@forzaGilles neredeyse sayfaların tamamını okudum iyi niyet garantisinden sadece işçilik ücreti ödeyerek yaptıran birinin belgelerini göremedim hocam. Sadece bir arkadaş 1350tl karşılığında değiştirtmiş işçilik ücreti bu kadar tutar mı? Neyse bakalım servis ne diyecek

@Golftdi Aynı dert bende de var. Mercek lekelenmesi ve far camında kılcal çizik. İyi niyet garantisi olmadığı için yardımcı olamayacağını belirtti yetkili servis.

U led dönüşümü düşündüğüm için çok üstüne düşmedim.

@onurmat ben üzerine gideceğim olayın, söylediğim gibi mahkemeye kadar giderim.

Merhaba;

daha önce bende değiştirdim lekelenmeden dolayı ama belli bir süre sonra gene lekelenme yapıyor,ama cin mali u led lerde böyle bir sorun yok çok garip.

@Golftdi ben eskişehirdeyim fakat daha servise gidemedim aynı sorun az da olsa bende de var benim en büyük sıkıntım değişse de xenon performansından memnuniyetsizliğim xenon genel anlamda sıkıntılı led e geçmek istiyorum adaptif led xenonlar daha iyi performanslı diye düşünüyorum değişimi yaptırabilirsem farkını verip led siparişini de teklif etcem yağışlı havalar kabusum oldu akşamları yağışlı havalarda sıfır görüş far açık kapalı anlayamazsınız  büyük ihtimal kabul edilmeyecek iyi niyet garantim yok mahkeme sürecini ben de düşünüyorum emsal değişimler olmuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aaaaa o zaman işler değişir tabii., ben resimlere tekrardan 3.cü kez bakıyorum, resimde farlar bana halaa sanki çamurluymuş gibi gözüküyor.., ama siz var diyorsanız doğrudur., tampondaki sürtme izine pasta yaptırın sonra yok bu sürtmüş ondan olmuş gibi saçma sapan şeylerle uğraşmayın., ilk defa böyle bir fara rastlıyorum., Büyük ihtimal 1000 de 1 olan şey size denk gelmiş., Bu (merceklerden bağımsız) bir üretim kusuru/hatası diyebiliriz
1000de 1 değil hocam benim far camlarıda kılcal çatlak dolu. Ekteki fotoğraflar gibi.

20181215_174101.jpg

@huseyinkaraduman seninle benm durum aynı hocam, garantin varmı? Yada sen daha önce bir girişimde bulundun mu?

@karakuyu32 Evet. Hatta bakıma bırakılmış aynı model başka bir golf 7 daha vardı serviste hemen ona da baktılar mercekteki lekeler o araçta da vardı onda da görünce çok şaşırdılar. Anladım ki birçok golf kullanıcı bunun farkında değil bende forumda bu şikayeti okuduktan sonra kendi 2.el aracımda da olduğunu fark ederek gittim servise.

Bana Eskişehir'de ilk kez bu şikayeti aldıklarını belirttiler. Sonra onların bir elektronik portalı var adını şuan unuttuğum; tüm VW servislerinin şikayet kayıtlarının tutulduğu bir sistem bu.

Bilgisayardan Türkiye de benzer şikayet var mı diye baktılar ve görsellerle müşteriye ait ilgili konu şikayetini gördüler.

Konu sorunun kök sebebinin yani mercek lekelenmesinin; xenon gazından kaynaklı olduğunu üretici firmaya konunun iletildiği(merceğin veya xenon ampülün olabilir) ve firmanın sonraki üretimlerinde bu sorunun çözdüğünü; yazıda müşterinin şikayetinin çözümü için atılacak adımı kısmında farın yenisi ile değişimi gerektiği yazdığını kendi gözümle görmüştüm.

@huseyinkaraduman öncede fara müdahalede bulundunmu? Ampül değişimi temizlik vs? Servisin yanıtı ne oldu tam olarak?

@huseyinkaraduman öncede fara müdahalede bulundunmu? Ampül değişimi temizlik vs? Servisin yanıtı ne oldu tam olarak?
Hayır aracı aldığım gibi ampül değişimi dahi olmadı. Servis böyle şikayet yok daha önce mercek lekelenmesi şikayeti geldi böyle şikayet gelmedi dediler. Fotoğraf çekip gönderdiler garanti merkezine olumsuz yanıt geldiğini söylediler. Güneşten olmuştur dediler. Bu konuyla alakalı yardımcı olamayacaklarını söylediler. Garanti veyaz uzatılmış garanti olması durumunda değişim yapabilirdik dediler.

Geri
Üst Alt