1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

@yunusaktas91 Yalan söyleyecek halim yok hem 2016 1.6 TDI mda hem 2017 1.& TDI ımda yakıt verilerinden buyrun size bazı örnekler. İstediğiniz kadar aynı yakıyor muhabbeti yapın hiç bir zaman TSI TDI dan az yakamaz bu yakıtın urettiği kalori ile de bilimsel bir gerçekliktir.  

Golf Yakıt.jpg

IMAG0127.jpg

IMG_1065.JPG

IMG_3057.JPG

IMG_3671.JPG

IMG_9940.JPG

IMG_1058.JPG

@yunusaktas91 Yalan söyleyecek halim yok hem 2016 1.6 TDI mda hem 2017 1.& TDI ımda yakıt verilerinden buyrun size bazı örnekler. İstediğiniz kadar aynı yakıyor muhabbeti yapın hiç bir zaman TSI TDI dan az yakamaz bu yakıtın urettiği kalori ile de bilimsel bir gerçekliktir.  

Ekli dosyayı görüntüle 24476

Ekli dosyayı görüntüle 24477

Ekli dosyayı görüntüle 24478

Ekli dosyayı görüntüle 24479

Ekli dosyayı görüntüle 24480

Ekli dosyayı görüntüle 24481

Ekli dosyayı görüntüle 24482
Minimum bu kadar mı yaktırabildiniz tsi ile daha az yaktırırım 😊

@Adv_Dbl bende 1.4 tsi da uzun yolda 4.4 leri görüyorum ortalamada. 

dizelin 3.5 ları görmesi normal dediğiniz gibi benzinli aracın dizelden az yakması mümkün değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yunusaktas91 sevgili kardeşim o biraz sizin hurafeniz ben uzun yolda biraz normal gideyim 3.6 ile gidiyorum kastırdığımda 3.3 değerleri görüyorum dizelde kendinizikanırmayın full depoda neredeyse benimle aynı yolu yapan benzinli golf 50 tl fazla yakıt alıyor ayrıca dizel daha sesli hurafesıne de ınanmaya devam edebilirsiniz ama açıp bakın katalog verısınde 110 km/h hızda dızel 1.4 tsı dan daha sessız bır arac 
1 depoda 50 tl ise dizel almak çok gereksiz oluyor ayda 2 depo alındığını varsayalım .  Yılda 1200 tl yapar yürütme masraflarını düşünce yaklaşık aynı paraya gelir 👍

@brt06 Hocam arkadaş yakiti almis direk uzun yolda kullanmis km hiz ortalamasi 86 görüldüğü üzere.Kimse kimseye birşeyler ispatlamasin benzinli tsi araclarda 86 km h 4.5 leri 4 leri çok rahat görür.Gorsun bakalim şehir içi bu değerleri imkansiz.Herkes kendi aracini ovecek diyede bu kadar abartmaya gerek yok gercekten komik oluyor.Bizde dizel kullandik biliyoruz neyin ne olduğunu...

@mbonat Ben yıllık 25.000 km yol yapıyorum işim gereği de biraz ve dizel asıl farkını şehir içi ve yüksek hızlarda ortaya koyuyor. Elimizde 2016 1.2 TSI da var aynı yere pes pee gıttıgımızde bıle ortalama 2 lt kadar fark oluyor. Benim dizel kullanmam birazda bu sebebten kaynaklı. Yürütme masraflarına gelince benzinli ile dizel arasında bir fark yok ki benzinli araçta da ekstra buji masrafı mevcut üstelik 1.6 TDI unite sağlamlığı ile de kendini kanıtlamış (her ne kadar güç ve tork degerı rakıplerının gerısınde olsa da) bir unite.

Valla dizelin az yaktığı su götürmez bir gerçek. Fakat birbirine karşı artı eksi yönleri bulunuyor. Ben ikisini de uzun zaman kullandım. dizel de yakıt aldığım zamanı unutuyordum. Ama dpf ve egr ben duman etti.Yakıttan yaptığı tasarrufu aldı gitti. tsi aldım evet biraz fazla yaktı ama sorun çıkartmadı.Kesinlikle kullanım durumuna göre tercih yapmalı.

@brt06 Hocam arkadaş yakiti almis direk uzun yolda kullanmis km hiz ortalamasi 86 görüldüğü üzere.Kimse kimseye birşeyler ispatlamasin benzinli tsi araclarda 86 km h 4.5 leri 4 leri çok rahat görür.Gorsun bakalim şehir içi bu değerleri imkansiz.Herkes kendi aracini ovecek diyede bu kadar abartmaya gerek yok gercekten komik oluyor.Bizde dizel kullandik biliyoruz neyin ne olduğunu...
hocam bende zaten verdiğim cevapta bu verilerin uzun yolda olduğunu belirtmiştim.

1.4 tsi aracımla uzun yolda 4.4 yakıtla gidebiliyorsam dizel araçla 4.0 lt nin altına düşmek zor değil.

hayatımda hiç dizel aracım olmadı hepsi benzinli manuel yakıtlarından memnunum dizel tercih etmedim.

dizelin benzinden az yaktığı bir gerçek ancak değecek kadar fark var mı derseniz bence yok.

@Adv_Dbl Hurafe degil forumlardan arastirdigim kadarini biliyorum onu soyluyorum. 5.5 6.0 diyeni gordum ama ilk defa 3.3 ortalamayi sizde gordum, fabrika verilerinin de altinda...
Başkalarının söylediklerine itibar etmek yerine kendi tecrübelerinizi paylaşırsanız daha iyi olur bak arkadaşımız @Adv_Dbl kapak gibi paylaşım yapmış yakıt değerlerini., 3,3 3,6  hadi yakalasınlar tsi motor ile bu değerleri., Esas arkadaşın paylaştığı resimde can alıcı nokta 3 küsürlü değer yakması değil., ekranda dikkat ederseniz yaptığı km ile kalan yakıtla gidilebilecek km topladığınında 1.250-1.300km yol ediyor., Hadi bakalım benzinli araç ile bu km’leri görebilir misiniz.? Benzinli araç konforludur, sessizdir vs.. ama yok efendim ben tsi ile şehir içinde 6 lt. yakıyorum, yok dizel ile aynı yakıyorum vs.. diyenlere itibar etmeyin, bunu diyenlere uzun süreli tüketim değerlerini paylaşsınlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat Ben yıllık 25.000 km yol yapıyorum işim gereği de biraz ve dizel asıl farkını şehir içi ve yüksek hızlarda ortaya koyuyor. Elimizde 2016 1.2 TSI da var aynı yere pes pee gıttıgımızde bıle ortalama 2 lt kadar fark oluyor. Benim dizel kullanmam birazda bu sebebten kaynaklı. Yürütme masraflarına gelince benzinli ile dizel arasında bir fark yok ki benzinli araçta da ekstra buji masrafı mevcut üstelik 1.6 TDI unite sağlamlığı ile de kendini kanıtlamış (her ne kadar güç ve tork degerı rakıplerının gerısınde olsa da) bir unite.
Hocam şöyle mtv kasko 2 bakımda bir değişen mazot filtresi var . Dediğiniz gibi benzinli araçta buji değişimi var buda bir masraf . 

Sağlamlık konusuna gelirsek düzgün bakımı yapılan ve kullanımına dikkat edilen bir araçta eğer kronik bir problem yoksa sorun çıkarması düşük bir ihtimal.

@fanajal Güzel arkadaşım cevap verdiğim dostumuz ben 3.6 yakan gormedim dedı onun bu lafına cevap verildi. Ben yıllarca 1995-2016 ya dek benzınlı araç kullandım 6-7 ocak 2017 tarıhındekı o buyuk kar ve tipi de tam 10 saat ıstanbul trafıgınde kaldım ve yakıt ortalamam 4.7 ıdı forumda fotoğrafları da mevcut aynı tarıhte aynı trafıkte kalan 1.4 tsı ın ortalaması 14 lıtre ıdı o yuzden TDI ın 5-6 yaktıgı trafıkte tsı ın 8 den asagı dusmesı mucizedir.    

Matematik yalan söylemez yillik >25000km = Dizel

yillik<25000km= 1.0 Tsi

Performans icinde 1.5 degil 2.0tsi alacaksinki performansin ne oldugunu görebilesin, yoksa 1.6 tdi-1.5-1.4-1.2-1.0 tsi dan performans olarak fazla birsey beklemeyin, ayrica bizim millet ilginctir 1.5tsi cok tutmadi, sakin dogus oto getirmiyor demeyin, tutsa getirirdi.

@yunusaktas91 Benzinli ile dizel aynı litrelerde aynı koşullarda yakması mümkün değil. Bir kere dizelin hidrokarbonu %50 daha fazla benzinliye göre. Bu demektir ki daha dizel yandığından daha fazla enerji açığa çıkarır. Yani Bilimsel açıdan mümkün değil bu söylediğiniz .

HEm 1.2TSI hemde 16. TDİ ile aynı şartlarda , aynı yolda , aynı hızda, ;

TSI :7,6

TDI :4,4 yakıyor .

@Adv_Dbl ortalamalar çok iyi. Tdi da kasmadan gaza basmak gibisi yok. Keşke benzin daha ucuz olsa hiç düşünmeden benzinli alsak orası ayrı mesele. Ben eski dizel aracımı 177binkm kullandım hiçbir sıkıntı da yaşamadım değerinde  de sattım.

Geri
Üst Alt