Güncel Bakım Masrafları

Merhabalar. Ön fren balatasını yakın zamanda serviste değiştiren var mı ? Aracım 2014 1.2 tsi dsg comfortline 49 bn kmde. Serviste mi yaptırılmalı? Fiyat bilgisi paylaşabilecek varmı?

1.6tdi dsg 60 bin km bakımı doğuş oto Çankaya 1600 tl yaptırdım
Ben ekim ayına randevu aldım. Telefonda 1.400 TL dediler.Benimde aracım 1.6 tdı dsg km 60.000.

ekstra bir şeyler mi değişti acaba?

@Tracy299 

Balata degisimini serviste yaptirin, eger arabadan cok anlamiyorsaniz veya  sanayide cok guvenebileceginiz bir Usta yoksa. On balata parca fiyati 560tl idi en son. Iscilik zubizu vs ile cok tutmuyor.

Bana sanayide degistirelim dediler, sanayiye guvenemeyip servise on arka balata icin gun alip gittim, servis bir onbin daha gideri var degistiremeyiz dedi.

Merhabalar. Ön fren balatasını yakın zamanda serviste değiştiren var mı ? Aracım 2014 1.2 tsi dsg comfortline 49 bn kmde. Serviste mi yaptırılmalı? Fiyat bilgisi paylaşabilecek varmı?
Aynı model aynı km de aracımın özel serviste Ferodo alıp taktırdım 215 tl parça fiyatı

aracım 2016 mart cıkıslı sureklı servis bakımlı tekrardan bakımı geliyor ındırm yapan herhangi bir bayi varmı arkadaslar bu arada araç 48000 km de

2012 Golf 6 aracıma yağı ve filtreleri İnternet üzerinden aldım. Filtreler Mann Filter (mazot dahil) 215 TL ve Castrol 5 30 LL yağ 5 Lt 230 TL. 100 TL'de işçilik verdim. 545 TL toplam.

@Cem Mardin yetkili bayisi 830 TL ye yapıyor. Filtreler, yağ, buji değişimi. 

Benim de aracım 2016 mart çıkışlı. 55binkm’de. 4.bakımı geçen hafta yaptırdım bu dediğim yerde. 

@Cem Mardin yetkili bayisi 830 TL ye yapıyor. Filtreler, yağ, buji değişimi. 

Benim de aracım 2016 mart çıkışlı. 55binkm’de. 4.bakımı geçen hafta yaptırdım bu dediğim yerde. 
Fiyat gayet uygun ama faturayı görüp değişen parçaların "economy serisi" yedek parça mı, yoksa orjinal yedek parça mı..? faturaya bakıp öyle değerlendirmek lazım.,

Avrupa'da uzun zamandır olan bir sistem var, müşteri yetkili servis fiyatları pahalı geliyor ve adamlar müşteriye alternatif sunmak için economy serisi yedek parçaları geliştirdiler., Yani 2 tip yedek parça oluyor., biri economy serisi orjinal yedek parça (ömrü nispeten kısa tutularak üretilmiş)., ancak performans ve güvenlik gereksinimlerini tamamını karşılayan denmekte.,

VW Almaya sitesinden alıntı: VW Ekonomik Parçalar; Akü, Alternatör, Amortisör, Buji, Egzoz, Fren Balatası, Fren Diski, Polen Filtresi, Silecek parça gruplarını kapsar., ve Volkswagen AG tarafından, kalite ve güvenlik standartlarından ödün verilmeden üretilir... VW ekonomik parçalar tıpki  VW Genuine Parts 'larda olduğu gibi 2 yıl garantilidir..

Yanlış anlaşılmasın her ikiside orjinal yedek parça sadece ekonomik olanın ömrü nispeten kısa tutularak üretilmiş diyebiliriz..

Geri
Üst Alt