Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

2016 yılını

1. trafik: 464 TL (sompo japan)
  2. kasko: 882 TL (groupama)
olarak kapattım.

Merhabalar;
Kısıtlı adına araç alımlarında, aracın trafik sigortası kısıtlı üzerine olacak bu zorunlu bildiğim kadarıyla. Lakin kasko kısıtlının mı yoksa vasinin mi üzerne oluyor? bir de engelli (%90 üzeri araç alımı) kasko ve sigortasında herhangi bir ekstra özellik var mı?

@snoppy Hocam Kasko benimki de groupoma ilk yıl hasarsızlık indirimi yüzde 30 mu oldu sizde ? Trafik sigortası da her yok düşüyor mu ? 

Benim kaskom : 1950 lira

Trafik Sigortası : 1300 lira

şimdiye kadar hiç kasko yaptımadım. ne kadar cıkacak dıye arastırdım bıraz (yaş 29)

genişletilmiş kasko (FULL)

1500 tl (herhangibir servis )

1200 tl (anlaşmalı özel servis)

fiyt nasıl arkadaşlar ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snoppy Hocam Kasko benimki de groupoma ilk yıl hasarsızlık indirimi yüzde 30 mu oldu sizde ? Trafik sigortası da her yok düşüyor mu ? 
Hocam ben indirim alamadım ne yazık ki. Ben de hasarsızlık indirimi bekliyordum ama aracın değeri geçen seneye göre arttığı için indirim yalan oldu. 32 TL ekstra ödemek durumunda kaldım. Aracınızın kasko değerini http://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631 sayfasından bakabilirsiniz.

Merhaba Golftutkusu Dostları;

2015 Model Dizle DSG higline + cam tavan+ u led Durban +pasifik mavi aracıma;

04/03/2017 tarihinde AXA Sigortadan Zorunlu Trafik Sigortası 437 TL

07/07/2017 Tarihli Ak Sigorta Akkasko Özel Sigorta adıyla  1.085 TL Aracımı Sigortalattım.

Kendim bu işlemleri yaptırmadan önce Çok Araştırdım ve bilgilerimin üzerine yenilerini tecrübe ettim Bunları da kısaca sizlerle paylaşmak istedim;

En iyi Kasko En iyi Fiyat/İçerik ile en uygun fiyata alınabilen Kurumsal bir Firma Kaskosudur diye sonuç çıkardım. işte tamda buradan yola çıkarak Daha önce 5 Yıl Anadolu sigorta ve 2 Yılda AXA ve Allianz olmak üzere  büyük sigorta şirketlerinden Poliçe satın aldım.Hepsinden de  Memnun kaldım. Bu sefer ki hem Farklı hemde çok daha Tecrübe Kazanmama vesile olan Gelişken Sigorta Antalya Acentesi Temsilcilerinde Saygıdeğer İnsan ; Hasan Gelişken  Sayesinde Kasko Poliçesi ve Sigortalama işini Detaylıca konuşarak karar verdim. Her poliçenin içerisinde biz sigorta ettirenlerin pekte bilmediği hem kelime hemde teknik bilgi açısından bir çok durum söz konusu. Örnek vermek gerekirse Özel Eşya koruma klozu ile insanların araç içerisnde ki telefon tablet vs değerli eşyaları belli bir fiyata kadar karşılanıyor denmesi,sigortalı olduğu.Poliçe Satılırken Bu şekilde Satış hedefine yönelik güzel cümleler yada yazılarla bize lanse edilir , Allah korusun böyle bir şey başımıza geldiğinde bizlere verecekleri cevap: Özel Eşyanızın Torpido da ve kilitli yada bagja ve ve kiltli-korumalı olduğunun ispatı vs gibi ödemenin yapılmaması için kırk dereden su getirecek mevzuatlarla dolu. bu ve buna benzer çok örnekler vermek mevcut fakat çok uzatmak istemiyorum ama Ortaya şöyle bir durum çıkıyor ; Sigorta ettirecek kişi sigorta kapsamı/ Klozları ve olumsuz senarya yaşaması halinde ne şekilde davranması gerektiğini bilmeli. Bu bilinçle hareket edilmelidir. Ben Kasko Poliçemi Belirlerken aşağıdaki Teminatları özellikle isterim

Temel içerik ;(KASKO,AKSESUARLAR, GLKHH-KNH-TERÖR,DEPREM, SEL VE SU BASKINI,HUKUKSAL KORUMA-ARAÇ, HUKUKSAL KORUMA-SÜRÜCÜ, KAZAEN ÖLÜM

KAZAEN SÜREKLİ SAKATLIK,TEDAVİ MASRAFLARI,MİNİ ONARIM)

Yukarıdaki Kasko Temel içeriği dışında;

1-İMM ihtiyari Mali Sorumluluk ne Kadar?       Poliçemde bu Sınırsız

2-Kaza onarım vb olaylar için  ''En yakın servis Değil'' İtenilen Bir Yetkili Serviste Hizmet alabilme hakkı ( istediğim özel yada yetkili serviste hizmet alabiliyorum)

3-Kaza ve Onarım Sürecinde % 100  Yedek Parça ve Yetkili Servis 

4-Aracın Pert olması da dahil Kaza ve Onarım halinde  Hızlı işlemler ve sonuç odaklı Kurumsal Hizmet ( Aksigorta aracın Rayiç Bedelinin % 35 i hasarlı ise Pert Kaydı veriliyor)

5-Hasarsızlık Koruma İndirimi.

