Jump to content

Mugzy

Üye
 • İçerik sayısı

  136
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Mugzy Hakkında

 • Derece
  Katılımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Arda
 • Yaşadığım Yer
  Ankara

Güncel Profil Ziyaretleri

673 profil görüntüleme
 1. Gün geçmiyor ki yeni bir VW yazılım hatası keşfetmeyeyim. Araca Apple CarPlay üzerinden telefonum bağlıyken çağrı gelip görüşmeyi sonlandırdığımda aşağıdaki gibi, görüşme sonlandığı halde Active Info Display’de etkin olarak görülüyor. Aracında Active Info Display, AppConnect ekipmanı ve iPhone cihazı olan arkadaşlar deneme yapabilir mi? Gelen aramayı direksiyondaki OK butonuyla cevaplayıp tekrar OK butonuyla sizin sonlandırmanız gerekiyor. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Sürümden sürüme değişiyor olabilir.
 2. Mugzy

  Golf 7 salıncak Burcu gıcırtı sesi

  Bu aralar sökmeden yağlıyorlar. Geçen bakımda yaptırdım, sökme takma yapmamışlar. Hatta yağlama sıvının fazlası jantların içine akmış. Geçen sene komple tablayı söküp yağlamışlardı. Rot ayarı da yapılmıştı.
 3. Mugzy

  [Alınık] Madrid Jant Takımı

  Hahaha. İyi arayışlar o zaman hepimize kolay gelsin. @typhoons bence de beyaza çok yakışıyor.
 4. Selamlar herkese. 17 inç Madrid jant takımı arıyorum. Ödeme ve teslimat için Ankara içi önceliğimdir.
 5. Mugzy

  Composition Media Bluetooth

  Bugün serviste ufak bir işim vardı. Garantiden değişecek parçam Almanya’dan gelmiş. Gitmişken sıfır araçlara baktım. Makyajlı Passatlarda kontak açmadan bluetooth cihaz eşlenebiliyormuş. Hemen telefonumu eşleyip Spotify’dan bir parça açtım. Aşağıda göreceğiniz gibi albüm kapakları görünüyor. Medya ekranı görüntü olarak High Golflerdeki Composition Media ile aynı. Fakat parça kodu 3G5035832. Yazılım olarak menüler falan da farklıydı. Servise sorduğumda medya cihazım için güncelleme olmadığını söylüyorlar hala. Satış temsilcisinden rica edip yakın zamanda gelen Highline Golf test aracında deneme yaptık. Yine aynı şekilde nota ikonu gösteriyor. Demek ki bluetooth’ta albüm resimlerini görmek için bir üst segmente geçmek gerekiyor.
 6. Arkadaşlar VCDS ile direksiyon açı sensörünü kalibre etmeyi denedim ancak aşağıdaki hatadan kurtulamadım. 16385 - Steering End Stops Not Learned C10AC F0 [009] - Unknown Error Elaboration Yardımcı olabilecek olursa mutlu olurum.
 7. Mugzy

  ANA KONU

  Güzel fiyat. Bir kaç önce 193bin küsür demişlerdi bana. App Connect de vardır umarım.
 8. Mugzy

  O km araçta donanım eksikliği mi?

  Demek ki Türkiyede yaşamak demek her alanda öpülmekmiş.
 9. Mugzy

  O km araçta donanım eksikliği mi?

  Dün @Colcay hocamın 2016 comfortline aracına kodlama yapmak üzere buluştuk. Bende de 2017 makyajlı highline araç var. Olcay hocamın kapıları bildiğiniz daha ağır ve sesi daha tok. Bazı Golflerin ön çamurluklarına A direği yakınlarından bastırınca hafif oynama yapar. Bende oynama varken diğer araçta yoktu. Değinmek istediğim nokta şu: demek ki sadece gözümüzün gördüğü yerden kırpmıyorlar. Donanım eksikliği sineye çekilebilir bir nebze ama kalite konusu düşündürüyor.. Sıfır km araç almamak lazım arkadaşlar.
 10. Mugzy

  Orta konsol içinden klips kurtarma operasyonu

  Yardım edebilecek yok mu acaba
 11. Mugzy

  Güncel Bakım Masrafları

  1.4 TSI 125PS DSG 30k bakımını Doğuş Oto’da 1044TL’ye yaptırdım. Cam suyu, karter tapası vs dahil.
 12. Selam arkadaşlar. Aracımın orta konsoldaki multimedya ekranın çerçevesini sökerken parça üzerindeki bir kaç klips içeri düştü maalesef. Klima panelini ve altındaki saklama gözünü söktüm. Klipslerden biri havalandırma kanalından çıktı. Hava kanalına mıknatıslı spiral sokarak çıkardım :D. Diğeri de saklama gözünün altında kalan taban halısının devamının üstündeydi. Ancak diğer iki klipsi bulamıyorum. Özellikle retrofitle uğraşan arkadaşlar destek olursa sevinirim. Nerelere bakmak nereyi sökmek gerekiyor. Klipslerin yenisini gidip servisten alacağım ama düşenletin arabanın içinde biryerlerde durması fikri rahatsız etti.
 13. Mugzy

  Golf 7.5 higline media

  Ayarlarda bir yerde ekran kapalıyken saati göster seçeneği vardı.
 14. Mugzy

  2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

  Dış tasarım iyi veya kötü, kişiden kişiye değişir ama iç dizayn bir kaç nesildir süregelen sıkıcı, tek düze VW anlayışından sıyrılmış. Tabi malzeme kalitesi ayrı konu..
 15. Mugzy

  ANA KONU

  @fanajal bende öne arkaya salma değil de gitmek istediğim yöne doğru fırlama var. Bir anda aniden araç atılıyor sanki aşırı gaz vermişim gibi.
×
×
 • Yeni Oluştur...