Güncel Bakım Masrafları

Fiyat gayet uygun ama faturayı görüp değişen parçaların "economy serisi" yedek parça mı, yoksa orjinal yedek parça mı..? faturaya bakıp öyle değerlendirmek lazım.,

Avrupa'da uzun zamandır olan bir sistem var, müşteri yetkili servis fiyatları pahalı geliyor ve adamlar müşteriye alternatif sunmak için economy serisi yedek parçaları geliştirdiler., Yani 2 tip yedek parça oluyor., biri economy serisi orjinal yedek parça (ömrü nispeten kısa tutularak üretilmiş)., ancak performans ve güvenlik gereksinimlerini tamamını karşılayan denmekte.,

VW Almaya sitesinden alıntı: VW Ekonomik Parçalar; Akü, Alternatör, Amortisör, Buji, Egzoz, Fren Balatası, Fren Diski, Polen Filtresi, Silecek parça gruplarını kapsar., ve Volkswagen AG tarafından, kalite ve güvenlik standartlarından ödün verilmeden üretilir... VW ekonomik parçalar tıpki  VW Genuine Parts 'larda olduğu gibi 2 yıl garantilidir..

Yanlış anlaşılmasın her ikiside orjinal yedek parça sadece ekonomik olanın ömrü nispeten kısa tutularak üretilmiş diyebiliriz..
Katılmamak elde değil, benim araç bakıma ilk bakımı olan 15000 km bakımına girdi, hem fazla yakmaya başladı hem de önceden içeriye almadığı kokuları içeri almaya başladı. demek ki bize sormadan kafalarına göre denk gelen parçayı takıyorlar. bundan sonraki 30000 km bakımın da çıkan parçaları tekrar alacam. bakalım hangi marka çıkmış, yerine hangi marka takılmış. yağ dahil.

Katılmamak elde değil, benim araç bakıma ilk bakımı olan 15000 km bakımına girdi, hem fazla yakmaya başladı hem de önceden içeriye almadığı kokuları içeri almaya başladı. demek ki bize sormadan kafalarına göre denk gelen parçayı takıyorlar. bundan sonraki 30000 km bakımın da çıkan parçaları tekrar alacam. bakalım hangi marka çıkmış, yerine hangi marka takılmış. yağ dahil.
Araçtan çıkan parçaları marka bazında değerlendirirsek yanlış olur., örneğin polen filtresi Mann veya Mahle de çıkabilir, Valeo marka da çıkabilir., bunu anlamanın kolay yolu fatura üzerindeki parça kodundan anlaşılıyor., Ayrıca size periyodik bakım için talep ettikleri ücrette şayet size haber vermeden ekonomik parça kullanırlarsa bu aldatmaya girer., bunu size bir alternatif çözüm olarak sunmaları baştan söylemeleri gerekli., size habaer vermeden yapılırsa iş çok farklı bir yere gider.. ilk bakım faturanız duruyorsa hemen bakıp anlaşılacak bişey bu., zaten sizin sorununuz muhtemelen farklı bir şey kaynaklı olmalı çünkü Polen filtresi hariç diğer filtreler ekonomik parça adı altında üretimi yok.. ve size bunu bildirmeden yapmaları ihtimal dahilinde olsa da bu riske girmeleri delilik olur..

Herkese iyi akşamlar dilerim. Servis mi sanayi mi derken bugün sanayide özel serviste aracın yağ bakımı ve bujileri değişti. @forzaGillesFiltreler Mahle avusturya üretimi. Yağ Liqui Moly longtime hightec 5w30. Toptec 4200 de vardı. Liquinin almanya sitesinde yağ seçiminde toptec ile birlikte çıkınca, ayrıca 4200 e göre bi tık daha uygun olunca tercih ettim. Vw 505.00 ve 505.01 onayı var. Şuan için gayet iyi bence. Buji olarak ngk çıktı üzerinden. Yine ngk takıldı. 850 tl ödedim. Fren hidroliği konusuna gelince. 1. Aydaki yağ bakımımda yetkili serviste değişmiş. Zorda olsa eski faturayı buldum. Seneye tekrar değişecek galiba. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Arkadaşlar aracın 45 bin bakımını yaptırdım. Doğuş Maslakta. Filtreler, kapalı kutu 4 lt edge professional long life yağ, fren hidroliği değişimi, salıncaklar sökülüp greslendi.  Yazılım güncellemesi yapıldı.Yapılan işçilikten çok memnun kaldım tavsiye ederim. Aracın rahatladığını hissettim. Gacırtı sesi falan tarih oldu.Zubizu indirimi ile düz 1500 lira tuttu. 
Selam, salıncak burçların greslenmesinden sonra geçen 8-9 ay süre içinde ses durumu nasıl., sorun tamamen çözüldü mü yoksa yeniden yapmaya başladı mı..? güncel durum hakkında bilgi verebilirm misiniz..

