Yeni Passat 1.5 TSİ act dsg

Bu konu biraz karışık. Bende 2020 Business aracımı aldığımda servis sorgulama da kuru tip Tiguan ve Kodiaq için ıslak kavrama dediler. Daha önce de belirttiğim gibi bence en sağlıklı bilgi için Almanya ya mail atmak gerekiyor. Ben Tiguan için mail atmıştım ve ıslak kavrama olduğunu oradan öğrendim. Servislere bu konuda çok güvenemiyorum maalesef.

@Optimus 1 sene serviste çalışan dükkan açıyor kalifiye eleman falan yetiştiren servis yok. 45bin bakımında far ayarını 16 yaşındaki çocuklara yaptırdılar gece eve gidene kadar sellektör yedim. Eskihisar servisi Krank keçesini değiştirdi yine yağ kaçırıyor adamlara araba vermeye korkar olduk. Ses geliyor diye götürdüm adamlar amortisör kulesinin civatasını sıkmayı unutmuş.

@agacmalzeme Maalesef acı gerçek. Hepsi için kötü diyemem fakat çoğunda problem yaşanıyor. Bana göre bunun en büyük sebebi VW satış adetlerinin yüksek oluşu ve ikinci elde ki talebi. Japon araçların servis kalitesi daha iyi. Honda Toyota gibi.

@Optimus aracı satan distribütör aracın şanzımanının ıslak mı Kuru mu olduğuna karar veremiyor benim diyecek lafım yok yani sözün bittiği yer ve bu adamlar araç satıyor. Sanırım emin olamayınca şanzımanı söküp bakıp kesinleştiriyorlar.

@Optimus aracı satan distribütör aracın şanzımanının ıslak mı Kuru mu olduğuna karar veremiyor benim diyecek lafım yok yani sözün bittiği yer ve bu adamlar araç satıyor. Sanırım emin olamayınca şanzımanı söküp bakıp kesinleştiriyorlar.
:) (y)

Birisi hayrına 1.5tsi golf ve passat ların şanzımanın Almanya ya maille sorsa keşke. 

@tiesay  Tiguan için mail attigimda. Pandemi den çok önceydi.Geri dönüşleri 1 Ay'a yakın bir zaman sürdü. Şu an ki çalışma sistemlerinde ne kadar sürede dönüş yaparlar meçhul. Yarın 1.5 TSI Golf ve 1.5 TSI Passat için mail göndermeye çalışıcam.@Ayhan5353

Golf için.. 

110 kW ve DSG ile 1.5 eTSI. 150 PS'li 1.5 eTSI, standart olarak 7 ileri DSG (DQ200) ile de birleştirilebilir. Aynı güce sahip ancak 48 V teknolojisi ve DSG'siz bir TSI ile aynı çıkış değerlerine (5.000 ila 6.000 rpm arasında 110 kW) sahiptir. Aynı olan 250 Nm'lik maksimum tork, 1.500 ila 3.500 rpm aralığında mevcuttur. Golf 1.5 eTSI, 8,5 saniyede 0'dan 100 km / s hıza ulaşıyor ve 224 km / s azami hıza sahip.

güzel günlerde kullanın ilerleyen zamanlarda ufak tefek opsiyon eklersiniz maşallah 🧿 güzel araç Allah nazarlardan korusun 

@Optimus @tiesay Arkadaşlar yoğun araştırmalarım sonucu bir sonuca varamamıştım fakat. 2020 mayıs ayında alınan 1.5tsi golf ve 1.5 tsi passat dsg şanzımanları kuru kavramadır. Islak kavrama diyenler yanlış bilgi veriyor. Bizzat serviste şase no dan sorguladık iki aracı adam bilgisayardan gösterdi ikisinin de dq200 kodlu kuru kavrama olduğunu. Islak kavrama  1.5tsi arteon 1.5tsi tiguan , kodiaq ve 1.4tsi tiguan ve kodiaq larda varmış. Birde 2.0 motor hacmi olanlarda . Volksvagen amarog ve touareg lerde ise 8 ileri torkkonvertor kullanıyor.Bu konuyu benim gibi merak edip araştıranlara bilgi olsun diye paylaşmak istedim.

Geri
Üst Alt