Jump to content

Adv_Dbl

Üye
 • İçerik sayısı

  176
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Adv_Dbl last won the day on 28 Kasım tarihinde

Adv_Dbl had the most liked content!

1 Takipçi

Adv_Dbl Hakkında

 • Derece
  Onbaşı
 • Doğum Günü 01-08-1974

Bilgiler

 • İsim
  Serkan
 • Yaşadığım Yer
  Çorlu
 1. Çorlu Çalışkan VW de ben açtırdımmakyajlı kasada usb değişimi gerekmiyor 1150 TL ye açıldı sanırım ıkı ay oldu açtıralı
 2. Folyo Kaplama mı? YOKSA Seramik Kaplama mı ?

  Şeffaf kaplamanın nasıl koruduğuna dair şu ekteki resmi atıyorum. Şu anki aracımdan evvel almış olduğum 2016 1.6 TDI Highline aracımla Ankara'ya giderken tırın dorsesinden tam sollarken önüme düşen katlı haldeki brandasından güç bela kurtulmuş tamponun sağ tarafı ile sürtmek durumunda kalmıştım. Durduktan sonra sadece kolonyalı mendille sildim ve bütün izler şeffaf kaplamadan çıktı. O aracımın da kaput on tampon ve on çamurluklar ile ayna kapaklarında kaplama vardı şimdi aracımda da var. Ufak tefek sürtme ve çizikler ile taş vuruklarından kurtulmak istiyorsunuz en etkili yöntem kaplama.
 3. Aracımda Çok Buğlanma Oluyor

  Araç içi buğu oluşumunun temel sebebi çok basit aslında içerdeki nemin fazlalığı. Bunu çözüm için klima kadar etkili temel yöntem şudur; yğmurda ıslanmıs kabanınızı araca binmeden bagaja koyunuz üzerinizde kurudukca aracın içine daha fazla nem olusumuna sebep oluyorsunuz. Araç içi sirkilasyonu ise kullanmayınız kıs gunu içerdekinemi dısarı atmak durumundasınız ve mümkün olduğu kadar klimayı kullanarak nemden kurtulunuz.
 4. Folyo Kaplama mı? YOKSA Seramik Kaplama mı ?

  Konu ile ilgili çok aşırı bilgi sahibi olmamama rağmen şeffaf kaplamayı öneririm nedenlerine gelince; şeffaf kaplama neredeyse bir boya kalınlığı daha bir tabaka oluşturuyor ve hava kanallı olması sebebi ile taş vuruklarında ve ufak tefek sürtmelerde çok daha etkili. Seramik kaplama gibi ürünlere ise boya ile etkileşime geçen her türlü kimyasalın zarar vereceği düşüncesindeyim ayrıca geçen bizzat şahit olduğum bir durumu aktarayım. Sanayide çok sevdiğim ve işinde gerçekten uzman bir boyacı dostumun yanına uğradığımda baya sinirli ve sıkıntılı olduğunu görünce nedenini sordum bir opel astra aracın tamponu ile uğraştığını ufak bir sürtme için lokal boya yapmaya çalıştığını söyleyince ne var bunda senin için çocuk oyuncağı bu dedim. Öyle deme abi seramik kaplama yapmıslar araca lokal yapamıyorum attığım boya ile geçiş yapamıyorum dökülüyor tamamını boyamak zorunda kalacağım dedi. Böyle de sıkıntıları olduğunu ifade etmek isterim.
 5. ANA KONU

  Teyp ekranı Car menüsü - ayarlar - ayna ve silecek bölümü katlanmadaki tiki iptal ediniz yeterli
 6. Bayiden Golf 1.0 TSI Manuel Comfortline Beyaz

  Araç alınacağı zaman boşuna demiyoruz @silvershadow (Murat) hocamıza sormadan almak pirzolayı manavdan almak kadar abestir! O varsa işin içinde sonuna dek güveneceğiniz nadide dostlardandır kendisi.
 7. Sevgili dostum ben kodlama konusunda hiç bilgiye sahip değilim 2017 makyajlıların 2017 şaşe ve 2018 şase arasında fark varken bunun 2016 lara uygulanıp uygulanamayacağı hususu kodlama işinde uzman arkadaşların cevaplayabileceği bir durum açıkçası.
 8. Mantıksal düşünüldüğünde park frenleme fonksiyonunun aktif edilebilmesi gerekli diye düşünülüyor lakin son golf buluşmamızda kontrol ettiğimizde park sensörlerinin kodu değişikti. Yanlış aklımda kalmamış ise benim makyajlı kasada sensör kodu 24b iken ilk makyajlı kasada ki kod 24a idi yapılablecek olsa da öncelkle sensörlerin değişişimi gerekebilir.
 9. 2013 Golf 7 1.4 Tsı 140 BG Highline

  Araçtaki ayıp gizli ayıp olduğu için haksız fiildeki 2 yıllık zaman aşımı süresi mevcut üstelik bu durumun hile ile sizden gizlendiğini ispat etmeniz durumunda zamanaşımı yok. Satıcı bu durumda hiç bir hakkını kullanamaz
 10. 2013 Golf 7 1.4 Tsı 140 BG Highline

  Öncelikli olarak satıcıya ihtarname göndermeniz gerek bu durum sizden gizlendiği için gizli ayıp niteliğinde üstelik alım satım sırasında mevcut olan bir ayıp bu durumda 1-Sözleşmeden dönme hakkınız 2-Tamirini isteme hakkınız 3-Ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme hakkınız mevcut ve işin cezai boyutunda ise bu işi meslek olarak icra eden galericiden aldığınız için nitelikli dolandırıcılık konusunda savcılığa şikayet de etmek bir diğer yol tabiki bu şikayet ceza hukuku anlamında olacağı için sorunun maddi anlamda çözümünde etkisi sınırlı olacaktır.
 11. ANA KONU

  Sevgili hocam bu dynaudio ses sisteminde olan bir durum ve opsiyonel diye biliyorum. Golf konusunda uzman üstatlarımız daha ayrıntılı bilgi verebilirler
 12. Merhaba

  Hoşgeldiniz aramıza
 13. Araç içi kamera

  Bu konuda viofo 119s modelini öneririm. Gece çekimleri oldukça iyi, aynı zamanda çarpışma ikazı ve şerit takip ikazı da mevcut. Sony sensör mevcut üzerinde ve gps modulunun de olması küçüklüğü, kapasitörlü oluşu ciddi bir avantaj olarak görünüyor. Ben indirim kodunu kollayarak aldım TL karşılığı olarak 277 TL ye maal olmuş oldu. henüz gelmedi geldiğinde resimlerini de buraya yüklerim.
 14. 1.2 TSI Manuel Golf'ten 1.6 TDI DSG Golf'e Geçtim

  Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun
 15. 2017 golf rline iç + dış

  Hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin sevgili silvershadow hocamızın emekleri inkar edilemez bu konularda kendisi ve forumdaki tüm dostlar iyi ki varlar.
×