Welcome to Golftutkusu

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

Vw alacaksanız ama özellikle Golf alacaksanız bize danışmadan almayın. Hemen her zaman Aldığınız teklifin altında bulabiliriz.

MSE

Genel Koordinatör
 • İçerik sayısı

  2.343
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  9

MSE Hakkında

 • Derece
  Yüzbaşı
 • Doğum Günü 27-01-1991

Converted

 • İsim
  Muhammed Said
 • Yaşadığım Yer
  Konya

Güncel Profil Ziyaretleri

2.405 profil görüntüleme
 1. EFB yerine AGM serisini tercih edin hocam. EFB'ler fren enerjisi geri kazanımına uygun değiller. Bizim araç için uygun olan AGM serisidir. Önceden fabrikada EFB serisi takıp yolluyorlardı, artık AGM takıyorlar.
 2. Eren bende de yok malesef. Aslında katlanır ayna çabuk gelir Çin'den.
 3. Yusuf hocam hayırlı olsun. Ebrar'lı 116i fotoğrafı da isteriz
 4. Normalde iki küçük ledin bcm'den gelen kendi hatları var ama orijinal montajdaki kanalları şuanda sizin araçta bagaj kapağındaki parklara bağlı. Bu sebeple ya boş olan herhangi iki kanaldan hat çekmeli ya da basit olan çözüm arka lambaların arkadaki kendi soketinde dış parklara gelen kabloyu sıyırıp 10 cm'lik bir kablo ile iki küçük ledin pinine elektrik verebilirsiniz. Orijinalden tek farkı sinyal verildiğinde bu iki küçük ledin sönmemesi olur. Ben böyle kullanıyordum. Bu işlem servisin iç sinyalin yanması için yaptığı paralel çekme aslında. Oldukça zahmetsiz birşey.
 5. Merhaba Bilal Hocam; Kusura bakmayın işlerimin yoğunluğu nedeniyle forumdan geri kaldım. Leuchte 17'de "blinken rechts hellphase" olması gereken değeri zannedersem "blinken links hellphase" olarak seçmişsiniz. Bu yanlışı düzeltirseniz herşey normale dönecektir. Eğer çakarlı yanmasını istiyorsanız "blinken rechts dunkhellphase" olarak değiştirin.
 6. Murat hocam otopark biraz karanlıktı kusura bakmayın
 7. Hocam değeri minimize yapmak yerine (12) nolu kanalları not active yapın kapanır.
 8. Şu fotoğrafı bir türlü çekmedim hocam. Sürücü oturuş pozisyonuna göre sağ taraf orta bölüm tamamen açılıyor geri kalanı kar dolu. Bizimkinin ayarını yanlış mı yapmışlar fabrikada
 9. Konuyu yeni gördüm. Cevap bulunmuş. Daha önceden de aynı sorunu yaşayan bir hocamız vardı. Sizinki ile aynı şekilde çözüm bulmuştu. Hatta servisin çok ciddi masraf çıkardığını hatırlıyorum. Geçmiş olsun.
 10. Şimdiden hayırlı olsun hocam.
 11. Hocam o set golf 7 için uygun değil. Aşağıdaki linkteki gibi bir set almanız lazım. Golf 7 yağmur/far sensörü, kararan dikiz aynası.
 12. Dizel fordlarda kolay yakıt sistemi diye birşey vardı. Elle açılır Kapak yoktu, deponun ağzında metal bir ya da iki kapak vardı. Dizel pompası girince açılıyordu. Dizel pompaların ucu benzinliden farklı diye hatırlıyorum. Sizin yaşadığınız durumlar için de huni gibi bir aparat veriyorlardı araç ile birlikte. Onunla bidondan yakıt doldurulabiliyordu. Golfte de bu sistem var galiba. Benim benzinlide Yok gerçi. Dizele has bişey olabilir.
 13. @Serhatelci Serhat hocam dostlar arasına hoşgeldiniz.
 14. Hayırlı olsun hocam. Çok gerekli bir uygulama gerçekten. Güle güle kullanın.
 15. Hangisinden Laz'ım hocam ?