Çok kararsız kaldım yardım lütfen:)

Leon alıp yolda dönüp dönüp Golfe bakılacaksa baştan Golf alınmalıdır. İmkan var ise highline Golf tabiki. Saygılar.

Donanımlı Leon elbette...

40.000 lira iyi para. O kadar farka keyless bile koymuyor Golf. 

Burada yorum yapanlar Leon sanki naylondan imal gibi konuşmuş. Pes yani.

İç kalite farkı muhakkak var ama 40.000’e değmez. 

Bomboş Comfortline Golf o paraya alınmaz

c sınıfı hb araç alma aşamasında 1.2 dsgli leon da test etmiştim. ve aracı çok beğendim. ama kesinlikle bi golf değil. test sürüşünde bile aniden direksiyon kırdığımda, esp devreye giriyordu. ama pürüzsüz sürüşü ve dsg ye hayran kalmıştım.

bu seferde bağımsız arka düzene kafayı taktım. viraj benim için olmazsa olmaz. 

bu sebeple mutlaka bağımsız arka düzenli düşük donanım golfü seçerdim. oyuncak sevmiyorum ama sürüş zevki benim için herşey...

şu an kullandığım araç 1.4 highline golf7.......

ha niye high aldın derseniz 1.4 almam lazımdı bağımsız düzen olması için,  comfort ile arasındaki para farkına deymiyordu. bayide bekleyen araç bulunca da kaçırmak istemedim. 

@nebraska Hiçbir arabama bir yıldan fazla binmedim ve 13 araç değiştirdim bunların yanlış hatırlamıyorsam 5 i golftü son iki aracım olan 2013 ve 2015 Highline golflerimden sonra şuan astra almayı planlıyorum, yani bir başkasının ne dediğini düşündüğünü bilemem tabi ama golf bana artık mantıklı gelmiyor bir ara ciddi ciddi 2019 Highline dsg almaya karar vermiştim ama 2015 olanını 100 e verip 189 a 2019 olanını almanın nasıl bir mantıksızlık olduğuna kanaat getirince vazgeçtim golf almaktan, ayni kasa ayni araç ayni donanım 4 yaş için 89.000 TL amortisman hiç mantıklı değil, bunu düşününce golfün nasıl değer kaybettiğini anlıyor görüyor insan, 1000 km de 2019 golf tam iki ay favorilerimde durdu ve satılmadı hemde 175.000 TL fiyatı varken, yani 189 a aldığınız araç 175 bile etmiyor sahibinden de, hatta sahibindenin şişmiş olduğunu düşünürsek 165 bile etmiyor piyasada, aldığı gün 30.000 TL zarar ettiren ve çok kıymetli olduğu sanılan başka bir araçta yoktur sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Leon’u çok gömmüşsünüz (çöp ne demek bro! el insaf) o kadar da da değil, trafiğe bir bakın insanımız ne arabalara binmek zorunda kalıyor.

Golf’ü de çok abartıyorsunuz, aslında her evde bulunması gereken standart, net “araba”, bu aracın da abartılması imkansızlıklardan kaynaklanıyor bence, daha neler var.

ikisi de bizim evde var. Ikisi de çok iyi bence. Hele o ledler, kim tasarlayıp çizdiyse eline sağlık, adam üç çizgiyi birleştirip efsane yarattı. insanlar hala replika u led arasın dursun. Ha golf yere fena tutunuyor o ayrı.

Bilmiyorum bence arabaları çok abartıyorsunuz, alın binin işte. Leon gayet güzel seçenek (eksikleri olsa da)

@İlker34 Leon’unuz hayırlı olsun :)  

@nebraska Hiçbir arabama bir yıldan fazla binmedim ve 13 araç değiştirdim bunların yanlış hatırlamıyorsam 5 i golftü son iki aracım olan 2013 ve 2015 Highline golflerimden sonra şuan astra almayı planlıyorum, yani bir başkasının ne dediğini düşündüğünü bilemem tabi ama golf bana artık mantıklı gelmiyor bir ara ciddi ciddi 2019 Highline dsg almaya karar vermiştim ama 2015 olanını 100 e verip 189 a 2019 olanını almanın nasıl bir mantıksızlık olduğuna kanaat getirince vazgeçtim golf almaktan, ayni kasa ayni araç ayni donanım 4 yaş için 89.000 TL amortisman hiç mantıklı değil, bunu düşününce golfün nasıl değer kaybettiğini anlıyor görüyor insan, 1000 km de 2019 golf tam iki ay favorilerimde durdu ve satılmadı hemde 175.000 TL fiyatı varken, yani 189 a aldığınız araç 175 bile etmiyor sahibinden de, hatta sahibindenin şişmiş olduğunu düşünürsek 165 bile etmiyor piyasada, aldığı gün 30.000 TL zarar ettiren ve çok kıymetli olduğu sanılan başka bir araçta yoktur sanırım.
Bu ekonomi şartlarında sıfır araç bile satılmıyor., bayiler de satış temsilcileri uyukluyor., orta direkte araba alcak para yok., yani alındığı gün 30bin zarar ettiren araç statüsüne giren tek araç sadece golf mü.? diğer markalarda da durum aynı., Millette para yok, zor geçiniyor, olan da biriktirdiği 3 kuruşu arabaya bağlamak istemiyor.. Ülkede araç satışları son 2 senede %40-45 düşüş yaşıyor., bunu sadece golf ile değer kaybeden tek araba demek pek doğru bir yaklaşım olmayacatır..

@Serkanasn Astra K'da dahil çok Opel Kullandım , hatta Bursa grubumuzda Opel Astra'dan dönen dostlarımız var , uzun uzun Astra -Golf Kıyası yaparım ama burada gerek yok. Kısaca şu an dahi Opel arabası kullanan biri olarak tecrübe etmeni öneriririm belki sen seversin . Nacizane fikrim Golf'ünden kurtulman ,çünkü  yorumlarından anladığım kadarıyla devamlı şikayet içersindesin ve arabanı sevmiyorsun, sevmediğin arabaya binme kendine eziyet etme derim

konu, orta donanım golfmü ?  full leonu mu ? dan nerelere geldi.. :)   

zaten bu aralar piyasa toz duman ve kaos ortamı olduğundan ne alırsam ne kaybettirir konuları biraz saçma oluyor dostlar kusura bakmayın. ben 2016 ocak 15'te 70 k ya aldığım arabamı şimdi 100 küsüre satabiliyorsam bu benim kar ettiğim anlamına gelmez..

ayni şekilde sıfır golf alıp 2 gün sonra satmak sizi zarara uğratır ama bu ölçü birimi olamaz... satacaksan niye sıfır araba alırsın girer devreye o zaman. 

her sürücünün önemsediği kriterler vardır malumunuz. kimi kasa güzel görünsün ister, kimi dacia'a  binip "götürsünde farketmez der" kimi " 10 yıl bincem abi ben " der, kimi illa sıfır olsun ister, kimi sıfır fiyatına 2. el "d" sınıfına binmeye çalışır vesaire vesaire..

adam full leonumu , comfort golfmu alayım diye sormuş... onamı cevap veriyoz , birbirimize mi ?... 

hiç bir dünya malını yüceltip insanlığınızın önüne geçirmeyin derim dostlar.. 

böyle olduğundan değil,  yanlış anlamayın sadece aklıma geldi yazdım. affola.. 

ne konu açılsa kirleniyor. anlamıyorum... 

...-40 bin fiyatıyla Leon alınır... 

Motor +şanzıman+mekanik %87 si vw kaşeli olan aracın içine binince plastik mühendisliği etüdü yapıp golf daha kaliteli diyen evet herkes!!!

Bu etüdde iç malzeme kalitesi ne kadar düşük?

Kaç derece?

Kaç metre?

Kaç gram?

Kaç Pascal?

Kaç volt?

Kaç dirhem?

Kaç okka?

40 bin liralık düşüklüğü az gören 80 bin lira mı düşük olsun diyor?

Jetta ? Yıllarca golfle  aynı fiyattan sattılar bu aracı

Malzeme kalitesi düşük

İşçilik Mexico

Sonuçta bariz dandik...hayatta bulaşmam...

