Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

@magic Rica ederim Hocam.Aynen öyle notunuz doğru.Piano Black yerlere Kil ve Wax uygulayabilirsiniz

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7f641a89dbd169a86811f88b0d9ac476.jpg

ac1814251782ead016a72d9d45ac4d0b.jpg

Başlangıç için hazırım :)
Hocam selam, malzemeleriniz hayırlı olsun :)  Hortumu nerden aldınız acaba ? mümkümse diğer ürünlerin linklerini de verir misiniz ? Fiyatlar arasın da HB ve otogold arasın da ciddi fark var. 

Hocam selam, malzemeleriniz hayırlı olsun :)  Hortumu nerden aldınız acaba ? mümkümse diğer ürünlerin linklerini de verir misiniz ? Fiyatlar arasın da HB ve otogold arasın da ciddi fark var. 
hortumu koçtaşdan almıştım, diğerlerini yamaçlar detailing'den, meg'in yetkili bayisiymiş, arayıp konuşmuştum, sonra meg'in facebook sayfasından da teyid etmiştim, en uygun ordaydı tekrar kontrol edin ama... 

hortumu koçtaşdan almıştım, diğerlerini yamaçlar detailing'den, meg'in yetkili bayisiymiş, arayıp konuşmuştum, sonra meg'in facebook sayfasından da teyid etmiştim, en uygun ordaydı tekrar kontrol edin ama... 
Tamamdır hocam, teşekkürler.

@DrMobile

Ben mguiars nxt 2.0 wax aldım. Kullanıcı yorumlarına bakarak cok iyi sonuç alanların olduunu gördüm. Yakin zamanda uygulayacağım bakalım..

NA7aj5.jpg

benimde az bile olsa çeyizim şimdilik bu kadar, her geçen gün büyütüyoruz. :'(

Not:önde ortadaki cam saklama kabında, sof99 wax bulunmakta, @MSE hocam ile ortak kullanım için alıp böldük.

@magic Hocam böyle kendi aracınızı yıkmaya devam edin inşallah  :'(

Kil 'i aracınızın kaporta kısımlarına,ön arka tamponlarına,camlara,farlara,Stoplara,Cam Tavana uygulayabilirsiniz.Yalnız o siyah olan cam fitillerine yapmayın.(Kromlara da)

Wax'ı ise kaporta kısımlarına,ön arka tamponlarına uygulayabilirsiniz.(Wax' ı yapıp arkasından sildiğiniz bezi ile en son Farları ve Stopları silebilirsiniz)Camlara ve Cam fitillerine uygulamayın(Kromlara da)

Geç cvp oldu k.bakmayın lütfen(Yoğundum bu aralar)
kil konusunda söylenenleri hafife almışım, eşim de bir ara yanımdaydı ve ona da test ettirdim, öncesinde ve sonrasında... sonuç net: kil yeni arabada bile yıkamayla gideremeyeceğiniz kirleri adeta söküp alıyor, yapışkan olmayan bir maddenin bu işi nasıl başardığını anlamadım gerçi ama sonuç çok net, pürüzsüz bir yüzey istiyorsanız tavsiye ederim, ben uygulamayı bir fısfısa doldurduğum şampuanlı su ile yaptım, bunun için quik detailer da kullanılabilir...

kromlara ve cam fitillerine wax da kil de yapmadım, ayrıca wax'ı cama da yapmadım, wax'lı microfiber bezi, en son farlara ve stoplara sürdüm...

wax.jpg

kil.jpg

@magic Hocam müthiş olmuş gerçekten ellerinize sağlık.Dikkat edilmesi gereken hususları da göz ardı etmemişsiniz ayrıca tşk ediyorum.Kil gerçekten 10 numara işe yarıyor fakat marka çok önemli .Marka dan markaya o kirleri geçirme süresi değişiyor.Pasifik Mavi gerçekten ne emek verdiyseniz hemen size yansıtıyor.Allah kaza bela vermesin , Allah nazarlardan saklasın(Amin) Güle güle kullanın inşallah  :'(

@magic Hocam müthiş olmuş gerçekten ellerinize sağlık.Dikkat edilmesi gereken hususları da göz ardı etmemişsiniz ayrıca tşk ediyorum.Kil gerçekten 10 numara işe yarıyor fakat marka çok önemli .Marka dan markaya o kirleri geçirme süresi değişiyor.Pasifik Mavi gerçekten ne emek verdiyseniz hemen size yansıtıyor.Allah kaza bela vermesin , Allah nazarlardan saklasın(Amin) Güle güle kullanın inşallah  :'(
Amin Oğuzhan hocam, sayenizde... :'(

