Jump to content

issos

Üye
 • İçerik sayısı

  177
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

146

1 Takipçi

issos Hakkında

 • Derece
  Katılımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Bora
 • Yaşadığım Yer
  Bursa

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. @EMR-Garage samimi arkadaşlar bizzat şahit oldum şeffaf kaput ve kapı kenar filmi çektirirken. 2 yıl önceye göre büyük ilerleme kaydetmişler, tebrik ediyorum. 360 kameradan sonra VW araçlar için KÖR NOKTA uygulamanızı heyecanla bekliyorum. Birçok araçta geri görüş dahi olmadığından ikisini bir arada yaptırmak isteyen hayli forum üyesi olacaktır diye düşünüyorum.
 2. issos

  JANT BOYATMA (DİJON) RENK TERCİHİ NE OLMALI?

  @sergentunc Renk size kalmış lakin bir hususta uyarayım : Jantların sadece dıştan görünen yani tekerden dışa taşan yüzeylerini boyatın. İç bölgeleri orjinal kalsın. En iyi yerde fırınlı vs boyatsanız bile çapak veya boya artığı gibi milimetrik kalıntılar balans / basınç kaybı gibi istenmeyen sorunlara yol açabiliyor. Naçizane yaşanmış tecrübedir.
 3. issos

  Şehir dışından araç alma (izin) hakkında

  @yarar42 satıcı kişi Noterden detaylarını öğrenip size iletebilir net bilmiyorum inanın.
 4. issos

  Porya bilyalar

  Kimse zikretmese de 2016 sonrası yeni kasa tiguanların kronik arızasıdır bu ön porya bilyaları. Çoğu araç sahibi farkında bile değil. Salgın öncesi doğuş otoda bakım sonrası aracını teslim alan bir araç sahibini uyarmış ve sorunun çözümüne yönelik işlem başlatmasını sağlamıştım. Benim duyduğum ses çıt çıt şeklinde iki bilyanın birbirine çarpmasına benzer düşük amplitüdlü, ve ivmelenmeyle beraber frekansı artan bir ses. 2 nci vitese geçtikten sonra hız ve motor sesinin de maskelemesiyle duyamayabilirsiniz. Aracınızda varlığını saptamak için yapmanız gereken, çalıştırdıktan sonra multimedyayı kapatıp camı açmak ve yakın olan sol ön tekerden sağlı sollu yavaş manevralarla bu sesin varlığını irdelemek. Özellikle eğimli bir yoldan aşağıya doğru yavaşça hareket ederken daha bariz duyulabiliyor. Çözüm olarak evvela almanya menşeli olduğunu söyledikleri meşhur yağla yağlıyorlar, bir süre sonra şikayetler yeniden başladığındaki başvurunuzda da mırın kırın etseler de el mecbur poryaları değiştiriyorlar. Tabii ki araç garanti veya garanti plus dahilindeyse bedelsiz, değilse yaklaşık 2-3 bin tl bir maliyetle..
 5. issos

  Şehir dışından araç alma (izin) hakkında

  @yarar42 satın alacağınız ruhsat sahibi kişi evvela kimlik bilgilerinizle bir Notere başvursun satış işlemlerini başlatsın. Buna istinaden Noter aracılı bir izin belgesi düzenleniyor devlete beyan edilerek.
 6. issos

  Aracı Sahibine Satamaya Çalışan Dolandırıcı

  Fırsat buldukça şu arkadaşların youtube sayfasına girip bakıyorum : https://www.youtube.com/channel/UCCOqshD50lbsSQczY5YIFGg Kocaeli de bir Expertiz firması. Biz gibi vatandaşlar arasında nam, galericiler arasında ise korku salmış durumda. Eğitici, ibret verici vs her çeşit paylaşımları mevcut. Konu başlığındaki ilgili olayı da dün oradan izledim.
 7. issos

  Yeni araç DSG şanzıman Sorunsalı

  @Ayhan5353 ya stepne altı bagaj havuzuna yapışık veyahut ön camda bulunur benimkiler gibi. Araç kabulünü yapan yetkili servis elemanlarının işgüzarlığından bazen sökülüp atılmış bile olabilir.
 8. issos

  Yeni araç DSG şanzıman Sorunsalı

  Sizlere fikir vermesi ve karşılaştırma yapabilmeniz için önceki 2015 (CFFB) ve şuanki 2017 (DFGA) 2.0 tdi 4motion Tiguan araçlarımın fabrika etiketlerini paylaşıyorum. Her ikisinin de yukarda @ft19 un verdiği linkteki sorgulamaya esas şanzıman kodu DQ500 görünüyor.
 9. issos

  Kasko tavsiyesi

  Anadolu Sigortadan şaşmayın ! İMM herdaim Sınırsız (yani Allah korusun girdiğiniz akaryakıt istasyonu veyahut çarptığınız araç Ferrari dahi olsa, hatalı olduğunuz durumda bunu karşılar, cebinizden kuruş çıkmaz) tek sigorta olup ayrıca, Orjinal yedek parça, Kişisel eşya teminatı ve Yanlış akaryakıt dolum teminatı içerir. Diğerlerinin full, genişletilmiş yahut plus vs laflarına aldanmayın, experlerin kişisel hezeyanlarıyla uğraşmayın. 3 kuruş fazla verin kafanız rahat etsin..
 10. issos

  KAZA

  Bir musibet bin nasihatten iyidir derler.. Geçmiş olsun diliyorum.
 11. @designer kardeşim, telefonumu henüz ios 13 e güncellememiş biri olarak sana akıl verirken ben de okuduklarımdan ve de kullanıcı yorumlarından esinlenmiştim. Lakin sonrasında multiple forum araştırması yaptım ve akabinde ios 13.1 ios13.1.2 vs tüm güncellemelerin içeriklerini üşenmeden okudum. İos 13 te '' CarPlayde iyileştirme sağlar'' ibaresi varken, sonraki 1-2 diye giden güncellemelerin içeriklerinde '' Birtakım araçlardaki Bluetooth bağlantı sorunlarını giderecek iyileştirmeler içerir'' açıklamasını gördüm. Yani bu güncellemeye ait bir bug ve de yine yayımlayan (apple) tarafından düzeltilmesi gerekiyor kanımca. Çünkü hiçbir ios güncellemesinin ardından bunca çabuk ve ardınsıra ek güncelleme gelmemişti.
 12. @designer aynı sorunu bir tek vw sahipleri yaşamıyor. Yaklaşık 3 hafta evvel aynı sorunu mb forumunda da okudum. Telefonunuzu ve Aracınızı Bluetooth bazında karşılıklı olarak birbirlerinden silin ve sonra yeniden tanıtın / eşleştirin. Optimal haline gelecektir.
 13. Aynı şekilde arka stop ve tampon değişimi yapılan kardeşimin aracındaki kazada 2 yıl evvel sigorta experi dosyayı hazırlamadı bile bilginize. Metal parçaları esas alıyorlar diye biliyorum.
 14. @Y.B. plastik aksama dair hasarlar oluştuğu için değer kaybı alamazsınız
 15. issos

  VW logosundan sonra R logosu da yenilendi

  Tarihteki en eski R line logosu da bu olmalı..
×
×
 • Yeni Oluştur...