Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

@Exe7 Hocam nano cila uygulaması için hangi tür ped kullanmalıyız ? Klasik wax pedleri mi MF bez mi yoksa başka bir ürün mü kullanmalıyız?

Uygulayacagım ürün c2v3.

Lux kurulama havlusu dikkatimi çekti, siz alıp kullandınız mı bu bezden? Kurulaması Nasıl acaba
Ben bu bezden onur hocanın tavsiyesiyle aldım. Kurulamadı güzel fiyatına göre iyi. Tek sorun biraz önce olduğu için tutması zor oluşu, biraz daha kalın olsa daha iyi olurdu.

@alper32 Rica ederim Hocam.

Cila için Meguiars 'ın Sarı Pedini

Boya koruma için Meguiars'ın Siyah Pedini

Hare ve Çizik giderici için Meguiars'ın Kırmızı Pedi tavsiye edilir.Fakat sarı Ped ile de Boya koruma yapılıyor(Çünkü Paint Protect Boya Korumasında Sarı Pedi kullanılıyor)  :'(

Sarı ped biraz kalın olduğu az miktarda kullanılan nano cilayı emer diye düşünmüştüm. Çünkü BSD uygulamasında epey miktar kalıyor pedin içinde. Daha ince pedlerle mi uygulanıyor acaba diye merak ettim. Gözlük silme bezleriyle falan uygulayanlar var çünkü. 

@alper32 Meguiars'ın Pedleri genelde kendi ürünleri için ürettiği için diğer markalarla uyum sağlar mı orasını tam bilemiyorum.Az miktarda ise dediğiniz gibi emebilir.Fakat aşırı derece emeceğini düşünmüyorum.Emse bile içinde kalmıyor.

Bugün aracı yıkadım. Yaklaşık 2 ayda 1 yıkıyorum. Bu süreçte bazı lekeler araca daha da kuvvetli yapışıyor galiba.
Kalem ucu büyüklüğünde nokta nokta siyah lekeler vardı araçta. Bazıları bezle üzerinden 10-15 kez geçince çıktı (zorda olsa). Bazıları ise çok az çıktı.

-Bunları en kolay ne ile çıkarırım? (Elimde sadece meguiars sarı şampuan ve hızlı wax var)
-Bir de kaputta yine kalem ucu büyüklüğünde taş izi var(aracın gri sac görünüyor, derin iz bırakmış). Bunun için pasta cila mı almam gerekiyor? Marka önerisi yapabilir misiniz?

Çıkması zor lekeler;

z56LM4.jpg

@KB kil çıkarır diye tahmin ediyorum. Tecrübeli arkadaşlar daha net bilgi verebilir. Boyası atan yere nokta kadar rutus boyası iyi olur ;)

eğer yanınızda çok su yoksa, kuş pisliği için kendi yöntemim :)  

bir parça kağıt mendil koparılır, hacetin üstünde tutulur ve üzerine su dökülerek araca yapıştırılır, 15-20 saniye sonra kağıt hafifçe kaldırılır...

eğer yanınızda çok su yoksa, kuş pisliği için kendi yöntemim :)  

bir parça kağıt mendil koparılır, hacetin üstünde tutulur ve üzerine su dökülerek araca yapıştırılır, 15-20 saniye sonra kağıt hafifçe kaldırılır...
ürik asitten kaçarken üre + ürik asite yakalanıyoruz gibi geldi bana :)

arkadaşlar merhaba daha önce corsa da bol bol boya koruması yapardım ancak golfe şimdiye kadar sadece katı wax yapabıldım oda ılk aldıgımda..şimdi yaza girerken yine birseyler yapayım diyorum..elimde fazla malzeme yok malzeme yok elle yapacağım çok fazla da uğrasmak istemiyorum( arkadasım da makina var ama pek güvenilir değil hızlı donuyor ayarsız :) )  zaten bu işi 2 günde ancak yapıyorum ve bolum bolum yapıyorum..

sıralamam:

Yıkama+Demir tozu+kil+ipa+ dolgu malzemesi+ wax

demir tozu için 3D BDX alınacak

kil :3m elimde var

ipa: alınacak

glaze: auto glym srp kullandım ama alternatif bakıcam auto fıness tripple var ancak nasıl birsey 3 u bir arada olurmu bılemıyorum satılan yer bulmakta zor..poor boys yada menzerna ürünleride olabilir..

wax: fk 1000p yada soft 99 fusso düşünüyorum..

çogunu bolunmuş alacagım full paket alınca bozuluyor cogu zaten cok sık yapamadıgımdan..

öneriniz varmıdır yanlış birsey (nano kullanmıyorum)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt