Jump to content

major24

Üye
 • İçerik sayısı

  531
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

major24 Hakkında

 • Derece
  Paylaşımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ömer
 • Yaşadığım Yer
  Muğla

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. major24

  KISA BİR ARADAN SONRA YENİDEN GOLF :)

  Hayırlı olsun. Aracınızda dcc varmış peki spor yay da mevcut mu ? bana biraz alçak gibi geldi ? nereden temin ettiniz yayları sorabilir miyim ?
 2. Bu arada "bagaj kapağı açık kalmış" uyarılarına hazır olun. Geçen gün bir ilki yaşadım , Golf 6 Kullanıcısı bir sürücü yanımda durup bu uyarıda bulundu
 3. major24

  ULAŞTIĞINIZ EN DÜŞÜK ORTALAMA TÜKETİM

  Sürüş modu var ise aracınızda Eco Mod'da iken ayağınızı gazdan çektiğinizde araç vitesi boşa atar. Kısa mesafede bir anlamı yok ama bazen öyle eğimli yollar oluyor ki gerçekten de tüketime katkısı büyük oluyor.
 4. major24

  ULAŞTIĞINIZ EN DÜŞÜK ORTALAMA TÜKETİM

  en düşük ortalama için aracı uzun bir rampanın tepesinde 2 saat bırakıp aşağı salarsanız çok düşük değerlere ulaşırsınız ki bunun hiçbir önemi yoktur. Ben muğla'dan izmir'e otobanda cc ile 110 , diğer yollarda 90-110 arası takılıp, her rampada salınım modunu kullanarak açık klima ile 4.8'i görmüşlüğüm oldu. Ama 110'u geçmez isem genelde 5.0-5.3 arası varıyorum izmir'e.
 5. Photon H11 8000 Lumen Led Xenon , Benim sislerde bu ürün var. Arıza lambası yakmıyor. Sırf o sis farı ile gözlerimin içine edenlere inat almıştım. selektöre bağlayacaktım sisleri. Bizim araçlarının sis yuvaları yatay olduğu için olsa gerek ne kadar güçlü olsa da karşıdakini rahatsız etmiyor sisler.. Aşırı karanlık ve dar yollar dışında kullanma gereği duymuyorum.
 6. major24

  Izmir ici gizli ozellik

  Hazır açık konu var ilken sorayım , şuan Muğla’dan İzmir’e bir iş için geliyorum . Ücreti karşılığında açtırabileceğim güvenilir bilindik bir yer var mıdır acaba ?
 7. major24

  2015 ACT DSG Ekstra Donanımlı GOLF

  Alana da Satana da hayırlı olsun, yalnız araç km ‘sini yazmayı unutmuşsunuz sanırım.
 8. major24

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Şu Golfün de sorunları da bitmek bilmedi.. 4 senedir gözüm gibi bakıyorum. Daha alır almaz haftasında sağ havalandırma kanalı garantiden değiştirildi, kısa süre sonra tekrar başladı.. O bitti güneşlik tıkırtısı başladı Ona kendim çözüm buldum bu sefer xenon farların yükseklik ayarı ile ilgili problem başladı ve servis 1 sene boyunca normal dedi geri gönderdi.. Taki adamın biri farlarım yüzünden akşam vakti beline kadar arka camdan sarkıp el kol hareketleri yapana kadar ... Artık can güvenliğim yoktu farlar yüzünden. en ufak eğimde öndekinin dikizinde patlıyordu farlar.. Neyse ki bu sorun, bir başka sorun ile birlikte çözüme kavuştu. O ne mi ? Xenon farlardaki mercek buğu/lekelenmesi. Gerçi onu da servis başlarda kabul etmedi 1 sene de onunla uğraştık ve değişim yaptıran plakaları gösterince farlarımı değiştirdi. Değişim sonunda farların yükseklik problemi de çözülmüş oldu. Değişim yapılalı 1 sene oldu ve buğu/lekelenme yeniden baş göstermeye başladı. Şimdi bir de "P konumunda terk ediniz uyarısı başladı" Yetmezmiş gibi aracım eğimli yolda sağa yapılan dönüşlerde garip ve güçlü bir ses çıkartıyor ( her zaman yapmıyor) Haftaya da bunun için götüreceğim servise.. ( boş ve düz bir alanda sağa/sola sert/yumuşak dönüşler yaparak test ettim ama 1 kez olsun ses çıkartmadı.. söz konusu sesin çıktığı zamanları hatırladığımda hepsinin de sağa dönüşlerde olduğunu fark ettim ) Gözüm gibi bakmama rağmen durum böyle... Hayır rent a car'cılar gibi kullansam arabayı ne olacaktı merak ediyorum .. Neyse ki 2015 de 95bin TL verdim. Şimdi +200 bin TL verip aynı sorunları yaşamak da vardı ... İmkanım olsa satar başka markaya geçerdim ama şu piyasa şartlarında o da imkansız..
 9. Aracım DSG ve Daha önceleri Durur halde iken sağa-sola yaptığım bazı 70-90 derece dönüşlerde araçtan garip bir ses çıkıyordu. Dün ise bir hayli dik bir rampada durmak zorunda kaldım ve hareket etmeye kalktığımda gene o sesi duydum. Bu ses ince bir zırrr lamadan ziyade manuel araçlarda vitesin geçmediği zamanlarda çıkan sesi andırıyordu ama o kadar da sert değildi Söz konusu ses çok nadir karşıma çıkıyor. Hatta geçenlerde boş bir alanda durdum ve sağa-sola duraklamalı, hafif ve sert kalkışlar denedim ama hiçbirinde bu sesi alamadım. Seyir esnasında, sert/yumuşak sürüşler olsun hiç bir problemim yok araçla ilgili. Sadece sabit halde iken yaptığım bazı 70-90 derece dönüşlerde bu sesi alıyorum. Sebebi ne olabilir ? Önümüzdeki hafta içi servisten randevu almaya çalışacağım.
 10. major24

  BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

  Vatandaşın bankasındaki paracıkları kullanarak düşürdüğünü söylüyorlar.. Faiz kararı sonrası doların çıkması gerekirken bu yöntem ile vatandaşın gözlerinden öper gibi doları 5.50 yaptı. Kalıcı bir durum olsa idi fiyatlara yansırdı ama millet de biliyor ki geçici bir durum yakında gene fırlayacak. Ama vatandaşın dolar alacak parası kalmadı, faiz kararı sonrası 3saniye içinde satış yapan o doları düşürenler şimdi sağlam kar yapacaklar. 6.98 neredeymiş ya bizim muğlada benzin 7.15
 11. major24

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Ekranın değiştirilmeye çalışılmasının amacı şu olabilir , Yeni ekranda böyle bir uyarıyı bildiren bir sembol yok ise ondan değiştirmek istiyor olabilirler
 12. major24

  BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

  Sosyal medya , whatsapp gruplarında yapılan zamları, TL nin değersizliği hakkında yorum yapınca insanlar "siyaset yok" der ve yazdırtmazdı. Şimdi onlar da uyanmaya başladı herhalde ki ses etmiyorlar Sigara zammı evet içen sayısını azaltacak ama uçan kuşa borcu olup kıt kanaat geçinin bu insanlar kafasını nasıl dağıtıp rahatlayacak ? Acaba neye yönelirler ... Dolar 20 kuruş düştü akaryakıtta gram kıpırdama yok. Ama dolar çıkmaya başlarken akaryakıtı zamlarlar .. adamlar işçi maaşlarına zammı düşük tutabilmek adına doları aşağılara çekti.. o konu geçsin, turistler gitmeye başlasın bakın dolar nasıl yükselmeye başlayıp yıl sonu 8.20 leri buluyor ... acaba dolar 8.20 iken benzin ne kadar olur merak ediyorum .. Şunu da söylemeden edemeyeceğim. madem akaryakıt kullanan araçlar havayı kirletiyor, elektriği araç üretimine, kullanımına, giderlerine destek ol. Hem havan temizlensin hem de vatandaş rahat etsin.. sen nasılsa vergi üstüne vergi koyup aynı geliri elde edersin ..........
 13. major24

  3.5 eibach spor yay sonunda taktırıyorum

  Hayırlı olsun. Benim araçta DCC olduğu için uygun spor yay bulamadım oysaki bende çok istiyordum. Racingline markası ile mailleşiyordum ama vergi zamanı gelince o da yarım kaldı ... önümüzdeki ay tekrar başlayacağım görüşmelere böyle fotoğraflar yüzünden
 14. Sorun olmaz ama benim gibi karın çok olduğu yani zincir gereken yerlere gidiyorsanız kışlık 16 jant lastik alıp 18 leri yazlıkta kullanın. 18'e kışlık lastik takmak biraz fazla maliyetli..
 15. Maalesef bu yazıyı yazdığım gün istanbulda bir motosikletli arkadaşımıza 2 yıl önce egzozdan yediği ceza sebebiyle hatta 1 ay öncesinde vizeden geçmesine rağmen 3000 tl ceza kestiler. Bir anlam veremiyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...