Çok kararsız kaldım yardım lütfen:)

@Alpyaman astra 1.3 cdti aracım oldukça sert araç kullanmama rağmen ortalama da  5 lt nin üzerini hiç görmediğini rahatlıkla söyleyebilirim, depoyu fulledigimde 1350 km menzil gösteriyordu.

@Alpyaman astra 1.3 cdti aracım oldukça sert araç kullanmama rağmen ortalama da  5 lt nin üzerini hiç görmediğini rahatlıkla söyleyebilirim, depoyu fulledigimde 1350 km menzil gösteriyordu.
J kasa dediğiniz sedan 1.6 dizel 136bg değil mi? Ben o sandığım için yazdım 

@DoğanARABACI Aracımı satalı çok oldu ama kurtulmak için satmadım, alan kişi ile sonradan görüştüm ve hala teşekkür ediyor araç için, mesele şu doğan bey; ben astra da kullandım a3, golf, megane, focus,  207 de kullandım lakin 30.000 km de heryerinden ses gelen 3 yaşında aküsü bitip yolda kalan bozuk yolda teybin sesini arttırmaktan başka çare bırakmayan yegane aracım golftü, aslında suç golfte de değil adamlar 25.000 liralık araba yapıp satıyor ve alanlarda kapının önünde 21.yüzyılın eşeği niyetine aliyor, biz 200.000 lira verip aldığımız için bir cacık zannediyoruz bu aracı, yoksa üretildiği yerde çoluk cocuk araba sürmeyi öğrensin diye her evde olan bir ulaşım aracı sadece, şikayet etmemizin sebebi de bu zaten bu kadar para verdik nasıl olur diyoruz başka birşey yok ortada, astra j sport donanımlı aracımı 227.000 km de sattığımda 50.000 civarında bir kullanımım olmustu, sanırım tecrübe edebilmek için yeterli bir kullanım sayılır, o sebeple rahatlıkla astra j alabilirim golf 7 ile kıyas ederek ve nerdeyse yarı fiyatına.
opel dediginiz arac almanyanin sahini bunu farkinda olmamaniz gerip dogrusu golften sikayet etmissiniz ama sizin aracibiza ozgu bir durum olabilir bilemeyiz fiyat konusuna elince hakkisiniz uklemizdeki satis rakamlari hic birimizin kabul edemiyecegi kadar yuksek fakat o ulkedeki satis vergilendirmeden dolayi boyle ayrica coluk cocuk ogrensin diye yapildiginiz idda ettiginiz golfu bu sekilde lanse edersek seat leonu ne diyebiliriz ozaman kaykay yapan bebeler daha genis bir dort tekere binsin diye bununla kaysinlar diyemi ayni ulkede urettiler ozaman 😂 ayrca opelin 10 sene oldu olmadi iflas verdigini alman hukumetinin meclisten gecirdigi yasayla milli matkamiz deyip kredi cikartarak ayakta tutmaya calistigi bir marka olmasida cabasi alman araclarini sayardak bmw mercedes audi phorse wolksvagen   simdi bu mrkalarin hangisiyle kiyaslayabiliriz opeli sonuc itibari ile almanyanin sahini opeldir bunu almanyada 20 yil yasamis biri olarakta soyleyebilirim 

ayrica 😂😂bukadar insan kendince bir yorum dile getirdi konuyu acana arkadastan ses yok belki aldi aracini biniyor bile oda ayri bi mesele 😂😂

@turgay8268 Elbette öyle golf leon mercedes a class bmw 3 serisi bunların hepsi anlattığım gibi evin önünde bakkala markete gitmek için kullanılan araçlar çok abartmamak lazım, hangisinin daha temizi az yakanı bakım masrafı az olanı daha ucuz ise onu almak lazım leon kullanmadım bilmiyorum ama leon kullanan birçok arkadaşım var hatta 2016 Highline golfünü takasa verip leon alan bir yakın arkadaşım mevcut ve arabasından memnun, golfün satış rekoru kırması onu mercedesten bmw den hatta v40 tan iyi yapmaz, otv indirimi döneminin son günlerinde bursa doğuş otoda satılmayan onlarca golf varken yan taraftaki seat bölümünde yedek lastik dahi yoktu, siz golfü öve durun gerçek olan çok daha farklı, opel iyidir güzeldir demiyorum cosmo sunrooflu bir opel golf 7 Highlinenin yarı fiyatına diyorum bu durumda çok uzatmanın da bir manasını göremiyorum iki yıl boyunca iki farklı Highline golfüm oldu tamponlarında dahi boya yoktu hiç kaza yapmadıkları halde ses gelmeyen bir yeride yoktu diyorum, hatta daha ileri gidip trim sesi yok diyen açıkça yalan söylüyordur diyorum, müsaade edin de kullandığımız araba hakkında iki kelam edelim😊

Arkadaşlar kusura bakmayın da 40 bin farka  Leon kaçmaz donanim vs. yorumlari yapiyorsunuz da Golf bu farki boşuna almiyor.Siz arabaları dıştan donanım olarak görünüm olarak yorumluyorsunuz.Gelenim detaylara Leon ucuz plastik evet kalitesiz plastigin icine konulan boya renkleri vs vs.bakin dönüşüm meselesine girmiyorum.Golfunuzun bagajini acin ve üst punta cizgisine bakin dum düz dür bütün punta kaynak meges çizgileri bir gram atiklik yoktur.Birde leona bakin...Golfunuzun bagajini acin istepne dahil her yer kaplidir birde leona bakin.Golfunuzu kaputunu acin ust podya(tufek saci)bazi yerlerinde akordiyon tarzinda burulmalar görürsünüz birde Leona bakın bunlar kaza aninda darbe emmek vs.vs.Motor.boslugunu inceleyin.Aku kablolarının kalinliklarina bakin... Biraz teknik oldu ama kısacası Golf 40 bin farki boşuna istemiyor.Gunumuz araclarinda Abs motorlarinin frekans titresimleri bile kalite kalite ayrılıyor...

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardes mesele fark meselesi olmaktan cikti kac defa yorumlar yapildi fark meselesi ise gucu yeten gucu yettigine biner zaten bu ayri konu mesela saglamlik kalite algisiysa 2 yas 3 yas eksik modele biner golf derim konu bu 

Mesele sadece kalite olsaydı herkes gider midline plus alırdı. Donanım önemli değilse çoğu kişi imkan varsa highline olsun demezdi. Donanımlar da araçtaki kalite algısını ve konforu etkileyen kriterlerdendir. O nedenle donanımı direkt kenara atmak doğru bir yaklaşım değil bence.

Mesele sadece kalite olsaydı herkes gider midline plus alırdı. Donanım önemli değilse çoğu kişi imkan varsa highline olsun demezdi. Donanımlar da araçtaki kalite algısını ve konforu etkileyen kriterlerdendir. O nedenle donanımı direkt kenara atmak doğru bir yaklaşım değil bence.
mesele butce kardes sen kendin bile yaziyosun donanim onemli kalite olsaydi midline demissin mesele burda butce iste higline gucu yeten kimi gordun midline binen ?

mesele butce tabiki kim butcesi yetiyosa bos midline biner sence donanim elbette onemli burda iki aracin arasinda ayni donanima sahip olan golf neden digerinden dha pahali kimin mantigi yatiyor bu olayada leon diyebiliyor golf her haliyle leondan cok daha kaliteli ve saglam bir arac ayni firmanin ayni donanimla cikarttigi iki arac neden bu denli fiyat farki var sence dusundunmu hic egerki kalitesi saglamligi yol tutusu vs neresinden degerlendirirsen degerlendir ayni ise ozaman demekki golf kullanicilari kaziklanmis  demektir 

@turgay8268 Golfün bir çok konuda daha iyi olduğuna şüphe yok zaten. Ben sadece konuya bağımlı kalarak aynı paraya comfort golf yerine xcellence leon tercih ederdim bunu anlatmak istedim. Benim için golfün artılarını bu kadar fazla donanım farkı kapatır. O nedenle donanım da önemli diyorum. Bu da kişiden kişiye değişir. İsteyen golf alır isteyen leon. Kimse kazıklanmış falan olmaz. Tercih meselesi olay. Aynı donanımda arada oluşan fiyat farkı da sadece kaliteye bağlı değil bu arada. O nedenle makul bir fiyat farkı olması gerektiği düşüncesindeyim. 40 bin gibi farklar çok fazla bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@fanajal ya hocam çok detaya girmişsin tamam ama abs parça numaraları bile aynı. Ben ikisini de kullandım tamam leon bir haftadır bende. Belki kısa zaman ama yinede izlenim oluşturdu bende. Kalitesiz kabul ama güvensiz değil.

Geri
Üst Alt