Yeni Passat 1.5 TSİ act dsg

1.6 dizel 2020 modelu merak edenler varsa etiketine bakabilirim ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yazılım atılmış olanından arkadaşta vardı hocam gece otobandan Ankara'ya gidiyorum bana verdi arabayı al kullan bi bak diye 0-200 öyle bi hızlanıyor ki bana mısın demiyor. RS6 gidiyordu yapıştırmış böyle sol şeritten selektör çaka çaka, yanına yanaştım bunun ufak bir kaç hareketle gaza getirdim bu basmaya başladı tabi hemen sonra ani bir hareketle Jason Statham edasıyla vitesi S'e alıp bi kapattım göreceksiniz RS6'nın sahibi nasıl kuduruyor. 300'e kadar kovaladı beni tabi ben 305-310 affetmiyorum, en son üzülmesin diye yavaşladım yol verdim geçti gitti. Hemen sahibinden'i açtım daha yoldayken arabayı ilana koymuş, açıklamada Passat'la takas olur yazıyor.
:)

İroni bir tarafa,

200km Ankara - Kırşehir arası RS6 ya binmek nasip oldu, İNANILMAZ bir makina. Kırşehir çıkışı shell den depo fulledik, Ankara ya 47dk da geldiğimizde yakıt lambası yanıyordu. Hayatımda ilk defa 320km/h hızla bir kara aracıyla üstelik otoban bile olmayan bir yolda gittim. Araçtan indiğimde "çıtır çıtır" diye gelen seslerin ne olduğunu sorduğumda, son 15dk seramik frenlerin artık tutmadığını :D seslerin disklerden geldiğini öğrendim. 

Kamu spotu: 250km/h üstü görmeyen normal vatandaşların binmesi sakıncalı. 

:)

İroni bir tarafa,

200km Ankara - Kırşehir arası RS6 ya binmek nasip oldu, İNANILMAZ bir makina. Kırşehir çıkışı shell den depo fulledik, Ankara ya 47dk da geldiğimizde yakıt lambası yanıyordu. Hayatımda ilk defa 320km/h hızla bir kara aracıyla üstelik otoban bile olmayan bir yolda gittim. Araçtan indiğimde "çıtır çıtır" diye gelen seslerin ne olduğunu sorduğumda, son 15dk seramik frenlerin artık tutmadığını :D seslerin disklerden geldiğini öğrendim. 

Kamu spotu: 250km/h üstü görmeyen normal vatandaşların binmesi sakıncalı. 
Harika makineler gerçekten.

Geçen yaz İstanbul'a giderken Yahşihan'da Çitlekçi'de durduğumda şu makineyle karşılaşmıştım.

Meşhur mimitube'un videodaki arkadaşının aracı. Mola sonrası Ankara'ya kadar peş peşe gidip otoban öncesi Shell'den birlikte depoları fullemiştik. Tabi 300'le gitmedik yol doluydu. :sofor:

Siz anlatırken kulağımda canlandı sesler fena valla.

35E2147E-747F-43BC-8195-3DBA59EC983F.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazılım atılmış olanından arkadaşta vardı hocam gece otobandan Ankara'ya gidiyorum bana verdi arabayı al kullan bi bak diye 0-200 öyle bi hızlanıyor ki bana mısın demiyor. RS6 gidiyordu yapıştırmış böyle sol şeritten selektör çaka çaka, yanına yanaştım bunun ufak bir kaç hareketle gaza getirdim bu basmaya başladı tabi hemen sonra ani bir hareketle Jason Statham edasıyla vitesi S'e alıp bi kapattım göreceksiniz RS6'nın sahibi nasıl kuduruyor. 300'e kadar kovaladı beni tabi ben 305-310 affetmiyorum, en son üzülmesin diye yavaşladım yol verdim geçti gitti. Hemen sahibinden'i açtım daha yoldayken arabayı ilana koymuş, açıklamada Passat'la takas olur yazıyor.
ben de ciddi ciddi okuyodum ortaya kadar😁😁😁

@Optimus @tiesay Şase no sorgulanmış ve beklenen büyük haber Doğuş otodan geldi :)  Mart Çıkışlı 1.5 TSI Passatımız ıslak DSG imiş.
Ben de golf ü sorgulayım bakalım, 

Çünkü 1.5tsi dsg olan tiguan ve passat ıslak ise, aynı motor kombinasyonu golf neden kuru olsun?  :D

@tiesay Passat babamın hocam. Benimde 2020 Ocak çıkışlı 1.5 TSI Highline Golfüm var. Bende heyecanlandım bu konudan sonra ama o kuruymuş :)

@smhk Her ne kadar kasa farkı olsa da, babanızın araçla bizim araçların kavlama, tepki süresi vs. Karşılaştırdınız mı? 

@tiesay Tepkileri kasanın daha hafif olmasından kaynaklı galiba Golfler daha seri gibi ama Passat kullanırken yokuşlarda vs DSG şaşırmalarını daha az yaşıyorum. Henüz ikisi de yeni ve pandemi sürecinden dolayı uzun süreli kullanım yapamadım. Uzun süreli kullanımdan sonra daha detaylı karşılaştırma gelebilir.

@Optimus @tiesay Şase no sorgulanmış ve beklenen büyük haber Doğuş otodan geldi :)  Mart Çıkışlı 1.5 TSI Passatımız ıslak DSG imiş.
Hocam bilgi için teşekkürler. Güzel haber , tüm dsg ler bu şekilde guncellense ne güzel olur. Bilgi sağlamdır herhalde 🙂

Hocam bilgi için teşekkürler. Güzel haber , tüm dsg ler bu şekilde guncellense ne güzel olur. Bilgi sağlamdır herhalde 🙂
Buradan şu yorum çıkabilir, kuru kavrama dsg yavaş yavaş bitirilecek ve yerini tekrar ıslak kavramaya bırakacak. 

Tek seferde bütün ürün gamını kesemezler, haliyle kademeli olarak ilerleyebilir. 

Golf 8 belki ıslak kavrama gelebilir.. 

@tiesay Hocam, mantıklı. Golf 8 için aynı fikirdeyim , olması gereken bu zaten.Geç bile kalındı diye düşünüyorum. 

Geri
Üst Alt