Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

MSE

Genel Koordinatör
 • İçerik sayısı

  2.319
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  9

MSE Hakkında

 • Derece
  Yüzbaşı
 • Doğum Günü 27-01-1991

Converted

 • İsim
  Muhammed Said
 • Yaşadığım Yer
  Konya

Güncel Profil Ziyaretleri

1.576 profil görüntüleme
 1. Müslüm hocam tüm lastikler aynı anda inince uyarmıyor.
 2. [emoji7] Ahmet Hocam bir MSE yaktırırız ona.@ansolak
 3. Malesef hocam. Eski Passat Amerikan park kodlamasını bir deneyin.
 4. @Ender Hocam tebrik ederim. Emeğinize sağlık. İndirim sadece Trabzon grubu için mi geçerli yoksa tüm forum faydalanabiliyor mu merak ettim
 5. Hocam ya dereceyi düşürmeniz Lazım ya da klimayı kapattıktan sonra iç sirkülasyon düğmesine basmanız lazım. İçeriye giren havayı tamamen keser.
 6. Teşekkür ederim hocam sizde çok güzel bilgiler paylaşmışsınız. Elinize sağlık.
 7. Kışın AC yalnızca havanın nemini alır. İçeride buğu oluşmasını önler. Ekstra bir ısıtma sağlamaz. Otomatik klimalı araçlarda iklimlendirme açıkken AC aktif/deaktifken tüketim değişmez. (Bunu konfor tüketicileri ekranından takip edebilirsiniz) İç sirkülasyon düğmesine bastığınızda eğer içerideki nem artarsa bunu nem sensörü sayesinde algılar ve otomatik olarak kapatır. Ayrıca iç sirkülasyonu açtığınızda buğu yapmasın diye ac kapalıysa otomatik olarak açar. Manuel olarak ac yi kapatabilirsiniz ama bir süre sonra camlar buğulanmaya başlayınca iç sirkülasyon otomatik kapatacaktır. Yine klima ile alakalı bir husus paylaşayım. Camlarınız buğulu ise start stop çalışmaz. Bunu araç durumu ekranındaki start stop butonundan takip edebilirsiniz. Bir fotoğraf ile desteklemiş olalım.
 8. Murat hocam en azından 2-3 sene daha Golf boyut olarak yeterli gelecektir 17 Ocak fiyatlarına baktım ama dün neydi bugün ne oldu bilmiyordum. Şuanki aracımı sipariş etsek indirimle bile 89 bine geliyor. Bu bir şaka olmalı
 9. Hocam araç güzel ama değiştirme nedenimiz malum DSG olunca manuel fiyatları uygun da olsa bize pek birşey ifade etmiyor illa DSG diyoruz yani
 10. Merhaba Ali Hocam. Aslında uzun süredir mevcut opsiyonlarım aynı kalmak şartıyla yalnızca DSG ilave ederek yeniden bir Golf sahibi olmayı istiyorum, fakat fiyatlar benim hem mantığımın hemde bütçemin çok üstünde seyrediyor. Bir ihtimal Octavia'yı fiyat yönüyle bütçeme uydurur muyum diye düşündüm ama bakalım ne yanıt alacağız Şuan için ciddi bir geçiş durumu söz konusu değil. Öncelik her zaman Golf'ün. 2015-2016 model ikinci eller de sürekli takibimde. Durumda bir değişiklik olacak olursa şuanki arabamı alırken yaptığım gibi herkesi tek tek rahatsız edeceğim inşallah
 11. Audi bizi aşar Murat hocam Teşekkür ederim
 12. @silvershadow Murat hocam hazırda 1.4 TSİ DSG versiyonu var mı acaba ?
 13. Kadran selamlama arka arkaya kontak kapatılı açıldığında çalışmaz. Eren'in söylediği gibi anahtarı çıkarıp 5 saniye kadar beklemek lazım.
 14. 1.4 tsi highline saf beyaz cam tavanlı

  @Nfk Hocam aramıza hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun. Golf'ün her rengi güzeldir ama Pasifik Mavi'in güzelliği bir başkadır Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. Tekrardan hayırlı olsun.
 15. Benim uzun yol harici 16 ve 17" ler hep 29