Jump to content

major24

Üye
 • İçerik sayısı

  515
 • Katılım

 • Son ziyaret

major24 Hakkında

 • Derece
  Uzman Çavuş

Bilgiler

 • İsim
  Ömer
 • Yaşadığım Yer
  Muğla

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. major24

  Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

  Ekranın kitlenmesi probleminin çözümü var mı ? daha çok bluetooth ile görüşme yaptıktan sonra sistem hala telefonda görüştüğümü sanıp diğer modlara geçiş yapmıyor..
 2. major24

  GOLF 7 COMPOSİTİON MEDİA 6.5 SES DÜĞMESİ

  Aynı sorun bende de vardı. Sesi oynayacağınız zaman hafif kendinize çekip çevirmeyi deneyin bende işe yarıyordu Geçtiğimiz haftalarda gittiğim servis bakımında durumu servise söyledim bana da aynı cevabı verdiler. Nedense sorun, araç servisten çıkınca düzeldi.
 3. major24

  Aracı P Halinde TERK EDİN! servise gittim

  Yalnız söz konusu parça değişim olsa dahi gene ayrı hata ile karşılaşılıyormuş. Bu sebeple de doğuş, bu hata için henüz işlem yapılamasını söz konusu parçanın revizyonuna gidildiği söylenmişti. Yeni parçayı yapmışlar mı yoksa eski parçayı mı takacaklar aracınıza ?
 4. major24

  55 tlye 11 TL AliExpress vergisi hayırlı olsun

  Asgari ücrete %20 zam yaptılar. Ama diğer tüm ürünlere %20 ile % 100 arasında zam yapıldı. Ama asgari ücret zammının asgari ücretin üstünde maaş alanlara bir etkisi olmadı. Ama giderleri faiş arttı. Vergi oranlarının arttırılması bir yana yeni vergi çeşitleri çıkarttılar. Kimse farkında değil ama imar barışı saçmalığına başvurup su aboneliği alan konut sahipleri işyeriymiş gibi su parası veriyor haberi yok... Yeni zam ve vergilere hazır olun
 5. major24

  2017 GOLF 7 Highline Fiyat Yardımı

  1 yılda 50 bin km nasıl yapmış acaba ben onu merak ettim. Benim araç 2015 model daha 55 binde. Bence bir araçta alınabilecek bütün opsiyonlar olmalı Ama listemin başında Cam tavan ve farlar (xenon/led) gelir.
 6. major24

  DCC VE SPOR YAY

  Hesabımı kitabımı yaptıktan sonra ben bu siteden sipariş vereceğim ama hangi kodlu yayı alacağımı anlamadım, var mı bilen (Dcc (ACC) uyumlu yay nasıl oluyorsa, yaylar dcc (ACC) uyumluymuş. ) http://racingline.nl/index.php?route=product/product&product_id=97 ► Golf 7 GTI/GTD R31G7GT ► Golf 7 R R31G70R ► Golf 7 TDI R31G7ML For lower power engined cars with twist-beam rear suspension, the following VWR Sport Springs are available: ► Golf 7 solid/twist beam R31G7BA https://www.ebay.com/itm/VW-Golf-MK7-IRS-RacingLine-Sport-Suspension-Lowering-Springs-Volkswagen-Racing/162323448715?hash=item25cb3b438b:g:Pk0AAOSwsupb9zCp Buraya göre benim araç için ( bağımsız arka süspansiyon ) R31G7ML parça kodlu uyumlu görünüyor. Kendi sitesinde o kod TDİ a tekabül geliyor. Kafam çok karışık..
 7. major24

  Aldığım Hatalar ve Akü Değişimi

  Benim aküyü ben kendim değiştirdim. Montaj sonrası ilk çalıştırmada bütün hata mesajları peşin sıra yanmaya başladı. Servis ile görüştüm ve direksiyonu tam sağ yapıp 3 sn bekledikten sonra ( bazıları sönüyor ) tam sol 3. sn bekleyince tüm uyarı lambaları söndü. Şuan sıkıntısız kullanıyorum. Ama sizinki gibi vag ile bağlansam hata mesajları karşıma çıkacaktır. Önemli bir şey değil silseniz de olur silmesenizde... Aküyü araca tanıtmayı bende yaptırmak istiyorum ( efb idi agm taktım ) ama muğlada yapan yok. Böyle devam
 8. major24

