Jump to content

berreday

Üye
 • İçerik sayısı

  316
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

berreday Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Şerif
 • Yaşadığım Yer
  Ankara

Güncel Profil Ziyaretleri

1869 profil görüntüleme
 1. @MusaaksoyHocam araç 2015 model, çekişi maşallah çok iyi ama ilk kalkışlarda dipgaz yapınca önden kayma çok yapıyor. Özellikle uzun yolda kullanmak daha keyifli. Dizele göre en büyük farkı bu motor hızlanınca tıkanmıyor, soluksuz gidiyor.
 2. @Musaaksoy Hocam çok farkediyor mu derken çekiş anlamında mı ? 1.4 TSI ACT 150 PS
 3. Fren hidroliği değişim aralığı nedir ? 2 aracımdan biri TSI 150 PS, öbürü TDI 110 PS, TSI servis bakımlı ama TDI ın bakımlarını dışarda yaptırıyorum. O sebeple merak ettim fren hidroliği değişim zamanını.
 4. berreday

  Regaib Kandili...

  Herkesin kandili mübarek olsun, dualarınız kabul olsun.
 5. @GodThreadben satıcı olarak İlker34 ü alıntılamışım, iban paylaşın mesajdan ödemenizi yapayım hocam.
 6. berreday

  2016 tiguan act dsg

  Herkes sıfır fiyatlarının gerileyeceğini biliyor, çünkü kurdaki düşüşler fiyata yansımış değil. Bu sebeple sıfıra yakın fiyatlı araçların talep görmemesi normal.
 7. Hocam üstte 2 arkadaş muhtemelen olmaz tadında yorum yapmış kafam karıştı Siz olduğuna eminseniz ürünü alıyorum. Özelden iban paylaşabilirsiniz.
 8. @Ufuk31 Öyle tabi herkes kolay para kazanma derdinde, ama ben yine de şikayetler çoğalırsa bir düzenleme gelir diye düşünüyorum.
 9. Hocam basiret bağlanabiliyor haklısınız, insan bazen dalgın oluyor bazen gözünün önündekini atlayabiliyor. Ben biraz da o sebeple buraya yazdım. Biri bile görüp dikkatli davranırsa amacıma ulaşmış olurum.
 10. Herkese selamlar, Bugün aracımı Ankara Eryaman'daki Tüvtürk e muayeneye götürdüm. Hemen yan sırada bulunan bir vatandaş, bir internet sitesine, muayene randevusu alımı adı altında 50 lira ücret kaptırmış. Kulak şahidi olduğum kadarıyla bahse konu site, "tuvmuayene.com". Daha sonra nette araştırma yapınca başka sitelerde de benzer durumlar gördüm. tuvmuayene.com a girip bakınca da adamlar sitenin altında alttaki resimde bulunan uyarı yazısını yazmışlar. Maalesef anladığım kadarıyla danışmanlık adı altında bu iş te kılıfına uydurulmuş ve çok yeni bir olay da değilmiş. Canım ül
 11. Sıfır km FR manuel 230 000 e varken, kimse bu araçlara bu paraları vermez diye düşünüyorum. 7.5, 8 senelik bir araçtan bahsediyoruz istediği kadar düşük km ve iyi bakılmış olsun!! Bu araçlar belki yazın düşük kredi furyası varken şişik piyasada bu para ederdi o da belki, ama şu an fiyatı her geçen gün aşağı doğru giden piyasada imkansız geliyor bana.
 12. @GodThreadhocam selamlar, 7.5 logosu 7 ye uyar mı? Fikriniz var mıdır?
 13. berreday

  Elektrikli araçların ÖTV’si artırıldı

  Hocam mesele benim büyük hacme binmem veya vatandaşın büyük hacme yönlendirilmesi değil, önerilerim sadece sistemdeki adaletsizliği vurgulamak adınaydı, büyük hacim mantıklı fiyatla gelse bile bakım ve yakıt maliyetlerinden dolayı tercih etmeyebilirim. Ama bütün araçları kapsayan kümülatif bir sisteme geçilirse daha adaletli bir vergi sistemi oluşacağı kanısındayım. Söylediklerim aslında bundan ibaret.
 14. @palsak Hocam kur gevşediği için bence herkes temkinli davranıyor ama o kadar dip teklif edenler muhtemelen galericidir. Bir de yeni kasasının ne fiyata geleceği belli olmadığı için, bence insanlar leon tarzı bir fiyatlamadan da korkuyorlar(%50 ÖTV). O sebeple bekliyorlar, acaba alırsak daha da düşer mi diye.
 15. berreday

  Elektrikli araçların ÖTV’si artırıldı

  Şok bir Ötv zammı geldi! Şahsen her ne kadar Porsche Taycan ve türevleri araçlar, düşük ötv nin getirmiş olduğu fiyat avantajıyla göze batacak kadar çok satılmış olsalar da, dünyanın emisyon dediği bir dönemde bu denli bir Ötv artışı beklemiyordum. Fosil yakıtlı motorla benzer aracı %220 ÖTV ile alıp, elektrikli olunca %15 ÖTV ile almak, en yeni teknolojiye sahip ve üretimi daha maliyetli olan elektrikli araçları, elektrikli olmayan araçlardan daha ucuza almamıza olanak sağlıyordu.Böylelikle o furya bitmiş oldu. Ötv deki temel sebeplerden biri cari açığı düşürmek, ama burada yasa bence ar
×
×
 • Yeni Oluştur...