Jump to content

2. El araçta ayıplı ürün

Recommended Posts

• İleti 80
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@Erhan_tanr öncelikle geçmiş olsun. Akü ve ampuller dışarıda yarı parasına değişebilir. Bunlar tükenen ürünler olduğu için herhangi bir sorumluluk karşı tarafı bağlamaz. Diğer parçalar da aslında km d

@Erhan_tanr Avukatlar önüne gelen her dosyaya hallederiz der, avukatlara güvenmeyin Kavrama konusunda da olabilir deriz, zaten bu riskler olmasa o arabayi o fiyata alabilirmiydiniz? Bayiden sifir

Size Varta AGM akü için 800tl. fiyat veren firmaya vereceği akünün garanti belgesi üzerinde yazan seri no sunu isteyip akünün üretim tarihini sorgulatın çünkü 800 lira fiyat uygun gibi durasa da eski

Konudaki görseller

@Serkanasn araç manisada bakıma girmiş en son. Acaba orda yazılan burdaki serviste görülür mü? Burda baktım birşey yoktu. Dün aracıma Baktırırken serviste görevli arkadaş resim falan çekiyordu. Bunlar kendi sistemimiz için başkası görmüyor sanki dedi. Siz deyince aklıma geldi belki de olabilir. En sonki servis yerini arayıp sormak lazım

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Erhan_tanr sizin gittiğiniz servis göremese dahi o servis kanalıyla Manisa'yı arattırın eğer böyle bir not varsa size bilgisini verirler, bu arada akü konusuna çok takılmayın bir yıl boyunca kışın soğuğunda bile tek marşta çalışan arabam yine tek marşla çalışıp 20 km sonra su almak için durduğum benzinlikte çalışmadı sorun akünün bitmesiydi değiştirdik serviste aynı gün.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@forzaGilles Teşekkür ederim hocam uyarınız için. Evet ben de dikkat ediyorum ona. Satıcı sıkıntı olmayacağını gelip bakabileceğimi söyledi. Yani Bağcılar'da akü satan bir firma. Gidince inceleyeceğim zaten. Bir firma daha vardı orası da 850 demişti. Yani aslında normal fiyatı bu fakat bayiler inanılmaz yüksek fiyat veriyorlar. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, strayder yazdı:

@forzaGilles Teşekkür ederim hocam uyarınız için. Evet ben de dikkat ediyorum ona. Satıcı sıkıntı olmayacağını gelip bakabileceğimi söyledi. Yani Bağcılar'da akü satan bir firma. Gidince inceleyeceğim zaten. Bir firma daha vardı orası da 850 demişti. Yani aslında normal fiyatı bu fakat bayiler inanılmaz yüksek fiyat veriyorlar. 

Gidince aküyü takmadan önce garanti belgesinde yazan seri no ile (hem garanti belgesinde yazar, hem de akünün arka tarafına kazınmıştır) şu siteden üretim tarihini sorgulatın; http://karatguc.com/index.php/tr/serino.html 

Hatta tel ile görüşürseniz hangi tarihte üretilmiş (gün/ay/yıl) hepsini söylerler; http://karatguc.com/index.php/tr/iletisim.html 

Araç dizel ise almanız gereken akü; 

Varta Silver Dynamic AGM 70Ah 760A (E39 kodlu) 

Akü 6 aydan fazla rafta beklemişse o aküden hayır gelmez., ilerde sorunlar çıkarır, Akü 3 aydan fazla beklemişse montaj  öncesi şarj edilmesi gerekir onun için mümkün olduğu kadar yeni tarihli olmasına özen gösterin.,

Siteden seri no ile kontrol edince şu şekilde görebiliyoruz; 

Q1 (Ocak-Şubat-Mart) 

Q2 (Nisan-Mayıs-Haziran) 

Q3 (Temmuz-Ağustos-Eylül) 

Q4 (Ekim-Kasım-Aralık) 

Örnek vermem gerekirse 3-4 gün önce evin ortak kullanım aracı olan Opel için aldığım Varta aküyü seri no ile siteden sorgulattığımda üretim tarihi Q4 2019 çıktı., Yani akünün 2019 yılının 4.cü çeyreğinde üretilmiş olduğunu öğrendim.,

Fakat istersek distribütör’ü tel. ile arayınca bize (gün/ay/yıl) tam tarihi öğrenebiliyoruz.