@magic Estağfurullah Hocam ,memnun kalmanıza sevindim  :'(

Benim aracın kaputta ve ön çamurlukta tam boy şeffaf kaplama var, buralara kil uygulaması yapsam faydası olur mu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim aracın kaputta ve ön çamurlukta tam boy şeffaf kaplama var, buralara kil uygulaması yapsam faydası olur mu

Sent from my iPhone using Tapatalk
şeffaf kaplama üzerine neler uygulanabilir bilmiyorum hocam, ancak bazıları zarar verir diye düşünüyorum... yaptırdığınız yere sordunuz mu hiç, koruma ve temizleme malzemeleri zarar veriyor muymuş?

Aracı alalı 8 ay oldu. Fikir edinmek isteyenler için kullandığım ekipmanlar ve yorumlarım;

-- Uber blue kurulama havlusu; su emiciliği gayet iyi ve özelliğini halen koruyor.
-- Meguiars yıkama eldiveni; başarılı, dokusu bozulmadı.
-- Sonax konsantre şampuan; Eski aracımdaki Gojo şampuan yerine bunu aldım. Cilayı koruyor.
-- Sonax High Speed Wax; ıslak yüzeye kolayca uygulanıyor. BSD ye geçince bıraktım.
-- Sonax BSD; uygulaması hızlı cilaya göre daha zor, çabuk kuruyor ama su iticilik ve derin parlaklık çok iyi. C2V3 ve BSD kombinasyonu ideal.
-- Gtechniq c2v3 nano cila; aracı ilk aldığımda uyguladım, sayesinde fırçasız, köpüksüz sadece basınçlı su temizliğe yetiyor.
-- Gtechniq l1 smart fabric; aracı ilk aldığımda koltuklara ve bagaj zeminine uyguladım.
-- Gtechniq L1 Leather Guard; kol dayama ve kapıdaki deri kısımlara uyguladım.
-- Würth silikon sprey; kapı eşiklerindeki ayak basılan ve bagaj yükleme alanındaki fitillere uyguladım.
-- Gözlük temizleme mendili; Camların içten temizliği ve buğu önlemede ideal.
-- Wurth cam suyu katkısı; yazın ideal, güneşte koku yapmıyor. 1/2 sulandırarak sinek temizleyici sprey yapabilirsiniz.
-- IPA Izopropil Alkol; C2V3 öncesinde 1/2 oranında uyguladım. Tekrar kullanım zamanı geldi.
-- Etanol: Kışın 1/2 oranında camsuyu yerine kullanıyorum. -20 C ye kadar donmadı.
-- Meguiars uygulama pedi
-- Noname jant temizleyici köpük
-- Gyeon kil
-- 3M paint protector (Uyguladım, memnun kalmadım).

Aksesuarlar;
-- Krom cam çıtası; krom antipatim var hala bazen gözüme batıyor.
-- Llocker 3D paspas; dayanıklı çıktı, işlevi tartışılmaz.
-- Kapı kolu koruyucu film; tecrübeyle sabit kesinlikle gerekli.
-- Takmatik perde; beklediğimden iyi.
-- Kapı içi kilit koruyucu; aliexpresten, @orhanhoca'nın kullandığı model :)   LİNK
-- Llumar ATR35 ön yan camlar için.
-- Llumar Air 80 ön cam için.
-- Eşikler için şeffaf film; Hepsiburada Link
-- Koltuk arkası çanta askısı; Aliexpress LİNK
-- Koltuk arkası çanta askısı; Aliexpress LİNK
-- Eşikler için şeffaf film; Aliexpress LİNK   (tavsiye etmiyorum)

Umarım birilerine faydalı olur.
Eşikler için şeffaf filmi sizden görüp bende sipariş etmiştim. Uygulama tekniğinizi soracaktım lakin memnun kalmamışsınız.  :mellow:

Neden memnun kalmadınız acaba?

@MR

Aliexpressten aldığım filmler çok ince ve yapışkanı kötü. Ancak gazyağı ile sökebildim.

Diğer film daha kalın ve kaliteli.

Uygularken temiz yüzeye ve filme bol su fısfıslayıp bezle üzerinden geçerek yapıştırıyoruz. Acele etmeden.

Bolca video var nette.

Geri
Üst Alt