Güncel Bakım Masrafları

29.08.2019 Kayseri Aykan   indirimler vs. 1290 TL
2015 Golf 1.2 tsi Dsg    4. bakım (51000)

DSG yazılım güncellemesi yapıldığı belirtildi (Kalibrasyon içinmiş. Herhangi bir talebim olmamıştı, aracı teslim ederken belirttiler bu güncellemeyi.) 

Fikir vermesi açısından; Son bakımdan bu yana yapılan km yaklaşık 15000  ve Değişen parçaların son hali ektedir. 

özet.jpg

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

1 (4).jpg

1 (5).jpg

1 (6).jpg

1 (7).jpg

1 (8).jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çorlu ÇALIŞKAN Resmi Servis
Araç 2017 1.6 TDI DSG Higline 
45000 Bakımı 1.186-TL (satandart bakım ynında klima temizliği dahil bu fiyata)
Bakım Tarihi 29.08.2019 

Yetkili servisten pahalı bir özel servis ???  Muhtemelen fren balatası ve hidrolik değişimindendir.  Birde aklınızda bulunsun bosch filtre yerine orijinal mann filtre kullanın çok daha kaliteli 
Bu fiyat yetkili servisten pahalı değil bence, ekstra fren hidroliğinin, soğutma suyunun (antifriz) tamamen boşaltılıp yenilenmesi ve arka fren balatalarının değişimi dahil, yetkili servis standart bakıma 1190 lira teklif verdi zaten. Ancak mann filtre konusunda haklısınız, bir dahaki bakıma filtreleri kendim temin ederken mann almaya özen göstereceğim. 

16 Ağustos günü Kırşehir'den 2016 model 1.6 TDI 44.000 kmde araç aldım. Gitmeden önce Ankara 2CR Garage ile irtibata geçip aracımın bakımını yaptıracağımı söyledim. Balıkesir'e dönüşte uğradım 2CR Garage'a. Şaşmaz sanayide Aydoğanlar yetkili servise de gittim hatta aracımın geçmişi ile ilgili bilgi aldım. Periyodik bakım için 1190 TL fiyat verdiler. 2CR Garage da ise şunlar dahil;

Motul 8100 X-Clean+ 5W30 5 lt yağ,

Tüm filtreler Bosch,

Motul Engine Clean uygulandı, 

Fren Hidroliği: Motul DOT 5.1 (Komple değişti)

Soğutma Sıvısı: Motul Inugel G13 (Komple değişti)

Arka Fren Balataları: Ferodo marka

bakım 1300 TL tuttu. 

İlgi alaka şahaneydi, öğle yemeği de ısmarladılar, tüm sorularıma sabırla cevap verdiler. 

Aklınızda bulunsun. 
-Motul 5lt. yağ 220tl. 

-Bosh filtre seti 120-130tl. (Tabi bu mazot filtresi dahil fiyatı sizde mazot filtresi değişmeti mi bilmiyoruz..)

-Motul engine clean 50-70tl. (hiç bir otomobil üreticisi önermiyor)

-Motul Dot5.1 fren hidroliği 2x500ml. (yarım litresi 50-70tl. arası satılıyor.) serviste 1litre için 40 lira ücret alıyorlar.!

-Aracın antifiriz kapasitesi 5-6 litre arası 3 litre antifiriz, 3 litre saf su ihtiyacı olduğunu düşünürsek., 3 litrelik motul antifiriz yok, Ya 1litreX3 adet antifiriz aldılar., yada 5 lik bidon aldılar, 1x3adet motul g13 antifiriz 150tl. 5’lik bidon motul g13 antifiriz 170-180tl. (serviste orjinal g13 antifiriz daha ucuz..) 

-Ferodo arka fren balatası 130-140tl. 

Parçaların toplamı 780 tl. gibi bir rakam tutuyor (tabii sanayide özel servis bunları %10-20 arası iskonto ile kendi çalıştığı yedek parçacısından temin edeceğini de unutmamak gerek..) 

Özetle 600-650 lira işçilik ücreti ödediğinizi düşünürsek., bu fiyata pahalı desek az kalır., çok ciddi şekilde pahalıya gelmiş.. Servisin alacağı işçilik ücretini almışlar..

2014 1.2 DGS 49.500 Km de 

1.000  km erken gittim bakıma ön fren balatası ışık yaktığı için hepsi bir arada çıksın dedim :)

Güngören de özel bir servis ( arkadaşımın gittiği memnun kaldığı bir yer temiz işcilikleri vardı )

5 Litre liqui Moly 4200 5w30 + 500 ml motor clean ( 320 tl )

https://urun.n11.com/motor-yagi/liqui-moly-top-tec-4200-5w30-5lt-motor-yagi-motor-clean-motor-i-P322098828

Mann filitre seti ( karbonlu polen ) ( 185 tl )

https://urun.n11.com/filtre-setleri/vw-golf-7-tsi-mann-3-lu-filtre-seti-2012-2018-karbonlu-P311756933

Ferodo arka balata ( 215 tl )

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-2013-model-sonrasi-on-fren-balata-takimi

200 TL işçilik + 40 tl ön disklerin tırnakları tornada silinmesi

toplam 960 TL

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bende geçen hafta  45.000 bakımı için 

1.6 TDİ için mann filtre seti almıştım N11 den  (3 lü set hava-yağ-polen -------184 TL)

tüm filtreler  üzerinde made in germany yazıyor.

bir önceki 30000 bakımı için aldığım mann filtreler made in portugal idi 

motul 5w30 8100 xclean+  5 litre için de -------------220 lira verdim .... 

