Güncel Bakım Masrafları

12.02.2020 tarihi itibariyle Diyarbakır Dicle Otomotivden aldığım fiyat teklifi

%15 adı altında 1315₺ fiyat biçtiler. 
Mayıs ayında 4 yılı doluyor ve %25 indirim uygulanacakmış. Yalnız teklif formunda iskontolara baktığımda sadece işçilikte iskonto uygulanmış. Bir hata yok mu? 

68C1B5B3-7599-408F-9F3A-6B7B957D682C.jpeg

@serdilacil yağı dışarıdan kabul ediyorlarsa alıp yanında götürmeni tavsiye ederim. Hem fiyat düşer hem de forumda adı sıkça geçen liqui moly yağ kullanabilirsin. Kendi sitesinde fiyatı 275 tl.

https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973?gclid=Cj0KCQjw2IrmBRCJARIsAJZDdxD6twFnd_yoyNLJKqychiH_QL5EbCiFYBpCbAvKsWr7-87hVIBd12IaAlpxEALw_wcB

Vw tiguan 1.6tdi 75bin bakımı için kocaeli ark otodan %15 indirimli 1175 tl fiyat aldım.

[mention=15070]serdilacil[/mention] yağı dışarıdan kabul ediyorlarsa alıp yanında götürmeni tavsiye ederim. Hem fiyat düşer hem de forumda adı sıkça geçen liqui moly yağ kullanabilirsin. Kendi sitesinde fiyatı 275 tl.
https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973?gclid=Cj0KCQjw2IrmBRCJARIsAJZDdxD6twFnd_yoyNLJKqychiH_QL5EbCiFYBpCbAvKsWr7-87hVIBd12IaAlpxEALw_wcB

Kullanan arkadaşlar memnun kalmış mı acaba?
Motorun sesi değişmiyorsa performansı ve hızlı yağlamayı etkilemiyorsa tercih edebilirim. Servisle de konuşmam lazım.

Ayrıca malzemeleri alıp bir ustada da yapmayı düşünüyorum.
Diğer malzemeler için çok iyi kalitede filtre öneriniz var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bakımı yetkili serviste yaptıracak ve ihtiyacı olan arkadaşlar için serviste Polen Filtresine boşuna 140 lira ödemeyin., bende fazladan yetkili servisten alınma 2 adet var.,

VW AG mühürlü sıfır jelatinli., ihtiyacı olana 90 tl.ye verebilirim., Servis o an için mevcut stoktan hangi marka denk gelirse onu takar., Valeo, Denso, Mahle, MicronAir, Mann şansınıza hangisi gelirse onu takıyorlar.!! Yazık günah Valeo/Denso filtreye 140 lira ödemeyin., Ayrıca bende ki ürün 4 tarafı keçe kaplı olan versiyondur.,

Mann marka VW AG mühürlü (üretim yeri: Made in Germany) Bende ki Mann marka olan "4 tarafı da" keçe kaplı olan versiyon..!!

@ogzogz dün senin sorduğun konu hocam :)

Valeo, Denso, MicronAir, Mahle bunların "sadece 2 yüzü" keçe kaplıdır.!!

***Not: Aşşağıdaki tüm araçlarla uyumludur., hepsi aynı filtreyi kullanmaktadır., Parça Kodu: 5Q0 819 653

-Audi A3, Audi Q2, Audi Q3

-Arteon, Passat B8 kasa, Tiguan Mk2, T-Roc, Golf Mk7, Golf Mk7,5

-Seat Leon Mk3, Seat Ateca,

-Skoda SuperB, Octavia, Karoq, Kodiaq

Ürünün resmi;

Ekli dosyayı görüntüle 26917

Ekli dosyayı görüntüle 26919

Ekli dosyayı görüntüle 26971

Ekli dosyayı görüntüle 26970

Ekli dosyayı görüntüle 26916

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles  mann fp ile değiştireli  şuanda daha 2 ay oldu. Elimde bir de mahle var. 2020yi çıkarırım☺

Evet, 4 tarafı keçe kaplı olması daha iyi. Polen filtresi ihtiyacı olan kaçırmasın.

Mahle kafama takıldı iyice. Sonu vw ag 819669 kodlu olan, mahle'nin kendi bünyesindeki caremetix ile eşdeğer olmayabilir mi? Ben bu gidişle mahle yi ters takıp kullanıcam 😁

@forzaGilles  mann fp ile değiştireli  şuanda daha 2 ay oldu. Elimde bir de mahle var. 2020yi çıkarırım☺

Evet, 4 tarafı keçe kaplı olması daha iyi. Polen filtresi ihtiyacı olan kaçırmasın.

Mahle kafama takıldı iyice. Sonu vw ag 819669 kodlu olan, mahle'nin kendi bünyesindeki caremetix ile eşdeğer olmayabilir mi? Ben bu gidişle mahle yi ters takıp kullanıcam 😁
CareMatix ile aynı ürün., sadece rengi farklı

@forzaGilles aklımı karıştıran resim

Ekli dosyayı görüntüle 27883Ekli dosyayı görüntüle 27884

Katmanlara bakınca pamuksu kısım baskıya göre altta kalıyor. Altta kalırsa zaten pamuksu kısımda da toz var yani tüy gibi uçuşuyor. Haliyle amacı toz toplamak olan filtre içeriye kendi tozunu gönderecek.

Ekli dosyayı görüntüle 27885
Bunun resim bir video dan alıntıdır., özel yapım bir cihaza mahle ve mann filtreyi takıp., en iyisi hangisi diyee karşılaştırma yapıyorlar., cihazın altından yukarıya doğru pis hava veriyorlar., Bu sebebten dolayı filtrelerin renkli kısımları üst tarafta çünkü hava alttan yukarı doğru veriliyor., 

Madem öyle Mahle ‘ye şunu sormak lazım, filtrenin mavi renkli yüzü üstte kalıcaksa neden üretimde ok yönünü ters basıyorsunuz birader..??

Tabii bu karşılaştırma da haksız bir rekabet var., Cihazı üreten firma Mahle, teste tabii tutulan filtrelerden biri yine Mahle., video’nun çekildiği yer Mahle’nin ofisi., bu şartlar altında kendi ürünlerini başarasız göstermiyecekleri aşikar.. Adam bir de kapağı açınca ayyy çok kötü kokuyor diye numara yapıyor., 

Video ‘nun 1:30-1:34 sn. arasına iyi bakın hem ters takıyorlar., Eee ters takıyorsun., ama daha iyi olduğunu iddaa ediyorsun., Ben yemem bu numarayı., üretim esnasında filtrenin ok yönünü yanlış baskı yapmak ne demek yahu., buna rağmen bizimkisi daha iyi iddasında bulunmak manidar olmuş;

Golf 7.5 comfort 1.0 aracımın 45 bin bakımı için gaziantep şahintaştan 1087 lira teklif aldım.Yağ-yağ filtresi havafiltresi polen filtresi karter tapası değişecek olanlar.Ayrıca ön arka balata için işçilik dahil 785 lira teklif aldım.Sizce nasıl fiyat hocalarım?

Fiyat iyi. 45000 km de ön balataların değişimi şüpheli arka balatalar ise kesine yakın gereksiz. Balata kalınlıklarını ölçerek tekrar kontrol etmelerini isteyin (90.000 km de henüz balata değiştirmedim).

Değiştirirseniz de ekonomik değil normal parça kullanın tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt