Güncel Bakım Masrafları

Merhaba, 90.000 KM 'ye kadar düzenli bakım yaptırdım. 75.000 de sadece ön balataları değiştirdim. Şimdi sıfır aldığım aracım 100.000 oldu :)  

Bakım vakti yaklaşıyor ama standart bakım dışında gereksiz bir değişiklik yapmak istemiyorum. Garanti bittiği için dışarıda yapmak istiyorum ama bildiğim biryer de yok, bu yüzden 90 bakımını Euromaster 'da yaptım ama çok hoşuma gitmedi.

105.000 KM 'de değişmesi gereken, gerekebilecek neler olabilir böyle bir bilgi var mı ? 

Evet bakim uyarımız ekranda çıktı muhtemelen ay sonu randevu alırım 

20200220_065405.jpg

2. Yıl bakımı için fiyat aldım aracım 19300 kmde. Km dolmadiği için yıl bazında bakıma girecek. 1210 lira yağ filtreler ve cam suyu. Bana çok geldi sanki. Aracım manuel 2018 golf 7.5 ve liqui moly yağımı kendim getireyim dedim olmaz vw onaylı değil dedi bakım görevlisi. Maşallah herşeye yok diyorlar ne yapsam acaba. Garanti Kasım ayında bitiyor.

2. Yıl bakımı için fiyat aldım aracım 19300 kmde. Km dolmadiği için yıl bazında bakıma girecek. 1210 lira yağ filtreler ve cam suyu. Bana çok geldi sanki. Aracım manuel 2018 golf 7.5 ve liqui moly yağımı kendim getireyim dedim olmaz vw onaylı değil dedi bakım görevlisi. Maşallah herşeye yok diyorlar ne yapsam acaba. Garanti Kasım ayında bitiyor.
Yağ ve filtreler için gerçekten fazla hocam, cam suyunu saymıyorum zaten. Bir bardak koyuyorlar 2-3 kullanımda bitiyor. (Geçenki bakımda öyle oldu bana)  VW onaylı yağı ve filtreyi kendiniz değiştirseniz kaça mal oluyor? 

@typhoons aracınızın km si düşük, randevuyu int.den alınca %5 de indirim oluyor, sanayiye göre verilen rakam çok gözüksede , bu bakım mı da yetkili servis de yaptırın bence ..

@Bekir  yüzde 5 1200 lirada 60 lira yapar sadece bana faydası iyi niyet garantisi seneye atıyor.

O konuştuğunuz kişi yalan konuşmayı kendine görev edinmiş.,

Buyrun Liqui Moly yağın VW onayını kendisine teslim edin, alsın boynuna asıp dolaşsın; https://pim.liqui-moly.de/pidoc/P000323/3706-TopTec42005W-30-65.0-en.pdf

@forzaGilles birkez daha sorayım. Bu yağı kullanmak istediğim için kendim getireyim dedim servis danışmanına yok dedi mâlum birde doğuş Eskihisar Ankara yi kötüluyor. Onlar Shell yağ ve eko parçalar kullanıyor diye :)

Yakin zamanda 60 bin bakimi yaptiran var midir?  2017 1.4 tsi highline aracimin bakim zamani geldi, sanirim bujiler de degisiyor bu bakimda. Yaptiran ya da fiyat alan var midir?

Daha önce değişmediyse fren hidroliğini de değiştirmenizi öneririm., değişim sonrası ciddi iyileşme oluyor..
Hafta sonu benimde değişti daha 2 sene olmasına rağmen fark etti açıkcası frenlerin güçlendiğini hissettim , özel bir aleti var ölçüm yapıldı nem oranı kritik seviyeye yaklaşmış risk almadık değiştirdik indirimle 160 lira gibi birşeye geldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende yıl değil de KM 30.000'i buldu bakıma gireceğim, 3 yerden fiyat aldım, 2. yılım dolmamasına rağmen bana %10'luk bir indirim yaptılar 1176 TL'den 1058 TL'ye düştüler, 1058 fiyat verenlerin birisi elimdeki orijinal yağı faturası dahilinde kabul ederken diğeri kabul etmedi. ama 3. yer % 10'luk bir indirim yapmadı fakat yağımı kabül etmesi ve 3 ayrı marka polen filtresi bulundurmasından dolayı 3. yeri kabul ettim ve orijinal yağı benden olmak üzere 660 TL gibi bir rakama yaptırmış olacağım. (serviste alınan yağ 498 TL civarı)

Geri
Üst Alt