Güncel Bakım Masrafları

@Erhan Karakoç hocam bende standart yağ filtre degisimi yapildi. Hidrolik ve antifrizi 75bin de degistirmistim. Arac 1.2 tsi manuel baski balata da saglam daha. 120 ye kadar dayanirsa ozaman buji ve baski balata degisecek. Frenleri de ikaz verene kadar degistirmeyi dusunmuyorum onlari 55binde disarda degistirmistim.

16 Ağustos günü Kırşehir'den 2016 model 1.6 TDI 44.000 kmde araç aldım. Gitmeden önce Ankara 2CR Garage ile irtibata geçip aracımın bakımını yaptıracağımı söyledim. Balıkesir'e dönüşte uğradım 2CR Garage'a. Şaşmaz sanayide Aydoğanlar yetkili servise de gittim hatta aracımın geçmişi ile ilgili bilgi aldım. Periyodik bakım için 1190 TL fiyat verdiler. 2CR Garage da ise şunlar dahil;

Motul 8100 X-Clean+ 5W30 5 lt yağ,

Tüm filtreler Bosch,

Motul Engine Clean uygulandı, 

Fren Hidroliği: Motul DOT 5.1 (Komple değişti)

Soğutma Sıvısı: Motul Inugel G13 (Komple değişti)

Arka Fren Balataları: Ferodo marka

bakım 1300 TL tuttu. 

İlgi alaka şahaneydi, öğle yemeği de ısmarladılar, tüm sorularıma sabırla cevap verdiler. 

Aklınızda bulunsun. 

Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim. 1.2 tsi 110 luk aracın 60 bin bakımı geldi. En son bakım yetkili serviste 1. ayda yapıldı. Yağ olarak kapalı kutu long life kullanıldı. Şuan üstünden tam 16 bin km geçti. Yağı kontrol ettiğimde bence hiç eksiltmediğini gördüm. Aracım manüel. Açıkçası artık servise gitmek istemiyorum. Aracım yapılırken başında durmak istiyorum. Mann filtre seti ve buji değişimi olucak yağ ile birlikte. Fren hidroliği de en son 1. ay da yetkili serviste değişmişti. Fikir vermesi açısından yağ çubuğunun fotoğrafını ekliyorum. Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi merakla bekliyorum

20190827_134201.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu km zarfında yüzde 80 ağırlıkla uzun yol yapıldı. Genel olarak devirli ve hızlı kullanıldı diyebilirim. Dışarda buji ile birlikte 750 800 civarı, yetkili serviste indirim ile birlikte 1250 1300 civarı gibi rakamlar çıkıyor. Buji olarak orjinal olan hangi marka ? Birde yağ mevzusu aklımı karıştırıyor. Şimdi longlife dan önce mobil 1 esp kullanmıştım yağ eksiltmişti. Longlife eksilmemiş gözüküyor. Eğer dışarıda yaptırırsam longlife astarı yüzünü geçtiği için bi anlamı kalmayacak. En iyi hangi yağ uygun olur acaba?

Dün standart 75000 bakımını 888 liraya yaptırdım eskişehir asil otomotivde.  4 yaşı geçtiği için bazı kalemlerde % 25 bazı kalemlerde % 16 indirim uyguladılar.

Arkadaşlar daha önce konuşmuştuk Mardin beşer yetkili servis periyodik bakımda indirim yapıyor diye. Az önce 2016 model 1.2 tsi düz vites golf aracım için 60bin bakımı fiyatı aldım. Hava yağ filtre ve buji değişimi. 835 TL. Hayırlısı gidelim yaptıralım bakımı 

Aksilikler aksilikler. 40 dk dır yoldayım. Klima gram soğutmuyor, birden oldu. Deliricem vallahi 

@Golfmk7 bende de 1.2 tsi var 60k bakımını dışarıda yaptırdım yağ olarak castrol long life 2 4lt filtreler mann almıştım bujilerde orjinal bulmuştum 600tl küsüre işçilik dahil halletmiştim servis 1300 falan çekmişti araç dag olsa giderdimde manuel için değmez fren hidroliğinide 75k bakımında değişicem belki bu iş için yetkiliye gidebilirm ınun dışında değmez

IMG_20190820_082329.jpgIMG_20190820_174830.jpgGeçen hafta Mardin beşer de bakım yaptırdım çok da memnun kaldım. Yağ filtreler cam suyu bujiler yapılması gerekenler yapıldı ve servise de indim aracımı bakımda görebildim. 830 liraya hepsi halloldu. Bende kebabımı yedim döndüm. Git gel 600 km yaptım ama deydi. 

IMG_20190820_174826.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Wyt23 valla hocam nasıl 835 liralara yapıyorlar bakımı anlamadım. Ama sizin bu paylaşım güzel oldu. Teşekkürler. Ben zaten Urfa’dan gidip gelicem. Haftaya fotoğraf çekerim ben de :))

Bugün Doğuş Çankaya'da 1.4 TSI 150 HP aracın 4.yıllık bakımı yapıldı, 853 TL tuttu(Zubizu indirimiyle)

Ekli dosyayı görüntüle 23298Ekli dosyayı görüntüle 23299Geçen hafta Mardin beşer de bakım yaptırdım çok da memnun kaldım. Yağ filtreler cam suyu bujiler yapılması gerekenler yapıldı ve servise de indim aracımı bakımda görebildim. 830 liraya hepsi halloldu. Bende kebabımı yedim döndüm. Git gel 600 km yaptım ama deydi. 

Ekli dosyayı görüntüle 23300
Faturayı paylaşırsanız arkadaşlar için referans olur., ayrıca bu fiyata bujilerin dahil olması., neredeyse imkansız gibi bişey., faturayı paylaşırsanız çok iyi olurdu..? 830 liraya bujiler hariç deseydiniz tamam ama bujiler dahil dediğiniz de ya bizim bilmediğimiz bişey var., yada bu işte birşey var.. 

@mbonat arkadaş 830 tl.ye bujilerin de dahil olduğunu söylüyor..

Faturayı paylaşırsanız arkadaşlar için referans olur., ayrıca bu fiyata bujilerin dahil olması., neredeyse imkansız gibi bişey., faturayı paylaşırsanız çok iyi olurdu..? 830 liraya bujiler hariç deseydiniz tamam ama bujiler dahil dediğiniz de ya bizim bilmediğimiz bişey var., yada bu işte birşey var.. 

@mbonat arkadaş 830 tl.ye bujilerin de dahil olduğunu söylüyor..
830 tl bujiler dahilse mükemmel , bujiler en az 250 tldir o zaman periyodik bakım 580 tlye mi geliyor ?  yetkili servis için imkansız bir olay . 

Bence bujiler dahil değil ama eminde olamadım 😝

Geri
Üst Alt