Yeni Passat 1.5 TSİ act dsg

[mention=19681]smhk[/mention] Her ne kadar kasa farkı olsa da, babanızın araçla bizim araçların kavlama, tepki süresi vs. Karşılaştırdınız mı? 
2020 1.5tsi Tiguan dq381 7 ileri dsg ıslak kavrama mükemmel diyebilirim. Ilk defa uzun yol yaptım. Geçişleri, serilik, kararlılık vs.
Golf7 1.6tdi dsg dq200 kuru kavramaya göre arada bayağı fark var. Belkide ağırlık farkından dolayı passat ve tiguanda ıslak kullaniyorlardir.

Golf tdi 1300kg

Tiguan tsi 1550kg

Ikisinide kullanan birisi olarak.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[mention=2211]Nizamettin Kepoğlu[/mention] [mention=4420]Optimus[/mention] [mention=4420]Optimus[/mention] Benim 2020 1.6tdi passat hocam . Bizdekiler kuru kavrama galiba.  Etikey derken neyi kastettiniz hocam  
Bagajdaki donanim etiketini kastettim. Dediginiz gibi bizimki kuru kavrama gelmis

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@smhk  Ustam 1.5 tsi passat araci olan tanidik biri de sorguladi Nisanin 5 inde teslim aldi arabasini. Kuru kavrama dediler . Ben bursa dogus otoyu aradim onlarda kuru kavrama dedi . Gercekten bunu nasil anlayacagiz anlam veremedim 

@Nizamettin Kepoğlu  Etikette sanziman kodu ubz yaziyor bende . Siz nerden ogrendiniz kuru kavrama oldugunu ve  sizin etikette sanziman kodu nedir hocam. 

IMG_20200604_170530.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ayhan5353 Hocam doğuştaki danışmana attım, servistekilere sordu tam emin olamayınca şase no dan sorgulattılar ve bu bilgiyi verdiler.

@smhk  Şase no dan bakilan bilgi dogrudur diye dusunuyorum. Hangi serviste sorgulama yaptiniz. Arkadasa yanlis bilgi dr vermis olabilirler.  Birde hocam bagajda bulunan bilgi etiketinde sanziman kodunda ne yaziyor. 

@tiesay Erinç hocam hak veriyorum size aynı motor konfigürasyonunda neden kuru-ıslak farkı olsun. Araç kütleleri golf 7.5 tsi 1400 kg passat 1500 kg. 100 kg için büyük haksızlık golfe bence kuru kavrama kalması.

@tiesay Erinç hocam hak veriyorum size aynı motor konfigürasyonunda neden kuru-ıslak farkı olsun. Araç kütleleri golf 7.5 tsi 1400 kg passat 1500 kg. 100 kg için büyük haksızlık golfe bence kuru kavrama kalması.
Hocam bir kaç ihtimal var,

1)  Kuru kavramayı ürün gamında çıkartacaklar, ancak eldeki stoğu bitirmeden bir anda bu aksiyonu alamazlar. Sırasıyla önce Tiguan, sonra Passat şeklinde gidiyor. 

2) Ağırlık faktörü nedenli sadece golf, polo, troc da kullanıma devam edecekler. 

3) Kuru tip üretimde dar boğaz yaşadılar, ıslak kavramayı üst segmentlere geçici veriyorlar. (özellikle otomotiv sektöründe şanzımanlar ve media cihazları hep Çin de üretilmekte. Covid salgını yüzünden firmalar şanzıman açığı yaşadığı için böyle bir çözüme gitmiş olabilirler.) 

4) Başka pazarlar için bu araçlar ıslak kavrama olarak üretildi ancak covid nedeniyle satılamadı ve Türkiye ye kanalize edildi. (şuan opel, Peugeot markalarından exstra donanımlar ile gelen araçlar  hep avrupa, israil vb. yerler için üretildi ancak salgın sonrası talep durduğu ve Türkiye de muazzam talep devam ettiği için buraya yönlendirildi.) 

5) Kuru kavramada 250NM sınırı nedeniyle (teknik olarak daha yüksek ancak kullanım ömrü için 250nm sınırlandırılmış olabilir) motorları çok sınırlıyor. Örneğin aynı sınıftaki dizel araçlar hep 300-320nm civarı tork verirken, 1.6 tdi, 1.5tsi gibi motorlar hep 250nm  sınırlandırılmış durumda. İleriye yönelik emisyon ve tüketim baskısı nedeniyle downsizing endişesi varken, diğer yandan rakiplerin daha yüksek torklu motorlar çıkarması ancak vw nin kuru şanzımanlarda 250nm motorlar ile sınırlanması ileriye yönelik bir tehdit oluşturmuş olabilir. 

@tiesay  Hocam ben aramadigim servis kalmadi hepsi de bana hala kuru kavrama diyor. Size hangi bayi islak kavrama dedi. Bi arkadasta 1.5tsi passat var nisan cikisli . Kuru kavrama dediler ona . Ben anlam veremedim. 

@tiesay  Hocam ben aramadigim servis kalmadi hepsi de bana hala kuru kavrama diyor. Size hangi bayi islak kavrama dedi. Bi arkadasta 1.5tsi passat var nisan cikisli . Kuru kavrama dediler ona . Ben anlam veremedim. 
Ben doğuş esenyurt ile görüştüm, "son gelen passatlar ve tiguan araçlar ıslak kavrama" şeklinde belirtti. 

Bu konudaki arkadaşlardan da passat ve tiguan sahibi olanlar bunu teyit ettiler. 

@tiesay Bugun de bana Dogus esenyurt Tiguanlar islak passatlarin hepsi kuru kavrama dediler. 

@tiesay Bugun de bana Tiguanlar islak passatlarin hepsi kuru kavrama dediler. 
Dediğim gibi 1-2 sayfa önceki @smhkmesajında sahip olduğu 1.5tsi passat ın ıslak kavrama olduğunu söyledi. Ayrıca araçların bagajında fabrika çıkış etiketlerinde şanzımanın koduna bakabilirsiniz.

Burada mevzu hangi tarih üretimi araçlarda var bilemiyorum. 

Geri
Üst Alt