Jump to content

Serkanasn

Üye
 • İçerik sayısı

  981
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  9

Serkanasn last won the day on 1 Temmuz

Serkanasn en çok beğenilen konuya sahip!

Serkanasn Hakkında

 • Derece
  Kıdemli Uzman Çavuş

Bilgiler

 • İsim
  Serkan
 • Yaşadığım Yer
  Artvin

Güncel Profil Ziyaretleri

858 profil görüntüleme
 1. Serkanasn

  Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

  @ogzogz Aslında hurda aracı ya geri iade edecek yada parasını verecek orda kesinlikle doğuş hatalı, lakin bir malın ayıplı olduğu ancak bilirkişi raporu ile tespit edilebilir, servis arızayı doğru teşhis ile çözemiyor da olabilir, ne de olsa garantide orasını burasını değiştirelim rahatlığıyla hareket ediyorda olabilir bilemeyiz, her arıza aracın ayıplı olduğunu göstermez, sıfır alınan bir caddy vardı 1 yılda 20 defa servise giden onu bile ayıplı mal katagorisine sokmadılar.
 2. Serkanasn

  Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

  @ogzogz Şimdi firma ile ilgili değil mesele yani vergiler hariç şu fiyattan sattıysa yine aynı şekilde vergiler hariç fiyattan başka bir araçla değişim olabilir diye düşünüyorum, yani siz bir ev aldınız ama beğenmediniz geri iade edeceksiniz emlakçı komisyonu ile tapu masraflarını satıcı kişiden alma şansınız var mı mesela, konuya bu yönden baktığım için o şekilde yorum yaptım yoksa ben zaten doğuş oto ve servislerini tercih eden birisi değilim çok sevdiğimde söylenemez.
 3. Serkanasn

  Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

  @Erh Sorunsuz araç olmaz hele hele sorunsuz golf ve dsg hiç olmaz merak etmeyin dsg yüzünden zaten her yıl 2-3 defa servise gideceksiniz bunun kaçarı yok, size hiçkimse bu araç sorunsuz kullanılacak diyemez, zaten garantide bunun için var, tabi tercih sizin ama büyük ihtimalle yeni aldığınız araçta da benzer sorunlar olacak.
 4. Serkanasn

  Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

  @ogzogz Zaten firma ile alakalı olmadığı için firma üstüne fark istiyor yani indirimi ben yapmadım şuan aynı araç için aynı indirim söz konusu değil diyor bunda abes bir durum yokki.
 5. Serkanasn

  Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

  @Erh Garanti bu gibi durumlar için var, yetkili serviste ücretsiz parça değişimi yapılır sizde keyifle kullanırsınız, canınızı sıkmayın böyle ufak şeyler için.
 6. Serkanasn

  Akü bitti

  Haziran ortasında benim aracımın aküsü bitti yetkili serviste yeni start stoplu akü takıldı 680 TL fiyatı vardı, 1200 çok yüksek gibi.
 7. @alicankaradag Yani şöyle anlatayım dünyanın bazı yerlerinde yılın ikinci yarısında üretilen araçlar bir sonraki yilin model yılını alırlar fakat ülkemizde ve dünyanın bazı yerlerinde de üretimi 1 ocak tarihi itibariyle tamamlanıp banttan çıkanlar yeni model yılına dahil olur olayın özeti şudur: Almayadaki ticaret kanunlarına göre yılın ikinci yarısında üretilen araçlar bir sonraki model yılına dahil olur, 2014 Eylül de üretilip 2015 olması gibi, lakin Ülkemizde 2015 1 ocaktan önce banttan çıkan tüm araçlar 2014 1 ocaktan sonra üretilenler 2015 oluyor trafiğe çıkış tarihinin konumuzla bir alakası yok o bayide satıldığı gün ile alakalı olup ikincielde çok bir kiymeti olmaz, muayene tarihi aracın üretim tarihi ile bağlantılıdır siz isterseniz 2015 üretimli aracı 2018 de alın bayiden aldığınız yıl 3 yaşını doldurduğu için direkt muayeneye gider.
 8. @Xc23 Castrol kullanması size ilginç gelmedi de shell kullanması mı geldi, enteresan.
 9. Serkanasn

