Jump to content

forzaGilles

Üye
 • İçerik sayısı

  2123
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  47

forzaGilles last won the day on 23 Eylül

forzaGilles en çok beğenilen konuya sahip!

forzaGilles Hakkında

 • Derece
  Uzman Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ali
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

4117 profil görüntüleme
 1. Selam bu tamamen bütçe ile alakalı 5000bine de wax var., 200’e de var.. Soft99 fusso f/p ürünü diyebilirim, dayanım olarak en uzun süreli ürün diyebilirim., soft99 kiwami ‘de olabilir., bütçe varsa daha iyileri elbet var., 10bin e bile var..
 2. Hocam bütçenize göre aşşağıdaki waxlardan birisi tercih edilebilir; Valet pro Beading Marvellous Valet pro Mad Wax Soft99 Fusso 12 Finish Kare 1000p Hi-temp wax Collinite 476s Collinite 915
 3. 100 liralık wax/cila alsanız tek uygulamayla aracın boyasını 3-4 ay korursunuz., bir kutu 25-30 uygulama çıkarır ve sizi 3-4 sene idare eder., zift çıkarmada kullandığımız gaz yağı uzun dönemde verniğe iyi şeyler yapmaz.. babadan kalma yöntemler yerine daha pratik ve aracın boyasını koruyan ürünleri tercih etmenizi öneririm., wax aracın boyasını güneşten, kuş pisliğinden, ağaç reçinelerinden, asit yağmurlarından korur, kirlenmesini geciktirir, kısacası boyayı etkileyicek tüm dış etmenlerden korur., derin parlaklık ve su kaydırıcılık kazandırır., kirlenince kolayca kirlerin temizlenmesini sağlar., gaz yağı parlaklıktan başka hiç bişey yapmaz..
 4. forzaGilles

  Ön cam filmi & Tavsiye

  @Yigit3735 @Golftdi @caglar_61 Stek diye amerikan menşei 'li bir firma var., aracın kaportası/boyalı yüzeyler için PPI tip şeffaf folyo boya koruma filmleri, cam filmleri falan üretiyor., 1.sınıf premium bir firma., öyle ki kaportaya uygulanan şeffaf folyo/filmi olan (ppi tip) stek dynoshield filmlerine 10 yıl boyunca garanti veriyorlar.., Konumuza dönecek olursam adamların ön cama uygulanan OPTIXshield diye bir ürünleri var., camın dışından uygulanıyor, hem ısıyı kesiyor., hem de araçlardan, kamyonlardan yoldan gelen taş/çakıl gibi durumlarda camın zarar görmesini ve çatlamasının önüne geçiyorsunuz.. ön cama film yaptırmak isteyenlerin bir göz atmasını öneririm..
 5. forzaGilles

  Far Gösterge Paneli

  Auto modda iken tünel gibi karanlık bir ortama girin veya far anahtarını elle manuel olarak kısa fara alın., Sonrasında bu işaret yeşil renkte yanacaktır Ama bu işaret gösterge panelinde (hayalet ekranda) değil.., far açma-kapama kumandasının üzerinde yanıyor..!! Işık beyazdan yeşile döndüğünde kısa farlar aktif olmuş demektir..
 6. forzaGilles

  Far Gösterge Paneli

  Far anahtarı auto konumdayken, far anahtarındaki işareti yeşil renkli yanıyorsa veya yandığı anda bilin ki kısa farlar aktif hale gelmiştir., Sizin istediğiniz daha doğrusu beklentiniz kısa hüzmeli far sensör karanlığı algılayıp kısa far yandığında veya siz manuel olarak kısa farı açtığınızda resimdeki kısa hüzmeli far işareti yeşil renkli yanması durumu Golfl'erde anlamını bilmediğim şekilde koymamışlar., Passat'ta var.., Çok önemli mi eh biraz önemli.., Far anahtarı auto konumdayken, far anahtarındaki işareti yeşil renge döndüğünde veya yandığı anda bilin ki kısa farlar aktif hale gelmiştir..
 7. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Benzinli için 502 veya 504 Dizel için yeni nesil motorlarda "sadece" 507 Bunlar bugün için geçerli yarın ne yeni bir motor çıkar orası ayrı konu..!! Bir de şuan az da olsa bazı motorlarda kullanılan yakın gelecekte daha çok duyacağımız en son nesil motorlar için 0w-20 kullanılacak., VW 508.00/509.00 Yağı değiştirirken; aracın markası ne olursa olsun aracı lifte kaldırıp karterden yağı boşaltma yöntemini kulllanınız., bazı tamirhaneler yağı makina yardımı ile vakum ile çekerler bu yanlış ve sağlıklı olmayan bir yöntemdir.. Bir de yağın karterden iyice süzülmesi için 10-15dk. bekleyiniz yağ iyice süzülsün.., Ve en önemlisi yağ filtresini yenisiyle mutlaka değiştirin yoksa yapacağınız işlemin hiç bir anlamı kalmayacaktır.. Geçen bakımı yaparken karter tapasını değiştirmediyseniz, tapayı servisten aracın şasi numarsını vererek yedek parça bölümünden (somunu/pulu ile birlikte) alınız., 8-10 lira bişey..
 8. Hocam hayırlı satışlar., bir şey merak ettim torpido için olan ürünü led ampül ile değiştirmek etkili aydınlatma sağlamadığı için., siz de bunun yerine gidip aracın ön ayak aydınlatmada kullanılan led i komple dış plastik kasasıyla alıp direkt soket sokete bağladınız doğru mu anlamışım..?
 9. forzaGilles

