Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

36291e46a2049bcfbc7a27867cc63355.jpg
36f3dc0c1030509449f62345b19aa5dd.jpg

Kil (3m) meg sarı şampuan + meg hızlı cila işlem süresi 2-3 saat

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Kayıpsız) http://i.resimyukle.xyz/4OGL.jpeg

http://resimyukle.xyz/resim/4OGL' rel="external nofollow">

http://i.resimyukle.xyz/bQQS.jpeg

@fcsrn hocam bayrak yansıması muhteşem [emoji1250][emoji1250][emoji1250][emoji1250] bunu biraz daha açık havada ayarlayıp çekmek çok hoş olur

Merhabalar,

Benim aracın ilk sahibi biraz duyarsızmış, ya da parasi cokmuş diyelim arabanın boyasında fırça izleri var. Pasta cila ve üzerine seramik katkılı boya koruma yapayım diyorum, ne dersiniz faydalı olur mu? Aracım metalik siyah bu arada.

Birde bu piano black kısımlar deli toz gösteriyor, antistatik birseyler denedim ama faydasi olmadi, onerebileceginiz bir urun var mı?

Selamlar

Merhabalar,Benim aracın ilk sahibi biraz duyarsızmış, ya da parasi cokmuş diyelim arabanın boyasında fırça izleri var. Pasta cila ve üzerine seramik katkılı boya koruma yapayım diyorum, ne dersiniz faydalı olur mu? Aracım metalik siyah bu arada.

Birde bu piano black kısımlar deli toz gösteriyor, antistatik birseyler denedim ama faydasi olmadi, onerebileceginiz bir urun var mı?

Selamlar
Lcd led tv temizleyici fırça hocam sonra nemli bez

Golf 1 yılını doldurdu. Fikir edinmek isteyenler için kullandığım ekipmanlar;

-- Uber blue kurulama havlusu
-- Meguiars yıkama eldiveni
-- Atas proteo fırçasız yıkama köpüğü link  (köpük pompası için)
-- Sonax red summer (elle yıkama için)
-- İlposan maxi 5 L köpük pompası
-- Sonax BSD
-- Gtechniq c2v3 nano cila
-- Gtechniq l1 smart fabric
-- Gtechniq L1 Leather Guard
-- Wurth silikon sprey
-- Gözlük temizleme mendili; Camların içten temizliği ve buğu önlemede ideal.
-- Wurth cam suyu katkısı.
-- IPA Izopropil Alkol
-- Etanol: Kışın 1/2 oranında camsuyu yerine kullanıyorum. -20 C ye kadar donmadı.
-- Meguiars cila uygulama pedi
-- Sonax jant temizleyici link
-- Gyeon kil
-- 3M paint protector (Uyguladım, memnun kalmadım)
-- 58X 9H kristal cila link
-- Hassas yıkama fırçası link 

Aksesuarlar;
-- Krom cam çıtası.
-- Llocker 3D paspas; dayanıklı çıktı, işlevi tartışılmaz.
-- Orjinal bagaj havuzu (tasarruflu stepne ile uyumsuz :(  )
-- Kapı kolu koruyucu film; tecrübeyle sabit kesinlikle gerekli.
-- Takmatik perde; beklediğimden iyi. link
-- Kapı içi kilit koruyucu; aliexpresten, @orhanhoca'nın kullandığı model   LİNK
-- Llumar ATR35 ön yan camlar için.
-- Llumar Air 80 ön cam için.
-- Eşikler için şeffaf film; link
-- Koltuk arkası çanta askısı; link
-- Tel no aparatı link

Listeyi güncelledim :'(

Hocam , bu "Gtechniq c2v3 nano cila" yı uygulamada dikkat edilmesi gereken önemli hususlar var mı ? Yoksa meguiars' ın sprey wax i gibi sık / sil şeklinde mi ?

Motosikletim için (Tracer 900) birşeyler yapmak istiyorum. Motorun boyasını ve parlaklığını korumak, kolay temizlemek için farklı tavsiyelere de açığım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@major24 Hocam sık sil şeklinde uygulanıyor. Sulandırarak da uygulayabilirsin. Normal cilalara göre parlaklığı daha az, kalıcılığı daha uzun. 

Merhabalar,

Benim aracın ilk sahibi biraz duyarsızmış, ya da parasi cokmuş diyelim arabanın boyasında fırça izleri var. Pasta cila ve üzerine seramik katkılı boya koruma yapayım diyorum, ne dersiniz faydalı olur mu? Aracım metalik siyah bu arada.

Selamlar
Hocam yaptıracağınız işlemleri işin ehli bir yerde yaptırın. Kılcal çizik çoksa pasta cila boya koruma işinizi görür ;)

Kurulama havlularında son trendleri alabilir miyim ?  :('
Gene bir kill uygulaması yapmam gerekiyor.
http://www.detailbox.com.tr/500-ml-450
http://www.detailbox.com.tr/clay-bar-50-gr-491
http://www.meguiars.com.tr/ultimate-quik-detailer-hizli-yuzey-temizleyici-koruyucu
Yaklaşık 1 sene oldu mammoth havluyu satın alalı. Artık emiciliğini kaybetmeye başladı. Bu sefer http://www.detailbox.com.tr/kurulama-havlusu-silk-dryer-60x80cm bunu almayı düşünüyorum ama http://www.detailbox.com.tr/1200gsm-kurulama-havlusu-aqua-deluxe Bunun 1200GSM oluşu da beni cezbediyor.

