Çok kararsız kaldım yardım lütfen:)

Ben leonu tercih ederdim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Leon için +1 oy kullanıyorum. Bende o ikilemde kalmıştım dün leon aldım kalite düşük ama öldürmeye gerek yok. Donanım yüksek. Bence farkı kapatıyor. Sürüş vs de golf ile neredeyse  aynı. %60 üzeri ortak parça kullanılıyor sonuçta. 
@İlker34  Golf 6R satıldı sanırım , hayırlı uğurlu olsun yeni araç. Motor ve donanım olarak ne tercih ettiniz ? 

İkisini de aynı fiyata mı veriyorlar?

Leonda fazlalıklar

Ön LED farlar 

Ön sis farları LED 

Sunroof

Spor alcantra +yarı deri koltuklar 

Anahtarsız GİRİŞ ve ÇALIŞTIRMA 

OTOM. KATLANAN AYNALAR 

CRUİSE kont+ far yağmur sens.  kararan ayna 

8 inç ekran

Geri görüş kamera

17 jant

Köyü karartılmış arka camlar

Orjinal kauçuk paspas 

Highline (+) plus bir Leon mu?

Comf golf mü?

Vw/seat Kaltite algısının karekökünü alıp bunca donanımla çarpın.

Çıkan sonucu rüyanızda görürsünüz zaten...

Şimdiden yeni ............aracınız hayırlı olsun...

Benim fikrim?

Direkkkk.............alırdımmm...
sence seatin ne kalitesi var ve dunyanin hangi ulkesinde kalitesini ispatlamis bir arac bana bir ornek gosterebilirmisin ama bugu  dunyanin en yoksul ulkesi somalide bile golfun ismini bilmeyen cocuk yok ayrica kendin demissin ayni parami diye peki hic dusundunmu neden ayni para degil ikisininde ayni donanimini el alalim neden biri o rakamda digeri bu rakam cunku leon skoda  vw grubunun geri donusum malzemelerinden uretilen bir arac  tipki dacia nin renaultun atik geri donusumunden yapildigi gibi  geri donusumden yapilan bir aracinda yaptigi kazalarda esilme kirilma olasiligi takdir edersinki daha fazla hic bir seat hic bir golf  etmez 

@golfmk7fan hayır hala duruyor satmaktan vazgeçtim şimdilik. Birde günlük kullanım için 2017 leon 1.4 act fr donanımlı araç aldım cam tavan Anahtarsız giriş opsiyonu var . Şimdi buna biraz ekleme yapıp günlük kullanıma uygun hale getireceğim .

Ben olsam Golf ile devam ederdim,

Günlük Kullanıma daha uygun, 2.el değeri ve pazarı daha yaygın, Daha kaliteli malzeme ve işçilik , Konfor Daha üst.

Donanım çoğu insanı cezbedebilir ama Kalite ve üstünlük bence Donanımdan önce gelmelidir. Sakın Leon sahipleri ve sevenleri kızmasın lütfn :)  

leon da güzel arama Ama Golf den Sonra güzel araba 

Ailenin okumamış tiner /alkol bağımlısı olmuş çocuğu yaptınız seatı.

Golf: koç elektronikte okuyor tamam

Skoda? (Yorum yapamayacak kadar uzağım)

Arada tammm 40 bin liralık donanım farkı var 

Olay burada Leon mu golf mü den çok

Boş mu dolu muya geliyor aslında?

Yukarıdaki doluluktaki bir geri görüşlü Highline golf masada 193 bin lira ...eksiği anahtarsız giriş +çalıştırma  .. bunuda ekleyince 196 bini devirir.

Olaya burdan bakın

196 bine Highline golf mü?

153 e excellence Leon mu? 

Konumuz Leon / golf kalitesi değil ki

1- 40 bin eksik verip kalite yerine donanım almak (Leon)

2- 40 fazla vererek hem kalite hem donanım almak(higline golf)

3-ikisinide eşit para vererek 

Excellence Leon yada comfort golf almak?

Hepsi aynı kapıya çıkıyor!

Seat-Skoda = CÖP, cünkü geri dönüsüm malzemesinden yapiliyor :) Seat-Skoda Golfle ayni materyalle sasi üretiliyor, geri dönüsümden, hurdadan metal cekip araba yapmiyorlar, bizim insaatcilar hurdadan demir cekip cok bina yaptilar sonucunuda canimizla ödedik. Plastik aksam, aksesuar geridönüsüm materyallerinden yapilir ki bu iyi birseydir, artik adidas nike da cöplerden forma yapyior, cevre bilinci icin.

Seat Leon Ncap: https://www.euroncap.com/de/results/seat/leon/10946

Skoda Fabia Ncap: https://www.euroncap.com/de/results/skoda/fabia/7892

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ailenin okumamış tiner /alkol bağımlısı olmuş çocuğu yaptınız seatı.

Golf: koç elektronikte okuyor tamam

Skoda? (Yorum yapamayacak kadar uzağım)

Arada tammm 40 bin liralık donanım farkı var 

Olay burada Leon mu golf mü den çok

Boş mu dolu muya geliyor aslında?

Yukarıdaki doluluktaki bir geri görüşlü Highline golf masada 193 bin lira ...eksiği anahtarsız giriş +çalıştırma  .. bunuda ekleyince 196 bini devirir.

Olaya burdan bakın

196 bine Highline golf mü?

153 e excellence Leon mu? 

Konumuz Leon / golf kalitesi değil ki

1- 40 bin eksik verip kalite yerine donanım almak (Leon)

2- 40 fazla vererek hem kalite hem donanım almak(higline golf)

3-ikisinide eşit para vererek 

Excellence Leon yada comfort golf almak?

Hepsi aynı kapıya çıkıyor!
sevgili dostum ben  yazdiklarina cevap verip yazarken amac burda zaten kalite tartismasi yapmak degil sende cok iyi biliyosunki seatla golfun yapim asamasindan kullanilam malzemeden estetikten vs vs kiyaslamak dahi yanlis bir is olur herkesin zevki ayridir gorsel bakis acisi ayridir  mesela ben estetik dizayn ve aracin genel hatlari olarak  audi a3 modelinide begenmeyen biriyim simdi ben audi golften kotu diyebilirmiyim diyemem elbette burda zaten amac dedigim uzere kalite felan degil benim demek istedigim konu kare köküne carpin edin demissin :)  yani oturup carpalim sorun degil bende 7.5 var emin ol seat sahibide oldam gorusum degismezdi  yorumum ozaman soyle derdim butceme gore seata gucum yetti ama golfe binmek isterdim derim bu net yani mesela audi dedim audinin ic tasarimi senelerdir o havalandirma izgaralarinin yuvarlak olusu gogus kisminin bana bos gelmesi ayrica arka tasariminin bir golf kadar etkili stoplarinin bir golf kadar goz alici olmamasi  audi almamama sebeb bir olay mesela  anlatbiliyommu simdi esas konuda zaten konuyu acan arkadasin 2017 golfu varmis takas edicem gibi bir soylemi hatirliyorum bende kendi gorusum olarak  attan inip essege binilmez demeye kibarca soylemek yazmak istedim arka kamerasi olmasin hiz sabitlemeside olmasin ama kaliteli goz alici en ve en onemlisi ailemle binicegim geri donusum metalleri plastiginden imal edilmemis ilk kazada akordion olucak bir arac olmasin demek istedim arkadasa  konuyu noktalicak olursak gene senin guzel deyiminle bitireyim  evet ailenin alkolik cocugu seat dogru tespit her cevirmede kesinlikle saga cekilen bir arac bununda sebebi maddiyat yani golfe passata guc yetmedigi yerde (( özellikle )) daha genc arkadaslarimizin kulaktan kulaga seat seat leonda leon soyleyileri yuzunden tercih edilen gunumuzun modifiye sahini  artik sahinde kalmadici icin honda civic seat leon diyoruz artik 😂

@krym plastik doğada çözülmez geri dönüşümü Avrupa da yasal zorunluluk. Bilmeden yazmak olmuyor. Geri dönüşmüş plastik hepimiz heryerde kullanıyoruz. Golf ile leon arasında çok fark var kesinlikle katlıyorum. O da tl farkı. Yoksa ikisinide kullanırsan aslında kardeş olduklarını hemen anlıyorsun. 

@İlker34 Iste ben bilmeden degil bilerek yaziyorum, sitem yanlis yere oldu :) Benim yazdigimi tekrardan okuyun isterseniz, geridönüsümden yapilmasi iyi birsey diye yazdim

Donanımı takmayan biri olarak şahsen full Leon yerine comfort Golf tercih ederim. Bu kişiden kişiye elbette değişiklik gösterir. Leon bakmaya gittiğimde araca bindim 30 sn durmadan koşarak golf ün kaporasını vermeye bayiye gitmiştim.

Marka olarak sanırım herkes vw tercih eder.

Birde şu var; vw garantiydi iyi niyetti mağdur etmez. Seat ise iyi niyetinizi yerlerde süründürür. 

Ayrıca sorunuz üzerine tdi yerine 1.0 tsi tercih tercih ederdim. 

Donanımı takmayan biri olarak şahsen full Leon yerine comfort Golf tercih ederim. Bu kişiden kişiye elbette değişiklik gösterir. Leon bakmaya gittiğimde araca bindim 30 sn durmadan koşarak golf ün kaporasını vermeye bayiye gitmiştim.

Marka olarak sanırım herkes vw tercih eder.

Birde şu var; vw garantiydi iyi niyetti mağdur etmez. Seat ise iyi niyetinizi yerlerde süründürür. 

Ayrıca sorunuz üzerine tdi yerine 1.0 tsi tercih tercih ederdim. 
iste bazi arkadaslar golfe binmeden seati araba sandiklari icin anlatamiyorsunuz

Ya ben bu olayı anlayamıyorum. Arada 40 bin var aynı donanımda kırkk binnn . Neredese 20 aylık asgari ücret. Golf ile leon iç mekan plastik kalitesi dışında neredeyse birebir aynı . Çok fazla ortak parça var. Motor şanzıman elektrik elektronik . Tamam plastik kalitesiz ama 40 bin için bence o kalitesizlik kesinlikle katlanılabilir seviyede. 

Geri
Üst Alt