Jump to content

forzaGilles

Üye
 • İçerik sayısı

  2433
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  59

forzaGilles last won the day on 18 Kasım

forzaGilles en çok beğenilen konuya sahip!

forzaGilles Hakkında

 • Derece
  Uzman Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ali
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

4497 profil görüntüleme
 1. forzaGilles

  Farlarda Titreme

  Akü ye baktırın
 2. En önemli donanım; U LED 'li Adaptif Bi-Xenon Plus farlar
 3. forzaGilles

  ANA KONU

  Bilmiyorum ki 2.elleri uzun zamandır takip etmiyorum., o sebebten sormuştum.. sizinkinden farkı; km 29.500 ve 2016 model olması., diğer herşey aynı..
 4. forzaGilles

  ANA KONU

  Benimki de sizinkinin aynısı; 2016 model Mk7 Highline TDI Manuel renk: tungsten Sunroof yok., km 29.500 kapalı garaj arabası (ev/iş yeri/yazlık dahil sürekli kapalı garajda) Benimkinin ederi nedir sizce.?
 5. forzaGilles

  Xenon Far Trafiğe Uyarlama Ayarı

  Media ekranından sırasıyla Car menüsü, ayarlar, far ayarları., oradanda trafik yönünü (yurt-dışı seyehat modu) ayarlayın..? yanlışlıkla İngiltere gibi soldan akan trafik için olan ayarı geçmiştir., ayarı değiştirin işlem tamam..
 6. forzaGilles

  ANA KONU

  Hocam sizin araç kaç km'de.?
 7. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Rica ederim., dışarda satılan balatalarda feredo, ate, textar vs.. 2. kalite çin malı olanlar oluyor., ucuz diye fiyatına aldanmayın., üretim yerine dikkat edin., @bf417 hocamız bu konuda daha bilgi sahibi..
 8. forzaGilles

  ANA KONU

  Almanca bildiğinizi öğrenmek iyi oldu
 9. forzaGilles

  Motor sogutma suyu uyarısı

  Senede bir mi eksiltip uyarı veriyor yoksa ayda bir mi.? Sürekli saf su ile ilave yaparsanız antifirizin donma noktasını düşürmüş olursunuz..!! Her sene bir miktar eksiltmesi normal karşılanabilir ama bu 100-200ml. 'den fazlaysa ve uyarı verecek kadar azalma oluyorsa başka bir sıkıntı var demektir., Uyarı ışığı yandığından sıvı miktarı min. çizgisinin altına düşüyor mu? Bazı yanlış uygulamalarda ilave yaparken Max. çizgisininde üzerine ekleme yapanlar oluyor., o zaman sistem fazla sıvıyı tahliye eder., Motor ve soğutma suyu tamamen soğuk iken ve araç düz bir zemindeyken ilave yapılmalı., diğer türlü yapılan ilaveler yanıltıcı olur..
 10. forzaGilles

  Yağ bakımı ve Antifriz Yardım

  Yakın zamanda @Salim arkadaşımızın aracına yaptırdığı ağır bakım için açtığı konu aşşağıya ekledim., servis pahalıdır diyee çekinenler bu algıyı biraz kırsın., Araca ne yaptıracaksanız, yaptırın., ister özel serviste isterseniz yetkili serviste bunun kararını kişi kendisi verir., Ancak her ne olursa olsun ilk önce servisten fiyat alınır., bu işin kuralı budur..!! Arkadaşa özel servisin triger seti (triger-devirdaim-v kayışı) için istediği fiyat: 2400 lira (kullanacağı parçaların hangi marka., kalitesi nedir belirsiz..) Yetkili servis (Triger-devirdaim-V kayışı-rulmanlar-gergi makarası-Antifiriz değişimi) "ek olarak" fren hidroliği ve ön fren balatası değişimi için %25 zubizu kampanyası indirimiyle arkadaşın ödediği fiyat: 2790 lira Sizin araç 9 yaşında olduğu için indirim %30 uygulanıcak., + sizde ön fren balatası değişmiyeceğini düşünürsek., hesabını siz yapın.. İlgili konu;
 11. forzaGilles

  Servis Aksiyonu Sorgulama

  Tüm geçmişi de göstermiyor., kafasına göre sadece 1 tane yapılan aksiyonu gösterdi., servisi aradığınızda randevu almak için santrale koydukları bayan size hemen yardımcı olur
 12. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Serviste yedek parça ve işçilikte %25 indirim var., servisten ve özelden fiyat alıp karşılaştırma yapmanızda yarar var.. Not: Fren balatasını servisten alırsanız parça kodu JZW ile başlayan fren balatalarından almayın., JZW ile başlayan fren balataları orjinal üründür ama JZW ile başlayan ürün economy serisi diye geçen bir üründür., fiyat olarak daha uygundur ancak dayanıklılık bakımından ömrü daha kısadır..Genellikle tunus, hindistan gibi ülkelerde üretiliyor.. fiyat olarak pahalı gelen müşterilere çözüm odaklı economy serisi yedek parça önerisinde bulunabiliyorlar aklınızda bulunsun.. Burdan yanlış anlaşılmasın orjinal balata da., economy serisi balatalarda orjinal VW malıdır ama economy serileri fiyat bakımından daha uygun olduklarından., akü, fren balatası vs.. benzeri parçalarda müşterilere alternatif economy serisi ürünleri sunulur., kalite anlamında tüm standartları karşılasa da ömürleri daha kısa olur., bilginiz olsun dedim..
 13. Haklısınız., temsili resim üzerinden konuşmak doğru olmuyor..
 14. forzaGilles

  Yağ bakımı ve Antifriz Yardım

  İnternetteki Golf Mk6 kitapçığına nereden ulaştınız..? Bir de ben bakayım., Aslında en doğru sonuç için; aracın şasi numarasını özelden paylaşırsanız aracın "orjinal kullanma klavuzuna" ulaşabiliriz..!! Yağ seçicilere tam güvenmeyin yanıltabilir..!!
 15. forzaGilles

  Bakım sonrası artan motor sesi

  Araç benzin mi dizel mi? bakım nerede yapıldı.?
×
×
 • Yeni Oluştur...