1.6 comf. - 1.5 act high a geçmek mantıklı mı

Valla dizelin az yaktığı su götürmez bir gerçek. Fakat birbirine karşı artı eksi yönleri bulunuyor. Ben ikisini de uzun zaman kullandım. dizel de yakıt aldığım zamanı unutuyordum. Ama dpf ve egr ben duman etti.Yakıttan yaptığı tasarrufu aldı gitti. tsi aldım evet biraz fazla yaktı ama sorun çıkartmadı.Kesinlikle kullanım durumuna göre tercih yapmalı.
Dizel az yakmiyor demedim ben, sanki oyle demisim de cevap vermissiniz gibi olmus. Faydali yorumunuz icin de tesekkur ederim.

@fanajal 87 km hız ortlamasını tutturmanız ıcın 110-120 aralığında gıtmenız lazım sureklı. O fotoğraflardakı yol guzergahı Uşak - Çorlu arasında kı yolun 400 km sı otoban bıle degıl her sehır ıcı gecısınde hız sınırınız 70 km bılıp bılmeden sallama konusunda uzmansınız. Arkadasın ılk mesajına bakarsanız ben bu değerlerın altında yakanı gormedım sorusuna cevaptır yazdıgım. O 3.6 degerı de tam kısın ocak ayanına aıt degerler. Bence dızel arac kullanma teknıklerınızı gozden gecırınız. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.0TSI kullanıyorum tamam az yakıyor felan ama yine de dikkatli kullanmak gerekiyor. dizel araçla ne kadar basarsan baz cok fazla yakmıyor. benzinli illaki daha fazla yakıyor litre olarak.

Bir de motor ömrü konusu var, nispeten normal hacimli dizel bir motorun ömrü çok yüksekken, downsized turbolu benzinli motor hep soru işareti.
Araç daha 100.000 e gelmeden satıyoruz, 1.0 1.2 motorların ömrü gerçekten az ise Bu bizim değil arabanın 10 uncu sahibinin falan sorunu. bir yılda 10 bin km yapan normal bir kullanıcı için arabanın motoru diyelim 300 bin km de öldü. 30 yıl boyunca satmadığınızı varsayalım (kimse dayanmaz o kadar yıl) 30 yılda bir komple motor almışınız çok mu 😁

Vallahi tdi araçta 6 nınlaaltına inemedim şu an 6.9 normalde kullnıyorum deliriyorum bunları gördükçe 
Yalnız değilsiniz aynı değerler bende de mevcut aracımı mann filtre shell yakıtla kullanıyorum ama zamanında  1.2 tsi poloya 10 lt yaktırdım buna razıyım. Yeni periyodik bakımda kesinlikle motul ya da liqui deneyeceğim kullananlar en kötü 0.5 lt düştü diyor bakalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yunusaktas91 Bende sizin için benzin daha az yakar dediniz diye bir söylemim olmadı sizde böyle birşey söylediğimi nereden çıkardığınız bende bunu anlayamadım

Geri
Üst Alt