Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

Hocam matkap ucundaki tutma aparatı ile birlikte bir adaptör müdür nasıl yaptınız o sistemi?Samsung Galaxy Note4 ile gönderildi
@Frhtmst Hocam Meguiars Da power systems adlı aparatı satın almanız lazım biraz pahalı ☺SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

...Sonra kurulayınız ve Köpüklü Sprey kullanarak Kil uygulaması yapınız (Araç Sıfır olunca muhakkak nakliyat aşamsında araca yapışan bazı metal parçaları vb Reçinaları temizlemek için)Sonra ise aracı tekrar oto şampuanı ile yıkayıp....
hocam burada sözünü ettiğiniz "köpüklü sprey" ayrı bir ürün mü yoksa kil uygulamasını aracı şampuanladıktan sonra da o haldeyken yapabiliyor muyuz?

hocam burada sözünü ettiğiniz "köpüklü sprey" ayrı bir ürün mü yoksa kil uygulamasını aracı şampuanladıktan sonra da o haldeyken yapabiliyor muyuz?
@magic Hocam ayrı bi ürün değil.Köpüklü olmasını Kil uygulaması yaparken kayganlık vermesi için kullanmamız gerek.Araç temiz ise oto şampuanı araç üzerinde iken de uygulayabilirsiniz.Tavsiyem şu:Aracı yıkanıp kurulayın.Sonra bi miktar oto şampuanını su ile karıştırıp spreyle uygulayacağınız bölgeye yapın.Sonra tekrar oto şampuanı ile yıkayıp kurulayın ☺SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Exe7 önceki aracımda Bilt Hamber kil uygulaması yaptım ürün hala kullanım açısından orta seviyede ama yüzeye zarar verebilirim düşüncesiyle Golf'te uygulama yapmadım. Üzerine yapışan partiküllerle hiç istenmeyen neticelerde meydana gelebilir. O açıdan pek cesaret edemiyorum. 

Kilsiz çözüm yok mudur acaba?  :D

Sirke ile hiç araç yıkayan oldu mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sirke ile hiç araç yıkayan oldu mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam yıkanır ama beyaz sirke olmak şartı ile. Pek tercih edilen bir ürün değil sebebi teknolojinin ilerlemesiyle aracın boyasına zarar vermeden kirleri sökebilen ürünler piyasada mevcut. Ph değeri yüksek olan yıkama şampuanı alırsanız sirkeyi aramazsınız. @atakom

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Exe7 önceki aracımda Bilt Hamber kil uygulaması yaptım ürün hala kullanım açısından orta seviyede ama yüzeye zarar verebilirim düşüncesiyle Golf'te uygulama yapmadım. Üzerine yapışan partiküllerle hiç istenmeyen neticelerde meydana gelebilir. O açıdan pek cesaret edemiyorum. 

Kilsiz çözüm yok mudur acaba?  :D
@MR Hocam doğru düşünmüşsünüz Kil uygulaması yerine ''PH nötr değerlere sahip''  ''Valet Pro Dragons Breath'' kullanabilirsiniz.(Ben kullanmadım ama kullananlar var,başarılı ama az da olsa biraz riskli gibi)  8D

@Exe7 Teşekkürler hocam elimden geldiğinde..Bunlar bize Allahın emaneti bizim değilki..Emanete iyi bakmak icap eder.

Aracı alalı 8 ay oldu. Fikir edinmek isteyenler için kullandığım ekipmanlar ve yorumlarım;

-- Uber blue kurulama havlusu; su emiciliği gayet iyi ve özelliğini halen koruyor.
-- Meguiars yıkama eldiveni; başarılı, dokusu bozulmadı.
-- Sonax konsantre şampuan; Eski aracımdaki Gojo şampuan yerine bunu aldım. Cilayı koruyor.
-- Sonax High Speed Wax; ıslak yüzeye kolayca uygulanıyor. BSD ye geçince bıraktım.
-- Sonax BSD; uygulaması hızlı cilaya göre daha zor, çabuk kuruyor ama su iticilik ve derin parlaklık çok iyi. C2V3 ve BSD kombinasyonu ideal.
-- Gtechniq c2v3 nano cila; aracı ilk aldığımda uyguladım, sayesinde fırçasız, köpüksüz sadece basınçlı su temizliğe yetiyor.
-- Gtechniq l1 smart fabric; aracı ilk aldığımda koltuklara ve bagaj zeminine uyguladım.
-- Gtechniq L1 Leather Guard; kol dayama ve kapıdaki deri kısımlara uyguladım.
-- Würth silikon sprey; kapı eşiklerindeki ayak basılan ve bagaj yükleme alanındaki fitillere uyguladım.
-- Gözlük temizleme mendili; Camların içten temizliği ve buğu önlemede ideal.
-- Wurth cam suyu katkısı; yazın ideal, güneşte koku yapmıyor. 1/2 sulandırarak sinek temizleyici sprey yapabilirsiniz.
-- IPA Izopropil Alkol; C2V3 öncesinde 1/2 oranında uyguladım. Tekrar kullanım zamanı geldi.
-- Etanol: Kışın 1/2 oranında camsuyu yerine kullanıyorum. -20 C ye kadar donmadı.
-- Meguiars uygulama pedi
-- Noname jant temizleyici köpük
-- Gyeon kil
-- 3M paint protector (Uyguladım, memnun kalmadım).

Aksesuarlar;
-- Krom cam çıtası; krom antipatim var hala bazen gözüme batıyor.
-- Llocker 3D paspas; dayanıklı çıktı, işlevi tartışılmaz.
-- Kapı kolu koruyucu film; tecrübeyle sabit kesinlikle gerekli.
-- Takmatik perde; beklediğimden iyi.
-- Kapı içi kilit koruyucu; aliexpresten, @orhanhoca'nın kullandığı model :)   LİNK
-- Llumar ATR35 ön yan camlar için.
-- Llumar Air 80 ön cam için.
-- Eşikler için şeffaf film; Hepsiburada Link
-- Koltuk arkası çanta askısı; Aliexpress LİNK
-- Koltuk arkası çanta askısı; Aliexpress LİNK
-- Eşikler için şeffaf film; Aliexpress LİNK   (tavsiye etmiyorum)

Umarım birilerine faydalı olur.

7f641a89dbd169a86811f88b0d9ac476.jpg

ac1814251782ead016a72d9d45ac4d0b.jpg

Başlangıç için hazırım :)

7f641a89dbd169a86811f88b0d9ac476.jpg
ac1814251782ead016a72d9d45ac4d0b.jpg

Başlangıç için hazırım [emoji4]
Hocam başlangıç Süper hayırlı olsun umarım istediğiniz sonucu alırsınız.Tecrübelerinizi bekliyoruz ☺

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam başlangıç Süper hayırlı olsun umarım istediğiniz sonucu alırsınız.Tecrübelerinizi bekliyoruz ☺SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yazacağım hocam :)

Evet Hocam doğru anlaşıldı , piano black kısmada bu uygulamalar yapılabilmektedir

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şöyle bir uygulama gördüm, belki faydasını görürsünüz.

bD9DZ8.jpg

Quik wax uygularken camlara ve farlara dikkat etmeli miyim?

Geri
Üst Alt