Jump to content

bf417

Üye
 • İçerik sayısı

  531
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  5

bf417 last won the day on 18 Ocak tarihinde

bf417 had the most liked content!

1 Takipçi

bf417 Hakkında

 • Derece
  Uzman Çavuş

Bilgiler

 • İsim
  sedat küçük
 • Yaşadığım Yer
  eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

486 profil görüntüleme
 1. bf417

  Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

  @tatark imm ne kadar, orj cam hasarsızlık koruma mini onarım vs bilgileri paylaşırsanız yorum yapılabilir, kaç yıldır araç sahibi olduğunuz yaşınız mesleğiniz sigorta geçmişinize göre fiyat veriliyor kasko yaptırdığınız ilk aracınız bir de 20-35 yaş aralığındaysanız rakamlar 3 binin altına inmez. İmm dikkat edin 50 bin imm yapan acenteler var olaki başınıza bir kaza geldi gittiniz bmw 3.20 ye yandan girdiniz 100 de 100 siz suçlusunuz onda 80 bin sizde 40 bin hasar var karşıdakinin 50 bine kadarını öder 30 bin cebinizden çıkar 250 binden aşağı imm yaptırmamanızı tavsiye ederim.
 2. bf417

  Acil yardım arkadaşlar yeniyim !

  @serdartoprak 16 nın verdiği konforu hiçbiri vermez ama 17 ideal bence çünkü yol tutuşu ve yakıt da önemli diğer husus da lastik seçimine dikkat edin bridgestone gibi sert lastikleri tercih etmeyin bütçem var derseniz adaptif şasi kontrolü de denenebilir forumda konusu mevcuttu DCC diye aratırsanız çıkar, yaylarla ilgili malesef bilgim yok.
 3. bf417

  Acil yardım arkadaşlar yeniyim !

  @serdartoprak aracınızın motoru ne ona göre yakıt yorumu yapılabilir ama 7lt gayet normal 18 jant ile ne yaparsanız yapın istediğiniz konforu bulamazsınız boşuna yaylarla uğraşmayın derim
 4. bf417

  Yakıt Filtresi

  @Akdnz servisin filtre olarak ne taktığını bilmiyorum ama yakıt filtresinin kabına bakarsanız ufi marka olduğunu görürsünüz mann kadar kaliteli değildir ama ufi de kaliteli kısa mann taksanız da problem olmaz çünkü v8 makine kullanmıyoruz
 5. bf417

  Shell, BP, Opet tavsiye

  @Muhammed aracın fazla fan açması dediğiniz olay rejenerasyonun yarıda kesilmesinden kaynaklı tam olarak bitmeden kontajı kapatırsanız fan çalışır sürekli yarım kalırsa her seferinde çalışır. Aracınızın kaç km bir rejenerasyona girdiğini hesaplayabilirsiniz devir saatini takip edin 1000 devir start stop devre dışı kalır rejenerasyon başlar, start stop tekrar devreye girdiğinde rejenerasyon bitmiş demektir göstergedeki km sayacını sıfırlayın birdahaki rejenerasyona kadar kaç km geçtiğine bakın ben sürekli şehir içi kullanıyorum 250 km fix rejenerasyona giriyor.
 6. bf417

  Yakıt Filtresi

  @Akdnz yakıt fltresi su sensörsüz olmalı kısa uzun farketmez deniliyor ama mann ın zaten uzun yakıt fltresi yok mahle hengst falan almanız lazım aloparçadan ben de mann aldım bir ay önce sanayide usta olmaz dedi gittim sanayideki parçaçıya kısa mann ı verip serviste takılan dediği tunus malı uzun filtreyi aldım.
 7. bf417

  Shell, BP, Opet tavsiye

  @41HU367 yakıt alınan istasyon kullanım tarzı kullanılan yağ ve düzenli bakım yapılması birçok faktör uzun vadede etkili ben bariz sessiz çalıştıran shell v power dizel kullanıyorum 250 km rejenerasyon aralığım var 30 bin km yaptım şu an için sıkıntı yok. Motorun kurumunu nasıl temizlediler acaba motor kurum nasıl bağlıyor onu da anlamadım egr katalizor bağlar ama ...
 8. bf417

  (D)URBAN REPLİKA JANT TAVSİYE ve YORUMLARINIZ GOLF7

  @armando jantınız çin miydi?
 9. bf417

  (D)URBAN REPLİKA JANT TAVSİYE ve YORUMLARINIZ GOLF7

  @ykeskmer lastikleri değiştirmeyecekseniz orj jant satıp replika takmak mantıklı değil çünkü görümümde hiçbir şey değişmeyecek aynı ebat lastik, kalite ve güvenden ödün vereceksiniz tavsiye etmem.Ben 17 lik fabrika yazlığı her sene sök tak yapmamak için 16 kışlık lastik seti artı replika jant yaptım jant sökmeyle uğraşmadan yaz kış iki farklı takım kullanıyorum bunu yapmamın sebebi de ne kadar özen gösterilirse gösterilsin sök tak da jantın canına okuyolar hele bir de 17 ve üstü ise sökmek daha da zor.
 10. bf417

  (D)URBAN REPLİKA JANT TAVSİYE ve YORUMLARINIZ GOLF7

  @ykeskmer 2 yıldır kışlık lastik için aldığım 16 madrid kullanıyorum hiçbir sıkıntısını görmedim alırken çin almayın kaliteli yerli üreticiler var onları tercih ederseniz hem yedek aradığınızda hem de kalitede sıkıntı yaşamazsınız.
 11. @emrekk ben bir tane r olan biliyorum ben söylemeyim o kendi söylesin 😁
 12. bf417

  Aracimi Acil satmam lazım...

  @yusuf faiz günah zaten 😁
 13. bf417

  Aracimi Acil satmam lazım...

  @Savatage dod evet pahalı ama karşınızda kurumsal bir muhattabınız var mafya bozuntusu beli silahlı galericiler, expertizde boyalımıymış eşim sürtmüştür haberim yok diyen araç sahipleri ya da aldıktan 6 ay sonra ön arka camın yan sanayi ile değiştiğini öğrenen benim gibi şaşkınlar için dod gibi kurumsal firmalar şart. Birdaha ikinci el alacak olsam 5 fazla verir dod dan alırım, kasko yaparken orj cam klozu ekletip fazla para verirken şimdi arabaya bindiğimde ön camda yan sanayi TAMCAM markasını görünce sinirim bozuluyor şeytan diyor al çekici parçala kaskodan değiştir.
 14. bf417

  Volkswagen'de 2019 Model Otomobil Fiyatları Açıklandı

  @Seastar76 ötv indiriminin uzatılacağını düşünüyorum bu haliyle bile satış rakamları çok düşük
 15. bf417

  Volkswagen'de 2019 Model Otomobil Fiyatları Açıklandı

  @Seastar76 166 ya aldığınızı 2020 martta 150 ye bırakırsınız üstüne 25 ekleyip golf 8 alınır, faizle bir yılda 50 bin zarar 😁
×