Hadi verselerdi -40 bine Jetta?

Vermediler. ...silindi gitti....

Golf varken Jetta mı alınır

-40 bin?

-??? Kaç bine ibre golfe  kayardı?

Ben çok iyi biliyorum neyseee....

Dünya 5 ten büyüktür??

Aynı paraya Excellence Leon comfort Golften büyüktür. 

+40 binlik donanım kalite farkından büyüktür! Motoru/şanzumanı/yürüyeni vag olan araç için 3-5 plastiği tüm araca mal etmeyiniz

bende sene 2015'de aynı durumdaydım. ilk öce golf ile test sürüşüne çıktım sonra seatla ve kararım haliyle golf oldu. ama dış görünüşü fr'ın hala hoşuma gider. seat iç kalite ve konfor olarak golf ile kesinlikle yarışamaz. tavsiyem seatla bir test sürüşü yapman

Bence arkadaş daha çaresiz ve kararsız kaldı bu kadar fikir ayrılığından sonra😄

@Wyt23 doğru tercih hocam eğer donanım o kadar önemliyse bir kaç yaşında temiz bir golf alırsınız leon fiyatına konu kapanır :sofor:

@DoğanARABACI Aracımı satalı çok oldu ama kurtulmak için satmadım, alan kişi ile sonradan görüştüm ve hala teşekkür ediyor araç için, mesele şu doğan bey; ben astra da kullandım a3, golf, megane, focus,  207 de kullandım lakin 30.000 km de heryerinden ses gelen 3 yaşında aküsü bitip yolda kalan bozuk yolda teybin sesini arttırmaktan başka çare bırakmayan yegane aracım golftü, aslında suç golfte de değil adamlar 25.000 liralık araba yapıp satıyor ve alanlarda kapının önünde 21.yüzyılın eşeği niyetine aliyor, biz 200.000 lira verip aldığımız için bir cacık zannediyoruz bu aracı, yoksa üretildiği yerde çoluk cocuk araba sürmeyi öğrensin diye her evde olan bir ulaşım aracı sadece, şikayet etmemizin sebebi de bu zaten bu kadar para verdik nasıl olur diyoruz başka birşey yok ortada, astra j sport donanımlı aracımı 227.000 km de sattığımda 50.000 civarında bir kullanımım olmustu, sanırım tecrübe edebilmek için yeterli bir kullanım sayılır, o sebeple rahatlıkla astra j alabilirim golf 7 ile kıyas ederek ve nerdeyse yarı fiyatına.

@DoğanARABACI Aracımı satalı çok oldu ama kurtulmak için satmadım, alan kişi ile sonradan görüştüm ve hala teşekkür ediyor araç için, mesele şu doğan bey; ben astra da kullandım a3, golf, megane, focus,  207 de kullandım lakin 30.000 km de heryerinden ses gelen 3 yaşında aküsü bitip yolda kalan bozuk yolda teybin sesini arttırmaktan başka çare bırakmayan yegane aracım golftü, aslında suç golfte de değil adamlar 25.000 liralık araba yapıp satıyor ve alanlarda kapının önünde 21.yüzyılın eşeği niyetine aliyor, biz 200.000 lira verip aldığımız için bir cacık zannediyoruz bu aracı, yoksa üretildiği yerde çoluk cocuk araba sürmeyi öğrensin diye her evde olan bir ulaşım aracı sadece, şikayet etmemizin sebebiyle de bu zaten bu kadar para verdik nasıl olur diyoruz başka birşey yok ortada, astra j spor aracımı 227.000 km de sattığımda 50.000 civarında bir kullanımım olmustu, sanırım tecrübe edebilmek için yeterli bir kullanım sayılır, o sebeple rahatlıkla astra j alabilirim golf 7 ile kıyas ederek ve nerdeyse yarı fiyatına.
Abi astra çok yakıyor diyorlar dizeli bunuda göz ardı etmiyorsunuzdur diye düşünüyorum o yüzden megane daha mantıklı olmaz mı?

Geri
Üst Alt