@huseyinkaraduman işte burası önemli bu durum güneşten değil farın iç kısmından güneşten olsa dışınada etki eder, bunuda bilirkişi raporlayacak olay bu!

Fotoğraflarda çok fazla parlama olduğu için birşey anlamadım. Benim de lekelenme sorunum var dı, aynı zamanda farlarım çok uzağı ve yukarıyı aydınlatıyordu en ufak eğimde...  değişim sonunda 2 sorunum da düzeldi.

Yaklaşık 10 tane far değişimi yapan  araç plakası toplamıştım forumdan , servisin sadece 1 ini görmesi yeterli oldu. Sonrasında bize zaten bu durum ile ilgili yazı gelmişti deyip değişimi gerçekleştirmişlerdi.

39032526-F7A4-4A4C-BC30-1D1D4CF5FC1F.jpeg

66BB1A95-878B-4FF6-97BE-2BD814288591.jpeg

BC78290B-F525-4ADF-8904-9D779ADD154B.jpeg

29375864-91C8-4B47-8FF7-A19C86682178.jpeg

8D664409-927A-48F1-A357-9A23BD1CEAE7.jpeg

2F9EEFD2-8DE2-47D8-8816-93CA495594C9.jpeg

@huseyinkaraduman işte burası önemli bu durum güneşten değil farın iç kısmından güneşten olsa dışınada etki eder, bunuda bilirkişi raporlayacak olay bu!
Güneş çarptığı zaman içerideki farın çanaklarından yansıma yaparak olmuş olabilir gibi dediler. Güneşten de olsa olmaması gerekir bence. Farı üreten firma aracı sadece gece kullanmak veya kapalı garajda duracak şekilde mi ar-ge yapıyor. Bu araç güneşte, yağmurda, karda görecek ona göre ar-ge yapılması gerekir böyle saçma bişey olamaz far iç tarafından kılcal çatlakların oluşması demek nedir ya.

1000de 1 değil hocam benim far camlarıda kılcal çatlak dolu. Ekteki fotoğraflar gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 18703
Yalnız bu far standart halojen far gibi duruyor., yanlış mı görüyorum yoksa fotoğraf mı aldatıyor?

@Golftdi Led fara istesenizde veya farkını da verseniz geçiş yapamazsınız hocam? Mk7.5 makyajlı kasadaki Led farların kalıbı farklı bununla doğru orantılı olarak çamurlukların da kalıbı farklı., yani çamurluk değişmeden led fara geçemezsiniz farlar yerine oturmaz.! Sizin xenon ampülleri yüksek ihtimal ömrünü tamamlamış., bu sebebten farları değiştirdiklerinde xenon ampüllerini de cebinizden karşılayıp değiştirirseniz aydınlatmanız eski haline gelecektir.

Yalnız bu far standart halojen far gibi duruyor., yanlış mı görüyorum yoksa fotoğraf mı aldatıyor?

@Golftdi Led fara istesenizde veya farkını da verseniz geçiş yapamazsınız hocam? Mk7.5 makyajlı kasadaki Led farların kalıbı farklı bununla doğru orantılı olarak çamurlukların da kalıbı farklı., yani çamurluk değişmeden led fara geçemezsiniz farlar yerine oturmaz.! Sizin xenon ampülleri yüksek ihtimal ömrünü tamamlamış., bu sebebten farları değiştirdiklerinde xenon ampüllerini de cebinizden karşılayıp değiştirirseniz aydınlatmanız eski haline gelecektir.
evet halojen ama xenon farların cam sorunuyla aynı sorun

Servise fotoğrafları attım ve telefonla görüştüm öyle bir bülten yok yüzde 99 red cevabı alırsınız iyi niyet garantisi böyle bir parçada yok olumsuz cevap alırsınız servis için ise inceleme ücreti ralep ederiz dedi. Bende doğuş otoyla görüştüm kendimden kaynaklı bir problem için servis ücreti tabiki öderim ama ortada kronik bir arıza var beni servise çağrın inceleyin hatta o esnada birkaç aynı model araba varsa farlarına beraber bakarız dedim. Dönüş yapacaklar. Kronik olduğunu kabul etmiyorlar. İyi niyetten yaptıran bir arkadaş plaka veya şase numarası paylaşırlarsa işimiz daha kolay ilerleyecek

evet halojen ama xenon farların cam sorunuyla aynı sorun
Peki birşey sorabilir miyim., bu resmi çekerken sadece park lambaları (gündüz farları) mı açıkken çektiniz? yoksa far kapalı  makina flaşı  mı far yüzeyine vuruyor?

