180 ile ani frenleme

Çok geçmiş olsun, Allah korumuş. Sol şeritteydim diyorsunuz sola da çekebilirdi Allah muhafaza. 

Geçmiş olsun. Bir araç gittiği kadar durabilmeli derler, yoksa güvenlik ortadan kalkar sizin de yaşadığınız üzere. Teknik bir sorun bence. Öncelikli sebep lastikler ve sonra fren aksamı. Bazen gayriihtiyari baktığım araç lastiklerinin  inside - outside yanlış takıldığına bile şahit oluyorum. Hatta 2 nci el araç bakarken ilk baktığım lastik desenleri ve tarihleri aynı mı oluyor. Bunlar önemsizmiş gibi görünse de başlıbaşına frenaj sorunlarına yol açabiliyorlar.

@Ender debriyaj üst merkezi ve fren hidroliği serviste değişti balataları ise debriyaj arıza vermeden 10 gün önce sanayide değiştirmiştim büyük ihtimal yarın servise bıraktığımda balatalar orijinal değil deyip işin içinden çıkacaklar 10 günlük balatayı söktürüp yeniden orj mi taktırıyım bilmiyorum ben de şaştım.

@Ender debriyaj üst merkezi ve fren hidroliği serviste değişti balataları ise debriyaj arıza vermeden 10 gün önce sanayide değiştirmiştim büyük ihtimal yarın servise bıraktığımda balatalar orijinal değil deyip işin içinden çıkacaklar 10 günlük balatayı söktürüp yeniden orj mi taktırıyım bilmiyorum ben de şaştım.
Keşke balataları da orjinal değişseydiniz. Eskiler duruyorsa onları takın :)

@yusuf sormayın şu an pişmanım balata değişince düzelecek olsa ona da razıyım da adamlarda fren test cihazı yok bu nasıl yetkili servis anlamadım. İhtiyaç olmuyor mu diye sorduğumda ustanın cevabı gerek duymuyoruz frenler zaten elektronik sizinki gibi başımıza gelmedi gerekirse istanbula da sorarız falan dediler bana pek güven vermediler eskişehirde bosch car servisi var ona gitmeyi düşünüyorum.

@bf417 Merhaba ;

Sorununuz fren sistemi evet , ama sağ çok tutuyor da olabilir, sol az tutuyor da olabilir. Bu hususların temelinde hidrolik değişimi sonrası sistemdeki Havanın iyi alınmaması başı çekiyor.
Doğan bey sizin dediğiniz gibi hava varmış bugün serviste tekrar hidrolik koyuldu bir haftada iki defa hidrolik değişmiş oldu. Atlanılan bir nokta sanırım hidrolik değişince frendeki havayı tam alamamışlar çünkü kaliperdeki pistonlardan yağ gelesiye kadar açılıp havanın tahliye edilmesiyle düzeldi. Ustanın dediğine göre birinden baya hava çıkmış Daha önce büyük ihtimal bu işlem yapılmamıştı. Benden frenden hava alınması ve fren kontrolü adı altında 118 tl aldılar. Anlamadığım nokta 10 gün önce debriyaj üst merkezi değişirken fren hidroliği de değişti o zaman neden bu hava alınmadı 

@bf417 Sorsanız yetkili servis işini düzgün yapıyor derler . Altı üstü bir fren hidroliği değişicek . İnsanların canına kast etmişler resmen . Kazaya sebeb olmadan iyi ki fark etmişsiniz . Fren hidroliği değiştiremeyen yetkili serviste lastik havalarına bile baktırmam .Üstüne üstlük birde para almışlar 😂😂

@bf417 neden ödeme yaptığınızı anlayamadım. Fren hidroliğini düzgün değiştiremeyen servisin kendisi. Yaptığı işin garantisi var, kendi hatalarının faturası müşteriye kesilmemeli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun

lakin servisin fren hidroliğini değiştirirken 4 merkezinde havasını alırken birinde hata yapmış olması ve bünün size manevi ve maddi olarak yansıması çok üzücü

yaptığı işin garantisi olması gerekiyor

ve sorunun düzenleme kadar ücret talep etmemesi lazımdı

sonuç olarak sorununuzun düzelmesine sevindim

forum adına böyle paylaşımların

gittiğimiz yerin servis dahi olsa ve onları doğru yönlendirmek için gayet faydalı olduğunu düşünüyorum

@bf417 Servis faturasındaki parça işçilik garantisine ne oldu, bu işlemi dışarda yari fiyatına hemde adam gibi yapan ustaya yaptırsaydınız bence daha mükemmel bir sonuç alırdınız, arabanın herhangi biryerine dokunulduğunda yanında değilsem aklım hep o işlemin sıhhatinden şüphe eder, kim ne derse desin aracını seven insan servise aracını teslim etmez, aracını rezil etmek isteyenler ve doğuş otomotivde büyülenenler konuya dahil değiller, doğuşta arabanın yıkanmasına dahi müsaade etmem, onu bile düzgün yapamıyorlar.

Birde herşeyi serviste yaptırıp garantisi var yeeeaaah diyenlere 180 ile yapılan fren sonrası atılan 8-10 takladan sonra garantiyi öteki taraftaki doğuş bayileri ve servislerinde nasıl kullanacakları hakkına bilgi ve iletişim bilgisi yazıyor mu doğuş faturalarında, yoooğğsa siz olsenizde problem yok geride kalanlara hidrolik havasını almak bedava bile değil mi diyor o fatura da.

Birde herşeyi serviste yaptırıp garantisi var yeeeaaah diyenlere 180 ile yapılan fren sonrası atılan 8-10 takladan sonra garantiyi öteki taraftaki doğuş bayileri ve servislerinde nasıl kullanacakları hakkına bilgi ve iletişim bilgisi yazıyor mu doğuş faturalarında, yoooğğsa siz olsenizde problem yok geride kalanlara hidrolik havasını almak bedava bile değil mi diyor o fatura da.
Yetkili servis yeaa garanti veriyorlar yeaa :)  sanayide ne anlarlar yeaa . 

@Serkanasn @doganersin @Mugzy@mbonat dün çok ısrar ettim ücreti vermemek için ama adamlar laftan anlamıyor gerçekten hala debriyaj üst merkezi değişirken sadece debriyaj sisteminizin havasını almıştık şimdi freni aldık falan filan.... Zaten hidrolik değişiminde fren havası alınmıyor mu? Demek ki bu adamların hidroliği değiştirdikleri de meçhul valla bu son olaydan sonra kimseye güvenim kalmadı

@Serkanasn @doganersin @Mugzy@mbonat dün çok ısrar ettim ücreti vermemek için ama adamlar laftan anlamıyor gerçekten hala debriyaj üst merkezi değişirken sadece debriyaj sisteminizin havasını almıştık şimdi freni aldık falan filan.... Zaten hidrolik değişiminde fren havası alınmıyor mu? Demek ki bu adamların hidroliği değiştirdikleri de meçhul valla bu son olaydan sonra kimseye güvenim kalmadı
Hocam en iyisi hangi işlemi yaptıracaksanız o iş hakkında detaylıca bilgi edinip , işlem yapılırken aracın başında durmanız . Ben böyle ustalar yüzünden kendi işimi kendim halletmeye çalışıyorum . Bozarsam da usta değil ben bozmuş oluyorum . Önceki postlarda tavsiye edildi mi bilmiyorum ama Vw almanya ve türkiyeye şikayet maili atın. Başınıza bi iş gelmemiş ama hayati bir hata başınıza kötü şeyler gelebilirdi .

Geri
Üst Alt