Jump to content

ogzogz

Üye
 • İçerik sayısı

  81
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

ogzogz Hakkında

 • Derece
  Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ogz
 • Yaşadığım Yer
  Antalya
 • Özel yazı
  2013 Golf VII 1.6 tdi 105 comfortline dsg.

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. ogzogz

  Dizel partikül filtre uyarısı

  Servis bile net bir garanti vermezken size 'evet olmuştur' denilemiyor. Bazı şeyler tecrübe ile alakalıdır. Aynı durum başınıza gelecek ya da bi başkasının başına gelmiş olacak ki tesadüf olmaktan çıkacak. Gözlemleyın aksi ya da değişik bişeyle karşılaşırsanız tekrar üstüne düşersiniz.
 2. ogzogz

  Dizel partikül filtre uyarısı

  Kısa mesafe sürüş yapanlar. Haftada bir motoru ısıtın ki temizleme işlemi gerçekleşsin. Hergün motor yağı sıcaklığı 50-70 derecelerde kullanılırsa tıkanma oluşabilir.
 3. ogzogz

  Dizel partikül filtre uyarısı

  Kabızlık gibi düşünebilirsiniz. İllaki otoban felan gerekmez aracı manuel moda alın 3. Vites 45 50 km hiz da olur. Ara ara 4e yükseltin 70 civarı çıkın. Eğer imkan var ise 80 km üstü sürüş yapın uyarı geçene kadar. Yani uyarıyı gördüğünüzde siz d konumunda ya da manuel konuma alıp yukarıdaki yazdıklarımı uygulayın yeter.
 4. ogzogz

  Dizel partikül filtre uyarısı

  @Golftdi bence siz işinize gücünüze bakın. Müsait olunca sorarsınız. Malum parça 20-25bin tl civarı. Müsait olunca sorun ki insanlar size araç kullanım kılavuzunda olan bilgileri tekrar tekrar yazmak durumunda kalmasın.
 5. 2019'un 3.çeyreğinin sonunda tanıtılacak. Yani 10 gün içinde tanıtım gelebilir. Hangi golf sevilmedi ki bu sevilmeyecek. Hadi hayırlısı
 6. ogzogz

  Sizce bu kadar trafik cezası normal mi??

  @yarar42 fahri trafik müfettişi yazmış olabilir.
 7. ogzogz

  Sizce bu kadar trafik cezası normal mi??

  @İbrahim Başkurt geçmiş olsun. Güzergah değiştirin bence. Hep aynı yerde yazılmış cezalar. Aynı kural ihlalini yapmaya devam ediyorsanız gelir. Aynı gün bile gelir.
 8. ogzogz

  BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

  Gece yarısından itibaren motorine 7 kuruş zam var. Bilginize.
 9. ogzogz

  Yakıt depo kapağından gelen ses

  @forzaGilles @coskun023 wd40 açık alanda toz tutan bir temizleyici ve yağlayıcı. Kilit motorunun içerisinden ses gelmekte. Nedeni ise kilit motorunun altında küçük bir delik olmasi ve ordan çamurluk etrafına gelen tozların içerisine girmesinden kaynaklanmaktadır. Depo kapağını bastırarak açtığımızda kilit dili dönerek kapağı bırakmaktadır. Yani araç kilitlenirken kapağı tutan dil dönmemektedir ve kilit diline herhangi bir yağ sürülmesi kısa sürede tozlarıp tamamen kilitlenmesine sebep olur bizzat yaşadım. Tekrar belirteyim depo kapağı açıldığında gözüken dile wd40 sürülürse tamamen kilitlenebilir.
 10. ogzogz

  Yakıt depo kapağından gelen ses

  Ömrünü dolduruyor olabilir. Maalesef günümüzde her parçanın belli bir ömrü oluyor. Bazı parçalar da kullanım ya da üretim kaynaklı bozulabiliyor. Benim de başıma kilitlememe durumu gelmişti. Zamanınız ve el beceriniz var ise kilit motorunun nasıl söküldüğü ile ilgili videolar var. Kilit motorunu yağlayabilmek için açılan herhangi bir yeri yok. Kilit motorunda el ile aç kapa yapılan bir kilit var. Toz vs. gitmesin diye esnek silikon ile kaplı. Wd40'ı enjektör ile yarım mili litre kadar köşesinden delerek enjekte ettim ve 2 senedir sorun yok. Şunu da belirteyim. Kilitlenmeme durumunun tersi tamamen kilitlenerek açılmama durumu da yaşanabilir. Bunun için kilit motorunu yağladıktan sonra iyice kilitlenip kilitlenmediğini kapak açıkken test etmek gerekir. Test sırasında kumanda ile aç kapa yapılırken belli bir sayıda deneme yapılınca kumanda devre dışı kalabiliyor. 15-20 sn sonra tekrar devreye giriyor. Tamamen koruma amaçlı bi durum. Amacımız alternatif çözümler ile tecrübelerin paylaşılması. Kendinize güveniyor ve biraz daha idare etsin diyorsanız deneyebilirsiniz. Belirttiğim gibi 2 senedir sorunsuz çalışıyor. Az bir süre değil. Ancak garanti olsun derseniz yenisi ile değiştirmek daha sağlıklı olacaktır.
 11. ogzogz

  2. el araç plaka seçimi

  Mevcut aracın plakasını satıĺdıktan sonra başka bi araçta kullanabilmek için şubede ne kadar süre opsiyonlayabiliyorlar bilgisi olan var mı?
 12. Aslında istediğiniz folyoyu alıp kaplayabilirsiniz. Mermer desenli, ahşap desenli..
 13. ogzogz

  Yakıt depo kapağından gelen ses

  Video olsa yorum yapılabilir
 14. ogzogz

  Yazilım sürümünüz lutfen yardim...

  @josmari yakıt almadan sıfırlanma oluyorsa yakıt deposu ile ilgili bi durum olabilir. Sistem neresinden anlıyor yakıt aldığını bilmiyorum ama sorun orada olabilir.(pompanın girdiği yer ya da şamandıra seviyesi muhtemelen ikisinden biridir emin değilim)
 15. ogzogz

  Yazilım sürümünüz lutfen yardim...

  @mehmetmert eklemene ekleme yapayım dedim görsel olarak. 99 saatte sıfırlamış👍
×
×
 • Yeni Oluştur...