Jump to content

tiesay

Üye
 • İçerik sayısı

  652
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

tiesay last won the day on 16 Mayıs

tiesay en çok beğenilen konuya sahip!

Topluluk Puanı

742

1 Takipçi

tiesay Hakkında

 • Derece
  Paylaşımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Erinç
 • Yaşadığım Yer
  Ankara
 • Özel yazı
  Mk7.5 1.5tsi 150bg

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. tiesay

  Servis garantisi sorunsalı

  @agacmalzeme Eskihisar mı hocam?
 2. tiesay

  Güncel Bakım Masrafları

  @yunusaktas91 Şu mikro şalter mevzusuna öyle kızıyorum ki...!
 3. tiesay

  Jant Temizliği

  @Savatage direk lastiğe püskürtmemek önemli, ürünü jantlara uygularken dikkatli olmak lazım. Akan ürün ise su gibi hemen lastiğe akmadığından maruz kalma süresi kısa ve işlem sonunda iyi durulama gerekiyor. Ancak lastik parlatıcı ürünler KESINLIKLE kullanılmaması gerekir. (bu konuda hangi marka ne iddia ederse etsin, istisnasız. ) Bu ürünler durulanmadığı için lastik üstünde duruyor.
 4. tiesay

  Jant Temizliği

  @Savatage Düşünceniz tamamen doğru. Bu ürünlerin hepsini sadece jant temizliğinde kullanmak gerekiyor. Lastiklere parlatıcı kullanmak dahi yanak ve omuz bölgelerindeki lastiği hava şartlarından koruyan wax tabakasına zarar verebilmektedir. En nihayetinde bu koruyucu tabaka zarar görünce ozone cracking denilen (o3 ozon çatlağı) kusurlarına neden olmaktadır. Özetle bu ürünleri lastiklere uygulamaktan kaçınınız. Not; özellikle yaz kış değişimi öncesi lastiğe bunu uygulayıp "bir dahaki sezona temiz olsun" derseniz geçmiş olsun çünkü bu wax tabakası (bir nevi hamura karıştırılan malzeme) lastik çalışmadığında esnekliğini kaybeder ve çatlaklar olur.
 5. tiesay

  CAN SIKICI HATIRLATMA HERKESİ İLGİLENDİRİYOR :)

  Siz aracı teslim aldınız o vakit.. Güle güle kullanın. Ee hani inceleme? 1.5 dsg kombinasyonu nasıl, memnun musunuz?
 6. tiesay

  CAN SIKICI HATIRLATMA HERKESİ İLGİLENDİRİYOR :)

  Benim de her Ekim ayı combo yapıyordu, resmen yazdan turşu kurar gibi para tutup giriyordum kış ayına... Kasko+sigorta+özel sağlık sigortası +ev sigortası+araç muayene+Doğalgaz faturasının ilk kol gibi zamanı... Allah tan eski aracı satıp yeni aracı Ocak ta alınca kasgo, sigorta, muayene tarihleri 3 ay ötesine geldi.
 7. tiesay

  CAN SIKICI HATIRLATMA HERKESİ İLGİLENDİRİYOR :)

  @yusuf hocam arabayı tam zamanında sattınız, alıcı arkadaş kredi kullandıysa inşallah MTV için de çekmiştir(R)
 8. tiesay

  CAN SIKICI HATIRLATMA HERKESİ İLGİLENDİRİYOR :)

  @HONEY Merak etme hocam devlet zaten gelir vergisini doğru düzgün toplayamadığı için, tüketim üzerinden normal vatandaştan acısını katmerli çıkarıyor.. Acımadıysa eğer, alışkanlıktan ve umursamazlıktan ötürüdür
 9. tiesay

  CAN SIKICI HATIRLATMA HERKESİ İLGİLENDİRİYOR :)

  Benim gibi 2018 ve sonrası tescilli, 1.3-1.6 arası motora sahip araç sahipleri burada mı? Gazlarken iyiydi, şimdi ödeyin bakalım 1007 TL x 2 dönem...
 10. tiesay

  Golf 7 Midline Plus Koltuk Isıtma

  Hocam elinize sağlık, güzel günlerde kullanın. Eliniz değmişken comfortline ve highline ile gelen Alcantara Spor koltuklara da geçseymişsiniz, hatta ergo. (insanoğlu doyumsuz) Komple necati ustadan mı çözseydiniz acaba montaj işini, başkent sanayi ile uğraşmaktansa?
 11. tiesay

  2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

  Yalnız aracı nasıl yüklediler ve iyileştirdilerse artık, pilot arkadaş "Bu zamana dek sürdüğüm en iyi yol tutan araba" diyor GTI GTC için. (tabi bu yarışa özel hazırlanan bir araç) Hali hazırda aynı MQB platformunu kullandığı için sanıyorum mk7 ile mk8 arasında fark olmayacaktır.
 12. tiesay

  Jant Temizliği

  @forzaGilles @mustafacagri Teşekkürler arkadaşlar. Ürünün ölçeğini ayarlamada sorun yok, ürün arkasında dozaj bilgisi var. Sadece merak ettiğim, bildiğiniz gibi R1 alkali ve janta sıkınca kızarma yapmıyor. (Zaten demir tozu için değil) Ürünün yapısı bana yumuşak (aşındırıcı olmayan) geliyor ve haftalık araç yıkamada kullanabiliriz diye düşünüyorum. Önemli olan ben jantlara fırça ile girişmediğim için mekanik temizlik yapmıyorum, sadece sünger ile çubukların aralarını siliyorum (hita jant) ve tazzikli su ile duruluyorum. Bu durumda her hafta bu ürünü kullanmam sanıyorum zarar vermez?
 13. tiesay

  Jant Temizliği

  Bir soru da ben sorayım, Flowey R1 Alkali jant temizleyici kullanıyorum. Bu markanın jant için 3-4 farklı ürünü var ve açıklamalarında: Asit Ürünler: Oksitlenme/Pas kirleri, Mineral kirleri vb. kirleri temizler. Alkali Ürünler: Katı yağ, sıvı yağ, petrol ürünleri vb. kirleri temizler. Solvent Ürünler: Tutkal, lastik izleri, reçine, katran vb. kirleri temiz ler. Bendeki ürünü haftalık olarak jantı fırçalamadan, sadece tazzikli su ile kullansam janta yine de zararı olur mu?
 14. Önce ayak frenine basıyoruz Sonra D (veya R) den N ye alıyoruz, Sonra ayak freniyle aracı tutarken el frenini çekiyoruz Sonra ayak frenini bırakıp aracın yükünü el freni üzerine veriyoruz En son P ye alıyoruz.
×
×
 • Yeni Oluştur...