Jump to content

tyrung

Üye
 • İçerik sayısı

  17
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

7

tyrung Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Bilgiler

 • İsim
  mert
 • Yaşadığım Yer
  istanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. tyrung

  Direksiyondan gelen ses

  Bozuk yolda direksiyon altında bana da plastik sesi geliyor. Sanki anahtarlık plastiğe çarpıyormuş gibi. 3 gün önce başladı kendi kendine geçer diye umut ediyorum.
 2. tyrung

  Golfün Koltuklarını Nasıl Sökerim

  Koltukları söktükten sonra aracı çalıştırırsan bir çok arıza veriyor. Sonrasında gidip sildirmen gerekir. En baştan müsait bi yere çekmeni tavsiye ederim.
 3. tyrung

  1.2 TSİ Rölantide titreme

  1.2TSI polom da titreme sorunu vardı. Özellikle 70.000km den sonra hissetmeye başladım. Çok fazla konu gördüm manifolddaki kurumdan bahseden de var, enjeksiyon sistemindeki sıkıntıdan bahseden de. İstisnasız her rölantide titriyor mu?
 4. tyrung

  Kasko firmaları arasındaki fiyat farkları

  Teminat dedikleri sel, çalınma vb durumlar için verilen rakamlardır. İşin ayrıntısı teklifte yazan yazmayan özel durumlar. Mesela ücretsiz mini onarım > boyalı/boyasız 15cm çapında alanın düzeltilmesi. İkame araç ve bunun süresi, Cam tamiratlarında orjinal yada oem parça kullanımı. Anahtarıyla beraber çalınmalara karşı durumları. Çekiciyle araç çekilirken oluşabilecek hasarlar... Bu ve bunun gibi normalde kaskoda bulunmayan ama ekletilebilen durumlar var.
 5. tyrung

  KAZA

  Eğer servisin sigortayla anlaşması varsa hiç ücret ödenmesine gerek yok diye biliyordum. İ.M.M için sigortacımla görüştüm. 250.000TL ye çıkarttırdım 30TL fark oldu. Zorunlu trafik sigortasının gerçekten 39.000TL limiti varmış, 2020 yılı için çok komik bir rakam.
 6. tyrung

  KAZA

  Geçmiş olsun. Çamurluğun üst kısmına kadar göcük olması kötü olmuş. Bir yanlışlık olabilir mi ? Çünkü ben bugüne kadar lüks bir araca çarpıp 80.000TL hasar kaydını cebinden ödeyeni duymadım. Araç başına teminat farklı durumlar için geçerli. Sigortaların yan sanayi, tamir vs. hakları var. Özellikle 5-10 yaşından sonra.
 7. tyrung

  sigortamnet kullanan varmı

  Açıkçası yaptırırken değil sonrasında destek zamanında telefonla muhattap olmaktansa yüzyüze bile görüşebileceğim birini tercih ederim. Ev, sağlık, araç hepsini aynı firmadan yaptırıyorum. Hasar veya ekstra klozlar durumunda çok rahat whatsapp dan yazabiliyorum, ofisine gidebiliyorum. Kaza durumunda da çok yardımcı olmuştu, aslında görevi bile değil fakat neler yapıp neler yapamayacağını anlatıyor. Etrafınızda soruşturup yüzyüze görüşebileceğiniz bir sigortacı tavsiye ederim.
 8. tyrung

  Hasarlı golf 7 aracım hakkında tavsiyeler

  Maalesef 32.000TL hasar kaydı çok, son yıllarda oluşan bu miktara insanlar hala alışamadı. Dolayısıyla direkt çöp gözüyle bakan insan da çok. Bu durum sadece satışta sıkıntı çıkartacak. Özellikle airbag açmış olması direkt olarak pert gözüyle fiyatlandırılır. İstediği kadar fatura ve fotoğraf olsun kaza malaesef yürüyen aksamda. Sigortadaki ihale satışında teklif kaç liraydı ? Onun üstüne 10.000TL(hasarın tamir bedeli) + %15(galerinin karı) koyarak piyasada ortalama satış rakamına ulaşabilirsin. Macunlu boyalarda genelde micron olarak ölçüm yapılamıyor. 600-800 çıktıysa renk tutmamasından dolayı 2 3 defa boyanmış olabilir.
 9. tyrung

