Jump to content

Adv_Dbl

Üye
 • İçerik sayısı

  250
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

Adv_Dbl last won the day on 28 Kasım tarihinde 2018

Adv_Dbl en çok beğenilen konuya sahip!

2 Takipçiler

Adv_Dbl Hakkında

 • Derece
  çavuş

Bilgiler

 • İsim
  Serkan
 • Yaşadığım Yer
  Çorlu

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Adv_Dbl

  Hayalet ekrana navigasyon yansıtma

  İsteğinizin olması imkansız hem standart Highlinedaki hayalet ekran bunu desteklemıyor hem de dıscover pro medya unıtesıne ıhtiyacınız var.
 2. Sizde Alkol olsaydı da kaza da kusurunuz olmayacaktı. Sonuç değişmez bu hususta yüzlerce yargıtay kararı mevcut evet Kaskonuz zorluk cıkartırdı ama ilanihayetinde o bedeli size ödemek zorunda kalırdı.
 3. Şöyle anlatayım durumu size Kasko ve Zorunlu Mali Trafik Sigortalarında durum farklı; A Aracı Şoför Alkollu (500 promil) B Aracı Şoför Alkolsüz Kazada kusur A aracında ZMMTS de B parasını A nın sigortasından limit dahilinde alır sigorta A aracının şoföründen rucü eder Kasko B aracını yaptırır A aracının sigortasından tahsil eder A nın sigortası şoförden rücu eder bahsettiğim kazanın münhasıran alkolden meydana gelmediği duruma şöyle bir örnek vereyim A aracı alkollü ve şeridinde gidiyor B aracı alkolsüz ve A ya a'nın şeridinde vuruyor bu durumda A'nın hiç kusuru yok (kusur yok derken alkolden kaynaklı bir kusuru yok yoksa 2918 uyarınca %100 kusurlu) alkollü olsa dahi kaza alkol kaynaklı değil. Ya da daha ekstrem bir örnek vereyim A aracı alkollü ama mekanik arıza frenı patladı öndekine vurdu öndeki araç zaten her türlü parasını sigorta şirketinden alacak A nın ama A nın sigortası da A ya bu sefer rücu edemeyecek çünkü kaza alkolden kaynaklanmadı adam alkollü olmasaydı da o kaza kaçınılmazdı. Bilme anlatabildim mi ? Şu noktayı unutun kaza yapan alkollü onun sigortası para ödemez hayır efendim paşa paşa ödeyecek ZMMTS nin amacı verilen zararı karşılamak (poliçe limitiyle sınırlı olarak) Kusur hesabında alkol münhasıran alkollü olunmasaydı kaza olmazdı dyebiliyorsak etkilidir onun dışında zerre etkisi yoktur.
 4. Hocam konuyu yanlış biliyorsunuz Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortacısı sigortalı aracın 3 cü kişilere verdiği zararı kusur oranında karşılamak için vardır. Sigortaladığı aracın 3 cü kişiye verdiği zararı öder ancak kendi sigortalısı alkollü olduğu için ondan rücu eder. Ayrıca alkol olayında kısa bır bilgi daha vereyim diyelim ki alkol ranınız yasal sınırın üzerinde ama siz ışıkta duruyorsunuz biri geldi size arkadan çarptı ne olacak şimdi siz alkollüsünüz diye ödeme olmayacak mı ? Elbetteki hayır kaza münhasıran alkolden kaynaklanmış ise ödeme alamazsınız ama kazada alkolün etkisi yoksa siz 1000 promilde alkollü olsanız kusura direkt etki eden bır durum değildir.
 5. Adv_Dbl

  İlk marş

  @arfkync hayır hocam ne ucreti ne şarj için ne akü değişim için herhangi bir bedel ödemedim.
 6. Adv_Dbl

