Jump to content

calik

Üye
 • İçerik sayısı

  824
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

calik last won the day on 22 Haziran 2017

calik en çok beğenilen konuya sahip!

2 Takipçiler

calik Hakkında

 • Derece
  Paylaşımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Alper Tolga Çalık
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

3719 profil görüntüleme
 1. Böyle bir başlık var zaten. Açmadan önce sorgulatsaydınız başlık fazlalığı olmaz idi. Muhtemelen fark etmemişsinizdir. Mümkün mertebe herkesin faydalanacağı konuları tek başlıklar altında birleştirsek - hem herkes faydalanır - hem de bilgi paylaşmak isteyenler aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak zorunda kalmazlar http://www.golftutkusu.com/topic/7120-sabah-soğuğu-ve-ilk-çalıştırma/?do=findComment&comment=147940 Önceki konu ile birleştirilse uygun olur, başlık kirliliği yaşanmaz bence @AhmetCakmak
 2. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  FiltrePazarı - Kaymazlar Motor San. Ve Tic. A.S. (https://urun.n11.com/hava-filtresi/vw-golf-7-16-tdi-mann-hava-filtresi-P378730718) ve Megaparca (https://megaparca.com/) satıcılarının MANN hava filtreleri karşılaştırması, ikisi de aynı gib i.
 3. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  @thelordof @bf417 @Savatage Teşekkürler yorum için @forzaGilles. Evet montaj kağıtları çıktı 2 adet Bu sabah filtreyi de taktım. Bence de orijinal. Ancak elinize aldığınızda Valeo daha ağır ve kallavi duruyor ve her iki tarafı da Aktif Carbon kaplama iken, MANN ın bir yüzü beyaz diğer yüzü Aktif Karbon + Anti Al erjik ve daha hafif. Faydası olur diye karşılaştırmalı fotoğraflar altta görebilirsiniz.
 4. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  Servis filtresindeki gibi naylonun üzerinde yazı yok. Bunda boş bir naylon var sadece.
 5. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  @forzaGilles @bf417 Şimdi şöyle: Golf ün üzerinde yetkili serviste takılan orijinal filtre var, MANN filtrepazarından 1 tane yedek almıştım MANN duruyor. megaparçadan bugün 1 tane daha yedek sipariş ettim MANN gelecek. Böylece 3 hava filtresini de karşılaştıracağım. Anti Alerjik Polen filtresini de yine aracın üzerindeki orijinal serviste takılan ile karşılaştıracağım. Serviste takılalı daha 1 ay oldu ama onu çıkarıp anti alerjeni takacağım bu hafta. Vaktim olur da resim çekebilirsem eklerim. Şu anda hala ümitliyim aldıklarımız orijinal diye Yalnız bu filtreler için çok yazılıp çizilmiş burada bunları keşke bir tek başlığa toplasaydık. Okuyanlara faydalı olurdu.
 6. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  @forzaGilles @bf417 Yalnız sizin yukarıda benim yüklediğim fotolara göre megaparçadan gelen polen filtresi sahte gibi :)) Yazı karakterleri çok iyi değil.
 7. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  @bf417 @forzaGilles
 8. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  Endişelerinizde haklısınız. Kaymazlar yetkili bayi de artık sahtesini vermez inşallah diye avunuyorum Megaparca dan gelen ise güzel gözüküyor ama gerçek mi değil mi %100 bilemem. Yetkili serviste MANN marka olmadığı için biraz içim rahat megaparca dan alsam da, en azından MANN filtre.
 9. calik

  Orj filtre seti ve satıcı önerisi

  @bf417 @forzaGilles in önerisi üzerine önce yetkili servisten Anti Alerjen Polen filtresi sordum indirimle 125 gibi fiyat söylediler. Markası ise HUMMEL olarak söyledi Uzay Oto. Ancak beni 1 hafta kadar beklettikleri için ben de https://megaparca.com/ adresinden Polen Filtresi sipariş etmiş idim bugün filtre geldi. Bence orijinal görünüyor. Firma ile birkaç kez yazıştım cevap aşağıda. Bence bu site orijinal MANN Polen Filtre satıyor. " Merhaba, Sahte mann filtre şeklinde bir ürün yoktur. Eğer siz bir yerde denk gelirseniz bize bilgi verirseniz seviniriz, "bu orijinali bu sahtesi” şeklinde yan yana koymak istiyoruz, Ancak biz sahtesine henüz denk gelemedik. Megaparca Destek Ekibi " https://www.n11.com/magaza/filtrepazari  dan da daha önce hava filtresi satın aldım (onlarda anti alerjen yukarıdaki polen filtresi yok idi), henüz takmadım yedek olarak duruyor. Zaten MANN sitesinde aratırsanız Kaymazlar Motor San. ve Tic. A.Ş. (filtrepazari) yetkili bayi olarak gözüküyor. Gelen hava filtresi de orijinal gibi gözüküyor. Defalarca yetkili servis filtresini kendim taktım, filtrepazarından gelen filtre de servisteki VW kutuluya çok benziyor. Ancak yetkili servisten çıkan filtre ile yan yana fotoğraflarını çekmedim henüz. Bu iki adres orijinal ürün satıyor diyebilirim. Ben yeniden Polen ve Hava Filtresi Sipariş edeceğim (yedek olarak iki servis arasında kendim değiştiriyorum, bakımlara yetkili serviste devam ediyorum). Teşekkürler @forzaGilles.
 10. Çok çok çok çok güzel İnşallah iyidir de.
 11. calik

