Jump to content

MSE

Genel Koordinatör
 • İçerik sayısı

  2740
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  20

MSE last won the day on 16 Kasım 2019

MSE en çok beğenilen konuya sahip!

MSE Hakkında

 • Derece
  Profesyonel Üye

Bilgiler

 • İsim
  Muhammed Said
 • Yaşadığım Yer
  Konya

Güncel Profil Ziyaretleri

7502 profil görüntüleme
 1. Pc şuan yanımda değil ama telefondan bakabildiğim bu şekilde
 2. Aşağıdaki ekran görüntüleri ETKA'dan alınmıştır. Soldaki kendi aracım. Sağdaki fabrikasyon ACC'li Superb'e ait, bendeki ABS 8T5 donımına sahip ACC destekliyor ama Stop&Go desteklemiyor, 8T8 donanıma sahip olan ABS ise Stop&Go destekli.
 3. Aslında ACC destekli zannedilen pompaların hiçbirisi gerçekte tam anlamıyla ACC destekli değildir. Evet bu ABS’ler kare radarlarla çalışabilir ama özellikle dur-kalk sırasında anormal bir ses duyarsınız. Bunun sebebi ABS’nin Stop&Go destekli olmamasıdır. Fabrikasyon ACC bulunan bir araca binip test ederseniz farkı göreceğinize eminim.
 4. ABS pompasının parça numarası söylendiği için çalışır dedim. 29 byte olsa dahi çalışmama durumu var. Yani ABS ile alakası var. İlk mesajda söylediğim hatayı alırsanız ABS yazılımının değiştirilmesi gerekir.
 5. Bu ABS ile Şerit takip çalışır ama emergency assist çalışmaz. Manevra frenlemenin çakışmaması da normal.
 6. Kamerayı CAN hattına bağlayın, odis engineering ile A5’teki hatalara bakın. “Timeout_ESP_33” diye bir hata varsa ABS desteklemiyordur. Bir ihtimal ABS yazılım güncellemesi ile çalışır hale gelebilir. Aracınız 2014 model ve sonrası ise %99 çalışır. 2012 model ise çalışma ihtimali çok düşük. 2013 modelde %50 şansınız var diyebiliriz.
 7. MSE

  Basic Bi-Xenon Ampulu Yardım!!

  Özelden bir numara gönderiyorum. İlker Kemal Bikeç ile görüşün kendisinden orijinal ampul alabilirsiniz.
 8. MSE

  Yurt dışına çıkmak ve çeki demiri ve port bagaj hk.

  https://www.aksarayotomarket.com/kategori/volkswagen Sayfa Agus’a aittir. Konuyu tamamen okuyamadım acil ihtiyaç olabilir diye paylaşıyorum.
 9. Merhaba hocam. Öncelikle sizin adınıza üzüldüm ama aracın satılmış olması sizi hayalinizden vazgeçirmesin. Ben 2019 model Seat Leon 1.6 TDI DSG FR kullanıyorum. Karavanımızın dolu ağırlığı 1100 kg. Çekme karavan - Motokaravan konusu herkesi çok düşündürüyor. Ama bana göre gerçek karavancılık çekme karavan ile yapılır. Çeki demiri konusunda herhangi bir sorun yok. Bu konuda ürün, montaj ve proje işlemleri için İstanbul’da Agus Karavan’dan Sezgin beyle görüşebilirsiniz. Ben kendi aracıma çeki demirini ORIS marka aldım. ORIS/BOSAL firması VW AG araçlarına orijinal çeki
 10. MSE

  Park Sensörü Arka Buzzer Sorunu

  Benim arabada da ses önden geliyor. Ön arka park sensörü standart olmasına rağmen arkaya buzzer koymamış VW AG. PLA 3.0 larda özel parametre atmak gerekiyor arkaya buzzer takıldıysa
 11. Koldan kontrollü mü direksiyondan kontrollü mü hocam
 12. Yaparsınız hocam başka boşta kanallar vardır onları kullanın.
 13. MSE

  819 Media Appconnect Aktivasyonu

  İsmim birçok mesajda geçmiş bende kısaca birkaç şey söylemek isterim. Burası bir forum sayfası ve forum yardımlaşma esası üzerine kurulu durumda. Bende elimden geldiğince birçok kişiye yardım ettim ve buna devam etmeye çalışıyorum. Lakin normal araç kullanıcılarının yapmakta zorlanabileceği işlemlerle ilgili konular açıp forum üyelerini tabiri caizse bu konuda iştahlandırıp kendilerine mesaj yazmasını sağlayıp sonra da onlara fiyat vererek bu işlerin yapılmasını uygun bulmuyorum. Zira daha önce bu şekilde yapılan işlemlerden büyük sıkıntılar doğduğuna ve yaşanan talihsiz olayların forumu
×
×
 • Yeni Oluştur...