@major24

Halaa en iyisi mammoth..., mammoth tan sonra auto finnese aqua deluxe mammoth sizi hayal kırıklığına uğratabilir kötü bi havlu değil ama siz yine mammoth alın tekrardan., eğer havluyu yıkamacıya vereceiğim falan derseniz o zaman iş değişir., ama yine aqua deluxe yerine gyeon soft dryer yada silk dryer ön plana çıkar., mammoth aslında daha fazla dayanması gerekli idi en az 2 sene tabii bunda nasıl yıkama yapıldığı da önem kazanıyor..!

Auto Finesse ın Crystal cam temizliyicisini ben de aldım ama daha kullanma imkanım olmadı kullandıktan sonra yorum yapabilirim.,

Kil olarak meguiars tan çok daha kaliteli markalar var, bunlardan birini seçebilirsiniz marka vermeye pek gerek yok ama kil kaydırıcı olarak Auto Finesse ın Glide Clay Luber başarılı bir ürün

Quick detailer olarak meguiars ı bilmiyorum fakat kendini kanıtlamış bir ürün istiyorsanız en başarılı ürün herkesin favori ürünü olan Sonax Brilliant Shine Detailer şeçin asla pişman olmazsınız..,

@major24

Halaa en iyisi mammoth..., mammoth tan sonra auto finnese aqua deluxe mammoth sizi hayal kırıklığına uğratabilir kötü bi havlu değil ama siz yine mammoth alın tekrardan., eğer havluyu yıkamacıya vereceiğim falan derseniz o zaman iş değişir., ama yine aqua deluxe yerine gyeon soft dryer yada silk dryer ön plana çıkar., mammoth aslında daha fazla dayanması gerekli idi en az 2 sene tabii bunda nasıl yıkama yapıldığı da önem kazanıyor..!

Auto Finesse ın Crystal cam temizliyicisini ben de aldım ama daha kullanma imkanım olmadı kullandıktan sonra yorum yapabilirim.,

Kil olarak meguiars tan çok daha kaliteli markalar var, bunlardan birini seçebilirsiniz marka vermeye pek gerek yok ama kil kaydırıcı olarak Auto Finesse ın Glide Clay Luber başarılı bir ürün

Quick detailer olarak meguiars ı bilmiyorum fakat kendini kanıtlamış bir ürün istiyorsanız en başarılı ürün herkesin favori ürünü olan Sonax Brilliant Shine Detailer şeçin asla pişman olmazsınız..,
Mammoth'u ılık su ve hacışakir sabun ile elde yıkıyor ve suyunu sıkıp tele asıyordum. Mammoth 'un emiciliği çok güzel ama banyoda onu elde yıkamak ölüm ölüm... Neyse ki artık elde yıkamaya son :)  Silk dryer çok güzel görünüyor. Ama havlunun tek yüzlü olması beni endişelendirdi ve izlediğim bir videoda adam ıslak kaputun üstüne havluyu koyup sürüklerken üzerinden havlunun ıslandığı görülüyordu...
Kill hakkında yeterli bilgim yok. Geçenlerde denemek için meguiars kill almış ve işimi görmüştü. bilmediğim bir marka ile riske girmek istemediğim için aynısından almayı planladım.  (kill sonrası polisaj felan yapılmayacak. elimde bulunan sarı meguiars cilalı şampuan ile yıkarım , ve gene meguiars sprey quick wax uygularım.)
kill olarak bir tavsiyeniz var ise değerlendirebilirim.
Quick detailer 'ı meguiars kill uygulamasında kaydırıcı olarak önerdiklerinden ötürü alıyordum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
buz çözücü olarak camlarda iz bırakmayan bir öneriniz var mıdır ?

Beşiktaş1903 dedi:
ben yoğun çamurdan sonra önerebileceğiniz bir ürün arıyorum elimde meguars sarı şampuan var ama kışın maalüm araba iki katı kirleniyor ve kir neredeyse araca yapışıyor şimdi ele bezi alıp şampuanla silmek kese atmak gibi olur , önden su tutuyorum ama nafile, hiç yapmazdım ama ilk defa istasyonlardaki şampunanı sıkıp çamuru yumuşattıktan sonra tekrar ikinci defa meguars ile sildim, eh işte oldu ayrıca araçta inanılmaz siyah noktalar olmuş zift kış vakti nereden yapışmış hayret içerisindeyim. Son olarak araç içini nemli bezle sildim paspasları da yıkadım fakat gece eksi olduğundan sabah cam hem içten hem dıştan buzlanmış buldum. 

sonuç olarak kışın araç nasıl yıkanır ? 
Güvendiğiniz bir yıkamacı da sıcak yıkama en güzeli. 

@fcsrn hocam okadar siyah nokta varki sağlam bir kil kürü gerekiyor

Geri
Üst Alt