2. El araçta ayıplı ürün

@forzaGilles Teşekkür ederim hocam uyarınız için. Evet ben de dikkat ediyorum ona. Satıcı sıkıntı olmayacağını gelip bakabileceğimi söyledi. Yani Bağcılar'da akü satan bir firma. Gidince inceleyeceğim zaten. Bir firma daha vardı orası da 850 demişti. Yani aslında normal fiyatı bu fakat bayiler inanılmaz yüksek fiyat veriyorlar. 
Varta akü alın en iyi akü o, kocaelinde apaydınlar otonun n11 mağazasından aldım ben, 11.11 indiriminde 840 tl ye geldi.(AGM 70 ah 760 A) Şuan 900 küsür civarı. Taksit imkanıda var ama en önemlisi çok ilgili bir bayii, sorun çıktı bende çok ilginlendiler genel merkeze bile beni arattırdılar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam ek olarak akü kodlaması için müşteri hizmetlerini arayıp bem kodunu öğrenmek gerekiyor,  kodlamada sıkıntı çıkmaması için çünkü dışarıdan alınan akünün bem kodu yok üzerinde.
Evet iyi hatırlattın., bunu da senin sayende öğrendik :)  bizimkisi eski araç olduğu için kodlama ile işimiz yoktu., 

Burdan alıntı yapalım yeni aküyü aldığınızda akü kodlaması (yeni aküyü aracın beynine tanıtmak) için Karat Güç müşteri hizmetlerini arayıp yeni akünün BEM Code ‘unu öğrenip kodlaması için bu kodu öğrenmeniz gerekecek @strayder

Varta akü alın en iyi akü o, kocaelinde apaydınlar otonun n11 mağazasından aldım ben, 11.11 indiriminde 840 tl ye geldi. Şuan 900 küsür civarı. Taksit imkanıda var ama en önemlisi çok ilgili bir bayii, sorun çıktı bende çok ilginlendiler genel merkeze bile beni arattırdılar. 
Sende ne sorun çıktı..?

Sende ne sorun çıktı..?
Hocam aslında sorun henüz net belli değil,  startstop devreye girmemişti biliyorsun konuyu, eski aküyü taktım üç gün sonra ss çalıştı. Aslında kodlama yapmadığımız için de olabilir bu ama adamlar aküyü gönderin biz bir bakalım dediler. Gerekirse yenisini göndeririz dediler, yani baya ilgililer. Ss ise bence kodlama yapmadığım için bende yani bana denk geldi araç çalıştırmadı diyorum ben... kodlama yapacak kimsede yok yakında..

geçtiğimiz ay aküyü serviste değiştirdim. 929 tl ödedim. 

MerhabaLar herkese. Yaşadığım sıkıntıyla ilgili birçok yorum yapıldı. Ben ısrarla burada bir hata olduğunu, Olayın hukuki boyutu olabileceğini ısrarla söyledim. Nitekim ekspertiz firmasıyla dün tekrardan görüştüm. Bandırmadaki şubesine götürmemi istediler. Oradaki usta baktı sorunlar var diyerek genel müdüre bilgi verdi. Müdür de şubeyle görüşürüz aracın sorunlu parçaları için piyasadan fiyat almalarını söylemiş. Masrafımı karşılayaraklar ve aracı yaptıracağım. Dış aks başları ve 4 lü salıncak burçları değişecek. Hakkınızı aramayı unutmayın benden tavsiye. 

Valla kimse kusura bakmasın bende bı ara sahibinden e ilana koydum arabayı ben 80 e verecektim yok efendim şu vatandaş aynı km de ayni yaşta arabayı 73 r birakiyomus bide bunu bana anlatiyo ben agm akü aldım Bosch marka 1200 liraya baskı balata değiştim 1300 liraya 4 tane kışlık lastiği vardı 1 yıllık farlarını piyasadaki en kaliteli.led ile değiştim yazlık lastikleri bile 2018 tarihli sileceklerinin150.lira Bosch marka aldım tüm.filitreleri mazot dahil her 10 bin km bir değiştim hala dpf su üzerinde en ufak bi koku bile yok ekzosta muaynesi ayağımın altına 250 liralık paspas almışım bakabilecegimin en iyisini bakmışım adam bana gelip diyo öbürüde aynı fiyat e aynı fiyat aynı bu durumla karşılaşınca canı sıkılıyor onun için sadece araç alırken maddi yönden de bakın şimdi ilk bakımda inşallah 4 amontisor ve salıncak burçları antifizini ve hidrolik yağ 4 disk ve balata değişimi yapicam hiç biri zorunlu değil ama artık km 160 bin km olmuş arabada bu parçalar fabrikadan çıktığı parçalar ve sıvılar bunların maliyeti en az 3 4 bin lira ama arada fiyat farkı olunca vatandaş sadece km yıl ve fiyata bakıyor ozamandan can sıkıcı oluyor

