Jump to content

Mugzy

Üye
 • İçerik sayısı

  100
 • Katılım

 • Son ziyaret

Mugzy Hakkında

 • Derece
  Er

Bilgiler

 • İsim
  Arda
 • Yaşadığım Yer
  Ankara

Güncel Profil Ziyaretleri

421 profil görüntüleme
 1. @alicankaradag https://www.detailingdeposu.com Mahmut hocamın adresi.
 2. Mugzy

  Orjinal logo kamera

  @yusuf hocam çizgi olayını da sorar mısınız? Dinamik ve sabit çizgi neye göre oluyormuş? Şuan aracımın üzerindeki park sensörü sisteminde direksiyonu çevirince ekrandaki çizgi direksiyon açısında göre dönüyor.
 3. Mugzy

  Orjinal logo kamera

  Haydaaa istanbulda olmak vardı.
 4. Mugzy

  Servis resetleme

  SRI reset fonksiyonu, kanala girip yapacağınız işlemin script hali diye biliyorum. Yani araç için tanımlanmış otomatik fonksiyon. Hepsini bir seferde hallediyor. Log dosyası tutup bakarsanız zaten aynı işlemleri yaptığını görürsünüz.
 5. Mugzy

  Taş izi için koruma

  Stek marka filmleri öneririm. DynoLite serisi 5 yıl Dyno serisi 10 yıl garantilidir. PPF filmlerin piyasadaki PVC filmlere göre sararmama ve sökerken boyaya zarar vermemesi gibi avantajları var.
 6. Merhabalar. İlk belirttiğiniz konu gayet normal, güvenlik önlemi.
 7. Mugzy

  Basınçlı Yıkama Makinesi Tavsiyesi İstiyorum

  Yaklaşık bir senedir Karcher K5 Full Control kullanıyorum. Gayet memnunum. Tabi ki basınç ve ergonomi, kullanım kolaylığı açısından daha iyileri var fakat bütçe meselesi. Yalnız belirtmeliyim ki aracınızda boya koruma yoksa tüm kirleri sökmeyecektir. Örneğin yağmurdan sonra çamurun kabasını akıtır ama iz şeklinde yüzeye yapışık halde izler kalır. Bu tür ekipmanların amacı foam lance denilen köpük aparatıyla fiziksel temas gerektirmeden kaba kirleri sökebilmek, durulama ardından çift kova metodu için esas yıkamaya hazırlamaktır. Bu da boyadaki çizik durumunu doğrudan etkiliyor.
 8. Mugzy

  Far yıkama motorum çalındı

  Yok artık geçmiş olsun. Umarım tampona da zarar vermemişlerdir sökerken.
 9. Mugzy

  Waxpro Profesyonel Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri

  @AdanaDetailing Mahmut hocam marka sizin mi? Başka yerde denk gelmedim hiç. Websitesinde de sizin adres yazıyor sanırım.
 10. Mugzy

  Golf 7 burçlardan gelen ses

  @meumriante garantiden yapıldı.
 11. Mugzy

  DCC VE SPOR YAY

  Bu arada DCC ve sürüş modu seçme farklı donanımlar. DCC var ise spor yay takmanız gereksiz olur ki DCC süspansiyonlu araçlar zaten alçaktır.
 12. Mugzy

  Hareket sonrası gelen "lok" sesi

  @kbingul geçmiş olsun hocam. Onarım derken direksiyon simidini mi değiştiriyorlar yoksa deri onarımı gibi bir şey mi? Şaşırttılar beni Benim başıma gelen de buydu. Yaşadığım olayı daha önce anlatmıştım forumda;
 13. Mugzy

  Hareket sonrası gelen "lok" sesi

  Direksiyon olayını açar mısınız biraz? Benzer bir olay benim başıma da gelmişti araç servise alınırken direksiyona kılıf takılmadığı için.
 14. Mugzy

  Golf 7 burçlardan gelen ses

  Selamlar. İki hafta kadar önce burçlardan gelen sesler üzerine yetkili servise gidip şikayetimden bahsettim. Ön akstaki tabla/salıncak burçları sökülerek yağlandı. Ama bu gün arka akstan da kasis geçişlerinde bir takım sesler geldiğini duydum. Aynı veya benzer işlemler arka taraf için de yapılıyor mu? Aracımda bağımsız süspansiyon mevcut.
 15. Mugzy

  Jant temizleme spreyi - Ve kokusu

  Koltuk yıkama makinesi ile yıkatabilirsiniz hocam düşündüğüm parçaysa. Kaldırdığınızda yedek lastik bölmesine ulaştığınız parça değil mi?
×