30 binden sonra 45 bin bakımı da  bireysel kayıt dışı bağımsız olacak.... 

aracın sözde garantisi yalan oldu tabi ..halbuki   garanti 2020 ocakta bitiyor ( 2018 ocak çıkışlı araç) 

1.6 TDİ karadüzen şanzuman 

• Beğen
Tepkiler: SCC
En kısa zamanda 60 bin bakımını yaptırıcam ancak henüz karar veremedim. Yetkili servis buji vs ile 1500 civarı çıkıyor. Altı üstü bujili yağ değişimi, fakat onayları karşılayan faturalı yağ alıp gidersem maliyeti az da olsa aşağı çekmiş oluyorum. Sanayide özel bi serviste 850 tl fiyat çıktı. Mahle filtreler liqui moly yağ ngk bujilerle. Şuan araçta longlife3 professional yağ var, daha önce dediğim gibi hiç eksilmemiş. Bundan önce kullandığım mobil 1 esp te hatrı sayılır eksilme mevcuttu. Dışarıda yapcak olsam hangi yağ kullanıcaz? Değerli yorumlarınızı bekliyorum. @forzaGilles :). Filtreler olarak? Mann galiba. Buji bulmak sanki biraz zor gibi bizim 1.2 tsi lerde. Dışarıda yaptırmazsam cidden servise o para verilirmi ? Tecrübelerinizi bekliyorum

Merhabalar,

geçen cuma günü 105 bin bakım yaptırdım,klasik yağ ve filtreler dışında fren hidroliğini değiştirdiler 1177.00 tl doğuş oto kartal.

1.4 TSİ 125hp dsg highline 2016

önümüzdeki Pazartesi günü spoilerin altındaki üçüncü stop lambası su aldığı için (kronik) garantiden değişecek.

Satın aldığım günden beri yetkili servise gidiyorum,2+2 garanti var.

En kısa zamanda 60 bin bakımını yaptırıcam ancak henüz karar veremedim. Yetkili servis buji vs ile 1500 civarı çıkıyor. Altı üstü bujili yağ değişimi, fakat onayları karşılayan faturalı yağ alıp gidersem maliyeti az da olsa aşağı çekmiş oluyorum. Sanayide özel bi serviste 850 tl fiyat çıktı. Mahle filtreler liqui moly yağ ngk bujilerle. Şuan araçta longlife3 professional yağ var, daha önce dediğim gibi hiç eksilmemiş. Bundan önce kullandığım mobil 1 esp te hatrı sayılır eksilme mevcuttu. Dışarıda yapcak olsam hangi yağ kullanıcaz? Değerli yorumlarınızı bekliyorum. @forzaGilles :). Filtreler olarak? Mann galiba. Buji bulmak sanki biraz zor gibi bizim 1.2 tsi lerde. Dışarıda yaptırmazsam cidden servise o para verilirmi ? Tecrübelerinizi bekliyorum
Araç kaç model.?

Kasko'dan yağ ve yağ filtresi değişince ilk bakımı 630TL'ye getirmiş olduk.  :O

2017 Golf 7 TDI 30000 km bakımı

Bu bakımda ilave olarka yakıt filtresi değişiyor.

Doğuş Oto Etimesgut: 1400 TL (%5 indirim dahil)

arkadaşlar aracım trafiğe 3 ekim 2015 çıkışlı zubizu 4 yaşındaki araçlar için servis kampanyasından yararlanmak için 3 ekimden sonra mı servise gitmem gerekir yoksa bu ay gitsemde  kampanyadan yararlanabilir miyim? ayrıca önceden hep servis olarak generale gittim general servisi kapandığı için tamaş yada uzay otoya gitmek istiyorum siz hangisini tavsiye edersiniz?

arkadaşlar aracım trafiğe 3 ekim 2015 çıkışlı zubizu 4 yaşındaki araçlar için servis kampanyasından yararlanmak için 3 ekimden sonra mı servise gitmem gerekir yoksa bu ay gitsemde  kampanyadan yararlanabilir miyim? ayrıca önceden hep servis olarak generale gittim general servisi kapandığı için tamaş yada uzay otoya gitmek istiyorum siz hangisini tavsiye edersiniz?
zibuzu 6. ayda bitiyordu sonra tekrar yıl sonuna kadar uzatıldı. Yıl sonuna kadar devam eder mi, sonraki yıl yine olur mu, aniden 10. ay kampanyayı sonlandırırlar mı  vs. bu soruların net bir cevabı yoktur. Ben zibuzudan %15 faydalandım (yukarıdaki mesajlarda fatura atmıştım)  ama şu telefonu yan çevirip çıkan kodu servis istemedi, ısrarla sordum kodu vereyim mi diye "bizim kod girebileceğimiz bir ekran yok" dedi st...

Geri
Üst Alt