  Yeni alınan araba hakkında yardım

  Bir tanıdığım sıfır aracı şu meşhur istanbul dolusuna yakalandı(sadece su hasarı, göçük yok) ve 1.000km olmadan perte çıktı. Arabanın kilometresi düşük olduğunda sorun olmayacak diye bir şey yok. Öncelikle VW gidip ruhsat sahibiyle geçmiş dökümünü almak maksimum 20dk. Eğer güneşlik değiştiyse hele de başka bir marka ise zaten soldakiyle farkından anlaşılır. Klima tuşunun ters takılması ilk bindiğinde anladıysan ilandaki fotoğrafta fark edemedin mi ? Belkide ilan fotoğrafları sahteydi, ilan fotoğrafları duruyor mu acaba ? Bu zararları kaskodan yapmanız pek mümkün değil. Hiç bir kasko önceki hasarları karşılamaz. Umarım mahkeme iyi sonuçlanır ve iade edebilirsin. Ben Tarcanlar Ekspertiz ile mahkeme sonuçları hakkında konuşmuştum. Eğer araç ağır hasara uğrayıp örtbas edildiyse iade ediliyor(kısa süre içinde mahkemeye verilmesi lazım. 5-10gün) Fakat kusurlar az ise değer kaybını tazmin ediyorsun. Koltuk, tuşlar vs toplamda 5-10k TL civarında yapılabiliyorsa bilir kişide bu yönde rapor edebilir maalesef. Bilinen bir gerçek var, sel hasarlı araçlarda her an arıza olabilir bu riski bilir kişinin raporlaması bilemiyorum... biraz zor.
 10. tyrung

  2020 OTOMOBİL FİYATLARI

  @SCC Bir yere varmak istemiyorlar bence. Tek istedikleri kısa vadede arabaları satabilmekti, sattılar. Şimdi gözlemlerine göre siparişleri geçtiler gelmesini bekliyorlar. Sıfır değeri bilinmeyen bi araca talep varsa çok doğal bir şekilde fiyatı yükselir. Mesela 2 sene golf gelmesin fiyatı 300de olur... 500de. Şimdi hazır piyasa yükselmişken onlar da fiyatları şişirecek ve satışlara devam edecekler. Ne zaman ki satışlar düşer veya faizler yükselir o zaman araçlarda ucuzlamaya başlar. Fakat burada şöyle bir sıkıntı var eğer sipariş az ise tok satıcılık yapabilirler. Atıyorum yılda ortalama 2.000 adet satılıyor ve bu seneye 700 adet sipariş edildiyse fiyatlar pek umurlarında olmaz.
 11. Bilerek araba satmıyorlar, bilerek ikinci ele yüklenip ordan kar peşindeler lafları bana hiç mantıklı gelmiyor. Bursa üretimi araçlar bile piyasa da yok demek gerçekten düşündürücü. Küçük esnaf değil bu firmalar :). Öncelikle bir araba fabrikası günlük siparişe göre çalışmaz. 6 ay öncesinden sipariş alınır buna göre üretim planlanır. 2018 ve 2019 daki çalkantıdan dolayı hiç kimse riske girip eskisi gibi fazla sipariş geçmedi, bayi tanıdıkları olanda bilir tüm satış hedefleri düşürülmüştü. Bu sebeple yıl sonunda gelen zorunlu faiz indirimi ve kampanyalar sonucu araç kalmadı. Bursadaki fabrikadan bakkal mantığıyla gidip araba alıp, showrooma koyup satamazsınız Tüm bu olayların sonucunda hem sıfır araba kalmaması hem de giderek tırmanan fiyatlardan dolayı insanlar son bi gayretle araçlarını yenileme peşine düştü. 2018 sonrası mevzuları görenler bu yükselişi bekliyordu.
 12. tyrung

  Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı

  Bu kadar tantana yapılması gerekecek bi konu yok bence. Bu konsept sonrası ortalama 1 yıl içinde fabrika, üretim adeti, motor değerleri vs paylaşılmazsa o zaman sıkıntı. O zaman anlaşılır ki görüntü var ses yok Keşke simit sarayı vs alacağımıza Opel, Volvo vs alıp yanına yeni bir marka oluştursaydık. En azından Dünya çapında servis ve satış ağı olduğu gibi ar-ge, ür-ge daha sağlıklı olurdu.
 13. tyrung

  Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı

  Konsept Pininfarina diğer bir serisine de benziyor. Vietnamlı Vinfast markasıyla aynı mantıkta yapılacağına dair söylenti var. Vinfast boyutlarına benziyor. Stratejik olarak da BMW nin tüm altyapısını kullanıyor (5 kasa ve X5 kasa) PSA ve FIAT grubu gibi devlerin bile birleştiği bu dönemde kim bilir belki de BMW kendisine yeni ortaklar yapıyor.
 14. tyrung

  Yırtık koltuk kılıfı hakkında

  Eski aracım poloda döşemedeki leke sebebiyle oto2000 den kılıfı ayrı olarak almıştım. Sadece oturma bölümü 100TL idi. Yolcu ve Sürücü kılfıı aynı olması lazım. Bir adet yolcu kılıfı alırsan sağ tarafı deformesiz olacaktır, döşemeci eskiyle yeniyi yer değiştirebilir.
 15. tyrung

  2. El araçta ayıplı ürün

  Ekspertiz firması hangisi ? Anladığım kadarıyla kurumsal olanlardan biri. Zararın karşılanması sevindirici.
×
×
 • Yeni Oluştur...