Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

@magic aynen hocam, meg in eldiveninden memnunum aslında ama çok yorucu oluyor. Benzinlikte modifiyeli köpük pompası ile kolayca yıkama için aldım bunu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@magic aynen hocam, meg in eldiveninden memnunum aslında ama çok yorucu oluyor. Benzinlikte modifiyeli köpük pompası ile kolayca yıkama için aldım bunu.
süper :)

geçen acil bir işim var, yıkama imkanı yok, benzincide var dediler, gittim, 2 tane adam koymuşlar başına, su 2 tl, köpük 3 tl, 5 TL'lik fiş alıyorsun, bozukları onlar atıyor, suyu tutuyor önce, sonra köpük, fırça, sonra yine su, kurulama yok,

dedim ki sen su tut, köpüğü sık, fırça yapma, çıkardım meq'i ben yaptım, ama tabi arkada bekleyenler var, çabucak yaptım, zor oldu tabi onunla, şimdi bu iyiyse böyle acil durumlarda veririm adama bu fırçayı, rahat olur, ama sık yapmam herhalde çünkü o köpük de iyi gelmiyor boyaya...

o zaman sizden kullanıp onay vermenizi bekliyoruz :)

@magic Hocam benzinlik köpüğünü ben de sevmiyorum. Onun için de bir alternatifim var. Modifiyeli köpük pompası. Erenle videosunu paylaşacağız yakında. Eğer işe yararsa benzinlikte su-kendi köpüğümüz-su-kurulama ile içimize sinen bir temizlik yakalayabileceğiz. 

Çift kova tekniğini de artık tatillere bırakacağız :)

@magic Hocam benzinlik köpüğünü ben de sevmiyorum. Onun için de bir alternatifim var. Modifiyeli köpük pompası. Erenle videosunu paylaşacağız yakında. Eğer işe yararsa benzinlikte su-kendi köpüğümüz-su-kurulama ile içimize sinen bir temizlik yakalayabileceğiz. 

Abi çektiğimiz video duruyor ancak adamların paylaştığıyla alakası yok. Geldiğimde bir daha dener olumlu sonuç alırsak paylaşırız videoyu.

Eren ben biraz uğrastım sanki daha iyi oldu. Araba üzerinde deneriz gelince

@alper32 Hocam sadece köpükle kir çıkıyormu ki? 

Eldiven ile illaki üzerinden geçmem gerekiyor. 

@KB Hocam nano cilanın etkisi geçmemişken yaklaşık 6-7 aydır sadece basınclı su ve kurulama yetiyordu. Cilanın etkisi artık geçti ve özellikle uzun yol kiri araca tutunmaya başladı. Eldivene ihtiyacım kalmadı diye düşünüyorum. Fakat yinede arada bir kil uygulaması ister.

@alper32 hocam bende cila, koruma vs yok. 

Araba aldığım gün gibi.

1-2 ayda 1 meguiars sarı şampuan ile yıkıyorum ve quik wax uyguluyorum. Kir yapıştığı için eldiven kullanmam gerekiyor. Anladığım kadarıyla ben de koruma olmadığı için mecbur eldiven kullanmaya devam edeceğim. 

@KB Eldiven imkanı olan için büyük zevk. Hassas ve yakından bakım herzaman iyidir ;)

dün çok kirli değildi, sadece su sıktırdım, sonra gölgeye çekip kurulama havlusu ile kuruladım, sizin videoya bakacağım... :'(

Golf 1 yılını doldurdu. Fikir edinmek isteyenler için kullandığım ekipmanlar;

-- Uber blue kurulama havlusu
-- Meguiars yıkama eldiveni
-- Atas proteo fırçasız yıkama köpüğü link  (köpük pompası için)
-- Sonax red summer (elle yıkama için)
-- İlposan maxi 5 L köpük pompası
-- Sonax BSD
-- Gtechniq c2v3 nano cila
-- Gtechniq l1 smart fabric
-- Gtechniq L1 Leather Guard
-- Wurth silikon sprey
-- Gözlük temizleme mendili; Camların içten temizliği ve buğu önlemede ideal.
-- Wurth cam suyu katkısı.
-- IPA Izopropil Alkol
-- Etanol: Kışın 1/2 oranında camsuyu yerine kullanıyorum. -20 C ye kadar donmadı.
-- Meguiars cila uygulama pedi
-- Sonax jant temizleyici link
-- Gyeon kil
-- 3M paint protector (Uyguladım, memnun kalmadım)
-- 58X 9H kristal cila link
-- Hassas yıkama fırçası link 

Aksesuarlar;
-- Krom cam çıtası.
-- Llocker 3D paspas; dayanıklı çıktı, işlevi tartışılmaz.
-- Orjinal bagaj havuzu (tasarruflu stepne ile uyumsuz :(  )
-- Kapı kolu koruyucu film; tecrübeyle sabit kesinlikle gerekli.
-- Takmatik perde; beklediğimden iyi. link
-- Kapı içi kilit koruyucu; aliexpresten, @orhanhoca'nın kullandığı model   LİNK
-- Llumar ATR35 ön yan camlar için.
-- Llumar Air 80 ön cam için.
-- Eşikler için şeffaf film; link
-- Koltuk arkası çanta askısı; link
-- Tel no aparatı link

Listeyi güncelledim :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt