Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı

Marka model ne olacak acaba isim tahminlerini alalım. 

Bence marka HNSA olsun (Homeland Nation Sakarria Automobiles) model olarak "2023-1e Q-Drive"  olarak adlandırılırsa çok güzel görünür. Her ne kadar yerli ve milli olsa da yabancı isim global pazarda daha fazla yankı uyandırır. İnşallah yabancı isim tercih edilmiştir. "Q" "Quad"'dan dört çekeri, "e" elektrikli oluşunu 2023-1 ise 2022 yani üretim yılını temsil ediyor. Bakalım ne olarak açıklanacak umarım güzel bir şey tercih etmişlerdir. 

Merakla bekliyoruz.

:masallah

İtibardantasarrufolmazline --> gırtlak dolusu koltuk ısıtma, kış paketi, yağmur far sensörü, arka koltuklarda ısıtma+masaj, otonom sürüş (Tesla ortaklığıyla) paketi
Tugraline -->Ecdadımıza saygımızı gösteren dirilişimizin simgelerini taşıyan o dönemin hatlarını , işlemelerini, dokumalarını vb ve dizayn öğelerini taşıyan tasarım öğeleri katlanır ayna hız sabitleyici sunroof paketi 
Emptyline --> Allahtan belanımı istion araban var paketi

Yani ben fikir sahibi olsam tercihlerim bu yönde olurdu.

Şu ana kadar gelen fotoğraflara göre araba müthiş görünüyor. lami cimi yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Konunun başlığında "bakan" kelimesi var, gelip de "siyaset yapmayın" demek ne demek yahu? Propaganda mı yaptık, parti ismi mi verdik?

Kendinizin düşünmediği gibi bir eleştiri görünce hemen veryansın etmenin ne anlamı var? Biraz tahammülünüz olsun yahu. Yorum hoşuna gitmiyorsa ve savunacak karşı bir tezin yoksa oku geç. Çocuk gibi şikayet etmek nedir? Kaç yaşında insanlarız. Biraz karşılıklı saygı, sevgi lütfen.

Biz bu arabanın eğrisini doğrusunu konuşmayacaksak kim konuşacak? Eleştirilere açık olun biraz yahu. Gözü kapalı vatan millet sakaryadan çok çekti bu memleket. Ve memleketin geldiği bu durum "aman tadımız kaçmasın, aman siyasete girmeyelim" yüzünden oldu. Çünkü evinize giren ekmeğin fiyatı da cebinize koyduğunuz telefonun fiyatı da arabaya aldığınız yakıtın fiyatı da hep siyasetle, daha doğrusu yönetimin aldığı kararlarla çizilen politikalarla şekilleniyor.

Arabanın ve sürecin iyi yanlarını öveceğiz, hakkını vereceğiz; dandik taraflarını eleştireceğiz tabii ki. Kimse kusura bakmasın.

Bu kadar tantana yapılması gerekecek bi konu yok bence. Bu konsept sonrası ortalama 1 yıl içinde fabrika, üretim adeti, motor değerleri vs paylaşılmazsa o zaman sıkıntı. O zaman anlaşılır ki görüntü var ses yok :)

Keşke simit sarayı vs alacağımıza Opel, Volvo vs alıp yanına yeni bir marka oluştursaydık. En azından Dünya çapında servis ve satış ağı olduğu gibi ar-ge, ür-ge daha sağlıklı olurdu. 

Bu kadar tantana yapılması gerekecek bi konu yok bence. Bu konsept sonrası ortalama 1 yıl içinde fabrika, üretim adeti, motor değerleri vs paylaşılmazsa o zaman sıkıntı. O zaman anlaşılır ki görüntü var ses yok :)

Keşke simit sarayı vs alacağımıza Opel, Volvo vs alıp yanına yeni bir marka oluştursaydık. En azından Dünya çapında servis ve satış ağı olduğu gibi ar-ge, ür-ge daha sağlıklı olurdu. 
Bu gelly volvoyu alırken biz nerdeydik ya da bize vermediler mi bilmiyorum ama çok iyi fırsattı kaçtı

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bugünkü ve son paylaşımda şarj ile ilgili küçük bir animasyon paylaşıldı. Yerli otomobil yarın saat 14:30'da Gebze'de tanıtılacak.

arkadaşlar ülke sorunlarını hepimiz beraber yaşıyoruz. biz farklı ülkede değiliz. senin ağırına giden bizide rahatsız ediyor ama bakıyorum siyasi areneya dönüştü burası . hatta aşağılamaya alay etmeye kadar varıyor. araç markalarının çoğu yüz yıllık istediğin kadar aşağıla. kendi ülkeninkini neden aşağılıyorsun. "hepimiz biliyoruzki " bu konuyu da siyasal görüşşünüz için yapıyorsunuz. kimseyi kandırmayın.

bakıyorum teknoloji siteleri de aynı duruma düşmüş. donanımhaber de ilk konular hep siyasi. "muhalefet partisinin tüm gençlik kolları orada sanki" akşamdan youtube fecebook veya başka sosyal medyadan argüman toplayıp saydırmaya başlıyorlar.. ya iki teknoloji haberi okuyayım diyorum. hoop akp çocukları diye başlık açılmış. tanıtılacak araba için giriyorum belki resim paylaşmışlardır diye bakıyorum kanal istanbula gelmiş konu... "senin siyasi görüşün beni ilgilendirmiyor dostum"   mutlu olacaksınız diye  hükümete saydırmamızı  bekliyorsanız başka başlık aç... git orada konuş. bizde oraya girmeyelim.   "biraz saygı diyorsunuzda saygıyı kendinizde görüyormusunuz. 

çocuk yakıştırmasını da eğer beni kast etti iseniz, kendinize yakıştırınız. bişeyi  eleştirmenin  ne demek olduğunu bilirim. ama "alay etmek"  "dalga geçmek"   "aşağılamak"  "makaraya almak "  ne demek onuda araştırın. bana göre dalga malzemesi yapılacak konu değil bu konu.... hepimiz belli bi yaştayızdır heralde. 

benzin pahallı konusuna yazmıyorum. yada vergiler yüksel di konusu değil bu. zaten okur geçerim. tartışsak noolur. aynı benzini bende alıyorum . 

ama araç üretecez diyor iktidar. taaşşş....k   geçmek için fırsat kolluyorsunuz buda bizi rahatsız ediyor.  ikdidara saydırmanız ayrı , hadi bunu anlarım sevmezsin  fakat verilen emekle kafa bulmak ayrı.. 

daha da uzatırım ama kırıcı oluyorsunuz. çocuk ne ya.. 

@SCC 

arkadaşlar ülke sorunlarını hepimiz beraber yaşıyoruz. biz farklı ülkede değiliz. senin ağırına giden bizide rahatsız ediyor ama bakıyorum siyasi areneya dönüştü burası . hatta aşağılamaya alay etmeye kadar varıyor. araç markalarının çoğu yüz yıllık istediğin kadar aşağıla. kendi ülkeninkini neden aşağılıyorsun. "hepimiz biliyoruzki " bu konuyu da siyasal görüşşünüz için yapıyorsunuz. kimseyi kandırmayın.

bakıyorum teknoloji siteleri de aynı duruma düşmüş. donanımhaber de ilk konular hep siyasi. "muhalefet partisinin tüm gençlik kolları orada sanki" akşamdan youtube fecebook veya başka sosyal medyadan argüman toplayıp saydırmaya başlıyorlar.. ya iki teknoloji haberi okuyayım diyorum. hoop akp çocukları diye başlık açılmış. tanıtılacak araba için giriyorum belki resim paylaşmışlardır diye bakıyorum kanal istanbula gelmiş konu... "senin siyasi görüşün beni ilgilendirmiyor dostum"   mutlu olacaksınız diye  hükümete saydırmamızı  bekliyorsanız başka başlık aç... git orada konuş. bizde oraya girmeyelim.   "biraz saygı diyorsunuzda saygıyı kendinizde görüyormusunuz. 

çocuk yakıştırmasını da eğer beni kast etti iseniz, kendinize yakıştırınız. bişeyi  eleştirmenin  ne demek olduğunu bilirim. ama "alay etmek"  "dalga geçmek"   "aşağılamak"  "makaraya almak "  ne demek onuda araştırın. bana göre dalga malzemesi yapılacak konu değil bu konu.... hepimiz belli bi yaştayızdır heralde. 

benzin pahallı konusuna yazmıyorum. yada vergiler yüksel di konusu değil bu. zaten okur geçerim. tartışsak noolur. aynı benzini bende alıyorum . 

ama araç üretecez diyor iktidar. taaşşş....k   geçmek için fırsat kolluyorsunuz buda bizi rahatsız ediyor.  ikdidara saydırmanız ayrı , hadi bunu anlarım sevmezsin  fakat verilen emekle kafa bulmak ayrı.. 

@SCC 

Arkadaşım ağzına sağlık, düşündüklerimin tercümanı olmuşsun, bende aynı şeyleri düşünüyor altına imzamı atıyorum. Ek olarak bu araba tutulmasa bile, başarız olsa bile, kalitesiz olsa bile bunu denemek zarar değildir, rezillik değildir, utanılıcak birşey hiç değildir. Bu akıl iha’larla siha’larla dalga geçen akıldır, aselsan’ın ürettiklerini görmeyen akıldır. Bunları yazmayan görmezden gelen akıldır. 

Gönül isterdiki bu konu bu başlık aracın modeli, segmenti, fiyatı, motoru, pazarlama stratejisi üzerinde uzayıp gitsin, ama siyasi düşmanlık adına yazılanlar çok basit çok.

Mesela ben aracın elektrikli olmasını, suv olmasını çok yerinde bir tercih olduğunu düşünüyorum. Çünkü benzinli araç zaten piyasada olan bol seçeneği olan birşey. Elektriğe ilgide ortada zaten. Bu tercih bu aracı sattırır. 

Diğer konularda polemiğe girmeyeceğim, yok tasarım oranın yok bu prototip şurada yapılmış, bunlar boş eleştiriler, işi ekonomik endüstriyel tarafından değerlendirin, ve yolun en başı olduğunu unutmayın. Örnek; önce ihayı yaptık, sonra ona yazılım yaptık, sonra roketsan ona yerli füze yaptı, sonra ihaya o füzeyi monte ettik, sonra o füze yüzde yüz başarı ile hedefi vurdu (iha sihadaki asıl başarıda budur, ona yerli füze yapabilmek ve hedefi vurabilmek, yoksa ortalık drondan geçilmiyor zaten), sonra siha yaptık. Daha da büyüdü akıncı’yı yaptık, ve tüm bunları bir elin parmaklarını geçmeyecek yılda yaptık. Sonuç bu bize lazımmıydı evet lazımdı, abd israil satmıyordu. Ve en sonucunda bugün güneydoğuda görevli biri olarak bizzat yetkililerden dinlediğime göre terör örgütü ihalar ve sihalar yüzünde hareket edemez noktaya geldi, sınırlardan dağlardan adım dahi atamıyorlar. Başkada birşey demiyorum.

Kimin hangi duygularla yazdığı o kadar belli ki. Herkes bunu anlayabiliyor. Kimse salak değil. 
Atılan olumlu bir adımdan, gösterilen bir çabadan rahatsız olanlar var. Demagojiyle laf salatasıyla alakasız argümanlarla bok atıyorlar. Sebebi de iktidar partisine ölümüne düşman olmaları. Yeter ki iktidar partisi zarar görsün her şeyde çuvallayalım kafasındalar. Gerçekten yazık. 

Ulan ülkede olumlu bir şey oldu mu hepimiz bundan fayda göreceğiz. Bu ülke hepimizin, bu vatan hepimizin. Bak hızlı tren yapıldı, trene binerken kimse kime oy attın diye sormuyor. Değiştirin şu dinazor beyinleri, gidin tedavi filan olun. 

markası TOGG , ablemi de TOGG harflerinin içiçe geömiş hali olacak sanırım. direksiyon oldukça iyi geldi gözüme, kalın ve ele iyi oturuyor gibi.  torpido altı boydan boya ekran gibi görünüyor. 

• Beğen
Tepkiler: onr

Geri
Üst Alt