Jump to content

ogzogz

Üye
 • İçerik sayısı

  1409
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  5

ogzogz last won the day on 28 Eylül

ogzogz en çok beğenilen konuya sahip!

Topluluk Puanı

1426

1 Takipçi

ogzogz Hakkında

 • Derece
  Usta Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ogz
 • Yaşadığım Yer
  Antalya

Güncel Profil Ziyaretleri

2499 profil görüntüleme
 1. ogzogz

  Retrofit Nasıl Yapılmaz!

  Millet, ne kadar tık alırım izlenirim derdinde ve doğal olarak en çok satan araçlardan yani Golf seçerek 'adam amacına ulaşmış' diyorum ve burada da izlenip konuşuluyor. Yani koltuk moltuk hikaye..
 2. Şaşırtmaçlı soru Baklava ısmarlamayanınki çakma
 3. @Resul911 sebebi aşağıda..
 4. Fazla aklınızı bulandırmayın. Kafanıza takılan soruların cevabı yukarıda. Gerisi kelimelerin yerleri değişmiş ve eklenmiş hali. Okumadan, yukarıda yokmuş gibi aynı şeylerin yazılması yazana da okuyana da yanlış anlayana da zaman kaybı..
 5. İç sikulasyon açıldığında AC'nin aktif olmasının nedeni, belli bir süre sonra içeride aynı hava dolaştığından oluşan nemi dengelemek ve dolayısıyla camlarda buğu oluşmamasını sağlamak içindir. Klima göstergesinde hangi derece yazıyorsa onu üflüyor diyemeyiz. Ancak 23 dereceyse 23 dereceye ayarlayacaktır diyebiliriz. Air care özelliği de alerji önleyici ekstra katmanlı ya da özel katmanlı filtreler ile kötü koku geldiği zaman sirkülasyon tuşuna bastığınız gibi bunu air care tuşuna basınca otomatik olarak bir kaç tur içerideki havayı içeride sirkulasyon yaparak fi
 6. ogzogz

  Satılık Araç Sayısındaki Düşüş

  @Musaaksoy daha da artar ya da yeni bir araç alamayacağını anlayanlar satmaktan vazgeçmiş olabilirler..
 7. ogzogz

  2013 model Jetta aracın kupası 2010 model çıktı.

  Parçalar orjinal , araç değişen olmuş.
 8. Sonuç olarak eksper kontrolünde ve servisin raporuna göre değişim ve onarım yapılacak. Bazı parçalar kullanıma bağlı eskiyen parça olduğu için kasko tamamını karşılamayabilir. Örneğin lastiğiniz yarılmış olsaydı, lastik degismesi gerekseydi, üretim tarihi itibariyle belirlenen değer göz önünde bulundurularak kısmi ödeme yapılır. Tabi aracınız son kontrolünde memnun olmadığınız, sonradan oldu diyeceğiniz durumlar olursa, bunu aracı teslim almadan bildirin.
 9. Siz kaskonuzdan yaptiriyorsunuz, Kaskonuz karşı tarafın trafik sigortasından rücu ediyor. Olası limiti aşma durumunda, karşı tarafın kasko imm teminatindan, kaskosu yoksa şahsın kendisinden sizin kaskonuz rücu ediyor.
 10. "Sol şeritten giderken sağ şeritta yanimdan ... plakalı araç geçirik bizim sağ tarafımızdan geçirik sağ ön kapı ve sağ ön çamurluk ve sağ aynaya zarar veridi." Israrla sağ tarafımızdan geçiyor yazmış ve bana zarar verdi yazıyor. Mutlaka yol ayrımını gösteren fotoğrafı ekspere gönderin. Çünkü kaza şemasında belirtilmemiş. Büyük ihtimalle diğer sürücünün sol şerit ihlali, hatalı sollama ve yol sapağı nedeniyle kararsız kalmasından dolayı suçu karşı tarafa vereceklerdir.
 11. ogzogz

  Sahler 4.D paspas

  Kullandığım L.Locker paspaslarda o kısım kapalı. Yapısı plastiğe daha yakın. Dediginiz gibi de olabilir. Yapısı kauçuk gibi duruyor. 20 cm kadar bir parça olsa fena olmazdı. Belki arka orta parça gibi tırnak ile tutturulabilirdi. Ama o da sağlıklı olmazdı gibi geliyor.
 12. Başta, öndeki aracı geçmek için öndeki araç sağ şeridi tam terketmeden sağına girdiğinizi yazdığınız için kusur sizde bulunmuş olmalı. Sizdeki tutanakta ne yazıyor bi paylaşmadınız..
 13. ogzogz

  Sahler 4.D paspas

  Dizaynını tam yapan yok maalesef. Sürücü paspası gaz pedalının altına kadar gitmesi güzel. Ancak yolcu tarafında sağ tarafındaki alan da kapalı olsa iyi olurdu. Yolcu tarafina kim oturursa otursun ayak bi oraya değiyor ve kirleniyor. Arka paspaslardaki sabitleme düğmeleri gereksiz olmuş. 7.5 golflerde de sabitleme yerleri yok diye biliyorum. Belki ön sabitlemelerde kapalı olanları arkadakilerle değiştirilebilir. L.Locker kullanıyorum 2-3 yıldır. Halen işini yapıyor. Bir tek dizayn olarak gaz pedalı altındaki kısım eksik bana göre. @Salih SayınHayırlı olsun.
 14. Şimdi gördüm resmi. Hatta Google'dan yola da baktım. İlk resimlerde sola sapak olan bir yol görünmüyordu. Yine de önemli olan tutanakta ne yazıldığı. Çünkü ne yorum yaparsak yapalım. Tutanaktaki kaza olayını anlatan metne göre kusur belirlenecek. Gerisi hikaye kalır. Tutanağın kaza şeması ve metni olsa daha iyi olurdu yorumlamak. Örneğin , siz öndeki araç sapağa girmek için sola sinyal verdi, tam sağından geçerken sola girmekten vazgeçip bana çarptı olsaydı, kusur karşı tarafta olurdu. Araçların durur pozisyonlarına bakıldığında siz suçsuz görünüyorsunuz. Ama tabi n
 15. @oserdo aldığınız yer yardımcı olabilir. Ya da kullanma kılavuzunda, markanın internet sitesinde açıklama vardır.
×
×
 • Yeni Oluştur...