5 Kasım 2020 VW Zammı

@Salih Sayın İroni ve mizah ortaya karışık bir şeyler yaptık hocam... Aynı şeyleri düşünüp aynı duyguları paylaşıyoruz. Fiyatının ucuz olacağını hiç zannetmiyorum. Umarım ortaya çıkan ürün kaliteli olur (onu da hiç zannetmiyorum).

1.0 dsg highline polo bile 305binken Golf nasıl 300bin altı olsun

Screenshot_20201105-224040_Chrome.jpg

Bir üst vergi dilimine girildiginde olayın rengi anında değişiyor 

zaten forumun iki demirbaşını küstürdük (( 

hatırlamayanlara :

biri forumun tadı idi namı değer baklava excelci @HONEY 

diğeride tuzu diyebileceğimiz @Savatage 
+1903

Bu arkadaşlarla tanışmadım yüz  yüze görüşmedim ama, forumda olmaları gerektiğini geri dönmeleri için bir şeyler yapmamız lazım diye düşünüyorum. Bende telefonları yok maalesef.

Geçen benim kız baklava getirdi güldüm, Baba niye güldün dedi (Aklıma Bülent abi geldi) Golfçü bir abi var çok seviyor dedim.

Aynı şekil tekel bayisine %100 nar suyu varmı diye sormuştum,  Abi sen bunu sprite ile içerdin hayırdır dedi. Dedim Golfçü bir arkadaş önerdi (Savatege hocayla özelden bir konuşmamız olmuştu) 

Yani Golf forumundayız ama herşey araba değil aslında bu forumda.

Madde 1: Değerli @Savatage ve @HONEY ağabeyler foruma döndürülsün.

Madde 2: 2023'te bor madenimizi ve doğalgaz rezervlerimizi kullanarak tüplü TOGG'umuz ile doları 1 liraya indirip diz çöktüreceğiz; kimse canını sıkmasın :)  

Madde 3: Forumda son zamanlarda okuduğum en içi dolu yorum:

@zdezen Hocam çünkü krediler hala ucuz. Faizler artmadıkça da ucuz olmaya devam edecek. Az biraz birikimi ve finansal okur-yazarlığı olan birinin şu piyasada krediyle araç satın alması kadar doğal bi durum yok. Çünkü ödeyeceği anapara ve faiz çok değil 1-2 yıl sonra kendini amorti edecek. (döviz piyasası böyle devam ederse daha da kısa sürebilir) İnsanlar alıştı diyoruz ama kayıtlı-sigortalı çalışan nüfusun yarısı asgari ücretle çalışıyor. Çalışan nüfusun % 35'leri de kayıt dışı. Ne kadar maaş aldıkları bilinmiyor, asgari ücret altında çalışan neredeyse yüzbinler var. Alışan kesim iyi kötü asgari ücret üstünde geliri olan ve yatırım yapabilecek birikimi olan % 10'luk-20'lik kısım. 

Sony playstation 5 çıktı mesela, satış fiyatı Avrupa'da 400-500 avro, Türkiye'de 8-9 bin TL. Sonra havuz medyası utanmadan haber yapıyor, play station 5'ler satışa çıkmadan tükendi diye. Güya hem kriz var hem bunları kimler alıyor algısı yaratıyorlar. Aynısı otomobil piyasası için de geçerli.

Tabana yayılmayan refah; ülkenin değil, dar bir zümrenin zenginleştiğini gösterir. Ülkenin yarısı asgari ücretle çalışırken çok küçük bir azınlık müthiş bi bolluk içinde yaşıyor. İktisat biliminde kalkınmanın tanımı tam olarak budur işte. Nüfusun tamamının ülkenin tüm kaynaklarından yararlanmasıdır. Bizde hukukun üstünlüğü, bilimin öncülüğü, liyakat vs. vs. kısacası bir ülkede uyulması gereken kuralların hiç biri olmayınca kendi kendimize soruyoruz sıfır golf neden 400 bin TL, dolar niye sürekli yükseliyor, işler neden kesat, niye ortadoğu gibiyiz diye. Cevabı bu kadar basit aslında. 

@gokhan_ertastr Yok Hocam o hesap yanlışa götürür, arada 100.000tl fark falan yok olamaz. Onun nedeni anlamsız ötv matrahı nedeniyle o dönemde oluştu, bugün ise midline plus sıfır araç olsa o da her türlü %80 ötv dilime girerdi. 

