Jump to content

MSE

Genel Koordinatör
 • İçerik sayısı

  2647
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  19

MSE last won the day on 10 Eylül

MSE en çok beğenilen konuya sahip!

MSE Hakkında

 • Derece
  Profesyonel Üye

Bilgiler

 • İsim
  Muhammed Said
 • Yaşadığım Yer
  Konya

Güncel Profil Ziyaretleri

4933 profil görüntüleme
 1. Hocam TeamViewer id pass verebilir misiniz. Özelden yazabilirsiniz.
 2. MSE

  Golf 7 OEM Koltuk Isıtma Montajı

  Onun da çifti var 😁
 3. MSE

  Golf 7 OEM Koltuk Isıtma Montajı

  Alalım sana bir bcm. Koltuk ısıtmanın ardından birde Adaptif u led yaparız
 4. MSE

  Golf 7 OEM Koltuk Isıtma Montajı

  @onurmat Eline emeğine sağlık Onur hocam, çok gerekli bir eklenti, benim yaptığım ilk retrofit bu olmuştu.
 5. MSE

  GOLF 7 R DİREKSİYON GÖBEKTE ÇİZİK SORUNU?

  Fabrikasyon kapaklarda da o hata bulunmaktadır. VW bu kapak sorunu sebeple airbagleri komple değiştiriyordu garantiden. @yusuf hocamınki de değişmişti hatta. Size fabrikasyon bir direksiyondan fotoğraf paylaşayım içiniz rahat etsin hocam. İç tarafta bu kısımlar daha ince, airbag açılacağında bu noktalardan kapağı yırtıyor. YENİ TİP KAPAK
 6. Gateway ve ABS'nizin değişmesi gerekir.
 7. Sol için: Leuchte 23 G kanalına blinken links hellphase fonksiyonu girin Leuchte 23 GH kanallarını 0 ve minimize yapın bunu yaptıktan sonra sola sinyal verip kontrol edin, eğer iç stop yanıp sönmüyorsa aynı işlemi Leuchte 17 kanalına uygulayın. Sağ için: Leuchte 24 G kanalına blinken rechts hellphase fonksiyonu girin Leuchte 24 GH kanallarını 0 ve minimize yapın bunu yaptıktan sonra sağa sinyal verip kontrol edin, eğer iç stop yanıp sönmüyorsa aynı işlemi Leuchte 16 kanalına uygulayın.
 8. MSE

  Yagmur sensoru 3u birarada

  Mesele ortadaki gözlerde değil sayın hocam konuyu yanlış anladınız galiba. Işığı ve yağmuru algılayan sensör orta kısımda bulunur. Nem sensörü ise sensörün alt kısmındaki kahverengi renkli film görünümlü parçada saklıdır. Bu parça yoksa o sensörde nem algılama fonksiyonu yoktur. VW ürettiği her araca otomatik klima koymuyor. Bu sebeple nem sensörü bulunmayan far/yağmur sensörü modelleri de mevcut.
 9. MSE

  Yagmur sensoru 3u birarada

  Merhaba hocam Bunda nem sensörü yok. Çalışır ama klima hataya düşer. Nem sensörünü devre dışı bırakırsanız düzelir ya da 3in1 sensör alacaksınız.
 10. MSE

  Geç kalınmış bir ACT hikayesi

  O konuda bilgim yok hocam. @necati hocam bilir o işleri
 11. MSE

  Geç kalınmış bir ACT hikayesi

  Teşekkürler hocam. ACT motorun yakıt ekonomisini gördünüz mü derseniz "görmedim" Ama 140 hp olması çok güzel. Daha önce 122'lik Golf 7'im vardı cidden arada fark var. 2015 22. Haftadan sonra üretilenlerde Euro 6 motor var ve 150 hp olarak geliyorlar. Onlar daha da iyidir.
 12. MSE

  Golf 7.5 Led Xenon Montajı Hk.

  Merhaba hocam, Karşıdan gelen araç sürücülerinin göz sağlığı ve sizin bu kişiler tarafından selektör eşliğinde gıyapta hakarete maruz kalmamanız adına halojen far taslarına led veya xenon ampul takmanızı asla tavsiye etmiyorum. Ayrıca Led Xenon diye bir kavram yoktur. Bilinçsiz bir uydurma isimdir. Led Nedir : LED, yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920'lerde Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti'nde icat edildi ve 1962 yılında Amerika'da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi. Xenon Far Nedir: Xenon far sistemi ve çalışma prensibi ise şu şekilde: Halojen ampuller gibi filaman (yanıcı madde) bulundurmayan xenon lambalarda iki adet elektrot bulunuyor ve elektrik akımı xenon gazı ile elektrotlar arasında iletiliyor. Üzerinden akım geçen gaz ise ışıma yaparak lambaların yanmasını sağlıyor
 13. MSE

  Passat B8 Geri vites kodlamasındaki hata

  Akşam saat 18:00'den sonra araca bağlanırsanız haber verin bakayım hocam.
 14. MSE

  Golf 7 icin far yagmur sensoru hiz sabitleyici

  Motor kontrol ünitesiyle direksiyon sargısı arasına kablo çekilmeli hocam. Airbag kablosuna gerek yok.
×
×
 • Yeni Oluştur...