MerhabaLar herkese. Yaşadığım sıkıntıyla ilgili birçok yorum yapıldı. Ben ısrarla burada bir hata olduğunu, Olayın hukuki boyutu olabileceğini ısrarla söyledim. Nitekim ekspertiz firmasıyla dün tekrardan görüştüm. Bandırmadaki şubesine götürmemi istediler. Oradaki usta baktı sorunlar var diyerek genel müdüre bilgi verdi. Müdür de şubeyle görüşürüz aracın sorunlu parçaları için piyasadan fiyat almalarını söylemiş. Masrafımı karşılayaraklar ve aracı yaptıracağım. Dış aks başları ve 4 lü salıncak burçları değişecek. Hakkınızı aramayı unutmayın benden tavsiye. 
Sizin olayda aracı satanın herhangi bir kusuru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü araç ekspertize girmiş . Artık top ekspertiz firmasında. Muhatabınız firma da. Zaten yeni çıkan yasanın çıkış amacı  kişiler arasında oluşabilecek olumsuz durumları önlemek için çıktı. Eksper firması işini doğru yapacak . Bu araba sapasağlam diyerek rapor vermeyecek her şeyi ortaya döküp size bu arabayı böyle alıyorsunuz diye uyaracak. 

Hocam aslında sorun henüz net belli değil,  startstop devreye girmemişti biliyorsun konuyu, eski aküyü taktım üç gün sonra ss çalıştı. Aslında kodlama yapmadığımız için de olabilir bu ama adamlar aküyü gönderin biz bir bakalım dediler. Gerekirse yenisini göndeririz dediler, yani baya ilgililer. Ss ise bence kodlama yapmadığım için bende yani bana denk geldi araç çalıştırmadı diyorum ben... kodlama yapacak kimsede yok yakında..
Kodlama ya gerek olduğunu pekte düşünmüyorum benim ss de 6 ay çalışmadı en son sabah msrs basmadı akü yu çalışır vaziyette arabadan söktüler yeni aküyü taktılar  kontak kapattım açtım yolda ilerledim durdum ss çalışmaya başladı defalarca arka arkada 10 defa denedim hepside durdu çalıştı oku kodlama sadece eski akü 68 amper yeni 70 amper ise sadece yeni akudeki 2 amperlik kisimi kullanamiyosunuz olay tamamen bundan ibaret 

Kodlama ya gerek olduğunu pekte düşünmüyorum benim ss de 6 ay çalışmadı en son sabah msrs basmadı akü yu çalışır vaziyette arabadan söktüler yeni aküyü taktılar  kontak kapattım açtım yolda ilerledim durdum ss çalışmaya başladı defalarca arka arkada 10 defa denedim hepside durdu çalıştı oku kodlama sadece eski akü 68 amper yeni 70 amper ise sadece yeni akudeki 2 amperlik kisimi kullanamiyosunuz olay tamamen bundan ibaret 
Aslında siz çalışır vaziyette taktığınız için kodlama devam etmiştir hocam, yani eski akü kodlamayasıyla devam etmiş. Ben çalışır vaziyette takmadım ve kodlamada yapmadım. 

araç satarken ! 

Araçla birlikte 4 adet sıfır ayarında kışlık lastiğide birlikte verilecektir göz boyaması olayı fixdir.

Aman kardeşim kış lastiği falan istemiyorum...sen agm aküyü ne zaman değistirdin ? 1000 liralık masrafı olacak mı? 

Araçla birlikte kıs lastiğini degil yeni taktırdığın akünün faturasını ver demek lazım!

Sanayide manuel bir golfün baskı balata sı 1200 e değisiyor

Yine sanayide triger değisimi 1300 (devirdaim dahil)

Akü deyip geçmeyin 1000-1100 lira bir ağım bakım kadar külfetli 

@Golftdi belki okuyan gören olur benim akü çalışır vaziyette değişti hiç bir kodlama ve ss calismamasi gibi sorun olmadı anında o dakika ss devreye girdi hiç bir arıza ışığı yanmadı 

2015 model 2016 ocak çıkışlı, euro 6 110 hp tdı dsg beyaz renk

60.000kmde hatasız kazasız boyasız

ful yetkili servis bakımlı(anahtar piline kadar..)

comfort'a ek 17'dijon, orj led arka stop, ışık görüş paketi var.

135.000TL düşünürseniz dm atabilirsiniz. 

Demiş birisi...

bu hesaba göre en az 35-40 bin ucuza almışsınız aracınızı, hayatınızın ticareti olmuş güle güle kullanın.

Geri
Üst Alt