Peki birşey sorabilir miyim., bu resmi çekerken sadece park lambaları (gündüz farları) mı açıkken çektiniz? yoksa far kapalı  makina flaşı  mı far yüzeyine vuruyor?
sadece kısa farlar açık iken flaşsız çekim yaptım flaşla çekimde çok parlıyor hatalar anlaşılmıyor. farlar kapalı olduğu zaman belli olmuyor çok dikkatli bakman lazım anlamak için. 

@major24 hocam o değişim yapan plakaları yazabilir misiniz. Bizede lazım değişim için.

@forzaGilles hocam benim merceklere bir bak, benim merceklerde sorunluymuş az önce baktım, bu durum işimi kolaylaştırır mı?

C742EA54-3432-4AFA-84D3-7BC8D7A921DD.jpeg

6DE3EA90-5477-4717-A9C6-C9F70EFC0351.jpeg

Kısa farlar açık iken yakından merceği netleyerek çekim yapın. Değişimden faydalanan araç sahiplerinin plaka numaralarını öğrenmek isteyenler Özel mesaj atsınlar. ( bu  kişilerden özel mesaj ile temin ettim plakalarını.. buradan yazmak olmaz. ) Tekrardan hatırlatayım sadece 1 plakaya baktılar.  Adını hatırlamıyorum , kullandıkları sistem üzerinden ana merkez far değişimi ile alakalı bir yazı göndermemiş olsa idi sorunum bu kadar hızlı çözülmeyecekti.

@forzaGilles hocam benim merceklere bir bak, benim merceklerde sorunluymuş az önce baktım, bu durum işimi kolaylaştırır mı?

Ekli dosyayı görüntüle 18710

Ekli dosyayı görüntüle 18711
Açık ve net mercekler lekelenmiş., ilk resimdeki mercek insan gözü iris gibi olmuş., Benim düşünceme göre ücretsiz değiştirmeleri gerek., Ama size tavsiyem değişim esnasında mutlaka Xenon ampüllerini de değiştirmenizi öneririm., çünkü renginden belli ömrü bitmek üzere., Far değişimine ilaveten xenon ampülünü de değiştirirseniz farların aydınlatma performası %70-80 oranında artacaktır., 

Far değişirken ön tampon mecbur aşağıya inecek., o arada ampülleri de halledin., sonraya bırakırsanız yeniden bir sürü parçanın sökülmesi gerekecek.. 

kısmet olurda farlar değişir ise xenon ampüllerini servisten almayınız serviste  çok pahalı satıyorlar., Dışardan çok daha uyguna Osram veya Philips marka xenon ampül alınır., 

Araca uygun olan xenon ampül tipi D3S

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles aracın yaşını sorun ederler mi peki? Ona göre konuşayım. Bir de hocam bize daha önce değişenlerin plakaları lazım, servise onları söylemeliyim, kimse yazmıyor plakasını!

@forzaGilles aracın yaşını sorun ederler mi peki? Ona göre konuşayım. Bir de hocam bize daha önce değişenlerin plakaları lazım, servise onları söylemeliyim, kimse yazmıyor plakasını!
Bence yaşı sorun etmemeleri gerek., servis danışmanı ile bu son 3-4 gündür konuştuklarımızı sakin ve sağlıklı uygun bir uslup ile kendilerine aktarın.,

Plaka için MSE hocam başta olmak üzere değişim yaptıran arkadaşlara özel mesaj atarsanız yardımcı olacaklardır., Pek çok değiştiren arkadaş oldu mutlaka yardımcı olacaklardır., yok olmazlarsa merak etmeyin hallederiz

@forzaGilles şuan itibariyle kimse plaka için dönüş yapmadı, elimde sıfır plaka var.

Geri
Üst Alt