Yeni Passat 1.5 TSİ act dsg

Ben de otv zammindan onceki gun (allaha sukur siyirdi bizi mermi) bir tiguan aldim 1.5 act dsg. Daha once golf ve passatta kullanmistim (kuru kavrama) sonrasinda tiguani kullaninca sanzimanin daha yavas ama daha net oldugunu hissettim. Acaba dedim bu  islak kavrama mi? Yazismalari okudum benim aracin etiketinde de UBC kodu yer aliyor. Muhtemelen islak kavrama ama yine de bir servisten sorduracagim.

Ben de otv zammindan onceki gun (allaha sukur siyirdi bizi mermi) bir tiguan aldim 1.5 act dsg. Daha once golf ve passatta kullanmistim (kuru kavrama) sonrasinda tiguani kullaninca sanzimanin daha yavas ama daha net oldugunu hissettim. Acaba dedim bu  islak kavrama mi? Yazismalari okudum benim aracin etiketinde de UBC kodu yer aliyor. Muhtemelen islak kavrama ama yine de bir servisten sorduracagim.
Selamlar,

Tiguan için sorgulatmanıza gerek yok.

150 Beygir gücündeki (1.4 ve 1.5) tüm Tiguanlar ıslak kavramadır.

1.4'ler 6 ileri ıslak

1.5'ler 7 ileri ıslak

Selamlar,

Tiguan için sorgulatmanıza gerek yok.

150 Beygir gücündeki (1.4 ve 1.5) tüm Tiguanlar ıslak kavramadır.

1.4'ler 6 ileri ıslak

1.5'ler 7 ileri ıslak
Günaydın :)

6 ileri gelenler ıslak kavramaydı. Sonra ilk gelen 7 ileri Tiguanlar kuru diye duymuştum ama yazdığınızdan tüm 7 ileri tiguanların ıslak kavrama olduğunu anlıyorum doğru mudur? Yoksa belli bir üretim tarihinden sonraki 7 ileriler mi ıslak kavrama acaba?

Kullanınca aradaki farkı anlamak çok kolay zaten, iki şanzımanın karakteri farklı.

Bir de şimdi aklıma geldi,söylemeden geçemeyeceğim.

Bir sürü kişi youtube kanalı kurup otomobil içerikleri yayınlıyorlar.

Milyonları aşan aboneleri olanlar var.

Çoğunu takip ediyorum.

Ama bu tip spesifik bilgiler veren yok gibi.

Örnek ;eleman taa Almanya'lara gidip Golf 8 çekmiş.

Tamam iyi de , şanzıman ile ilgili hiçbir detay bilgi yok.

7 ileri DSG deyip geçiyor.

Günaydın :)

6 ileri gelenler ıslak kavramaydı. Sonra ilk gelen 7 ileri Tiguanlar kuru diye duymuştum ama yazdığınızdan tüm 7 ileri tiguanların ıslak kavrama olduğunu anlıyorum doğru mudur? Yoksa belli bir üretim tarihinden sonraki 7 ileriler mi ıslak kavrama acaba?

Kullanınca aradaki farkı anlamak çok kolay zaten, iki şanzımanın karakteri farklı.
2018 dahil Tiguan: DQ250

2019 ve sonrası Tiguan: DQ381

Bursa Doğuş oto bilgisi böyle.

Geri
Üst Alt