5 Kasım 2020 VW Zammı

Maaşların yerinde saydığı son 2 ayda araçlar neredeyse 100.000 Tl lere varan miktarlarda zam yedi ve yemeye devam edecek. Bu fiyatlardan sıfır araba alacak olanların çok çok azalacağını düşünüyorum .Önceden zamlar 600 TL 600 TL gelirdi. Şimdi % 1 zam olsa 4.000  4.000 gelecek .

414.000 Önü sert plastik olan T-roc alanda artık ne diyelim hayırlı olsun. 

2.el fiyatlari icin DOD fiyatlarini baz almak gerekir, onlarda fiyatlari artirdikca artiriyor :)

Ekran Resmi 2020-11-05 15.50.42.png

Ekran Resmi 2020-11-05 15.50.18.png

Ekran Resmi 2020-11-05 15.50.06.png

Yaklaşık 2 hafta önce nerdeyse tüm bayileri gezdim . B sınıfı standart en boşundan en ucuzundan bir araç arıyordum . Bayilere gittiğimde hiçbirinin elinde araç yoktu . Sipariş alıyoruz o aradaki kur artışı size yansır diyorlardı . 0 egea ya yazılacaktım iyi ki yazılmamışım .

Sonra büyük galerileri gezmeye başladım çoğunun önünde 10-20 tane sıfır araç  var . Çoğu filo şeklinde ana dağıtıcadan alıyor . Bayide araç olmuyor çünkü kısıtlı üretimin çoğu filo araçlarına gidiyor. Bu filo araçlarını 3-4 ay satamıyorsunuz . Galeriler 3-4 ay yatırdıktan sonra satıyorlar . Her bir araçtan en azından %20-30 karları oluyor . 

Merak ediyorum doğrusu ... acaba milli arabamız TOGG umuzu asgari ücretle çalışıp alabilecek durumda olacak mıyız ..?

@hasky Tamamen yerli ve milli olacak TOGG'umuz aynı ötv oranlarıyla bize sunulmayacaktır diye düşünüyorum... Kimsenin şüphesi olmasın, sadece 2023'ü bekleyelim  :sofor:

@HsyN3455 Gülme nedeniniz ironi mi yoksa ciddi mi anlamadım ama cevaplayım. 

Fiyat listesinin tarihi 31 Ağustos 2020.

O döneme göre arada normalde 40k civarı olan fiyat farkı,  comfortline araç %80 ötv ye girdiği için bir anda 60.000tl  civarı ek olarak fırlıyor. 

Dikkatinizden kaçmasın arada paket farkı harici dsg farkı ve 1.5lt motor farkı var. Üzerine %80 ötv ye girince oradan fiyat şişiyor. Bugün midline plus olsa şayet onun fiyatı da muhtemelen %80 ötv dilime gireceği için o da 276.000tl veya üzeri olmak zorunda olurdu, böylece fiyat farkı 100.000tl olmazdı. 

Asıl bugünün fiyat listesini görünce sorulması  gereken şu olmalıydı:

Aynı motor, aynı dsg vites sadece comfortline ile highline paket farkı 110bin tl olabilir mi? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gokhan_ertastr Yok Hocam o hesap yanlışa götürür, arada 100.000tl fark falan yok olamaz. Onun nedeni anlamsız ötv matrahı nedeniyle o dönemde oluştu, bugün ise midline plus sıfır araç olsa o da her türlü %80 ötv dilime girerdi. 

Şunu demekte haklısınız, ben ocak 2020 de comfortline alırken, highline ile farkı 25000tl civarıydı (araç yoktu tabi, bulduğumuz aldık). Şu anda bu fark iki araçta sıfır bulunsa sanıyorum 40.000tl civarına ulaşmıştır. Yani paketler arası makas,  kur + ötv etkisinden ötürü maalesef açılıyor. 

Ha şu da var, ben bu araca kapora vermeden 1.5 ay önce passat impression 1.5tsi araçlar 170. 000tl den satıldı. Şu anda fiyatını bir kontrol edin :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

@tiesay aynen hocam dediğiniz bir yandan doğru tabi. Ben Aracı alırken midline ile comfortline (otomatik) arasındaki fark 27.500 TL idi. Şimdi ise 40-50K lara doğru gidiyor dediğiniz durumlardan ötürü. Üzücü..

Geri
Üst Alt