Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

Golf 1 yılını doldurdu. Fikir edinmek isteyenler için kullandığım ekipmanlar;

-- Uber blue kurulama havlusu
-- Meguiars yıkama eldiveni
-- Atas proteo fırçasız yıkama köpüğü link  (köpük pompası için)
-- İlposan maxi 5 L köpük pompası
-- Sonax BSD
-- Gtechniq c2v3 nano cila
-- Gtechniq l1 smart fabric
-- Gtechniq L1 Leather Guard
-- Wurth silikon sprey
-- Gözlük temizleme mendili; Camların içten temizliği ve buğu önlemede ideal.
-- Wurth cam suyu katkısı.
-- IPA Izopropil Alkol
-- Etanol: Kışın 1/2 oranında camsuyu yerine kullanıyorum. -20 C ye kadar donmadı.
-- Meguiars cila uygulama pedi
-- Sonax jant temizleyici link
-- Gyeon kil
-- 3M paint protector (Uyguladım, memnun kalmadım)
-- 58X 9H kristal cila link
-- Hassas yıkama fırçası link 

Aksesuarlar;
-- Krom cam çıtası.
-- Llocker 3D paspas; dayanıklı çıktı, işlevi tartışılmaz.
-- Orjinal bagaj havuzu (tasarruflu stepne ile uyumsuz :(  )
-- Kapı kolu koruyucu film; tecrübeyle sabit kesinlikle gerekli.
-- Takmatik perde; beklediğimden iyi. link
-- Kapı içi kilit koruyucu; aliexpresten, @orhanhoca'nın kullandığı model   LİNK
-- Llumar ATR35 ön yan camlar için.
-- Llumar Air 80 ön cam için.
-- Eşikler için şeffaf film; link
-- Koltuk arkası çanta askısı; link
-- Tel no aparatı link

Listeyi güncelledim :'(

Değerli Hocam 

Kesinlikle sizden ikinci el araç alınır 

Dış bakımına bu kadar özen gösteren hayli özen göstereceği kesindir kullanımına da...

Tesekkürler sayın hocam

Severek kullandığım için bakımını da hobi haline getirdim. 

Açıkçası Meguiars'ın wash&wax sarı şampuanı bence iyi bir şampuan değil.,  eldiven diye sattıkları wash mitt ise reyondan elime almamla bırakmam bir olmuştu.. kurulama bezleri ise gerçekten içler acısı., Ülkemizde Meguiars'ı bu işin kralı zannederler fakat işin gerçeği Amerika'da Meguiars sıradan bir halk markasıdır., ülke dışında yaptıkları bol reklamlarla bir yere kadar yol katettiler., bazı iyi ürünleri vardır ama genelde albenisi güzel cancanlı ürün kutuları fakat ürünlerinin içerikleri alt-orta seviye ürünler..

Kurulama bezi olarak;

-Chemical Guys Wooly Mammoth (şahsi fikrim en iyi kurulama havlusu)

-Chemical Guys Miracle Dryer

-Gyeon Q2M Soft Dryer (gayet iyi bir ürün eğer yıkama işini kendiniz yapmıyorsanız yıkamacılara verilebilecek uygun ürün bu kanımca)

-Gyeon Q2M Silk Dryer

-Auto Finesse Aqua Deluxe drying towel *****

-Uber Blue

Şampuan olarak;

-Sonax Red Summer (favori ürünüm)

-Auto Finesse Lather (oldukça iyi bir ürün zaten auto finesse ürünlerinin neredeyse tamamı pro seviyesinde)

-Auto Finesse Citrus Power Bug & Grime Remover ön yıkama şampuanı (ön yıkama için biçilmiş kaftan)

-Gyeon Q2M Bathe ve Bathe+ (çok iyi)

-Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam (efsane)

-Valet Pro Poseidon yıkama şampuanı

-Chemical Guys 'ın şampuanlarının neredeyse %80-90 çok iyiler liste baya uzun CG'de çok fazla ürünü var :)  

Yıkama Eldiveni olarak; (koyun yünü eldivenler aracın çizmeden yıkanmasında en iyi seçenek, profesyenel kullanıcıların tamamı koyun yünü ile yıkamaktadırlar araçlarını)

-Auto Finesse Ultra Soft Genuine Lambswool Wash Mitt hakiki koyun yünü yıkama eldiveni (piyasadaki en iyi koyun yünü eldivenlerinden birisi benim favorim)

-Mothers Genuine Lambswool Wash Mitt *****

-Gyeon Q2M Lambswool Wash Mitt

-Gyeon Q2M Smoothie microfiber yıkama eldiveni (mikrofiber eldivenler tercih edenler için uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün)

-Gtechniq WM2 microfiber yıkama eldiveni

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam 

Kesinlikle sizden ikinci el araç alınır 

Dış bakımına bu kadar özen gösteren hayli özen göstereceği kesindir kullanımına da...
değerli kardeşim, bence sadece bu dostumuz değil tüm forum kullanıcıları bu işte meşhur olacaklar,

yakında 2.el sitelerde, "doktordan" "bayandan" vs gibi tanımlamaların yanında "golftutkusu.com üyesinden" diye bir tabiri de görebiliriz... ;)

Bu yıkama ekipmanları için çanta tarzı bişey kullanan var mı toplu durması için felan. Nette bakındım ama istediğim gibi bişey bulamadım. 

Bu yıkama ekipmanları için çanta tarzı bişey kullanan var mı toplu durması için felan. Nette bakındım ama istediğim gibi bişey bulamadım. 
Eren hocam aslında pek çok markanın ekipman çantaları bulunmakta fakat genelde biraz pahalılar.. Auto Finesse 'ın beğendiğim bir çantası var ama fiyatı 160 lira pahalı bence., En iyi çözüm 1milyoncularda plastik kova vs satan yerlede gördüğüm şeffaf plastikten yapılma hanımların evde kullandığı klitleme klipsleri olan saklama kabları bence hem daha iyi akma-sızma yapsada arabaya sızmaz çantadan

saklama kabi.jpg

MAG_4145583.jpg

Crew bag filled-672x672.jpg

d6ef05b185da36581aef76459aba0fa0.jpg

@forzaGilles Öneriniz için teşekkürler Hocam. :)

Bende Meguiars'ın çantasını gördüm 70 TL civarıydı ama dediğiniz gibi bir çanta için çok para. 

Önerinizi dikkate alıp deneyeceğim. :)

Kalkan boyalardan, aşınan fitillerden, deforme olan vernikleri öğrendikçe araba yıkama işini kendim yapmaya karar verdim. Yıkama seti  oluşturalım beraber değerli arkadaşlarım. 

Oluşturacağınız setleri merakla bekliyorum.

Kalkan boyalardan, aşınan fitillerden, deforme olan vernikleri öğrendikçe araba yıkama işini kendim yapmaya karar verdim. Yıkama seti  oluşturalım beraber değerli arkadaşlarım. 

Oluşturacağınız setleri merakla bekliyorum.
Diğer ekipmanları bilemem ama şampuan olarak Sonax Red Summer öneriyorum. :)

Valla bende Valet Pronun herhangi bir ürününü önermiyorum. 3 çeşit araba şampuanı aldım 5ltlik üstelik. Köpürmüyor bile doğru düzgün. Ardından meguiars ultimate sarı renk şampuanını aldım gayet güzel.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş1903 dedi:
Meg sarı benim tercihim yanlız düzenli kullanmak gerek çok ağır kirlerde başarılı değil ph yüksek değil ama, boya ve yapılan boya korumayı koruyor, kırmızı summer sonax ı forumlarda çok övüyorlar ama

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt