Jump to content

bf417

Üye
 • İçerik sayısı

  1461
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  6

bf417 last won the day on 14 Haziran 2019

bf417 en çok beğenilen konuya sahip!

Topluluk Puanı

921

bf417 Hakkında

 • Derece
  Usta Üye

Bilgiler

 • İsim
  sedat küçük
 • Yaşadığım Yer
  eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

2012 profil görüntüleme
 1. bf417

  TDI golf motor sarsintisi

  @Ahmet2855 şahsen ben de duymadım, honda toyota mazda gibi uzakdoğu araçlarında olmayan motor şanzıman sorunları vw alanlar için özellikle belli yaş ve km üstü için sürekli masraf, arkadaşımda 2007 corolla var benim 2015 golften daha sessiz, eski golf 5 in cam otomatiği bozuldu kapı otomatiği bozuldu derken git gel kilitçi bir arkadaşla muhabbet ederken sordum bu araçlar hep böyle mi ? Bana dediği "japon arabaları suya falan girmezse bize kolay kolay gelmez, biz opel vw den para kazanıyoruz" 😬
 2. bf417

  TDI golf motor sarsintisi

  Triger setini değiştirirken genelde devir daimi de değiştirirler vw kronik sorunu ve işçilik gerektirdiği için davlumbaz falan sökülmüşken o da değişir, aracı uzun süre kullanacaksanız serviste değiştirin fiyat sanayiye göre fazla olur fakat emin olun o fiyata göre de kaliteli parça taktırmış olursunuz, diğer bir seçenek de servisten devir daim, gergi ve avare rulmanı, trigeri alıp özel serviste değiştirtmek. Nerede değiştirirseniz değiştirin oem parça kullanın uzun süre başınız ağrımaz.
 3. bf417

  TDI golf motor sarsintisi

  Triger seti 1.6 tdi için 120binde değişmesi gerekiyor daha önce değiştiğinden emin değilseniz ivedilikle değiştirin v kayışı da ses yapabilir ama triger koparsa motor iner büyük masraf çıkar dikkat etmek lazım.
 4. bf417

  Kaza Geliyorum Demez

  Aracı celette ye soktukları için sağlam tüm kapılarda sıkıntı çıkabilir, aracın şasisine kuvvet uygulayarak esnetme yapılıyor, geçen sene anamurdaydım ve çok beğenmiştim sessiz sakin denizi harika balon balıklarına dikkat edin 😀
 5. bf417

  2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

  Video hızlandırılmış😬
 6. bf417

  Servis garantisi sorunsalı

  @ack937 siteyi inceledim fiyatlar gerçekten inanılmaz fakat serviste garantisi olmayan kişilere 10bin fatura çıkardıklarını biliyorum acaba komple değişim yapılmıyor mu? sizin komple değişim olduğu için mi 50 binli rakamlara ulaştı. Bir yakınıma geçen yaz 11 bin fatura çıkardılar garantisi yoktu sanayide 5bin civarına yaptırdı. Bilgisi olan varsa yazarsa biz de öğrenmiş olururuz.
 7. bf417

  Motor Aşırı Isındı Uyarısı, Yardım !

  Kendi aracım olsa sadece devirdaimi değiştiririm ne olacağı belli değil belki satarsınız alan adam bunu trigeri değişmiş 2 bin daha fazla veriyim mi diyecek? Kaldı ki km de çok düşük. Devir daimi serviste değiştirmenizi öneririm garantil iş olur.
 8. bf417

  Motor Aşırı Isındı Uyarısı, Yardım !

  Aracınız 100 bine yakınsa trigerı da aradan çıkartın km düşükse size kalmış işçilik triger için ayrı bir dert tsi 180bin tdi 120 bin normal şartlarda değişim gerektiriyor.
 9. bf417

  Motor Aşırı Isındı Uyarısı, Yardım !

  Karşınızda toyota lan cruiser bunun ki de can bunun ki de devir daim arabistan çöllerinde o kum tepesinden bu kum tepesine lastikleri indirip adeta araçla sörf yapıyorlar sıcaklık 50 derece hissedilen 60 ne yağ eksiltiyor ne hararet yapıyor toyota candır kim ne derse desin vw motorları tırt. Araç sadece motordan ibaret olsa satar alırım ama bunların araçları da çok tipsiz.
 10. bf417

  Motor Aşırı Isındı Uyarısı, Yardım !

  Aynı durum benim de başıma geldi ben uyarı almadan 110 derece gibi olayı farkedip sağa çektim arabayı durdurdum tekrar çalıştırdım anında devir daim fan devreye girip 90 a çekti birdaha da olmadı sanırım devir daim devreye girmiyor takılıyor, bu olayın üstünden 2 sene 40bin km geçti sıkıntı yok ama kronik bir sorun devirdaim 100 120 binde çoğu araçta değişiyor. Vw in utanmazlıklarından sadece bir tanesi.
 11. bf417

  Servis garantisi sorunsalı

  6000 euro olması imkansız luk şu an 550dolar civarı sizinki oem diyelim hadi 1000 dolar olsun hadi bin de volant olsun 6 bin çok büyük rakam emin olun 6 bin olsa vw dq200 250 den vazgeçmişti, ucuz olduğu için hala devam ediyor. Fabrikası da polonya da işçiliği de belli, bu kadar kısa sürede sorun çıkaran hatta 1000km araçta bile sorun çıkaran parçaya devam edilmesinin tek nedeni ucuz olması.
 12. bf417

  Taksiciler!

  Demek türk filmleri gerçek olabiliyormuş, isminiz cemil mi?
 13. bf417

  Servis garantisi sorunsalı

  @agacmalzeme doğuşa şikayet bırakın geçen sene keçenin değiştiğini yine fatura çıkardıklarını söyleyin itiraz edin kesinlikle para vemeyin serviste yapılan işin bir vida dahi sıkılsa garantisi olur. Garanti sadece parçaya olmaz yapılan işçilik de garanti kapsamında
 14. Piyasada setan oranı en yüksek yakıt shellvpower bana göre, lab da test etmedim ama en az vuruntulu çalışma onda. Fazla yakıyor az da performanslı iki üç kuruş da pahalı ama ben sıkıntı yaşamadım start anı hariç titreme yok.
 15. 80binde dizel aracımda titreşim yok nedenini şuna bağlıyorum, shell vpowerdan başka yakıt almam bu zamana kadar tatil istisnası hariç aynı istasyondan aldım, her yıl mazot filtresi nasıl taktıysam öyle çıkar bu da istasyonun bakım yaptığının kanıtı, bu titremelerin yakıt kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Hatırlar mısınız bilmiyorum fakat bu covid yüzünden 3-4 ay önce yakıtlarda etonol zorunluluğu kalktı daha düşük kaliteli benzin alıyorsunuz, şu sıralar titreşim haberleri forumda epey arttı benimkisi tahmin.
×
×
 • Yeni Oluştur...