Bunlarla birlikte uygun ödeme koşulları ile birlikte, ve  bence En önemlisi de Karşınızda sizi dinleyen Tüm Soru ve Sorunlarınıza Cevap verecek Samimi bir Kişi olmasını is. İşte tüm bu nedenlerden dolayı ben Trabzon da ikamet etmekte olsam bile Antalya dan ;Bence Sigorta konusunda 18 Yıllık Tecrübe ve Bilgisiyle Çok iyi Bir Sigortacılık Hizmeti veren Hasan Bey ile Yollarımızın kesişmesi ile birlikte  Çalışmaya Karar verdim. Poliçem Bir Telefon ile 5 Dakikada hazır hale getirilerek Evrak vs karmaşası yaşamadan Aracımı Güvenle Kullanmaya devam ediyorum. İsteyen Herkese Bu konuda daha fazla yardımcı olmak isterim. Her sene Aynı senaryoları hepimiz yaşıyoruz :)  Aramızda Sigortacı olan yada Sigortacı tanıdığın olan herkes gibi bu Forumda bulunan Tüm Dostların da daha iyi  Sigorta Poliçesi Almasına Faydası olabilmesi adına  bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Herkese Kazasız Belasız Sürüşler Dilerim.

Not : Daha fazla bilgi için  yardımcı olabilmek adına ister buradan istenirse özelden  sorularınıza cevap verebilir bilgi paylaşabilirim. Teşekkürler Ender Hoca  :'(

Biz araca 14 mart gunu bayiiden cikarmadan kasko ve sigorta yaptirdik dizel manuel highline 100bin tl fatura degeri olan araca 626 tl ethica sigortadan sigorta 1330 tl axa kaskodan kasko 

Yazdım ama çıkmamış galiba taptalkda problem var tanıdığınız bildiğiniz yer varsa zorunlu trafik sigortası yaptırmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

2015 nisan trafik sigortası 370tl. 2016  yılı 610tl. 2017 nisan bakalım nasıl bir fiyat çıkacak. 

Arkadaşlar trafik sigortası 310 tl e taksit allianz.
b0c7da7ff456e84c502826f86fdf0c2f.jpg

Kasko axa 657 tl 9 taksit.
940398d075c0e5e9eac462a7998775d1.jpg

Yazdım ama çıkmamış galiba taptalkda problem var tanıdığınız bildiğiniz yer varsa zorunlu trafik sigortası yaptırmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
 MerhABA hocam;

Konusu mevcut yazmıştım yukarıda isterseniz benimde yaptırdığım yerden bir fiyat alın uygun ise yaptırırsınız.

gelişken sigorta Hasan Bey. selam söylersiniz birde bizlerden indirim uygulayacaktır. 

Kasko axa 657 tl 9 taksit

Selçuk bey merhaba, kaskoyu iyi fiyata yaptırmışsınız fakat İMM teminatı (ihtiyari mali mesuliyet)., ferdi kaza teminatınız ne kadar..?

MerhABA hocam;
Konusu mevcut yazmıştım yukarıda isterseniz benimde yaptırdığım yerden bir fiyat alın uygun ise yaptırırsınız.
gelişken sigorta Hasan Bey. selam söylersiniz birde bizlerden indirim uygulayacaktır. 

Selçuk bey merhaba, kaskoyu iyi fiyata yaptırmışsınız fakat İMM teminatı (ihtiyari mali mesuliyet)., ferdi kaza teminatınız ne kadar..?
Hocam yoldayım paylaşıcam

1.2 tsi dsg comfortline 2016 model

güneş sigorta : 870₺ ( günü geçtiği için +30₺)

güneş kasko : 923₺

-imm 100 bin ₺

-yılda 4 kez mini onarım autoking 

-yılda 8 kez koltuk yanığı, kapı çarpması vd küçük hasarlar göçükler vd 

-senede 1 kez cam değişimi (orijinal cam ödüyor)  ayrıca bu hak camlara ilaveten yan aynalar ve varsa cam tavan ve farlar için de kullanılabiliyor

Ben kasko ve sigortayı Güneş sigortadan yaptırdım

Önceki kasko ve sigortamız VW ye bağlı Eureka nın verdiği fiyatlar şöyleydi 

kasko 1082 ₺

sigorta 845 ₺ 

1.2 tsi dsg comfortline 2016 model

güneş sigorta : 870₺ ( günü geçtiği için +30₺)

güneş kasko : 923₺

-imm 100 bin ₺

-yılda 4 kez mini onarım autoking 

-yılda 8 kez koltuk yanığı, kapı çarpması vd küçük hasarlar göçükler vd 

-senede 1 kez cam değişimi (orijinal cam ödüyor)  ayrıca bu hak camlara ilaveten yan aynalar ve varsa cam tavan ve farlar için de kullanılabiliyor

Ben kasko ve sigortayı Güneş sigortadan yaptırdım

Önceki kasko ve sigortamız VW ye bağlı Eureka nın verdiği fiyatlar şöyleydi 

kasko 1082 ₺

sigorta 845 ₺ 
Kaskodan bu mini onarımlarla ilgili kısmı ilave edeyim. Başkalarında var mı bilmiyorum ama epey işe yarayacak şeyler diye düşünüyorum. Hepimizin başına gelebilecek küçük kusurlar da teminat altında. 

IMG_7084.PNG.jpg

Geri
Üst Alt