Jump to content

forzaGilles

Genel Koordinatör
 • İçerik sayısı

  3556
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  80

forzaGilles last won the day on 28 Nisan

forzaGilles en çok beğenilen konuya sahip!

Topluluk Puanı

4450

forzaGilles Hakkında

 • Derece
  Profesyonel Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ali
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

6428 profil görüntüleme
 1. forzaGilles

  Jant Temizliği

  Siz ne kadar lastiğe gelmesin diye dikkat ederseniz edin., sprey başlık jant temizleyiciyi (atomize şekilde püskürttüğü) için lastiklere de bulaşıyor.., hatta ciğerlerinize ve gözlerinize de... ve rüzgarın etkisini de unutmayın.. Jant temizleyici, demir tozu temizleyici bu ürünleri sık kullanıldığınız zaman kaliperlerde, poryalarda, fren tertibatı parçalarında paslanma oluşacaktır.., Her hafta hamama gidip kese attırsak derimiz nasıl olur..?? Jantların kirli görünmesi sizi rahatsız ediyorsa., her hafta kese atmak yerine, jantların kir tutmasını engellemeye yönelik bir ürün kullanmanız daha doğru olacaktır., Jantlar için geliştirilen wax veya sealant kullanarak jantları korumaya alırsanız., asitik-alkali vb. ağır kimyasallarla temas etmemiş olursunuz.. Lastik parlatıcılar evet dediğiniz gibi lastiğin yapısını bozalar FAKAT lastik denilen şeyin bir kauçuk olduğunu hesaba katarsak lastik parlatıcı ürün yerine., kauçuğu besleyen ürünler var., kapı fitillerinin çatlamasını engellemek beslemek için kullanılıyor., bu ürünleri lastik yanaklarına sürmekte sakınca yoktur.. mat/satin bir görünüm veriyor., hem göze hitap ediyor., hem de lastik korur..
 2. forzaGilles

  819 Media Appconnect Aktivasyonu

  Composition Media varsa olur sizin ki yüksek ihtimal Composition Color ünite
 3. forzaGilles

  Jant Temizliği

  Kullandığı demirtozu temizleyici denilen ürün altından falan mı..? Kullanacağı malzeme miktarı 100-150ml. geçmez., Jantı sökmeden uygulayacak 1 kez uygulamak yeterli., daha fazla uygulama jantı daha temiz yapmıyacak..!! Kese falan mı atıcaklar janta..? Malzemeyi kendiniz alsanız Litresi 100-120 lirayı geçmez., en az 8-9 uygulama çıkarır.. Senede 2-3 kez yapmak yeterli., fazlası fren tertibatını, kaliperleri ve poryaları paslandırır.. @tiesay Normalde jant temizleyiciler ve demirtozu temizleyiciler sulandırılmadan saf olarak kullanılır fakat Flowey 'in ürününde jantın kir durumuna (%10-30 arası) dozaylama yapın demiş., bu ne demek misal 250ml. bir karışım hazırlıyacaksanız., Yapmanız gereken 250ml. 'in %10 'u veya %30 'u kadar ürün, geri kalanı su olacak.. diyelim ki jantlar çok kirli %30 dozaylama için 75 ml. flowey R1 geri kalan 175ml. su olucak...
 4. forzaGilles

  205/55/17 den 225/45/17 ye geçiş

  Çok bulunmayan bir ebat olduğu için fiyatlardan müzdaripsiniz., 205/55/17 aracın dinamiklerine pek olumlu şeyler yapmayacaktır..
 5. forzaGilles

  ÖTV İNDİRİMİ GELİYORMU ?

  2 tane kaportayı birleştiriyor, adı da yerli üretim oluyor, Koç grubundan toplu iğne alınmaz...
 6. forzaGilles

  Golf 7 lastik tercihi

  kobay olmazsanız hocam merk etmeyin., semperit denilen lastik debica, kormoran, sava viking, dayton, lassa, petlas, barum, kumho, debica vs.. lastiklerden çok daha iyi bir lastiktir., Conti bünyesinde bir marka..
 7. forzaGilles

  Golf 7 lastik tercihi

  @Nfk semperit 'i küçümsemeyin oldukça kaliteli bir lastiktir., bizim ülkemizde pek bilmezler bu markayı..
 8. forzaGilles

  Golf 7 lastik tercihi

  Ebat değiştirmeyin
 9. Nasıl değişmez fırça ile aracın boyası çiziyorsunuz
 10. Neden düzelmesin elbette pasta ile düzelir yeni gibi olur ama burada önemli nokta oto yıkamacılar ve sanayide içine ederler., detailing yapan yerler çok güzel yaparlar., tekrar çizilmesini istemiyorsanız PPF tip şefaf folyo ile kaplatırsanız., tekrar çizilmezler., PPF tip olmalı..!!
 11. forzaGilles

  Golf 7 lastik tercihi

  Bu lastik hasar yüzünden yırtılma olmasaydı bile çöp olmuş., lastik neredeyse kabak halde., desen falan kalmamış..
 12. forzaGilles

  Golf 6 Trendline Aracıma Jant Ve Lastik Önerisi

  Mk6 highline jantı
 13. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  @yunusaktas91 @mufayu Nasıl bir fatura kesmişler anlamak güç her türlü kombinasyonu denesemde rakamlar ve yapılması gereken indirimler birbirini tutmuyor..!! Hangi servis bu saçma sapan bir fatura kesmiş., Yedek parça ve işçilikte %25 iskonto yapması gerekirdi ama yaptığı indirim hatalı Motor yağında %16 indirim yapması gerekirdi., tüm bunları dikkate alarak hesapladığım zaman faturada bir tutarsızlık var., Bir de faturaya 212 lira tutarında (araç ön arka ölçüldü) diye bir kalem yazmışlar., 212 tl. ne için yazmışlar bunu öğrenin..??
 14. forzaGilles

  Lastik ömrü hakkında

  Arkadaşlar 2-3 kere özellikle söylemişler., stepnedeki lastiği kullanmamanızı önermişler., Buradaki sıkıntı siz yedek lastiği aracı aldıktan 1-2 yıl içinde değerlendirmek isteseydiniz o zaman hiç sıkıntı olmazdı ancak 5 sene boyunca yatmış lastiği alıp kullanmaya kalkarsanız işte o zaman tehlikeli bir iş yapmış olursunuz., 5 sene boyunca yatan bir lastikte kordları ve telleri artık eskisi gibi olmaz., 1 lastikten tasarruf edicem derken diğer taraftan risk almış olursunuz., çocuklar için daha temkinli kullandığınızı söylüyorsunuz fakat diğer taraftan tek lastikten tasarruf için risk almaya değer mi bence değmez.. O bagajdaki lastiğin bu saatten sonra tek bir amaca hizmet edebilir., lastiğiniz patladığında sizi yarı yolda bırakmamak hepsi bu.., o lastikten başka bişey beklemeyin., gerekirse daha ucuz ekonomik lastik alın ama o lastiği kullanmayın..!!
 15. forzaGilles

  J FAR KASKOMU YOKSA ÇIKMAMI?

  kaskonun yönlendirdiği tamirciye neden gidesiniz ki..? madem kasko bozulacak gidip serviste taktırın.., sizin istediğiniz yerde yaptırma özgürlüğünüz var., sigortanın gönderdiği parça orjinal olsa da logosuz (vw logosuz) olma ihtimali vardır..
×
×
 • Yeni Oluştur...