Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacim var. 3M past wax ürününü almak istiyorum.Burda fiyat 120tl Aliexpreste 13$. Söz konusu ürünü alsam sıkıntı yasarmiyim. Yani sahte bi ürün olabilir mi. Nerdeyse 3 te 1 fiyata geliyor. Sizce ne yapiyim Aliexpresten mi alayım yoksa burdanmi.

Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacim var. 3M past wax ürününü almak istiyorum.Burda fiyat 120tl Aliexpreste 13$. Söz konusu ürünü alsam sıkıntı yasarmiyim. Yani sahte bi ürün olabilir mi. Nerdeyse 3 te 1 fiyata geliyor. Sizce ne yapiyim Aliexpresten mi alayım yoksa burdanmi.
Değerli Hocam;

Bana orijinal olma olasılığı yok gibi geliyor...

Hocam başlangıç Süper hayırlı olsun umarım istediğiniz sonucu alırsınız.Tecrübelerinizi bekliyoruz ☺

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2 haftadır aracı kendim yıkıyorum, 15 yıl dedim ama sonra düşündüm 20 yıl olmuş araç yıkamayalı, henüz kil ve wax'ı yapmadım,

sadece hortumla su tutma, sarı şampuanla bol köpüklü yıkama eldiveni ile yıkama, sonra kurulama havlusu ile kurulama ile kısa bir tur yapıyorum, alışma evresi böyle bir süre devam etsin, haftaya kil ve wax'ı yapmayı planlıyorum, bu wax'ın plastik cam fitilleri/krom/far/cam gibi yüzeylere faydası/zararı var mıdır? oralara da sürüyor muyum?

2 haftadır aracı kendim yıkıyorum, 15 yıl dedim ama sonra düşündüm 20 yıl olmuş araç yıkamayalı, henüz kil ve wax'ı yapmadım,sadece hortumla su tutma, sarı şampuanla bol köpüklü yıkama eldiveni ile yıkama, sonra kurulama havlusu ile kurulama ile kısa bir tur yapıyorum, alışma evresi böyle bir süre devam etsin, haftaya kil ve wax'ı yapmayı planlıyorum, bu wax'ın plastik cam fitilleri/krom/far/cam gibi yüzeylere faydası/zararı var mıdır? oralara da sürüyor muyum?

Sari sampuan bariz sekilde diger sampuanlara gore bir tabaka birakiyor arac ustunde bu hosuma gidiyor lakin araci yıkayıp icini silerken bile toz zerrecikleri yapismaya basliyor.

Birde su camlardaki ve arabadaki kirli yagmurdan sonra kalan su lekelerini nasil cikartiyorsunuz?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sari sampuan bariz sekilde diger sampuanlara gore bir tabaka birakiyor arac ustunde bu hosuma gidiyor lakin araci yıkayıp icini silerken bile toz zerrecikleri yapismaya basliyor.

Birde su camlardaki ve arabadaki kirli yagmurdan sonra kalan su lekelerini nasil cikartiyorsunuz?

evet acayip bir köpük oluyor, o köpük sayesinde çizmek mümkün değil aracı gibi geliyor,

su lekeleri için de ürünler var ama ben almadım, çok karışıyor o zaman, herşeye ayrı ürün :)

şimdi tepeden başlıyorum en son lastik ve jantlar dahil sabunluyorum bol bol, sonra yine hortum, mis :)

@ansolak
Camlardaki kireç lekelerini bulaşık makinalarında kullanılan parlatıcı ile çıkarabilirsin.
Aracı güneşte yıkamayarak ve hemen kurulayarak da lekelerin oluşmasını önleyebilirsin.

@ansolakCamlardaki kireç lekelerini bulaşık makinalarında kullanılan parlatıcı ile çıkarabilirsin.

Aracı güneşte yıkamayarak ve hemen kurulayarak da lekelerin oluşmasını önleyebilirsin.
Yalniz su ankarada yagan çamurlu yagmurdan sonra oluşuyor. Yikarken olusanlar degil. Yağmur lekeleri zor çıkıyor.

Bu arada bu 3D carnauba wash&wax ı hiç beğenmedim çok çabuk bitecek su bardağının yarısı kadar koymak lazımmış suya meğer

Geçen hafta DBY'ye uğradım ve uğramışken Chemical Guys Miracle Dryer ve yün yıkama eldiveni aldım. Şampuan olarak Bathe+ ellerinde kalmadığı için alamadım ve sonrasında beklemeye dayanamayıp tercihimi Sonax Red Summer'dan yana kullandım.

Chemical Guys'dan sonra fark ettim ki bugüne kadar kolları boşa yormuşum. Araçta wax olduğundan çok su tutmadı zaten 5 dk'da bitti silme işlemi ve bir Golfü daha rahat kurulardı.

Sonax Red Summer'ı 1:10 ölçekli kullandım. Güneşte yıkamama rağmen leke bırakmadı. Köpürmesi ve kayganlığı bana göre yeterli seviyedeydi.

Ekli dosyayı görüntüle 3706

2 haftadır aracı kendim yıkıyorum, 15 yıl dedim ama sonra düşündüm 20 yıl olmuş araç yıkamayalı, henüz kil ve wax'ı yapmadım,

sadece hortumla su tutma, sarı şampuanla bol köpüklü yıkama eldiveni ile yıkama, sonra kurulama havlusu ile kurulama ile kısa bir tur yapıyorum, alışma evresi böyle bir süre devam etsin, haftaya kil ve wax'ı yapmayı planlıyorum, bu wax'ın plastik cam fitilleri/krom/far/cam gibi yüzeylere faydası/zararı var mıdır? oralara da sürüyor muyum?
@magic Hocam böyle kendi aracınızı yıkmaya devam edin inşallah  :'(

Kil 'i aracınızın kaporta kısımlarına,ön arka tamponlarına,camlara,farlara,Stoplara,Cam Tavana uygulayabilirsiniz.Yalnız o siyah olan cam fitillerine yapmayın.(Kromlara da)

Wax'ı ise kaporta kısımlarına,ön arka tamponlarına uygulayabilirsiniz.(Wax' ı yapıp arkasından sildiğiniz bezi ile en son Farları ve Stopları silebilirsiniz)Camlara ve Cam fitillerine uygulamayın(Kromlara da)

Geç cvp oldu k.bakmayın lütfen(Yoğundum bu aralar)

@MR Hocam hayırlı olsun ürünler gayet başarılı ve kaliteli bir ürün güle güle kullanın inşallah  :'(

@Exe7 Teşekkürler hocam sırada Soft99 Wax ve Sonax BSD var. :mad:

@magic Hocam böyle kendi aracınızı yıkmaya devam edin inşallah  :'(

Kil 'i aracınızın kaporta kısımlarına,ön arka tamponlarına,camlara,farlara,Stoplara,Cam Tavana uygulayabilirsiniz.Yalnız o siyah olan cam fitillerine yapmayın.(Kromlara da)

Wax'ı ise kaporta kısımlarına,ön arka tamponlarına uygulayabilirsiniz.(Wax' ı yapıp arkasından sildiğiniz bezi ile en son Farları ve Stopları silebilirsiniz)Camlara ve Cam fitillerine uygulamayın(Kromlara da)

Geç cvp oldu k.bakmayın lütfen(Yoğundum bu aralar)
cevap için çok teşekkürler hocam, "kromlara ve cam fitillerine wax da kil de yapılmayacak" diye not aldım, ayrıca wax cama da yapılmayacak...

peki dışardaki piano black yerler? kil ve wax oralarda uygun mu?

Geri
Üst Alt