  KAZA

  @Kysr038 @ogzogz @MuratBinaoglu Sigorta Genel Şartlarında orijinal parça ve değer kaybı ile ilgili yazanların bir kısmı kanunlara ve Yargıtay İçtihatlarına aykırı maddelerdir. Tüm sigortalar "gerçek zararı (teminat limiti sınırları içinde)" karşılamak zorundadır. Bu konuda onlarca Yargıtay içtihattı mahkeme kararı STK kararı var. Dolayısıyla, karşı tarafın trafik sigortası (sigortalısının kusur oranına göre) sizin aracınızın parçaları orijinal ise, orijinal parça ile değişim yaparak + değer kaybını ödeyerek gerçek zararı karşılamak zorundadır. İlk etapta genel şartlardaki maddeleri gerekçe göstererek karşılamayabilir, ama siz aracınızı yaptırıp sigorta tahkimde veya mahkemede dava açıp eksik kalan kısmını alırsınız (teminat limitlerini geçmeyecek şekilde). Dolayısıyla ilk etapta aracı yetkili serviste yaptıracağınız için bir ücret ödemeniz gerekebilir. Trafik sigortasına bırakırsanız ne yetkili serviste onarım ister ne de orijinal parça ile onarım ister, onun yerine çıkma-eşdeğer-yan sanayi gibi parçaları kullanarak uyduruk en ucuz tamirhanelerde onarmaya çalışacaktır. En temizi yetkili servise çektirip, orijinal parça ile onartıp, farkı da sonrasında dava ederek talep etmek. Keşke kasko olsaydı çünkü o zaman kasko sizin aracı yaptırıp karşı tarafın trafik sigorta şirketinden alacak idi. @AhmetCakmak İMM tutarı Anadolu Sigorta da 4-5 yıl önce 500.000 idi, şu anda sınırsız. Kaskonun ucuzunu tercih edenlere söylenecek çok şey var da kimsenin umurunda olmaz herkes çok uyanık çok akıllı maşallah. Şu kadar ucuza yaptırdım harika şöyle indirimli fevkalade diyerek daha fazla para verenlere akıl veriyor bazı insanlar (kaza yapmadıkları sürece de cahilce haklı olduklarını sanıyorlar). Ne zaman ki bir kaza oluyor, İMM gerekiyor ondan sonra o uyanık insanlar şöyle mi idi böyle mi idi diye çare arıyor. Maalesef bir musibet bin nasihatten iyidir kuralı hep geçerli. @MuratBinaoglu Polis/Jandarma tutanağı kusur oranını belirleyemez. Karşı taraf sigorta şirketi buna da itiraz edebilir, o zaman STK ya başvurup biraz masraf edip bilirkişi kusur tespit raporu alıp zararı talep edebilirsiniz. Sizin olay arkadan çarpma olduğu için muhtemelen karşı sigorta şirketi kusura itiraz etmeyecektir. Geçmiş olsun. Herkese kazasız belasız sürüşler.
 12. Buradan sipariş ettim, güvenilir bir mağaza mı bilmiyorum. Bakalım gelecek olan ürün orijinale benzeyecek mi ?
 13. calik

  rölantide sallama sorunu

  Kurumlanma olabilir maalesef. Sonucu merakla bekliyoruz.
 14. calik

  rölantide sallama sorunu

  Isınınca geçiyor ise normal diyebiliriz. TDI da soğuk havalarda ısınana kadar rölantide titreme olabiliyor.
 15. Akünüzü yetkili serviste düzgünce VAS6161 ile test ettirip önce onun durumunu netleştirin isterseniz. Aynı anda birden çok sensör arızası vermesi akü/sarj ihtimalini belirtiyor olabilir. Date: 2019.11.02 Time: 14:43:20 Voltage terminal 30: 12.604 V Date: 2019.11.02 Time: 14:43:20 Voltage terminal 30: 12.604 V Date: 2019.11.02 Time: 14:23:11 Voltage terminal 30: 12.345 V Date: 2019.11.02 Time: 14:23:11 Voltage terminal 30: 12.345 V Date: 2019.11.02 Time: 13:38:32 Voltage terminal 30: 14.701 V
×
×
 • Yeni Oluştur...