Yeni Passat 1.5 TSİ act dsg

@tiesay şu an müsait değilim de partsouq dan bakılabilir dedigim gibi 0GC ile başlıyor parça no. Yabancı forumda da bir tane kodiaq 1.5tsi dsg dq381 miş onu da gördüm

Bu motorlar boyuna mı yerleştirilmiş o araçlarda onu da merak ettim

Moderatör tarafında düzenlendi:

[mention=17078]tiesay[/mention]  1.5tsi dsg act tiguan 2020 model aracım dq381 7 ileri ıslak kavrama. Arac bilgi etiketinde transmisyon kodu UBC olanlar. 2019 yılı 2. yarısı itibariyle gelen 1.5tsi dsg ler bu şekilde. öncekiler 6 ileri ıslak kavrama.

543aadbf580082229ee1b3a61607f3b9.jpg

@ft19 motor dik mi konumlandırılmış? Normalde a4 1.4 tsi 150 lik ıslak kavrama kardeşi passatın aksine. Ve motor 4 çeker altyapısı gereği dik konumlandırılmış fwd de olsa. 

@Yehanoha önceki 1.4tsi ve 1.6tdi de olduğu gibi motor koruyucu plastiğin üstten durumuna göre enine konumlandırılmış gibi gördüm. yinede lifte kaldırıp bakmak lazım.

[mention=17078]tiesay[/mention]  1.5tsi dsg act tiguan 2020 model aracım dq381 7 ileri ıslak kavrama. Arac bilgi etiketinde transmisyon kodu UBC olanlar. 2019 yılı 2. yarısı itibariyle gelen 1.5tsi dsg ler bu şekilde. öncekiler 6 ileri ıslak kavrama.

543aadbf580082229ee1b3a61607f3b9.jpg
Hocam benim arac da ayni dönem çıkışlı 1.5 ama bende UAG yazıyor. Kodun karşılığını hicbir yerde bulamadım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam benim arac da ayni dönem çıkışlı 1.5 ama bende UAG yazıyor. Kodun karşılığını hicbir yerde bulamadım

Sizin arac Tiguanmis [emoji28] ama uag nin karşılığını nerden bulabilirim? Daha önce farkli bir konuda paylaştığınız bi link var ama orda da bulamadim

Kodiaq ve tiguanlarin hepsi islak. Fakat 2020 model de uretilen 1.5tsi motor passat veya golf kullanicilar servisten sorgulatip bizleri bilgilendirirse bu konuya aciklik getirecegiz

Ben golf alırken ST passat için de bu yönde bilgi verdi, bir de forumdan bu aracı kullanan arkadaşlar da var, soralım onlara da :

@ilkemutluer

@Optimus

@smhk
Merhaba bende çok araştırdım.Fakat net olarak bir tek yerde yazı okudum doğruluğu tartışılır. Wikipedia da 2019/6 sonrası üretim için 1.6 Tdi için DQ381 yazıyordu. Yalnız tdi oluşu ve tsi da yazmaması bana biraz saçma geldi.Sonucta ikisi de 250 torka sahip. Ben vakit bulup uğraşamadım ama bence en doğrusu Almanya Vw ye mail atmak herhalde. Servisler bu konuda iyi bilgiye sahip değiller. 

@Optimus  Bende cok arastirdim. Bende net bir bilgiye ulasamadim fakat 2020 araci olan serviste sorgulatirsa şase no dan ogrenilir. 

@Ayhan5353 Hocam aracı sattım. Araç duruyor olsaydı çok verdikleri bilgiye guvenemesem de yinede bir servise sorardım.

@tiesay Merhaba, dönüşüm biraz geç oldu kusura bakmayın tüm Doğuşu ayağa kaldırdım :)  Bende 250 torka kadar kuru kavrama olarak biliyordum ama Passat'larda belli üretim haftasından sonra ıslak çıkıyormuş. 2020 Mart ayı başında teslim aldığımız 1.5 TSI Elegance Passat var. Hemen şase nosunu danışmana gönderdim. Diğer danışmanlara ve servisteki arkadaşlara iletmiş %90 ıslak diyormuş lakin kesin bir bilgi iletmemişler. Kesin bilgi gelirse bende buraya yazacağım.

Bende çok merak ettim. Kitapçıkta yazan koda bir bakalım. Benim aracimda 2019 Kasım çıkışlı

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

0-100ü 8.6 saniye olan araca nasıl 6.8 sn yaptırdınız?
Yazılım atılmış olanından arkadaşta vardı hocam gece otobandan Ankara'ya gidiyorum bana verdi arabayı al kullan bi bak diye 0-200 öyle bi hızlanıyor ki bana mısın demiyor. RS6 gidiyordu yapıştırmış böyle sol şeritten selektör çaka çaka, yanına yanaştım bunun ufak bir kaç hareketle gaza getirdim bu basmaya başladı tabi hemen sonra ani bir hareketle Jason Statham edasıyla vitesi S'e alıp bi kapattım göreceksiniz RS6'nın sahibi nasıl kuduruyor. 300'e kadar kovaladı beni tabi ben 305-310 affetmiyorum, en son üzülmesin diye yavaşladım yol verdim geçti gitti. Hemen sahibinden'i açtım daha yoldayken arabayı ilana koymuş, açıklamada Passat'la takas olur yazıyor.

Geri
Üst Alt