  İlk marş

  Sorununuz akü büyük olasılık. 34 binde 2017 29 ağustos çıkışlı aracımın aküsü garantiden ısrarlarım sonucu değişti. Sebang diye garip bir marka akü ile gelmişti varta takılınca araba her anlamda kendine geldi diyebilirim. Evet 18 ayda benimde akü tam bıtmese de uyarı vermese de start stobun devreye gırışlerındekı gecıkmeden anlamıstım bır sefer şarj ettıler 1000 km yol yaptım sonrasında 15 gün içinde yine normalde devreye girmesi gereken start stop gecikmeli devreye girmeye başlayınca servise; "Cep telefonu mu bu araç 15 günde şarja mı getirmemiz gerekecek" deyince değiştirdiler ve tüm sorunlar son buldu.
 7. Adv_Dbl

  Golf 1.0 tsi VS 1.6 tdi

  @Mriya Veriler yukarıda yazılı üstelik 1.6 tdı facelift golf 7 selefine oranla çok daha sessiz. Değerlendirmeniz tamamen subjektif ve üstelik egzost sesine gelince o tok homurtu, kendını yırtarcasına ses çıkartan 1.0 TSI dan çok daha güzel. Titreşime gelince 3 silindirlerin kalkıştaki titreşimleri kronik sorun oluşturacak nitelikte neredeyse tamamında var olan bir durum.
 8. Adv_Dbl

  Golf 1.0 tsi VS 1.6 tdi

  Burada pek çok arkadaşım tutturmuş bir dizelin gürültüsü titreşimi gidiyor ya bizler farklı araçlar kullanıyoruz ya da Golf'ün iç gürültü seviyelerine bakan olmamış hiç. Yıllarca benzinli araç kullandım 2016 yılından bu yana da hem 7 hem de halen facelift 7 dizel kullanıyorum. Evet rolantide dizel oluşu bariz belli oluyor ancak normal hızlarda kesinlikle ve kesinlikle benzinli golften daha sessiz. Yakıt tüketiminde de kullanılan yakıtın doğası gereği dizelin ürettiği kalori fazlalığından mütevellit her zaman daha az yakacaktır. Aradaki yakıt farkının azalmış olması hala dizelin alınabilirliğini ortadan kaldırmış değildir. Resimdeki değerler sırasıyla rölanti, 50 km/h, 80 km/h, 100 km/h ve 120 km/h hızlardaki iç gürültü seviyesidir.
 9. Adv_Dbl

  Park halinde vurdular. Umarım nazardır...

  Çok buyuk geçmiş olsun Yusuf hocam. Sızde bır sey olmaması sevındırıcı demır yıgınlrı bır sekılde yerıne gelıyor.
 10. Adv_Dbl

  Skoda Scala üretime girdi, satışlar yakında başlıyor

  Birde o el frenı olmayaymış iyiydi
 11. @yusuf Hocam o 80 ortalama dedıgınız yol otoban degıl bölünmüş yol ve yol üzerinde en az 15 ışık ve 7-8 radar gecilen yol her ikisi de aynı güzergah aynı nokta Uşak - Pamukova (Metin tesislerine dek) bir kez değil. Ankara - Çorlu arasında da aynı değerler rahatlıkla yakalıyorum ki hiç birisi kasarak değil genel karşık ortalamam ise 4.9. Yazıyı yazmamın amacı 1300-1400 km lerin görülemeyeceğini söylemenize istnaden idi.
 12. @yusuf hocam hıcte ıddalı rakamlar değil hem 2016 golfle hem 2017 golfle cok rahat uzun yolda 1250 km leri gorebiliyorum. Dizelleri bu kadar gömmeyin derim
 13. Adv_Dbl

  Carplay Bağlantı Kopma Sorunu

  @Culture33 carplaye bluetooth ile bağlanamazsınız zaten vw de. Bu dedıgım secenekler ilk baglantı sonrası telefona gelıyor ve sız bu arabayı unut demedıgınız muddetcede sılınmez. Ben hıc bır kopma sorunu yasamıyorum
 14. Adv_Dbl

  Carplay Bağlantı Kopma Sorunu

  Sorununuz buyuk olasılık Teelefon - Ayarlar - Genel - Carplay - Volkswagen - Kilitliyken Car Playe izin ver tikiniz kapalı bunu açın telefon kılıt moduna gırdıgınde dahı calısmaya devam etsın.
 15. Adv_Dbl

  R sahibi oldum. Hayalden Öteydi...

  Hayırlısı olsun Yusuf hocam Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
×