Sonra Garanti belgesinin üzerinde yazan 14 haneli seri no ile akünün üzerine kazınmış (arka tarafına) seri no’yu rakamlar birbiriyle tutuyor mu diye kontrol ettim., Onayı verdim usta eski aküyü sökmeye çalışırken distribütör’ü aradım seri no ile sorgulatınca sistemden bakıp akünün 27 Ekim 2019 tarihinde üretildiği söylediler :) 

34993D32-3454-42F7-966E-E4C2ABB9000F.thumb.jpeg.ca049b97a4b67f377d265ee91fa663bf.jpeg 

EC4165A8-0776-43F8-902E-0BEC9DE6A6CC.thumb.jpeg.7c82d7b8047979fba5174c80886837e3.jpeg 

@Golftdi 

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, forzaGilles yazdı:

@strayder @Golftdi Yakın zamanda akü almayı düşünen arkadaşlar için fikir vermesi açısından örnek resim; 

34DE3843-1DAC-4F3B-AB4E-97B50C9ED227.jpeg.55fec2992f24677779c17ddafc76ef70.jpeg

Hocam ek olarak akü kodlaması için müşteri hizmetlerini arayıp bem kodunu öğrenmek gerekiyor,  kodlamada sıkıntı çıkmaması için çünkü dışarıdan alınan akünün bem kodu yok üzerinde.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, strayder yazdı:

Varta akü alın en iyi akü o, kocaelinde apaydınlar otonun n11 mağazasından aldım ben, 11.11 indiriminde 840 tl ye geldi.(AGM 70 ah 760 A) Şuan 900 küsür civarı. Taksit imkanıda var ama en önemlisi çok ilgili bir bayii, sorun çıktı bende çok ilginlendiler genel merkeze bile beni arattırdılar. 

tarihinde Golftdi tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Golftdi yazdı:

Hocam ek olarak akü kodlaması için müşteri hizmetlerini arayıp bem kodunu öğrenmek gerekiyor,  kodlamada sıkıntı çıkmaması için çünkü dışarıdan alınan akünün bem kodu yok üzerinde.

Evet iyi hatırlattın., bunu da senin sayende öğrendik :) bizimkisi eski araç olduğu için kodlama ile işimiz yoktu., 

Burdan alıntı yapalım yeni aküyü aldığınızda akü kodlaması (yeni aküyü aracın beynine tanıtmak) için Karat Güç müşteri hizmetlerini arayıp yeni akünün BEM Code ‘unu öğrenip kodlaması için bu kodu öğrenmeniz gerekecek @strayder

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Golftdi yazdı:

Varta akü alın en iyi akü o, kocaelinde apaydınlar otonun n11 mağazasından aldım ben, 11.11 indiriminde 840 tl ye geldi. Şuan 900 küsür civarı. Taksit imkanıda var ama en önemlisi çok ilgili bir bayii, sorun çıktı bende çok ilginlendiler genel merkeze bile beni arattırdılar. 

Sende ne sorun çıktı..?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, forzaGilles yazdı:

Sende ne sorun çıktı..?

Hocam aslında sorun henüz net belli değil,  startstop devreye girmemişti biliyorsun konuyu, eski aküyü taktım üç gün sonra ss çalıştı. Aslında kodlama yapmadığımız için de olabilir bu ama adamlar aküyü gönderin biz bir bakalım dediler. Gerekirse yenisini göndeririz dediler, yani baya ilgililer. Ss ise bence kodlama yapmadığım için bende yani bana denk geldi araç çalıştırmadı diyorum ben... kodlama yapacak kimsede yok yakında..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

MerhabaLar herkese. Yaşadığım sıkıntıyla ilgili birçok yorum yapıldı. Ben ısrarla burada bir hata olduğunu, Olayın hukuki boyutu olabileceğini ısrarla söyledim. Nitekim ekspertiz firmasıyla dün tekrardan görüştüm. Bandırmadaki şubesine götürmemi istediler. Oradaki usta baktı sorunlar var diyerek genel müdüre bilgi verdi. Müdür de şubeyle görüşürüz aracın sorunlu parçaları için piyasadan fiyat almalarını söylemiş. Masrafımı karşılayaraklar ve aracı yaptıracağım. Dış aks başları ve 4 lü salıncak burçları değişecek. Hakkınızı aramayı unutmayın benden tavsiye. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla kimse kusura bakmasın bende bı ara sahibinden e ilana koydum arabayı ben 80 e verecektim yok efendim şu vatandaş aynı km de ayni yaşta arabayı 73 r birakiyomus bide bunu bana anlatiyo ben agm akü aldım Bosch marka 1200 liraya baskı balata değiştim 1300 liraya 4 tane kışlık lastiği vardı 1 yıllık farlarını piyasadaki en kaliteli.led ile değiştim yazlık lastikleri bile 2018 tarihli sileceklerinin150.lira Bosch marka aldım tüm.filitreleri mazot dahil her 10 bin km bir değiştim hala dpf su üzerinde en ufak bi koku bile yok ekzosta muaynesi ayağımın altına 250 liralık paspas almışım bakabilecegimin en iyisini bakmışım adam bana gelip diyo öbürüde aynı fiyat e aynı fiyat aynı bu durumla karşılaşınca canı sıkılıyor onun için sadece araç alırken maddi yönden de bakın şimdi ilk bakımda inşallah 4 amontisor ve salıncak burçları antifizini ve hidrolik yağ 4 disk ve balata değişimi yapicam hiç biri zorunlu değil ama artık km 160 bin km olmuş arabada bu parçalar fabrikadan çıktığı parçalar ve sıvılar bunların maliyeti en az 3 4 bin lira ama arada fiyat farkı olunca vatandaş sadece km yıl ve fiyata bakıyor ozamandan can sıkıcı oluyor

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Erhan_tanr yazdı:

MerhabaLar herkese. Yaşadığım sıkıntıyla ilgili birçok yorum yapıldı. Ben ısrarla burada bir hata olduğunu, Olayın hukuki boyutu olabileceğini ısrarla söyledim. Nitekim ekspertiz firmasıyla dün tekrardan görüştüm. Bandırmadaki şubesine götürmemi istediler. Oradaki usta baktı sorunlar var diyerek genel müdüre bilgi verdi. Müdür de şubeyle görüşürüz aracın sorunlu parçaları için piyasadan fiyat almalarını söylemiş. Masrafımı karşılayaraklar ve aracı yaptıracağım. Dış aks başları ve 4 lü salıncak burçları değişecek. Hakkınızı aramayı unutmayın benden tavsiye. 

Sizin olayda aracı satanın herhangi bir kusuru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü araç ekspertize girmiş . Artık top ekspertiz firmasında. Muhatabınız firma da. Zaten yeni çıkan yasanın çıkış amacı  kişiler arasında oluşabilecek olumsuz durumları önlemek için çıktı. Eksper firması işini doğru yapacak . Bu araba sapasağlam diyerek rapor vermeyecek her şeyi ortaya döküp size bu arabayı böyle alıyorsunuz diye uyaracak. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 13.12.2019 at 3:03 PM, Golftdi yazdı:

Hocam aslında sorun henüz net belli değil,  startstop devreye girmemişti biliyorsun konuyu, eski aküyü taktım üç gün sonra ss çalıştı. Aslında kodlama yapmadığımız için de olabilir bu ama adamlar aküyü gönderin biz bir bakalım dediler. Gerekirse yenisini göndeririz dediler, yani baya ilgililer. Ss ise bence kodlama yapmadığım için bende yani bana denk geldi araç çalıştırmadı diyorum ben... kodlama yapacak kimsede yok yakında..

Kodlama ya gerek olduğunu pekte düşünmüyorum benim ss de 6 ay çalışmadı en son sabah msrs basmadı akü yu çalışır vaziyette arabadan söktüler yeni aküyü taktılar  kontak kapattım açtım yolda ilerledim durdum ss çalışmaya başladı defalarca arka arkada 10 defa denedim hepside durdu çalıştı oku kodlama sadece eski akü 68 amper yeni 70 amper ise sadece yeni akudeki 2 amperlik kisimi kullanamiyosunuz olay tamamen bundan ibaret 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, eriklivotka yazdı:

Kodlama ya gerek olduğunu pekte düşünmüyorum benim ss de 6 ay çalışmadı en son sabah msrs basmadı akü yu çalışır vaziyette arabadan söktüler yeni aküyü taktılar  kontak kapattım açtım yolda ilerledim durdum ss çalışmaya başladı defalarca arka arkada 10 defa denedim hepside durdu çalıştı oku kodlama sadece eski akü 68 amper yeni 70 amper ise sadece yeni akudeki 2 amperlik kisimi kullanamiyosunuz olay tamamen bundan ibaret 

Aslında siz çalışır vaziyette taktığınız için kodlama devam etmiştir hocam, yani eski akü kodlamayasıyla devam etmiş. Ben çalışır vaziyette takmadım ve kodlamada yapmadım. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

araç satarken ! 

Araçla birlikte 4 adet sıfır ayarında kışlık lastiğide birlikte verilecektir göz boyaması olayı fixdir.

Aman kardeşim kış lastiği falan istemiyorum...sen agm aküyü ne zaman değistirdin ? 1000 liralık masrafı olacak mı? 

Araçla birlikte kıs lastiğini degil yeni taktırdığın akünün faturasını ver demek lazım!

Sanayide manuel bir golfün baskı balata sı 1200 e değisiyor

Yine sanayide triger değisimi 1300 (devirdaim dahil)

Akü deyip geçmeyin 1000-1100 lira bir ağım bakım kadar külfetli 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2015 model 2016 ocak çıkışlı, euro 6 110 hp tdı dsg beyaz renk

60.000kmde hatasız kazasız boyasız

ful yetkili servis bakımlı(anahtar piline kadar..)

comfort'a ek 17'dijon, orj led arka stop, ışık görüş paketi var.

135.000TL düşünürseniz dm atabilirsiniz. 

Demiş birisi...

bu hesaba göre en az 35-40 bin ucuza almışsınız aracınızı, hayatınızın ticareti olmuş güle güle kullanın.

tarihinde Serkanasn tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...