Jump to content

Adv_Dbl

Üye
 • İçerik sayısı

  266
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  3

Adv_Dbl last won the day on 18 Ekim

Adv_Dbl en çok beğenilen konuya sahip!

2 Takipçiler

Adv_Dbl Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Serkan
 • Yaşadığım Yer
  Çorlu

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Adv_Dbl

  1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

  @Alpyaman İnip itmiştir bence
 2. Adv_Dbl

  1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

  @Savatage Sevgili dostum 3.3 - 3.6 değerleri kışlık lastikler ve 16 inç jantlara ait ancak yaz zamanı 17 inçlerle ankara istanbul ortalamam da 3.6 onun da fotoğrafı var. Lakin size şurada katılıyorum 17 inçlerde bende daha fazla yakıyorum 0.3-.0.5 lt kadar daha fazla son zamanlarda en uzun yolum 100 - 150 km cıvarı oldu onda da çok dıkkatlı davranmadıgım için (110-140) 4.5 lt ortalamalar cıvarında oldu. Arabada sorun mu var yoksa dırekt wolsburg katerdralinde mi vaftiz edildi (sizin deyimnizle) bilmiyorum ama aldığım gun istanbul - çorlu arasını 4.5 la geçmişti.
 3. Adv_Dbl

  1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

  @fanajal Güzel arkadaşım cevap verdiğim dostumuz ben 3.6 yakan gormedim dedı onun bu lafına cevap verildi. Ben yıllarca 1995-2016 ya dek benzınlı araç kullandım 6-7 ocak 2017 tarıhındekı o buyuk kar ve tipi de tam 10 saat ıstanbul trafıgınde kaldım ve yakıt ortalamam 4.7 ıdı forumda fotoğrafları da mevcut aynı tarıhte aynı trafıkte kalan 1.4 tsı ın ortalaması 14 lıtre ıdı o yuzden TDI ın 5-6 yaktıgı trafıkte tsı ın 8 den asagı dusmesı mucizedir.
 4. Adv_Dbl

  1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

  @mbonat Ben yıllık 25.000 km yol yapıyorum işim gereği de biraz ve dizel asıl farkını şehir içi ve yüksek hızlarda ortaya koyuyor. Elimizde 2016 1.2 TSI da var aynı yere pes pee gıttıgımızde bıle ortalama 2 lt kadar fark oluyor. Benim dizel kullanmam birazda bu sebebten kaynaklı. Yürütme masraflarına gelince benzinli ile dizel arasında bir fark yok ki benzinli araçta da ekstra buji masrafı mevcut üstelik 1.6 TDI unite sağlamlığı ile de kendini kanıtlamış (her ne kadar güç ve tork degerı rakıplerının gerısınde olsa da) bir unite.
 5. Adv_Dbl

  1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

  @yunusaktas91 Yalan söyleyecek halim yok hem 2016 1.6 TDI mda hem 2017 1.& TDI ımda yakıt verilerinden buyrun size bazı örnekler. İstediğiniz kadar aynı yakıyor muhabbeti yapın hiç bir zaman TSI TDI dan az yakamaz bu yakıtın urettiği kalori ile de bilimsel bir gerçekliktir.
 6. Adv_Dbl

  1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

  @yunusaktas91 sevgili kardeşim o biraz sizin hurafeniz ben uzun yolda biraz normal gideyim 3.6 ile gidiyorum kastırdığımda 3.3 değerleri görüyorum dizelde kendinizikanırmayın full depoda neredeyse benimle aynı yolu yapan benzinli golf 50 tl fazla yakıt alıyor ayrıca dizel daha sesli hurafesıne de ınanmaya devam edebilirsiniz ama açıp bakın katalog verısınde 110 km/h hızda dızel 1.4 tsı dan daha sessız bır arac
 7. @Kemal Kapaklı Mümkün hocam gıdın pazarlık yapın bakın nasıl indiriyorlar fiyatı. Aracın km sı yaşı dıkkate alındığında üstelik yeni nesi 1.5 tsı alınabilecekken bu aracın sıfrı 285 bın alınamaz demek bana çok mantıklı gelmıyor açıkçası. Elbette mal sızın ıstedığınız fıyatı yazabılırsınız umarım satabılırısınız de. Kaldı kı 1.5 TSI Highline lite fıyatı 208.000 TL bu donanımları uzerıne ekledıgınızde de 250 bını gececegını sanmıyorum.
 8. Araç tamam dolu güzel bir araç ama bu hali ile normal fiyatı Engelli Araç alım sınırı olan 247.000, 00-TL sının dahi üzerinde bir rakam yanı başka bir deyişle aracınızı normal olarak 250.000, 00-TL sına satmakla eşdeğer bir fiyat biçmişsiniz ki bence çok çok yüksek. Bence fiyatı revize etmenizde fayda var.
 9. Adv_Dbl

  Güncel Bakım Masrafları

  Çorlu ÇALIŞKAN Resmi Servis Araç 2017 1.6 TDI DSG Higline 45000 Bakımı 1.186-TL (satandart bakım ynında klima temizliği dahil bu fiyata) Bakım Tarihi 29.08.2019
 10. Adv_Dbl

  MK7 1.6 Tdi Uzun Yol Tüketim

  Konuyu biraz okudum da neredeyse TSI kullanan arkadaşlarım biz daha az yakıyoruz noktasında anlamsız bir yarışa girme derdindeler. TSI la kasa kasa giderseniz belki 5 lt değerlerin altını görebilirsiniz bu doğru ama bir TDI kullanıcısı kasmayı bırakın normal koşullarda biraz trafiğe dikkat edilirse sonuç aşağıdaki gibi oluyor. Konuyu açan arkadaşımın agresif kullanımında 5 lt yakıtı son derece normal
 11. Adv_Dbl

  Dashcam için sigorta bağlantısı.

  @Recep Gül Sevgili hocam park anında kaza olursa ya da seyir halinde farketmez kameranızın darbe sensoru devreye gırecegı için o darbe anını ve sonrasını RO ısımlı klasorde ayrıca saklayacaktır.
 12. Adv_Dbl

  sis farım kırıldı

  @Ares1905 Özelden numaramı atıyorum hocam size
 13. Adv_Dbl

  sis farım kırıldı

  @Ares1905 Çorludaki ustam bu hususlarda süperdir. İsterseniz tanıştırabilirim sizi. Kaza Emlak Konutları çevre yolunda oldu benim. Ben doğma büyüme Çorlu.
 14. Adv_Dbl

  sis farım kırıldı

  Sevgili arkadaşım neredeyse bire bir aynı kazayı geçen pazar kedi ile yaşadım. Aynı yerden tamponum kırıldı ve sis farının iki ayağı da kırıldı. Çorlu sanayide ustam tamir etti hem tamponu hem de sis farını ve sonucu da fotoğraf olarak ekliyorum. Kazanın videosu da aşağıda linkle. Kedi için çok üzüldüm ancak ölmüştü! Kazayı da ne yazık ki videoyu defalarca seyretmeme rağmen kurtarabilecek engelleyebilecek hiç bir şey yapamazmışım Kırılan sadece sis farınızın ayakları değil aynı zamanda farın bağlandığı tampon braketini de kırıyor. Ustam onu da tamir etmesine rağmen ben yenisi ile değiştirdim 137,60-TL braketin fiyatı ustaya da 500, 00-TL verdim. Tabi bende birde şeffaf kaplama vardı o yeniden yapıldı sadece kırılan alan boyandı.. Video Linki
 15. Adv_Dbl

  Araç içi kamera

  Bende de viofo a119s var yaklaşık 1.5 yıl oldu alalı sorunsuz şekilde kullanıyorum. arka kamera ıhtıyacınız yoksa yeterli olacaktır.
×
×
 • Yeni Oluştur...