@forzaGilles Selamlar. Salıncak burçları gerçekten güzel oldu. Geçen süre zarfında en ufak bi ses gıcırtı yok. İşçilik dediğim gibi güzel olmuş, memnunum. Yağ ve filtreler için ne diyosunuz ?

Burçlar yağlatılmalı mı yoksa öyle kalmalı mı yağlayınca daha fazla ses yapmaya başladığını söyleyenler var. 

@forzaGilles Selamlar. Salıncak burçları gerçekten güzel oldu. Geçen süre zarfında en ufak bi ses gıcırtı yok. İşçilik dediğim gibi güzel olmuş, memnunum. Yağ ve filtreler için ne diyosunuz ?
Filtreleri zaten mahle taktığınızı söylemişsiniz., Mahle diyince akan sular durur., Mann ile birlikte en iyi filtre diyebilirim., aldığınız yağ da zaten benzinli için gerekli VW502.00 onayı mevcut., Benzinli araçta VW504.00 veya VW502.00 onayına bakacaksınız., Tabii bir daha ki sefere TopTec4200 alma imkanı olursa daha iyi olur.. Mahle filtreleri nereden temin ettiniz..?

iyi akşamlar

çarş günü iskenderun gümüşten randevu aldım

aracım 90k de

1.2 tsi allstar dsg

90k bakımı ile ilgili bilgilerinizi alsam?

iyi akşamlar

çarş günü iskenderun gümüşten randevu aldım

aracım 90k de

1.2 tsi allstar dsg

90k bakımı ile ilgili bilgilerinizi alsam?
Geçen bakımda değişmediyse fren hidroliği değişimi, buji'ler duruma göre bakılıp karar verilir., aracın ilk aküsü ise voltaj değerleri kontrol edilir., diğerleri standart bakımda değişen şeyler...

@forzaGilles 

Filtreleri zaten mahle taktığınızı söylemişsiniz., Mahle diyince akan sular durur., Mann ile birlikte en iyi filtre diyebilirim., aldığınız yağ da zaten benzinli için gerekli VW502.00 onayı mevcut., Benzinli araçta VW504.00 veya VW502.00 onayına bakacaksınız., Tabii bir daha ki sefere TopTec4200 alma imkanı olursa daha iyi olur.. Mahle filtreleri nereden temin ettiniz..?
Hocam şimdi baktımda. Benim etikette 502 onayı yok. Liqui nin türkiye sitesinde etikette var. Yabancı sitesinde ki etikette de yok 502 onayı. Acaba bi değişiklik mi söz konusu? Yanlış mi yaptık acaba 

@forzaGilles 

Hocam şimdi baktımda. Benim etikette 502 onayı yok. Liqui nin türkiye sitesinde etikette var. Yabancı sitesinde ki etikette de yok 502 onayı. Acaba bi değişiklik mi söz konusu? Yanlış mi yaptık acaba 
Hocam bidon yanınızda mı direk bidona bakınız., tamam bu gibi durumlarda ingilizce site daha güvenilir olur ama netten baktığım fotolarda 502 onayını ben gördüm

16.09.2019  yakıt filtresi hariç tam bakım. Ekstra bir durum yok Hatay Yetkili Servis 916 TL

Herkese iyi akşamlar dilerim. Servis mi sanayi mi derken bugün sanayide özel serviste aracın yağ bakımı ve bujileri değişti. @forzaGillesFiltreler Mahle avusturya üretimi. Yağ Liqui Moly longtime hightec 5w30. Toptec 4200 de vardı. Liquinin almanya sitesinde yağ seçiminde toptec ile birlikte çıkınca, ayrıca 4200 e göre bi tık daha uygun olunca tercih ettim. Vw 505.00 ve 505.01 onayı var. Şuan için gayet iyi bence. Buji olarak ngk çıktı üzerinden. Yine ngk takıldı. 850 tl ödedim. Fren hidroliği konusuna gelince. 1. Aydaki yağ bakımımda yetkili serviste değişmiş. Zorda olsa eski faturayı buldum. Seneye tekrar değişecek galiba. 
aracınızın modelini bilmiyorum ama %25 zubizu indirimi ile servis ile aynı fiyat olmus ben 800tl ödedim servise yagi (liqui moly toptec 4200) kendim götürdüm(toplam 1050tl) periyodik bakım +buji ve fren hidroligi değişimi yapildi.

Geri
Üst Alt