  Golf 4 Hakkında

  @kerimaslan27 8 valf olan alt devirlerde 16 valf olana göre daha canlı bir motor o sebeple şehiriçinde yığılma boğulma yapmaz ayrıca vw nin bugüne kadar ürettiği en sağlam motor olarak bilinir ve lpg ile uyumu benzin kadar iyi, bu 16 valf denilen işe yaramaz motor birkaç yıl kullanılıp vw tarafından banttan kaldırıldı lakin 8 valf olan motor golf 6 dahil tüm golflerde neredeyse kullanıldı yani 16 valf olanın banttan kaldırıp tekrar 8 valf olan ile devam edildi golf 7 çıkana kadar da üretimde kaldı sanırım euro 3 yada 4 normunda olan emisyon oranı yüzünden artık üretilmiyor yoksa golf 7-8-9-30 bu araçların hepsinde olurdu muhtemelen.
 10. Serkanasn

  Hayalden öte, gerçeklik ve tecrübeler 2019

  @harunlee Enteresan, bu bilgilerinizi kitaplaştırmayı düşünüyormusunuz? İlerde belki sinema filmi bile çekilir, dünyanın eksenini değiştirecek çok derin ve engin fikirler bunlar.
 11. Serkanasn

  Golf 4 Hakkında

  Sakın bir hataya düşüpte 105 bg 1.6 16 valf almayasınız golfün ve volkswagenin en tutulmayan motorları arasında başı çeker, alacağınız araba 2001 1.6 8 valf 102 bg Comfortline olsun, 2019 comfortline golf 7 de olmayan yağmur sensörü araç içerisinden depo kapağı açma gibi özellikleri vardır bu aracın, gri yada metalik kırmızı(kiremit rengi) olanını alın içinin bej rengi olması her daim satışta öncelikli olur, değişeni olmasın tavanda boya yada güneş yanigi olmasın döşemeleri görece düzgün olsun isterse 1 milyon km de olsun ve en önemlisi manuel ve lpg li olsun, 30 binlik araca 3-4 bin verip lpg taktırmak biraz maliyetli oluyor, lpg de benzinde gibi gider 10 yıl böyle binseniz anlayamazsınız lpg li olduğunu, farkli dönemlerde 3 ayrı golf 4 sahibi oldum ama golf 7 aldığımda bile aklım hala golf 4 diyordu, o araçtaki sağlamlık konfor ve ergonomik tasarım ne yazıkki 5-6-7 de yok.
 12. Hayırlı satışlar olsun, lakin aracın modelini 2014 olarak düzeltirseniz daha iyi olur gibi, zira 2015 olanlar 2016 şasi üretimi olduğu için renkli bilgilendirme ekranı ve 6,5 media ile geldi, Ülkemizde araçların üretim bandından çıktığındaki yıl model yılı olarak kabul ediliyor lakin Almanya da fabrikaların tatil dönüşü olan Ağustos itibarıyla model yılı değiştiği için fark olabiliyor, aracınızın ilk muayene tarihine baktığınızda 2017 yılı Ağustos-Aralık arasında olduğunu göreceksiniz doğuşta 2015 olup ruhsatta 2014 olmasının sebebi hikmeti de budur.
 13. Serkanasn

  GOLF 7 SATMALI MIYIM?

  @Golf54 Gönlünüzden geçene binin aklınız hiçbirseyde kalmasın, golf Ülkemizde en rahat alınan satılan bir compact sınıf hatback neden bulamayasınız, bir cafeye oturun iki bardak çay içerken 10 tane golf geçiyor, şuan sahibindende en çok satılık araç modeli sanırım golf, heryer golf kayniyorken bir değil milyon tane golf bulursunuz.
×
×
 • Yeni Oluştur...