Yeni Passat 1.5 TSİ act dsg

İmpression (Trendline) donanıma

Anahtarsız çalıştırma koyup

Far yağmur sensörü koymamak

En kalite bursa iskendere maliyetten kaçmak için yoğurt koymamak gibi bişey

Birde d sınıfı araç (trend+comf da) halojen sarı ampullü mü olurmuş der dururduk... Kafaları sonunda çalıştı...LED farsız Passat olmaz....

Ama manuel klima yine orda sırıtıyor!

90 liralık ütüde bile rezistans var!

180 dereceye getiriyorsun 181 e çıkmıyor. 

Konu Passat!

Yoksa midline plus bir golfte manuel klimaya itiraz etmem. Bı zahmet kendim atarım odunumu c sınıfı araçta...

ben çok saki sürerim. Sadece uzun yola çıktığımda, yolun bildiğim güvenli bölgelerinde araca biraz tempo yaptırır sonra bırakırım bakalım bir yanından ses seda geliyor mu, titreme hoplama zıplama falan var mı diye. 

Golf ile Passat arasında temelde gördüğüm fark şu; golf ile düşük hızlarda gitmek daha keyifli,  daha atak daha tepkili. Ama Passatla da 160 km ve üzerinde gitmek şiir gibi. Lastiğiniz iyi, asfaltta güzelse ses de rahatsız etmiyor. Ve yüksek hızda aracın gittiğini hiç anlamıyorsunuz, gerçekten çok keyifli.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Herkeze merhaba,Yeni passat alan arkadaşlara Rabbim hayırlısıyla kazasız belasız kullanmak nasip eylesin.

Yeni passat özellikle 1.5 çok seri ve atak bir araç,bende ilk çıktığında 1.5 başlangıç paketini aldım,opsiyon olarak zayıf ama beni tatmin ediyor,daha öncede passat 1.6 dizel vardı manüel,iyi bir araba Ama kalkışlarda biraz hantaldı,ben agresif bir kullaniciyim,yolunu bulunca sürat yaparım,

1.5 150 hp çok seri, s konumunda 0 - 100 km yi düz yolda 6.8 saniyede yapıyor,ve izmir istanbul otobanında 252 km hıza ulaştım.

Yakıt diğer benzinli araçlara göre çok iyi,ortalama 120 km hızla 4.6 yakıt tüketimi var,tabi benim gibi hızlı kullanılınca 7.5 leri görüyor.

Bu performansa göre yakıtı çok iyi,

Daha önceki corolla cvt  11 lt,civic cvt 9 lt,tucson cvt 14 lt,gibi kullandığım araçlara kıyasla kalite ve yakıtta açık ara passat önde.

Maksat yakıt tasarrufu olursa dizel daha mantıklı ama benim tercihim benzinliden yana oldu.ama passat 1.5 dsg sakin kullanınca dizeli aratmıyor.

İşim gereği çok araç aldım ama mercedes haricinde ( tabi E serisi )

Passattin üzerine araç tanımadım.Hem kalite,hem konfor,hemde 2. El satışı çok iyi.insana güven veriyor.

Almayı düşünen kişilere acizane fikrim hiç tereddüt etmeden 1.5 dsg almaları.Hic pişman olmazsınız,

Saygılarımla 

Değerli arkadaşlarım sizler için yeni teslim almış olduğum aracım ile ilgili ilk değerlendirmelerimi Passat a geçme fikri olan arkaşlar için ve genel bir kıyaslama yapmak adına paylaşmak istedim. Öncelikle paket içeriğinden bahsedeyim araç Passat paket led gündüz sürüş farları led önfarlar 8 inch app Connect li ekran var önceki aracım golf comfortline idi ancak dolu bir araçtı. Golften sonra biraz boş geldi açıkçası ama yine de tatminkar yeterli malzeme kalitesi golfte sanki daha iyiydi daha premium hissettiriyordu o konu da da golfü daha iyi buldum. Yol tutuş konusunda golfte dijon jantlar vardı daha iyi yol tuttuğunu düşünüyorum 16 jantlı Passattan  konfor konusunda ise passat belki de jant ve lastikten kaynaklı çok daha yumuşak geldi. Park manevra konusunda golf çok kompakt ve yormayan bi araçtı bunda 2-3 manevra fazla yapmam gerekiyor boyutları itibariyle. Gelelim can alıcı noktaya motor tek kelime ile Harika dsg ile uyumu müthiş (Manuel’den sonra dsg çok iyi geldi bu arada) aracı çok güzel yürütüyor. Yakıt tüketimi 1.2 golf ile ilk 100 km deki izlenimlerimden aynı olacak gibi geliyor. Benim gibi bagaj ihtiyacı olup nispeten makul fiyatlı vag grubu araç isteyeler için ideal olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 23872

Ekli dosyayı görüntüle 23873
hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

@voice-org  Biraz gec oldu ama bo motor sanziman kombinasyonunnda dsg kuru kavramami islak kavrama mi bu konu hakkinda bilginiz varmi

@tiesay  Arastirma yaparken bazi yabanci forum sitelerinde islak kavrama yaziyordu. Şase no ile yetkili servis yedek parca bolumunden. Sorgulama yaptinizmi hic. 

@tiesay  Passat icinde kimisi 1.6,tdi 2020 modelleri islak bazi forum sitelerinde 1.5tsi passatlar islak . St passat derken bagaji uzun olan kasayi mi demek istediniz. Eger oyleyse bence 1.5 tsi passatlarin hepsi islaktir. 

@tiesay  Passat icinde kimisi 1.6,tdi 2020 modelleri islak bazi forum sitelerinde 1.5tsi passatlar islak . St passat derken bagaji uzun olan kasayi mi demek istediniz. Eger oyleyse bence 1.5 tsi passatlarin hepsi islaktir. 
Satış Temsilcisi demek istedim.

@Ayhan5353 @tiesay hocam 250 Nm torka kadar bütün 2wd olan araçların hepsinde dq200 klasik kuru kavrama şanzıman mevcut. 

Sizin sorduğunuz ve 2018 de yeni tanıtılan 7 ileri ıslak kavrama dq381 ve bunun bir de çin pazarı olan dq380 kodlu şanzımanlar 430 Nm torka sahip araçlar için. Bu araçlar da 2.0lt hacme sahip dizel benzinli ve ya 4wd seçeneği olan araçlarda 6 ileri ıslal kavrama yerine geldi. 

Ama tabi sorgulamakta fayda var 150 lik 1.5tsi larda dq381 olma ihtimali var. Şanzıman parça kodu 0GC ile başlıyor. 1.5tsi olan arkadaşlar dönüş yaparlarsa seviniriz 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Ayhan5353 @tiesay hocam 250 Nm torka kadar bütün 2wd olan araçların hepsinde dq200 klasik kuru kavrama şanzıman mevcut. 

Sizin sorduğunuz ve 2018 de yeni tanıtılan 7 ileri ıslak kavrama dq381 ve bunun bir de çin pazarı olan dq380 kodlu şanzımanlar 430 Nm torka sahip araçlar için. Bu araçlar da 2.0lt hacme sahip dizel benzinli ve ya 4wd seçeneği olan araçlarda 6 ileri ıslal kavrama yerine geldi. 
Hocam ben de aynı yanılgıya düştüğüm için ezbere konuşmak istemedim zira @bf417 hocanın tiguan 1.5tsi+dsg aracında şanzımanın dq381 kullanılıyormuş. 

Geri
Üst Alt