Golf 8 kamuflajlı haliyle kameralara yakalandı [ GOLF 8 ANA KONU ]

test sürüşünü izliyorum da, o farlar ne çirkin öyle. ilkokul çocuğunun karakalem çizmleri gibi olmuş.

ön göğüslük te berbat olmuş. simsiyah piyano black çok ucuz duruyor, parlayıp göz alacak, kısa sürede çizilecek  ve  parmak izleri hep gözünüze batacak.

bakalım lansmandaki araç aynı mı? test aracı düşük donanım gibi geldi bana..

@forzaGillesrus ordusunun işgali sonrası rus askerleri alman kadınlarına büyük cinsel istismarlarda bulundu “derler”., acaba diyorum bunu tasarlıyan çizenlerin kanında, genlerinde rus geni karışmış ailelerden gelenlerden olmuş olabilir mi diyee düşünmüyor değilim..

,...................................................................

Yanlız bu genetik karışımın faydalı kısmını bizzat almanyaya gidip gözlemlemiştim?

Berlinde eski doğu berlinde kaldım

Magdeburg /Dresden /leipzig (eski doğu almanya toprakları

Buralarda gördüğüm  rus+alman kanından doğma alman hatunları dudak uçuklatan tarzda idi bana göre

En batıya almanyanın yozgatı denen köln'de kalite gittikçe düştü....Sarı düz trendline bildiğimiz alman hatunları.

Evet ruslar leningrad (st petersburg) un acısını çok acı çıkarmışlar ! Özellikle berlinde! 6 gün sonra amerika berline girmese bugün almanya bağımsız olsada bira yerine votka içiyor olurdu (full rus geni)

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Karakteri olmayan bir Golf. Arkadaşların çok güzel yorumları var. Ben de kendimce bir şeyler eklemek isterim.

Dış tasarım;

Ön farlara diyecek hiçbir şeyim yok, arabaya Golf denmesin diye yapmışlar. Üstte yana doğru uzayan ve genel far hatlarının dışına çıkan kaş, komedi. Ön farlar bence arabanın hitap ettiği yaş grubu için fazla tuhaf. Almanlar ki far tasarımında bence zirvedir, nasıl böyle bir şey çıktı ellerinden bilmiyorum.

Stoplara kafa yorulmamış zaten, bagaj kapağı çizgisine kadar az daha alttan keselim demişler. Fena değil, belki farklı teknolojilere sahiptir üst paketleri, fikir sadece.

İç tasarım;

Direksiyon, makyajlı passatla aynı. Göstergeler yine dijital, ok güzel. Multimedia ekranı beklendiği gibi konsoldan bağımsız, sevmem. Yıllardır süre gelen, dikey olarak aşağı devam eden o orta konsol tasarımı niye harcanır bilmem. Havalandırma ızgaraları şeridi A4' ü andırıyor. Teraslı tasarlanan sağ kısım(torpido) ise A6 ve üzeri.

Far kontrolleri de dokunmatik gibi, öyle görünüyor sanırım. 

Vites' in küçülmesi güzel olmuş da bu kadarı da fazla bence. Vites çevresi plastiği kalitesiz görünüyor, umarım görsellerde öyledir. Sağdan yukarı doğu uzanan plastik çıkıntı ise ayrı kötü.  Vites önü kapaklı ve vites arkası sürgülü gözümüzü kaldırdılar gibi görünüyor. Son derece kötü. Arabayı daha kaliteli gösteren, bütünlüğe katkı sağlayan ince ve önemli detaylardı bence.

Gözüm açılı duran kapı kolçağını aradı, 5 teki tasarıma dönüş olmuş (keza mevcut Leon ile de aynı). Bence yine daha kaliteli gösteren, ince ve güzel  bir detaydı. 

Şanzımanı merak ediyorum sadece, değişiklik var mı acaba? Yoksa yine aynı tas aynı hamam mı...

Özetle 7.5 kullanıcısı olarak Golf 8 heyecan uyandırmadı bende.

golf 8 konsol.jpg

Golf 8 vites.jpg

Golf 8 iç.jpg

Golf 8 iç 2.jpg

Görseller, @fastandbold kullanıcı isimli Okan Altan' ın instagram hesabından alınmıştır.

Akşam 7:30 dan sonra satıştaki ilandaki mk7 aracına herkes +5500 fiyat bindirip -3500 eski kasa kaybını düşmeli.

Bu durumda +2000 yine her türlü  kardayız

Arkaplanlara yansittiklari renklerden anlayacak olursak sanirim yeni renkler Neon tarzi sari, pembe, mavi renkler olacak. Simdiye kadar cikarilmamis renkler bekliyorum. 

Sanki bi an "şaka yaptık bu prototip bir modeldi"işte yeni golf 8 karşınızda" diyecekler diye çok bekledim..... İsteyen abartma yav o kadar da değil desin...Tamam iç tasarımı değişik güzel görünüyor olabilir ama, dış görünüşü hiç tatmin etmedi, Yeni bir golf geliyor heyecanı vermedi bana.

Otomatik Klima

Çarpışma Önleyici

Torpidosu yumuşak malzeme olacakmış :) (soru üzerine cevapladılar).

standart olacakmış.

Geri
Üst Alt