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Diğerlerini bilemiyorum tabi de bodrum lena yazılımsal olmadığını zaten söylemişti. Hatta şuan parça değişimi yapsalar dahi problemin tekrar nüksettiğini de söylediler. Bu sebeple söz konusu parçanın revizyonuna gidildiği üretim aşamasından sonra değişimlerin yapılacağı söylenmişti.
 9. major24

  DCC VE SPOR YAY

  Ne yaptınız bulabildiniz mi dcc uyumlu spor yay ? Mubea yaylar için servis ile görüştüm üzerindeki yay dışında farklı bir yay için fiyat veremeyeceklerini söylediler. Eibach, kw için de dcc uyumlu spor yay bulamadım ülkemizde..
 10. major24

  Golf ün keşfedemediğim zırıltısı ?

  @thelakayit , golf 7 aracımda sağ ön havalandırma kanalının içinden geliyordu ses ( sıcak asfalt harici yollarda ) havalandırma kanalının gözenekleri elinizle bastırarak kontrol edebilirsiniz. Sırf bu sebeple 2 haftalık aracımda o kanalı değiştirtmiştim. ( ilk önce içerisine sesi kesmesi adına spreyler sıkıldı ama çözüm olmayınca garantiden değiştirildi )
 11. major24

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Valla ben daha da golf felan almam. Ben aracıma gözüm gibi bakıyorum ama mutlaka bir sıkıntı çıkıyor her sene ... Daha sorunlar aracı aldıktan 2 hafta sonra sağ havalandırma kanalındaki ses ile başladı.. Sıfır aracın havalandırma kanalı değiştirildi... akabinde güneşlik tıkırtısı akabinde ... farlar... Daha önce farlardaki leke probleminden muzdariptim.. 1 yıl uğraştım garanti bitiminde, forumda aynı sorundan muzdarip kişilerin farlarının değiştirilmesi üzerine plakalarını servise gösterip kontrol ettirip ücretsiz değişim sağladım.. Ne gerek vardı 1 yıl uğraştırtacak beni.. Aynı süre zarfında farlarımın haddinden fazla uzağı ve yükseği aydınlatmasından da rahatsızdım.. far ayarı yapıp geri gönderiyor sorunu çözemiyorlardı.. leke sebebiyle farın değişmesi üzerine aydınlatma problemim de düzeldi. 1 sene geçti Lekeler tekrardan oluşmaya başladı. Şimdi bir de Aracı P konumunda terk edin uyarısı çıktı. Bunun çözümü için de özel bir parça üretilmesi gerekiyormuş ( şuan değişim yapılsa bile sorun tekrar baş gösteriyormuş) O parçayı da garanti yok diye ücretli değiştiriyorlarsa başlarım böyle markaya...
 12. major24

  Dcc olan araç nasıl alçaltılır ?

  Yay değişimi dışında yapılması gereken şeyler var mıdır mesela süspansiyon değişimi yapılmalı mı ? Yapılmasa zararı olur mu ? Araçta dcc olduğu için dcc ye zarar verirsem bunun maliyeti çok yüksek.. Fiyat sorucam maslak a , montajını Muğla’da yaşadığım için buralarda bir yere yaptırabilirim ( yaparsa servise ) dcc olduğu için sorun yaşar mıyım montajda..
 13. major24

  Dcc olan araç nasıl alçaltılır ?

  Peki racingline ile aracı alçaltmanın olumsuz bir etkisi olur mu ? Ve nereden temin edebilirim ? Sadece yay mı almak gerekiyor yoksa damperli mi https://www.racingline.com/vw-golf-7-chassis-suspension
 14. major24

  Dcc olan araç nasıl alçaltılır ?

  Aracımda DCC var fakat lastik üstündeki boşluklar çok gözüme batmaya başladı. Alçaltmak için ne yapabilirim ?
 15. major24

  Dijon ile Hita Takası (Bilgi)

  Kış ayının başlarında 2.350 TL ye jantçıdan sıfıra yakın Hita jant aldım. Hita jant ihtiyacına göre değişir fiyatı.. Acil ise 2.500 e kadar alınabilir ama zaman sıkıntısı yok ise sıfıra yakın ayarda hita 1600-2000 arasına alınır.
×