İyi niyet garantisinden yaptıran kişi yok denecek kadar azdır ki iyi niyet garantisi bence tamamen oradaki servis danısmanının iki dudağının arasında bence.

Bende geçen hafta aracın fren balatalarını değiştirmek için servise götürdüm aynı zamanda salıncak burçlarından ses geliyor dedim ilgilenmediler servisten aranınca 5 üzerinden 2 puan verdim daha sonra getirin bakalım dediler ben götürmedim aldıralım dediler yok sağolun dedim artık paranla bile iş yaptıramıyorsun adamlara..

2 yıl önce farları değiştirmiştim bende garanti devam ederken şu an mercekte değil ama hala camda o yuvarlak lekelerden mevcut maalesef

@burakca merceklerin lekelenmesi garanti olmasada değişiyor dimi? Değişenlerin hepsi garantili miydi?

major24 hocam plakaları attı sağolsun. servis danışmanına merceklerimin fotoğrafı ile aynı sebepten değişim yapan plakaları gönderdim ilk üç plaka sistemde yok dedi. son iki plaka ise garanti süresi içinde değişim olmuş sizin garantiniz yok. iyi niyet garantisi ise bu parçada %99 yok . bütün işlemleriniz normal ücretli olur öyle bir beklentiniz varsa açıkçası aracı getirmeyine getirdi. bunun üzerine doğuş oto müşteri hizmetlerine anlattım durumu parçanın kronik sıkıntılı olduğunu kabul etmiyorlar. servislere atılan yazıdan bahsettim danışman araştırıp size dönüş yapıcam farklı servislerden görüş alıp yönlendirme yapıcam dedi bekliyorum.

@Golftdi  hocam normal garantiden değişen çok. forumda yazılanlara göre iyi niyetten değişen de var ama özelden plaka bilgilerini istedim dönüş olmadı henüz. başka bir arkadaşta hiç garantisi yokken serviste iyi niyet garantin olsaydı birşeyler ayarlanırdı denilmiş. anlayacağınız her servis kafasına göre. iş iyi niyete kaldıysa burada önemli olan ilişkiler. ya ikna kabiliyetinle çözeceksin ya da bu sorunun kronik olduğunu kavga dövüş kabullendirip tabiri caizse cazgırlık yapacaksın. şuanda farların genel sorunlu olduğuna dair yazı varsa ki gerçekten vardır servis danışmanlarının bu olayı isteseler çözebileceklerini düşünüyorum. iyi niyetten 1350 ye değiştirende var 300-400 lü rakamlara değiştirende.

@karakuyu32 hocam servisi eğer anlatıp ikna etmek gerekiyorsa, hiç garantisi olmadan değişenlerinde plakası lazım bana. Eğer benim vereceğim plakalar garantidense bana onlar garantiden değişmişler diyecek servis!

@forzaGilles hocam sizin bilgini var mı, hiç garanti olmadan değişen var mı forumda?

2 yıl önce farları değiştirmiştim bende garanti devam ederken şu an mercekte değil ama hala camda o yuvarlak lekelerden mevcut maalesef
Bahsettiğiniz bu şey; cam yüzeyindeki yuvarlak halka şeklindeki şey ışığın cama yansıması sonucu oluşan ve tamamen normal bir durumdur., Mercedes, BMW, Audi, Opel vs. yolda bakın o yuvarlak halkanın tüm diğer markalarda da olduğunu göreceksiniz., Hatta bi ara yolunuz düşerse bu saydığım markalardan birinin showroom 'una gidin sıfır aracın bile farını açtığınızda aynı şeyi göreceksiniz., Eskiden farın dış yüzeyi gerçek camdan üretilirdi., ancak artık polycarbonate denilen plastik malzemeden üretildiği için o yuvarlak halkaları görüyorsunuz., Özetle bu bir kusur değildir.

@forzaGilles hocam sizin bilgini var mı, hiç garanti olmadan değişen var mı forumda?
Bir arkadaşımızın garanti olmadan değiştirdiğini hatırlıyorum eski sayfalarda olması lazım., Servis değiştirmemek için çok uğraştırmıştı., sonra arkadaş benim yazdığım yazıları göstermiş vs. danışman ikna olup kolaylık sağlayarak değiştiriğini anlatmıştı., Geçen sene forum bi ara çökme yaşamıştı o çökme sırasında bazı yazılar kurtalılamamıştı., Bu bahsettiğim olay ona denk geldi mi gelmedimi bilmiyorum., bu konuyu baştan sona okumak gerek veya verdiğim linkteki (sorunlar ve çözümleri) kısmından açılan konulara bakmak gerek., o arkadaş ile bu konuda mı konuştuk yoksa kendi aynı sorun için yeni bir konu açıp o başlık altında mı konuştuk hatırlamıyorum.. Ama garantisi olmamasına rağmen 300-500 ücretle değiştirdiklerini hatırlıyorum., Benzer 1-2 arkadaş daha vardı., ufak bir işçilik ücreti ödiyip değişim yapılan., Dediğim gibi sakin kafayla bu konuyu baştan sona okuyup not alarak okumanız lazım..

@Golftdi sorunlar ve çözümleri kısmında bi-xenon mercek lekelenmesi adı altında konu açan olmuş mu neler konuşulmuş bakmanızı öneririm belki bahsettiğim olay o arkadaşın kendi açtığı konu üzerinden konşulmuş olabilir., Keşke hatırlaşam ama arkadaşın ismini falan hatırlamıyorum;

http://www.golftutkusu.com/forum/26-sorunlar-amp-çözümleri/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Az önce farlarımı kontrol ettim lekelenme tekrar başlamış. Yani lekelenme değişimden 1 sene sonra tekrar başladı. Aaaah vw ah.. 🤬😡🤬

Siz gene bastırın servise.. tutupta pavyon hesabı çıkartırlarsa yaptırmazsınız.

Geri
Üst Alt