Jump to content

major24

Üye
 • İçerik sayısı

  538
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

144

1 Takipçi

major24 Hakkında

 • Derece
  Paylaşımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ömer
 • Yaşadığım Yer
  Muğla

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. - Arkadaşın düğünü için muğladan denizliye yola çıktık. Daha muğla merkezden çıkmadan baktım araba sağa çekiyor hissediyorum. Dedim umarım yoldandır.. o şekilde 5-10 km daha gittik pat uyarı geldi, durdum baktım hava inmiş, hemen 2 km ilerideki istasyona gittim, hava basıcam bir baktım basınç 6si gösteriyor .. EE hani nerede kaldı basınç 6 ya inene kadar uyarı sistemi ? Bastım havayı , direk sanayiye 10km sonra sanayiye vardım ama korktum delik büyükse naparım yarı yolda diye.. Neyse hallettik düğün konvoyuna da son sn yetiştik.. - Geçen yazın da akbük de başıma geldi. Bindik araca döneceğiz.. Ağır ağır gidiyoruz şöyle 500m gittik uyarı geldi hemen durduk bir baktık lastik sıfır... durmasak lastik gitti.. - Muğladan denizliye giderken virajlar var , biraz hızlı girerseniz tüm lastikler basınç uyarısı veriyor... Normalde 26 psi 'da uyarı verirken artık son zamanlarda zamanında uyarı vermiyor. Artık aracıma binmeden lastiklerime bakıp öyle gidiyorum. " Premium Lastik Basınç Sistemi " Maliyeti nedir ?
 2. Yazlık lastiğe geçişler yavaş yavaş başladı. 16” kışlıklardan sonra 18” yazlıklar inanılmaz sert ve gürültülü geldi. Normalde 37-38 civarı başarım, lastikçi arkadaşım çok dedi , inatla 33 yapalım dedi , ısrarlar neticesinde 36 bastı , bastı ama aparatımla kontrol ettim +40 bar gösterdi. Ya cihazım bozuldu yada lastikçi arkadaşın cihazı bozuk. Daha önce de motorumun lastiklerini sanayide bastırmıştım havayı , dikkat etmesem ölecektim , 36 bastı sanıyorum ama seke seke gidiyorum, hemen istasyona girdim bir baktım 45 çıktı .. cihazım dijital değil , manuel , civalı ateş ölçerlere benziyor. Var mı kontrol için sağlam, bir cihaz önerisi olan ?
 3. teşekkür ederim yorumlar için. ben en iyisi istasyonun birinden saf su alıp ekleyeyim orta çizgiye kadar. muğla'da yaşıyorum zaten isterse 10 derece düşürsün
 4. Aracımdaki soğutma sıvısı min. Seviyesinden 1-2 parmak aşağıda olduğunu görünce servisi aradım ( bu arada araç hiç uyarı vermedi ) ama servis beni Vw yol yardıma yönlendirdi. Aradım ve durumu anlattım. Sensörler uyarı vermediği için eklemenize gerek yok ama isterseniz ÇEŞME/İÇME suyu ekleyebilirsiniz dediler. Ne yapıcam bu durumda ? 1- ekleme yapma 2- antifriz ekle 3- saf su ekle 4- Çeşme suyu ekle
 5. major24

  Rötuş Boyası

  Ben enderelektronikteki rötuş boyasını kullanıyorum ama zımpara Polisaj yapmadığım için hoş olmuyor, idare etsin diye sürüyorum.. az daha biriksin ince çiziklerden de kurtulmak için pasta cila verip üstüne boya koruma yaptırmayı düşünüyorum
 6. Evet, kış yeniden geldi ve camlara yağmur kaydırıcı uygulama zamanı yaklaşıyor. 2015 den beri farklı markalar denedim ama 2 yıldır en çok “Gtechniq G5” den memnun kaldım. Var mı ürün tavsiyesi olan ? Geçen sene Gyeon Q2 denedim ama beceremedim. 20ml şişe , yanında gelen microfiber bez zaten 1/3 ünü emiyor. Ben ön camı bile yapamıyorum.
 7. major24

  Act 150 ilk hafta gözlemlerim ve ilk modifiye

  1.4 150bg dsg aracımda Muğla’dan İzmir’e 5.0 ortalama ile gidebiliyorum ( eco mod , klima açık, 4 kişi, otoban 110km/s CC )
 8. major24

  KISA BİR ARADAN SONRA YENİDEN GOLF :)

  Hayırlı olsun. Aracınızda dcc varmış peki spor yay da mevcut mu ? bana biraz alçak gibi geldi ? nereden temin ettiniz yayları sorabilir miyim ?
 9. Bu arada "bagaj kapağı açık kalmış" uyarılarına hazır olun. Geçen gün bir ilki yaşadım , Golf 6 Kullanıcısı bir sürücü yanımda durup bu uyarıda bulundu
 10. major24

  ULAŞTIĞINIZ EN DÜŞÜK ORTALAMA TÜKETİM

  Sürüş modu var ise aracınızda Eco Mod'da iken ayağınızı gazdan çektiğinizde araç vitesi boşa atar. Kısa mesafede bir anlamı yok ama bazen öyle eğimli yollar oluyor ki gerçekten de tüketime katkısı büyük oluyor.
 11. major24

  ULAŞTIĞINIZ EN DÜŞÜK ORTALAMA TÜKETİM

  en düşük ortalama için aracı uzun bir rampanın tepesinde 2 saat bırakıp aşağı salarsanız çok düşük değerlere ulaşırsınız ki bunun hiçbir önemi yoktur. Ben muğla'dan izmir'e otobanda cc ile 110 , diğer yollarda 90-110 arası takılıp, her rampada salınım modunu kullanarak açık klima ile 4.8'i görmüşlüğüm oldu. Ama 110'u geçmez isem genelde 5.0-5.3 arası varıyorum izmir'e.
 12. Photon H11 8000 Lumen Led Xenon , Benim sislerde bu ürün var. Arıza lambası yakmıyor. Sırf o sis farı ile gözlerimin içine edenlere inat almıştım. selektöre bağlayacaktım sisleri. Bizim araçlarının sis yuvaları yatay olduğu için olsa gerek ne kadar güçlü olsa da karşıdakini rahatsız etmiyor sisler.. Aşırı karanlık ve dar yollar dışında kullanma gereği duymuyorum.
 13. major24

  Izmir ici gizli ozellik

  Hazır açık konu var ilken sorayım , şuan Muğla’dan İzmir’e bir iş için geliyorum . Ücreti karşılığında açtırabileceğim güvenilir bilindik bir yer var mıdır acaba ?
 14. major24

  2015 ACT DSG Ekstra Donanımlı GOLF

  Alana da Satana da hayırlı olsun, yalnız araç km ‘sini yazmayı unutmuşsunuz sanırım.
 15. major24

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Şu Golfün de sorunları da bitmek bilmedi.. 4 senedir gözüm gibi bakıyorum. Daha alır almaz haftasında sağ havalandırma kanalı garantiden değiştirildi, kısa süre sonra tekrar başladı.. O bitti güneşlik tıkırtısı başladı Ona kendim çözüm buldum bu sefer xenon farların yükseklik ayarı ile ilgili problem başladı ve servis 1 sene boyunca normal dedi geri gönderdi.. Taki adamın biri farlarım yüzünden akşam vakti beline kadar arka camdan sarkıp el kol hareketleri yapana kadar ... Artık can güvenliğim yoktu farlar yüzünden. en ufak eğimde öndekinin dikizinde patlıyordu farlar.. Neyse ki bu sorun, bir başka sorun ile birlikte çözüme kavuştu. O ne mi ? Xenon farlardaki mercek buğu/lekelenmesi. Gerçi onu da servis başlarda kabul etmedi 1 sene de onunla uğraştık ve değişim yaptıran plakaları gösterince farlarımı değiştirdi. Değişim sonunda farların yükseklik problemi de çözülmüş oldu. Değişim yapılalı 1 sene oldu ve buğu/lekelenme yeniden baş göstermeye başladı. Şimdi bir de "P konumunda terk ediniz uyarısı başladı" Yetmezmiş gibi aracım eğimli yolda sağa yapılan dönüşlerde garip ve güçlü bir ses çıkartıyor ( her zaman yapmıyor) Haftaya da bunun için götüreceğim servise.. ( boş ve düz bir alanda sağa/sola sert/yumuşak dönüşler yaparak test ettim ama 1 kez olsun ses çıkartmadı.. söz konusu sesin çıktığı zamanları hatırladığımda hepsinin de sağa dönüşlerde olduğunu fark ettim ) Gözüm gibi bakmama rağmen durum böyle... Hayır rent a car'cılar gibi kullansam arabayı ne olacaktı merak ediyorum .. Neyse ki 2015 de 95bin TL verdim. Şimdi +200 bin TL verip aynı sorunları yaşamak da vardı ... İmkanım olsa satar başka markaya geçerdim ama şu piyasa şartlarında o da imkansız..
×
×
 • Yeni Oluştur...