  Golf 7 Hangi Marka Filtreler Çıkıyor?

  @CaptainJava @Savatage MicronAir denilen filtre markası pek bilinmese de araçlarda kabin içi polen filtresini icat eden alman firmasıdır., Oldukça kaliteli bir markadır., Aklınıza gelebilecek her türlü otomobil, gıda, endüstriyel filtre çözümleri, Enerji kaynakları, HVAC vs.. hastane yoğun bakım odalarının filtrasyonu, kısacası adamlar oldukça kaliteli bir marka içiniz rahat olsun.. Adamlar BMW, Ferrari, Rolls Royce, Mercedes, Audi, Maserati, Lamborghini, Ford, Volvo, VW, Honda, Toyota ve aklınıza gelebilecek daha pek çok markaya orjinal ekipman tedarikçisi konumunda çok ciddi bir firma.. https://micronairblue.com/application/files/4715/6146/9634/micronAirblue_DS_03-CA-500-February-2017-English_low.pdf https://micronairblue.com/application/files/6515/6146/9609/micronAirblue_BR_03-CA-499-February-2017-English_low.pdf A star is born How micronAir cabin air filters took the Automotive Industry by storm Given that almost every vehicle today has a cabin air filter of some type, it is hard to believe there was ever a time when this vital product simply did not exist. The world’s first production car to feature a cabin air filter as standard equipment on all models was the iconic 1989 Mercedes-Benz SL roadster. Within weeks, Freudenberg had received similar contracts from BMW, VW and Audi, albeit as special equipment. By 1991, the new Opel Astra was the first mass-market car to include the micronAir cabin air filter as standard, followed shortly afterwards by the VW Golf II. We had not only invented a whole new product: we had given birth to a new industry. https://www.freudenberg-filter.com/en/world-of-automotive/30-years-of-micronair/ https://www.freudenberg-filter.com/en/world-of-automotive/products/cabin-air-filters/#c4998 https://www.freudenberg-filter.com/en/world-of-automotive/original-equipment-manufacturing/ Hocam selam., herşeyi doğuş ile işkillendirmek pek doğru bir yaklaşım olmaz., Doğuş stoğu azaldığında parça koduyla birlikte ürünü almanya'ya sipariş geçer., içinden ne çıkacak diyee yok efendim ben bu markayı istiyorum diyemez..
 10. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Hocam kullanılabilinir mi diye soruyorsanız..? evet kullanılır.., motora zararı var mı veya uzun dönemde bir sorun çıkartır mı diye soruyorsanız., bunu benimde bilmem zor., siz olsanız ne yapardınız diyee soruyorsanız., ben hiç düşünmeden gider yeni motor yağı ve yağ filtresi alıp değişim yapardım.. talihsiz bir durum olmuş ama dünyanın sonu değil..
 11. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Çok enteresan bir durum yağın temmuz 2019 üretimi olduğunu söylemiştiniz., bu durumda galiba yeni üretimlerde artık 502.00 onayını kaldırmışlar.. ve o şekilde üretim yapıyorlar aklıma gelen tek mantıklı şey bu.. 505.00 ve 505.01 vw'nin bazı V8 dizel araçlar için gerekli spefikasyon..
 12. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Hocam tekrardan dikkatlice bakar mısınız..!! Yazması lazım., buyrun nerede yazdığıyla ilgili aynı yağ örnek resim;
 13. hem servisten hem dışardan fiyat alın., 4 yaş araçlar için servis %25 yedek parça ve işçilik indirimi yapıyor.. efb/agm olayını dikkate alarak alınız
 14. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Hocam bidon yanınızda mı direk bidona bakınız., tamam bu gibi durumlarda ingilizce site daha güvenilir olur ama netten baktığım fotolarda 502 onayını ben gördüm
 15. forzaGilles

  Güncel Bakım Masrafları

  Geçen bakımda değişmediyse fren hidroliği değişimi, buji'ler duruma göre bakılıp karar verilir., aracın ilk aküsü ise voltaj değerleri kontrol edilir., diğerleri standart bakımda değişen şeyler...
×
×
 • Yeni Oluştur...