Jump to content

mbonat

Üye
 • İçerik sayısı

  437
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  4

1 Takipçi

mbonat Hakkında

 • Derece
  Kıdemli Çavuş

Bilgiler

 • İsim
  Bahadır
 • Yaşadığım Yer
  Sakarya

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. mbonat

  Kaplama -arac giydirme hakkinda

  @kickergls Hocam yay ve jant arabanın kaderini değiştiriyor kaplama yapmasınız bile yapın derim 😊 kaplama işi bana mantıklı geliyor arabayı sürttünüz olan folyoyo oluyor boyaya olmuyor .
 2. mbonat

  Kaplama -arac giydirme hakkinda

  Hocam arkadaşlarım kaplama işi yapıyor . Kaplama işinde önemli olan şeyler var öncellikle şeçtiğiniz folyo kaliteli bir marka olmalı , yüzey hazırlığı yapılmalı ve en önemlisi güzel bir işçilik. Eğer işçilik kötü olursa folyoyu söktüğünüzde şoka uğrayabilirsiniz kaliteli folyonun yararları nedir derseniz hem uzun ömürlü olur hemde söktüğünüzde iz kalmaz. Eğer çift renk kalitesiz bir folyo kullanırsanız renk geçişler ve efektler düzgün olmuyor yaptırdığınıza pişman olabilirsiniz Ben sizin için fiyatları sordum . Attığınız resimdeki kaplama ortalama 8 bin . 1.kalite tek renkler 4.5-5 bin civarı , Oracal çift renkler 5 bin civarı . Ucuz çift renklerde varmış ama arkadaşlarım getirmiyormuş yukarıda bahsettiğim durumdan dolayı aşağıya örnek olması amacıyla resimleri ekliyorum. Folyoların fiyatları belli internetten bakabilirsiniz kaplama markası olarak avery 3m oracal öneririm .
 3. mbonat

  Golften Civic'e geçilir mi

  Hocam anlamak mı istemiyorsunuz ? Nedir yani amacınız anlamadım . Yukarıda 100 den fazla aracın ortalaması belli sizin kaç lt yaktığınızın bi anlamı yok yukarıda farklı kişilerin yaptığı binlerce kmlerin ortalaması belli verilerden belli olduğu gibi 1.0 1.4 ten 1 lt daha az yakmış.
 4. mbonat

  Golften Civic'e geçilir mi

  hocam ingilizce kullandığım için gasoline olarak çıkmış türkçesi benzin
 5. mbonat

  Golften Civic'e geçilir mi

  Bu da burda dursun hocam 1.0 tsi golf
 6. mbonat

  Seramik kaplama

  Cem abi işinde bir numaradır. Güzel bir tercih yapmıssınız .
 7. mbonat

  Golfe kaç para verilmeli ?

  @yusuf hocam kitapcıkta arabanın renk kodu yazar ordan hangi renk olduğunu öğrenebilirsiniz .
 8. mbonat

  Kapı eşiği aydınlatması led sorunu.

  @byte Hocam o ledler aküyü bitirecek kadar enerji harcamıyor . Yazın tatile çıktığımda 2 hafta çalışmadığı olmuştu sorunsuz bir şekilde çalışmıştı aracım. Arka taraftaki ışıkların tesisatını söküp deneyin derim belki tamir ederken yanlış bir işlem yapılmış olabilir . Sorun yine devam ediyorsa aküdendir etmiyorsa yanlış bir tamirat işlemi gerçekleşmiştir.
 9. mbonat

  Boya Koruma Laneti

  Köpük var köpük var hocam onlarda çeşit çeşit
 10. mbonat

  Golften Civic'e geçilir mi

  Hocam her zaman karşılaştırmaya açığım 3-4 lt az yaksa hiç yakmaz 😂😂 1.0 tutulmamasının sebebi insanların ön yargılarından başka birşey değil.
 11. mbonat

  Golfe kaç para verilmeli ?

  Dod u biliyorum ama genelde sahibindeni kullanıyorum. Dod ilanlarınıda inceleyeceğim . 1.0 ve 1.4 highline araçları favorime ekledim 130-140 arasına gidiyorlar 1.4 2017 ile 1.0 2018 fiyatları yaklaşık olarak aynı . Ama 1.0 tsi highlinelar uzun süredir ilandalar satılmıyorlar .
 12. mbonat

  Boya Koruma Laneti

  @Serkanasn Maalesef hocam herkes pasta cila yapıyorum diye geziyor . İş erken bitsinde diye yüzey hazırlığı yapmadan pasta yapanlar var. Sakarya da olsanız tavsiye ediceğim yerler var fakat bursada bilmiyorum .Detail forumlarında bursa için önerilen bir yer bulabilirsiniz.
 13. mbonat

  Golfe kaç para verilmeli ?

  Hocam maalesef piyasa bu yüzden çok şişti o araba 130 sa benimki 140 diyip koyuyorlar araçlar satılmıyor ve aylarca ilanda kalıyor. Birde liste fiyatı üzerinden fiyat belirleyenler var. Bayinin 105 a bıraktığı arabaya liste fiyatı 135 diye 115-125 yazan satıcılar var.
 14. mbonat

  Boya Koruma Laneti

  Hocam maalesef fırça arabanın canını okuyor . Boya koruma yaptıktan sonra ph notr ve koruma dostu şampuanlarla arabayı yıkamalısınız. Öneri olarak bu işi butik olara yapan detailingciler var bursada bulup oralara gitmeniz. Bursa için bilen arkadaşlar yardımcı olucaktır maalesef bursada bildiğim bir yer yok.
 15. mbonat

  Golfe kaç para verilmeli ?

  Arkadaşlar sarı sitede golf 7.5 highline ilanlarını inceliyorum çok farklı fiyatlar var . Bu araçların gerçek piyasası nedir kaça satılır kaça alınır ? Aradığım özellikler: 2017-2018 Hatasız(boya tramer vb yok ) Cam tavan Kırmızı ve siyah harici Km maksimum 30 bin
×