Şunu demekte haklısınız, ben ocak 2020 de comfortline alırken, highline ile farkı 25000tl civarıydı (araç yoktu tabi, bulduğumuz aldık). Şu anda bu fark iki araçta sıfır bulunsa sanıyorum 40.000tl civarına ulaşmıştır. Yani paketler arası makas,  kur + ötv etkisinden ötürü maalesef açılıyor. 

Ha şu da var, ben bu araca kapora vermeden 1.5 ay önce passat impression 1.5tsi araçlar 170. 000tl den satıldı. Şu anda fiyatını bir kontrol edin :D
Hocam yapmayın ya hatırlatmayın şunu, aralık ayında 170'e giden passatları her hatırladığımda nasıl kaçırdım diye büyük pişmanlık yaşıyorum :'(

@Akif Nalca Böyle bir şey olamaz ya 1.0 comfortline dsg hiçbir bayide olmayan spec Polo 24 bin lira zam yemiş

Aracı sipariş dahi veremiyoruz

Tamamen kendi fikrimi söyleyeceğim.. Bence eskisi gibi (pandemi de tabi ki en büyük engel) yılda 2-3 buluşma yapılmamasından dolayı da forumdaşlar birbirlerini daha yakından tanımaktan mahrum kalıyor.

3-4 sene evveli buluşmalar çok renkli geçerdi. 20 yaşındaki kardeşlerimizden 60 yaşındaki ağabeylerimize kadar saatlerce muhabbetler sohbetler olurdu. Farklı kesimlerden insanların kaynaşması,forum üzerinden organize olup herkesin iple çektiği tarihler belirlenir ve her buluşma sonrası herkesin tebessümle günü sonladığı olurdu.

Forumun şu an günceli için konuşacak olursam, genel olarak insanlar çok gergin. Çok basit konular dallanıp budaklanıp bambaşka yazışmalar ortaya çıkıyor. işin sonu bir tarafın kalbi ya kırılıyor ya da sinir harbi yaşayıp forumdan uzak kalmayı tercih ediyor. bugüne kadar forumdan kimler geldi kimler geçti forumun kemik kadrosu bile bi anda yok olduğu da oldu ama her zaman forum baki kaldı. 

Umarım değerli forumdaşlarımızdan daha da eksilme olmaz. 

Sürçü lisan ettiysem affola.

Herkese selamlar. 

@yer_ucagi_34 aynı dertten muzdaribiz hocam.Makyajlı pololar her ne hikmetse galericilere geliyor ama vw bayisinde göremiyoruz.Araçta sıraya giremiyoruz,kapora bile alınmıyor “biz size sıranız gelince haber ederiz deniliyor,ses seda yok!

@Beyransever Hocam Eylül başından beri arıyorum en geç Ekim sonu Kasım başı araçlar gelecek dendi. Bugün aradım en erken Şubatta gelecek bize de hiç araç gelmedi diyorlar. Güya Mart ayında sipariş verenler hala araç bekliyormuş. Fakat galerilerde yeni logolu son gelen parti Polo kaynıyor her yer. Bugün en son telefonde ne yapmamız gerekiyor galeri mi olmamız gerekiyor alabilmemiz için dedim direkt olarak üzerine geveleyip durdu yok yani resmen şahsa satış yapmıyorlar

Yurt dışından 2. El arac getirme yolu açılmış sanırım....
Devrim gibi bir adım...
Doğruluğu varmidir acaba...
Yurt dışından sıfır aldirma ikinci el hurda lar la doldur ülkeyi...
Hayal bile edemediğimiz aklımıza mantığımıza yatman işler hercek oluyor...
Aman sus kimseye çaktırma 
Şuraya koyayım da yurt dışı ikinci el gevur dedimiz hem uretsin hem kullansin atacakken  alabileceğimiz ürünlerin kaynağını 

Eskiden 2. El araçlar bizim ülkemizden ve avrupudan suriyeye gönderiliyordu ve maalesef şuan suriye yok ! Suriye fakir hiç bir üretimi Vs her şeyi zayıftı ? Bu sebepten suriye de hep 5. sınıf ülke olarak kaldı ve neredeyse yok oldu! Şimdi biz mi 2. El araç gelen ülke olacağız ! İnanılır gibi değil! Çoğrafyasıyla tarıma hayvancılıga, ingiltereyi ayakta tutan futbola , aklınıza gelecek tüm üretim işlerinde zirvede olmamız gerekirken her şeyde böyle gerilemek ! Akıl tutulması ! Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale getirene . Şuan bu mesajı attıgım telefonu 6 bin liraya almıstım ve 2 yıldır kullanıyorum. Şimdi ki fiyati 12 bin lira böyle bir saçmalık olabilir mi? Düzelir mi ? İMKANSIZ!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt