşırı hız! Göz göre göre bir cana mal oldu ve bir çok yaralı var.

Benim değinmek istediğim konu ise çok farklı. Sigorta poliçelerinde IMM bedeline dikkat çekmek istedim. Kazaya Bentley marka lüks bir araçta karışıyor. Tahminlerime göre değeri 600.000 TL den fazla. Bu aracın yanında daha bir çok araca hasar veriyor. Trafik sigortası bu kazadan karşı tarafa kaza başına 58.000 TL verecek.

Muhtemelen Bentley PERT edilecek ve İş Makinasının sigorta şirketine bayağı bayağı yüklü bir fatura çıkacak. Muhtemelen iş makinasının poliçesinde IMM bedeli sınırsızdır diye düşünüyorum. Fakat IMM'nin 100.000 ya da hadi 300.000 TL olduğunu düşünebiliyor musunuz. Bunun yanında MANEVİ TAZMİNAT davalarından ödenecek tazminatları.

Tamam trafikte bi' BENTLEY'i pert etme olasılığınız oldukça az belki ama yine de işimizi şansa bırakmamalıyız. En az 100.000 - 150.000 - 200.000 IMM bedelli poliçeler kestirmeliyiz.

Anadolu Sigorta Kaskomda İMM sınırsız daima. Mümkün olabilecek en yüksek İMM yaptırıp ödüyorum.

Çoğu kimse farkında değil ve dikkat etmiyor maalesef. Sigortacılar da uyarmıyor.

Kasko nun ucuzu anca "şartlar denk düşer ise" işinize yarayabilir. Yukarıdaki gibi olursa yeterli olmaz. O nedenle ben sigorta acentesine şöyle diyorum "herşeyin olabilecek en üstü olsun, hiçbir muafiyet istemiyorum".

Bu kazanın da asıl sorumlusu İstanbul da gündüz vakti bu kadar beton mikserini ne olduğunu bilemediğimiz ve bize açıklanmayan ulvi ve kritik devlet güvenliğini ilgilendiren inşaatlar için :)) şehirde dolaşma iznini verenler, bunların aşırı hızlarını görmezden gelenler ve de tabiki ortalığı boş bulmuş olan sürücü :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
merha arkadaşlar   yeni aracımı  cumartesi teslim alıcam  sigorta 400   kasko 1540   hanımın  üstüne  yaptım...       wdf  kasko  yaptırdık    forumda   wdf kaskoyla ilgili birşey bulamadım    avantajları  dezavantajları   nelerdir  

@Yunus Emre merhaba yunus emre kardeşim bence sigortam.net aramalısın en iyi fiyat en iyi hizmeti orada alabilirsin dışarda hiç kapı kapı dolaşma

ben sigortam.net aradım beni hiç uğraştırmadan en iyi fiyatı verdiler

bana anadolu sigorta ve unico sigorta kullandırdılar

sigortam.net tel no

0216 636 67 67

not : ayrıca benim ismimi vererek ekstra indirim alabilirsin kardeşim

ismim 

lütfü polatoğlu

Merhaba arkadaşlar bende 1 Kasımda aldım aracımı ilk aracım ve Kaskoyu Groupamadan 1170 liraya sigordayıda anadolu sigortadan 1050 liraya yaptırdım.  İkisinide sbm.org.tr adresinden sorguluyorum kayıt bulunamadı ibaresi çıkıyor. Arabanın heycanıyla biraz fazla kaçtı galiba bana. Balıkesir için çok yüksek rakamlar bence.

Sigortam nete sakın bulaşma. Birde o kadar reklam yapıyorlar. Reklamdaki keçiye yazık.
Geçenlerde yeni aldığım araca sigortam netten 568tlye yaptırdım. 34 plakaydı araç.06ya döneceğini söyledim. Dönünce fiyatta indirim olur dediler. Zaten bugüne kadarda öyle olmuştu. Herneyse plakayı 06 oldu 3 gün sonra. Aradım sigortam neti plaka değişikliğini bildirdim. Dönüş yaptılar, indirim beklerken bildirim yaptılar. 120tl fark istediler. Şaşırdım kaldım. İlk defa böyle biseyle karşılaştım.
34den 06ya dönüşte fark aldılar.
Birdahamı, tövbe...

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2015 yılını

• trafik: 523 TL (sompo japan)
  • kasko: 850 TL (groupama)
olarak kapattım.
Bugün trafik sigortamı 464 TL'ye yine sompo japan şirketinden yenilettim. Ufak da olsa indirim uygulandı, sevindim. 

Kaskoyu henüz yeniletmedim ama ön bilgi aldığımda "aracınızın değeri arttığı için bu sene biraz daha fazla ödeyeceksiniz" dendi. Yaklaşık 900 ödeyebilirmişim, sevinemedim.

T. İş Bankasında çalışan kardeşim var ve yıllardır sahip olduğum tüm araçlara:

* Kaskoyu O'nun tavsiyesiyle Anadolu Sigorta' dan yaptırıyorum. Nedeniyse: 1) İMMS sınırsız, yani kazara zarar verdiğiniz yakıt istasyonu veyahut çarptığınız araç sizin yüzünüzden Allah korusun havaya uçsa  / pert olsa dahi bile sigortanız zararın tamamını karşılıyor 2) Kişisel eşya klozu yani çalınmaya karşı teminatınız var 3) Yanlış Yakıt dolumuna karşı teminatınız mevcut  4) Hasar durumunda 2 kez 7 şer günlük ikame araç hakkınız var. 5) Hasar durumunda mutlak surette orijinal yedek parça kullanılıyor 6) Allah korusun hasar durumunda servis danışmanınız şirketinizden cevap bekliyoruz / expertiz bekliyoruz veyahut vs nedenlerle size baştan gıcık davranamıyor çünkü, Anadolu Sigorta kaskonuz her halükarda kaza durumunuzda ödeme konusunda sorunsuz.

* Zorunlu Trafik sigortasınıysa şu 3 şirketten hangisi uygunsa ona yaptırıyorum: Axa, Allianz ve Anadolu Sigorta.

Tamamiyle 10 yıllık kişisel tecrübem olup sorgulanabilir. Kazasız belasız sürüşler diliyorum hepinize. Mutlu pazarlar..

Geri
Üst Alt